Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 90 . 91 . >>
Szerző Üzenet
adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Júl. 23. 16:17


Jaja, ha véletlenül szembejön ;-). Ahhoz, hogy ilyen gépet napi szinten használjak, kellene apache, mysql, stb, Gimp, valamilyen openoffice/msoffice kompatibilis szoft, stb, stb.

Én nem írtam, hogy nem sokáig Amigáztam ;-). Épp ezaz, nekem volt 7 év az életemből, ami az Amigáról szólt, Dopust is szeretem ;-).

Persze, ha tényleg utamba akad egy Púderbúk, ráteszem arra is a MOS-t.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 23. 21:33


@adsr: Nekem kicsit több ideje tart az "álom". :)
És napi szinten használok még classicot, meg NG-t. Főleg MOS-t. OS4-et kevésbé, mert nem akarom maga mindenáron büntetni. Pedig van miért. :D

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 23. 22:53


@adsr:
Hat igen, ha nincs megfelelo szoftver az mas kerdes.

Amugy Gimp helyett - ha nem kell durva vagdosas, meg layerek - a ShpwGirls egesz jol hasznalhato. Nem mondom, hogy tokeletes, de el lehet vele lenni!

En most raakadtam a HD-Rec nevu programra... Egesz hasznalhatonak tunikk elso latasra! :D

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2013. Júl. 23. 22:59


adsr
most mit mondjak? :) éppen a teszt A1200am 030 50Mhz 64Mb ram van az asztalon, demokat nézek ;)
egy 5"os lcd tv-n... apropója :) most javitottam le a tv-t és tesztelem ;)
hogy NG vas? be kéne öket löni van bppc meg g4 is, kb fél éve android telefonról netezek ...

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 26. 00:33 - Szerkesztve: thomassd


gvp ram http://www.amibay.com/showthread.php?t=48548

a3000/4000:

www.amiga.org/forums/showthread.php?t=65531

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Júl. 28. 11:27


scsi

http://tinyurl.com/mkaqezq

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Aug. 31. 01:44 - Szerkesztve: alivemoon


dh1


Ilyet kerestél?

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Aug. 31. 07:57


Azért elfogadnám d:)

http://www.ebay.com/itm/BeBox-Dual-133MHz-PowerPC-with-BeOS-software-memorabilia-RARE -/251326502205#shId

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Aug. 31. 12:50 - Szerkesztve: dh1


Quoting: alivemoon
Ilyet kerestél?


Szerk: De megis ilyen kell ... beneztem :)
Vagyis nem tudom van-e ertelme ...
Uj haz kene akkor a SAM-hoz ehelyett a low profilos box helyett ...

Aztan nem tudom, hogy a 33Mhz-es DMA nelkuli slotba eroltetett HD sorozatu Radeon hogyan teljesitene ... bar a MACE satbja csinalt ilyen teszteket es csak maga a HD-s Radeon 2-3x sebessegnovekedest hozott ...

Egyatalan a penzert megveheto OS4 Radeon driver megy-e ilyen formaban a SAM440EP-vel ...

Csomo kerdes amire lehet, hogy draga lenne a valasz ...

Amennyi zsebe ez kerulne inkabb berszerzek egy PB-t MOS-szal a kozeljovoben, bar most arra sincs zse ... egeszsegugyi problemaim elviszik a tartalekaimat :(

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Aug. 31. 18:39 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: dh1
Aztan nem tudom, hogy a 33Mhz-es DMA nelkuli slotba eroltetett HD sorozatu Radeon hogyan teljesitene



Radeon 9250 PCI - Radeon HD 6450 (pci-e to pci bridge) on Sam440

Ezen a videón határozottan van különbség!

Azt olvastam multkor AMIGA World-on, hogy a Firefox is igazából azért lassú
1. megfelelő partíciót kel használni, az átmeneti fileok tárolására
2. HD video kártya sokat gyorsít.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Aug. 31. 22:44


Quoting: alivemoon
Radeon 9250 PCI - Radeon HD 6450 (pci-e to pci bridge) on Sam440


Igen, roluk beszeltem (MACE csapat)

Csak venni kell egy ilyen atalakitot ... 9000 Ft
Kell egy legalabb 4000-es sorozatu HD Radeon, de hatezres jobb ... 10-25 000 Ft
Kell egy uj haz a SAM-nak emiatt a bovites miatt 10000 Ft
Meg kell venni a Radeon drivert 11 000 Ft

Es akkor meg mindig egy lassucska, itt-ott bugos proto SAM440EP-m van :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 02. 07:31 - Szerkesztve: alivemoon


Viszont a cuccok nagy részét másban is jól jöhet, azaz nem kidobott pénz.
Át dughatod más gépedbe is ha éppen úgy hozza a sors. Egyedül a driver ami kizárólag OS4 specifikus.

Szerintem a történethez hozzá tartozik, hogy a HD driver jobban karbantartott és modernebb kifejezetten RadeonHD-s és nem feljavított mint szerintem a gyári.

Bár nekem nincs bajom a grafikával, nekem ezért nem életbevágó, így én csak akkor tervezem az HD UpDate-t ha lesz 3D a HD Radeonokra is, addig minek, nekem így is kafa!

Gondoltam neked biztos segítene.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 02. 11:16


Persze es koszonom is!

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 02. 12:32


Bár nem amiga s már le is járt, de talán érdekes lehet valakinek. Szerintem nem semmi... Meddig mehetnek még fel az árak?
3DO M2

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 02. 12:34


És egy fanatikus 3DO gyűjtő.
3DO

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 02. 12:40


Durva ...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Sze. 02. 13:22


A 3DO egyik tervezője nem Amigás tervező mérnök volt? Rosszul emléxem?

Ja, rosszul emléxem, Electronic Arts-nál dolgozott a tag (és nem is mérnök volt :-D).

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 02. 15:48


Én meg azt sem tudom mi a nyavaja az a 3DO. :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 02. 16:00


Egy konzol

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Sze. 05. 11:55 - Szerkesztve: LaughingMan


-

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Sze. 07. 12:38


Valaki keresett memóriabővítőt, ugye? Itt egy olcsó.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 07. 14:01


Gondolom ezt is láttad :)

Integrált vezérlők: hangkártya, videókártya, firewire
Az ára sem gyenge :) Bár ha tényleg van benne firewire :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Sze. 07. 15:24


Igen, persze, van benne... :) Nekem nem az a bajom, hogy valaki 40 rugóért árul egy 500-ast, hane hogy ha már felbassza a netre egy vagyonért, legalább letakaríthatná előtte, hogy ne úgy nézzen ki mint amit most ásott elő a kertben.

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2013. Sze. 07. 20:57 - Szerkesztve: LacaHero


Sziasztok!

Eloljaroban elnezest, de ekezetmentes nemet billentyuzetrol irok, de remelem igy is ertheto lesz.

Hobbi gyujto vagyok, nagyon szeretem a commodore gepeket. Felesegem - aki ezt persze mar nagyon unja - most megis meglepett, utanaolvasott es megszervezte nekem, hogy a muncheni flohmarkt-ra (bolhapiac) kiugorjunk most a hetvegere. (Ezt mondjak az egyik legnagyobbnak.) Ketten jottunk, es meg az is bennem volt, hogy a tetoboxot felszereljem-e, mondvan kint dolgozo ismerosok - akik nallam lattak a sok regiseget - magyaraztak, hogy par euroert itt teherautoszamra vannak a reg (szerintuk hulladek) gepek.
Gondolhatjatok mekkora lelkesedessel indultunk utnak. Reggel 6 tol nyit a piac, igy - nem sok alvas utan - fel 8 fele mar kint is voltunk. A vasar merete, hmm ...lenyugozo, nem is tudom mintegy 3-5 focipalya, tomott sorokkal. Izgalom a tetofokara hagott, essunk neki a nezelodesnek!

Eloszor is feltunt, hogy az arusok X5-os BMW-vel, illetve Volvo XC60-al, Range Roverrel jottek. Valahogy ugy tunt nekem, hogy ez itt egy hetvegi szorakozasi program szamukra. Uldogeltek, beszelgettek ... es ne ilyen lecsuszott kukaturkaszokra gondoljatok.

Elso sorban mar lattam, hogy vannak szep szammal elektronikai alkatreszek is, emellett a hilti lancfuresztol, bicikliken at, regi szekrenyek, radios helikopterek, mikrohullamu sutok, ruhak, cipok es egyeb valtozatos haztartasi kacat jelentkezett.

Rogton az elejen lattam kupacok aluljarol kikandikalo regi irogepeket, melyek a felesegemnel azonnal teves voros riasztasokat indukaltak, mondvan: "Nezd, nem azt kerested????!!!!". Sajnos le kellett minduntalan hutenem ... neeeem ez csak egy regi PC, eger, billentyuzet, modem, LCD kepernyo.

Es eljott a masodik sor ...

majd a harmadik ...

majd a tizedik ...

Az izgalomtol konnybelabado szembe minduntalan vacak PC-k kacsingattak. Ahogy telt mult az ido, a kacsingatas fokozatosan atvaltozott egyre kajanabb vigyorgasra ...

Matrix bejarasi strategiat alkalmaztunk, elobb az X, majd az Y tengely menten jartuk be a sorokat ... melyek szepen lassan elkezdtek fogyni. Ugyanigy kezdett el fogyni a lelkesedesem is. A felesegem - aki ezzel egy igazan nagy meglepeteset es oromet akart szamomra szerezni - egyre jobban ketsegbeesett. 1200 km vezetes, es ket nap szallodafoglalas ... az eredmenye pedig, hmm egyenlore nulla. Vettunk kislanyomnak 1-1 euroert egy kis Kitty-s taskat. Legalabb nem megyunk ures kezzel haza.

Ahogy a szivunk, ugy a labunk is kezdett nehezedni. Az ido pompas volt, szazagra sutott a nap, valakinek niztosan be is aranyozta a kedvet.

Es ekkor - hatasszunet - meglattam egy monitor sarkan egy Amiga feliratot!!! Egy 1081S felepites volt, de lehet valami kesobbi kiadas. Nagyon megorultem, hogy na most aztan ... de nem volt semmi mas, az eg vilagon mellette. Az elado razta a fejet a commodore hallatan, mondvan volt egy regi gep, de azt mar elvittek.

Meg egy 5-6 sor, kokadt logo fejjel, amikor is magyar hangokat hallottunk. Elkeseredesunkben megkerdeztuk oket, merre van szerintuk retro szamitogep.

Javasoltak meg ket hatalmas bolhapiacot Munchenben. Mindketto nyitva is van ma. Futas kocsihoz, navigalas, utazas.

Szerencsetlensegunkre. Negy oraval kesobb szomoruan indultunk vissza a hotelhez ...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 07. 21:15


Ez van.
Tegnapelőtt, viszont látnod kellett volna kölyökkori cimborám arcát, mikor a kezébe nyomtam egy ep128-at, meg egy dreamcastot. :D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Sze. 08. 14:58


Na baszki, akkor én jobban jártam itt Szegeden két nap alatt. Tegnap egy mini Competition Pro joyt lőttem, ma két Sega Gamegeart bagóért. De lett volna még miből válogatni, kb 50(!) db PS1 játék kellette magát (egy részük fóliás, és a bontottak is közel 0km-es állapotban), de volt még 4 dobozos Snes játék is, kb. 10 db régi vfd ill. ledes számológép, Game & Watch kvarcóra (játék, de órában!).

Szóval németország már le van fölözve, sokan járnak oda lomozni, későn értél oda.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 08. 15:23


LacaHero
Koszi a reszletes beszamolot.
Akkor ezekszerint odakint is ertek az Amiga!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Sze. 09. 08:05


Vagy már a 90%-uk rég szét lett bontva :-(.

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2013. Sze. 09. 12:08


Dino: szívesen.

Egy nagy reményekkel induló próba volt ez részemről. Szerintem első és utolsó. Ebből a pénzből egy A3000 vagy A4000 is lehetett volna ... megrendelve otthon a fotelből ...

Azért írtam mindezt le, hogy esetleg mást megkíméljek a hiú ábrándoktól. Persze lehet, hogy csak mi voltunk felettéb szerencsétlenek ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 09. 12:54


Bocs, de ezt kb. nem volt okos otlet ... ennyi penzt kolteni egy "lehet"-re ...

Meg itt a Pecsa bolhan is csak 1 Amigat (A500) lattam eddig ... egy idoben minden hetvegen kijartam ... de azt is olyan szar allapotban, hogy talan egy ezrest ert volna, peces tappal volt ... 5000-et akartak erte, mondtam 1000 ... elhajtottak ... ott maradt, tobbet sohasem volt kint a gep ...

Szal a fenti sracok nagyuzemben nyomjak a lomizast ... neked se rogton 1000 km-re kellett volna kezdeni ... kicsiben, itthon ...

amugy nem ertem, ha volt C1081-es monitor, azt miert nem hoztad el?! Tok ritka darab! Az Amiga 1000-eket szallitottak vele! Egy rendes allapotu darabert fizetnek is rendes penzt, gyonyoru a fekete szine ... szal nem ertem, talaltal egy ritka Amiga monitort es otthagytad? Ez most komoly? :) Nane! :)

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 90 . 91 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024