Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 90 . 91 . >>
Szerző Üzenet
adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Nov. 29. 14:04


Van 5 db öccázasom, ebből három dobozos, de nem válnék meg egyiktől sem :-D!
Tudod mit Dínó?! Ha egyszer találsz egy ilyet, megveszem tőled, hogy legyen pénzed 4000-re, jó?!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Nov. 29. 14:25 - Szerkesztve: dekanyz


@adsr: Es miert pont 5 db? :)

En is mar gondolkodtam, hogy ha egyszer szembe jon valami Amiga olcson, akkor megveszem, de mindig bele gondolok, hogy
1. Lemezem nincs egy darab se....
2. De meg ha lenne is, azok azert romlanak... jobb lenne valami SD kartyas megoldas, ami mar plussz penz.
3. Valami vinyo szeruseg se artana WB-vel... ami megint csak plussz penz/ido, es ezekbol mostansag keves van.
4. Mire tudnam hasznalni nosztalgiazason kivul. Elegge keves dologra...
5. Nincs hozza monitorom se... esetleg valami scanjuggler, hogy VGA monitorral menjen ami megint extra koltseg.

Szoval, a project egyenlore elnapolva. Marad a jo 'oreg' MOS.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Nov. 29. 15:14


Quoting: adsr
Ha egyszer találsz egy ilyet, megveszem tőled, hogy legyen pénzed 4000-re, jó?!

Hat, ha nagyon turok en is elo tudok szedni 4-vagy 5 darabot a szekreny aljarol, viszont akarhogy szamolom ezert az ot darabert meg nem adnanak egy negyezrest. :) vagy dragabban kell adni? :D

Nem eladok az Amigaim. Majd, ha meghalok valaki jol jar.

Quoting: dekanyz
Szoval, a project egyenlore elnapolva.


Na mondom en, hogy itt nem sok embernek van mar Amigaja!

Akkol lassuk: miert gyujtok en Amigakat?

1. Eletem elso SAJAT szamitogepe egy Amiga 1200 volt.
Mikor atalakitottam egy A2000 hazba faragtam bele, otthol joapam megkardezte, mikor az elektronikai alkatreszeke garmadat meglatta: "fiam!!! miez? mondom a szamitogepem"" huu, mikor kukazod???
Gep azota is megvan Hevo vette meg, azota is hasznalja es koszoni szepen jol van. Miert nem vettem vissza? Mert csinaltam magamnak egy rev2 es verziot, ami itt van a "gepeink" topicban :)
2. Amigazni nagyon jo, igaz semmi eszem nincs hozza, de pont ezert jo, mert a megoldatlan problemakat, tobb felol is meg lehet oldani. Lehet nem ugy csinalom, mint egy programozo, de mukodik.
3. Nagyon jo jatekok vannak ra, nem utolso sorban szereti az egesz csalad.
4. ha bekapcsolom, be van kapcsolva es nem kell elotte meginnom egy sort, mire bebootol ofelsegehadihajoja.
5. Van amikor be sem kapcsolom, hanem nezegetem oket es elkepzelem magam, hogy mi lenne ha visszamennek abba az idobe, mikor ezek gyartasba kerultek.
6. Fizikai simogatasa is megnyugtat a napi sok okor ember utan.

Ugyhogy vegyetek Amigat es ne ilyen gumi ize not...

A Mos is a szivem csucske :) azert lettem kek :D

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Nov. 29. 15:18 - Szerkesztve: dekanyz


Quoting: dino
Ugyhogy vegyetek Amigat es ne ilyen gumi ize not...

Hat, a fiamnak most meg a Cico/Eperke/torpikek a meno, ugyhogy otthon olyan gep kell, ami lejatsza...
Ha nagyobb lesz, akkor talan kisse valtozik a helyzet! ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Nov. 29. 19:17 - Szerkesztve: dino


Quoting: dino
1. Eletem elso SAJAT szamitogepe egy Amiga 1200 volt. Mikor atalakitottam egy A2000 hazba faragtam bele,

Aztan nem adtam el, meg 2000ben egy 603/040/25/240 es PPC kartya is volt benne
amin Fyanica paryn a StarWars Quake futott, ami itt lathato.Az a narancspoloban az a "feka" az en vagyok, a monitoron lathato a fenykard, a jobb vallam folott meg a A2000 res.

en


Emlekszem, nagyon sokan odajottek, megkerdezni, hogy mi van ebben az A2k ban, hogy a Quake igy lapatol rajta. Ugye az megvan mindenkinek, hogy csak prototipusban letezett ketezreshez PPC kartya. Abban az idoben ez Mercedes volt! Persze ma mar nem fureszelnek A2000 res hazat. Akkoriban egy szamitogep bontobol vettem, csak a hazat uresen.
Van kerdes? :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Nov. 30. 08:37 - Szerkesztve: adsr


Quoting: dekanyz
@adsr: Es miert pont 5 db? :)

Miért pont? Mert most ennyi van, lesz több is remélem!
Az első: amikor megvettem a Plus 4-et Gyulán a zsibin (úgy dobta utánam egy anyuka öccázért), elmeséltem egy akkor 12-éves tanítványomnak. Ő magabiztosan kijelentette, neki meg Amiga 500-a van! Bővebben nem írom le, bátyjáé volt. Elkunyiztam, majd megvettem.

A második: az első szegedi retro számítógép kiállításon egy szegedi srác ígért nekem egy 500-ast és egy 1200-est. Enyimé lett mindkettő, mellesleg az 1200 többszörösen megújulva most is ki van állítva Szolnokon!

A harmadik gépet a németes cimbitől kaptam karácsonyra. Kissé mocskos volt szegény, meg beteg a floppyja, de műxik!

A negyediket Miskolcon árulta egy jóember, Amiga elektromos írógépként! Univerzális táppal tesztelte!!! (nem vicc, ezt mondta!) 2000 Ft-ot alkatrésznek is megért, nem? Főleg hogy műxik, hibátlan!

Az ötödik ugyanattól a gyerkőctől került elő, szintén a bátyjáé volt. Kellett a mani a gyereknek pöccébe videókártyára, megegyeztünk.

Folytatva Dínó báttyó gondolatait, miért gyűjtök össze ennyi Amigát a többi mellé? Mert az Amiga volt gyerekkorom legjobb számítógépe! Amikor megláttam, lehengerelt, elkápráztatott, a legszebb emlékek, poénok, partyk fűzödnek ehhez a géphez! Amióta régi gépeket gyűjtök (nem sok, két és fél év), az Amiga az első számú gép, most épp a CDTV-nek örülök, mint majom a farkának :-D!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Nov. 30. 09:15


Quoting: adsr
Mert az Amiga volt gyerekkorom legjobb számítógépe! Amikor megláttam, lehengerelt, elkápráztatott, a legszebb emlékek, poénok, partyk fűzödnek ehhez a géphez!

Hat igen... nekem egy 1200-es volt az elso es utolso Amiga-m. Piszkalja is a csoromet, hogy venni kene (a felsorolt ellenervek ellenere is). De asszem nem most lesz ebbol valami.

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2012. Nov. 30. 09:39


Quoting: dekanyz
Hat, a fiamnak most meg a Cico/Eperke/torpikek a meno, ugyhogy otthon olyan gep kell, ami lejatsza...
Ha nagyobb lesz, akkor talan kisse valtozik a helyzet! ;)


Az én fiam először egy C=64-et kunyizott el. Nem baj, abból volt elég, kapott egyet.
Aztán egy saját 500-asa is lett. A gyűjteményem, és a használatban lévő amigák is
nagymamánál vannak, így hétvégén együtt amigázunk. Én pucolgatom a gépeimet
ő meg vagy demot néz vagy dpaintozik az 500-ason. Néha meg együtt kínlódunk:
ő ismerkedik a wb 1.3-al, én meg próbálok újra beletanulni az 1200-as használatába.

Persze otthon neki is van saját PC, egy erős középkategóriás. Kb. arra, hogy
youtube-ot nézzen. 10 évesen még nem várom el, hogy túl kreatív legyen, de
már nem sokáig leszek ilyen elnéző. :-)

Viszont a régi gépek szeretete átragadt rá is: szülinapra MK-23-at kért, karácsonyra
egy technic deck-et. Még jó, hogy nem számítógépeket kezdett gyűjteni.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Nov. 30. 10:05


Quoting: dino
Na mondom en, hogy itt nem sok embernek van mar Amigaja!

ejnye már! ;-)
cirka 30db AMIGA-ból és több 100 kiegészítőből álló gyűjteménnyel talán még beférek? :-)

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2012. Nov. 30. 10:18


Nekem nincs ennyi. Viszont 2 csíkos és egy labdás 500-asom is van. Meg van hiánytalan 1200-es magic pack. Meg van egy 1200-es mindennapi (hétvégi) használatra. Meg 500+, 600-as, 1000-es, 2000-es, 3000-es, 4000-es (illetve ennek az alaplapja ma vonul dr. SzörG kórházába feltámasztásra). Kiegészítő viszont nem nagyon akad, néhány monitoron
kívül. Viszont nekem meg egyéb régi masináim is vannak.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Nov. 30. 10:30 - Szerkesztve: dino


Quoting: Szergely
ejnye már! ;-)

Legelabb elindul valami intenzivebb beszelgetes a forumon :) mar napok ota nem nagy forgalom van. Na akkor, kozeleg a karacsony! A tobbieknek is!!! Tessek leporolni az oreg csajokat es megdolgoztatni az unnepekre oket ;)
Jelszo: Semmi gumino!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Nov. 30. 10:39


Quoting: Calhoun
illetve ennek az alaplapja ma vonul dr. SzörG kórházába feltámasztásra


Bezzeg az enyemet nem vallalta! :P

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2012. Nov. 30. 10:53


Quoting: dh1
Bezzeg az enyemet nem vallalta! :P


Én nagyon tudok könyörögni. :-) Meg az éjfélkor meggyújtott, kecskevérből készített fekete gyertyák a pentagramma körül, amelyekkel kínzó rémálmokat küldtem rá, sokat segítettek. :-)

De lehet hogy szimplán átérezte hogy milyen érzés ha az ember 130-ból egy halom szemetet vesz. (Már előlap is van másik a gépre, de az eredeti sem menthetetlen. Elég jól halad a felpucolás)

Mindenesetre ezer hála hogy soron kívül megkapta a gépem a beutalót.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Nov. 30. 11:19


Quoting: Calhoun
soron kívül megkapta a gépem a beutalót.

Ha kesz lesz, mi is szeretnenk soron kivul bemutatot :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Nov. 30. 11:28


Quoting: dino
soron kivul


sörön kivul? na nemaaaa! :P

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2012. Dec. 01. 18:14


Quoting: dino
Van kerdes? :)


Igen van. Mindig ilyen rossz volt a testtartásod? :P

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Dec. 01. 19:30


Quoting: reynolds
Mindig ilyen rossz volt a testtartásod? :P

Azert van igy a testtartasom ,hogy fenykardot jobban lehessen latni, mer amugy nem lehetett volna.
Van meg egyeb kerdes? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Dec. 01. 19:31


Persze! Fiu? Lany?

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2013. Jan. 18. 07:58


URL

Szerintetek mennyir érhet ez a turbó kártya? Élénk licit megy érte. Lehet ebbe SCSI winyót találni? Vagy érdemesebb átalakítóval IDE-set?
Meddig érdemes elmenni?

Köszi

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 18. 08:39 - Szerkesztve: dino


Quoting: LacaHero
Meddig érdemes elmenni?


Csak annyit, amennyit neked meger, tobbet egy fillerrel se :D
A viccet felreteve, gondolom kozel arany aron megy el.
Egyebkent mar irtam, hogy nekem van egy ugyan ilyen, csak 50Mhz kartyam.
Csak halkan mondom, hogy kozelebe sincs egy ugyan ilyen 50Mhzs CPUs ezerkettesbe valo 050/50 es Blizzardnak (el lehet kepzelni, hogy mennyire gyors akkor a 25Mhz s valtozat), en a 2000 lassu buszrendrendszerenek tulajdonitom a gep lassusagat, de miota bedrotoztam az egy mega chipramot, azota sokat javult a speed.

Eloszor en is a SCSI vel probalkoztam, ugy meg lassubbnak tunt az egesz gep, gondolom ez azert van mert nincs ebben a kartyaban DMA kontroller a SCSI n, igy tettem bele egy ide vezerloset, ami nem sokkal gyorsabb ugyan, de legalabb nema a CF kartyaval.
Viszont vegszukseg eseten el lehet a kartyan levo SCSIval is lenni :)

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2013. Jan. 18. 08:49


Quoting: dino
igy tettem bele egy ide vezerloset, ami nem sokkal gyorsabb ugyan, de legalabb nema a CF kartyaval.


Ebbe a kártyába tetted, vagy egy külön kártyán a 2000-esbe?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 18. 08:55


Quoting: LacaHero
Ebbe a kártyába tetted, vagy egy külön kártyán a 2000-esbe?

Kulon vezerlokartyat tettem bele.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 18. 08:56


Hat ennel sokkal tobbet mar nem nagyon ... max 25e, idehaza, az is az SCSI combo miatt ... Mohikantol A2630-at ettem 16000-ert + SCSI es megvan a 25e ...

Mondjuk a RAM bovitesi lehetoseg ami vonzo benne! Az a 2630-nal necces mert kulon kartya kell hozza, az meg kb. feher hollo ...

Szal jo cucc!

Egy bajom van, hogy egyszeruen nem tudtok Vaterazni ... 20 nappal elotte elkezdik a licitalast ... mire a donto orahoz er a licitalas mar annyira feltoltatok az arat, hogy kb. nem eri meg megvenni.

Miert?

El kell tenni aukciofigyelobe es elotte 5-10 perccel nyomatni ... ha nagyon kell akkor ugy is megadsz minden penzt erte, ha meg nem akkor mind1 is volt ... de meg igy is olcsobban jutnal hozza az utolso pillanatban ...

Szal nem is ertem :D

Termeszetesen ez nem csak neked "szolt" ... mindenkinek! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 18. 09:21


Quoting: dh1
Termeszetesen ez nem csak neked "szolt" ... mindenkinek! :)

Szerintem teljesen mindegy, ha mi nem is licitalunk az elso oraban, akkor megteszi mas. Nagy divat manapsag Amigazni, sajnos...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jan. 18. 09:24


Igen, ezt én sem értem, hogy minek hetekkel előtte licitálni! Ha ráérsz, előtte két perc bőven elég, ha meg nem, akkor tessék beállítani egy max. árat magadnak. Bár gondolom sokan csinálják ez utóbbit, és az alkalmi licitálók miatt megy fel így az ár.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 18. 09:46


Dino ezt nem az amigas cuccokra ertettem csak.
Maga a Vaterazas muveszete lenne ez ... olcson jot!
Ezek a okosok meg ...
Kedvencem amikor kitesz egy lathatoan sokat ero termeket 1 Ft-ert.
Kerdezik tole, hogy mi a minimum? Hat o 50 000 alatt nem adja el.
Anyad, akkor miert nem 40-50 000 minimum van beallitva, mire van az 1 Ft, ha oda se adja ennyiert ... Azert ez pont ugyan olyan szabaly ellenes kene, hogy legyen mint sok mas amiert buntetnek a Vateran ...

Mondjuk e-bay-en ugyan ez megy ... hetekig pakoljak ra az eurot vagy a dollart ... aztan ezert szuletnek 5000 dodos A4000T-k ... mikozben a felet se eri ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 18. 09:58


dh1
Persze en ezt megertem, de rajtam, es egy par haverodon kivul ezt senki nem tartana be. Az aukcios oldal uzemeltetoi meg termeszetesen annal nagyobbat akasztanak,ha megnagyobb aron megy el a termek. Nekem inkabb bicskanyitogato a kibaszott feltoltesi dij, meg a meregdraga jutalekjuk. Akinek van egy kis esze az meghirdeti mashol is a portekajat ugyan ugy szo szerint, aztan akinek megint csak van egy kis sutnivaloja az a vateras hirdetest bemasolja a gugliba, aztan kidobja, hogy hol van meg hirdetve, ahol latod az email cimet is , vagy legalabb uzenni tudsz az eladonak, hatha meg tudsz jutalek nelkul egyezni. Persze nyilvan ez abban az esetben all, ha meg nem erkezett licit a portekajara...En meg ezt javaslom, hogy mindenki igy hirdesse meg a dolgait!!! Le a zsiros haszot lefolozo rohadt penzehes jutalekos oldalakkal!!! Le veluk!! Es kulonben is ATOMOT REDMONDRA! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 18. 10:02


Oke, de ez az eladot es a Vaterat kiveve mindenkinek erdeke lenne?!
Ezt nem latja be a sok noob?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 18. 10:14 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Oke, de ez az eladot es a Vaterat kiveve mindenkinek erdeke lenne?!



Hat eppen ez az, az eladonak is az az erdeke, hogy minnel magasabb aron adja el a portekajat, legalabb marad valami neki is a jutalekbol... mer az elado nem hulye, no meg a penz az mindenkinek jol jon...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 18. 10:20


De erted, akkor tegye ki annyiert amennyit legalabb szeretne kapni erte, aztan, hogy afelett mennyit marakodunk erte az neki mar csak jo ...

De ez igy kocsogseg.

1 Ft-os teteleket vagy betiltanam vagy kotelezo lenne akar 1 Ft-ert is eladnia!

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 90 . 91 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Vatera, E-Bay stb. ajánló
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024