Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . 95 .
Szerző Üzenet
Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 18. 18:49


Nehéz eset vagyok, tudom....
Olyan valakit keresnék, aki UK-ben lakik, és olyan regisztrációja van ebey-en.
Láttam valamit, ami nagyon kellene, de csak Angliába küldi, levélre nem is válaszol. Licitálni persze nem lehet.
Szóval kellene valaki, aki megveszi nekem, vagy megpróbálja, s utána esetleg elhozza magával, ha hazalátogat...
Vagy valami...
Köszi 😂

siz
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 18. 19:40


Van egy-két futárszolgálat, akivel ezt meg lehet oldani. Én a forward2me-t használom, náluk beregisztrálhatsz, kapsz egy UK (és egy DE) címet, ahova ki tudod postáztatni. Utána ha akarod ők azt is megnézik, hogy sértetlen-e a csomag tartalma és az általad választott szállítási móddal továbbküldik neked. Ha akarod, akkor összevárnak több csomagot és egyben küldik neked tovább. Olcsónak nyilván nem olcsó, mert ebből élnek, de nem is túl drága és vészmegoldásnak jó.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 18. 21:56


siz
Köszi, meglesem.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Már. 06. 21:31


Én most csak ennyit tudok mondani, tisztelt bíróság:
https://twitter.com/rATdrAg0n/status/1632807132901900290
Nem lesz sok az az öt év?
Tudom, kötél.

Értelmetlen, használhatatlan, nehéz, bazári, indokalatlan, de szerethető. :D

Köszönöm a figyelmet leülök én magamtól is.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Máj. 30. 17:48


Új Amiga!

https://farm-ng.com/products/la-maquina-amiga

:D

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2023. Jún. 03. 20:40


vmiért nem tudok írni az adás-vétel topicba... Vki tudja, mi lehet az oka? aszondja nekem, hogy "locked".

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Jún. 05. 00:53


@Lt. Reynolds:

Valaki lezarta a temat. Mivel te voltal a topicnyito, ezert csak te lehettel, vagy en. En nem voltam. Szerintem felrekatt esete forog fennt. Mindenesetre, ujra kinyitottam a temat.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Aug. 02. 12:56


Megjött az új "Kell. Bele. Erős!" az AMD alapú Linuxos szemétbányámba:

https://mastodon.social/@chainq/110819427259891030

3900X -> 5950X upgrade. Ami a legteteje a régi AM4 platformnak, az újabbakhoz már újabb alaplap is kell. 16 mag, 32 szál, 3.4Ghz base, 4.9Ghz boost clock, 8MB L2 és 64MB L3 cache. Pár évig most ez megint elzörög.

Mivel rengeteg masszívan párhuzamos szart buildolok, ezért kellett a még 4 mag. Meg mert ki akartam maxolni a fost. :P Nyilván a 3900X is "duzzogva, de kibírom" kategóriás volt...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Aug. 03. 21:24


Állat 4000! Az tökjó kis VHS magnó, még lehet egy kis extrát is húzni belőle, ha nem zavar, hogy a fogyasztása egyből 2x-re ugrik. :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2023. Okt. 02. 13:16 - Szerkesztve: alivemoon


Az Oroszok bemutatták a saját gyártású Elbrus 16c típusu processzorukat 16 magos 2GHz. Amiért írok róla nézegettem az architektúráját és x86-tal úgy kompatibilis, hogy használják a Transmeta Crusoe dynamic binary translation-ját :)
(750 GFlops at double precision and 1.5 TFlops at single precision operations)

Gondolom/talán páran emlékeznek, hogy a Gateway akarta így megoldani az AMIGA MCC kompatibilitását a régi arhitektúrákkal.

Van valakinek ruszki ismerőse, betudok szerezni ilyen gépet?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Okt. 02. 20:01


Quoting: alivemoon
Elbrus 16c típusu processzorukat 16 magos 2GHz.

Lusta szar, ne akard....

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2023. Okt. 03. 01:36


Quoting: dino
Lusta szar, ne akard....


Tapasztalat?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Okt. 03. 08:29


Az Elbrus nem a "kereskedelmi sikerről" szól, hanem a technológiai függetlenségről.
A fejlesztést az orosz kormány finanszírozza kényszerből, mert nehezen, vagy nem férnek hozzá a fejlett nyugati csippekhez. Teljesitménye még alul marad a modern processzorokhoz kepest, neten ezt irjak. Talán majd a köv gen...
Szerintem fölösleges kinoznod vele magad, de te tudod...:)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Okt. 03. 18:31


Na, akkor az elbrusról pár szó:
- igaz, hogy VLIW, de inkább hasonló a transmetahoz az x86-64 kompatibilitás
- oroszországon belül is nehéz hozzájutni és nem adják el senkinek, külföldre meg pláne nem - próbálkoztam még a 8s-nél szerezni gépet, két helyen árulták rohadtdrágán, de mindkét helyen azt mondták, hogy értik, de nem adhatjuk el neked.
Akit bővebben érdekel, itten nézelődhet.

Elnézést kérek az okozott kellemetlenségekért.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Dec. 01. 02:45 - Szerkesztve: charlie


Mivel sose lehet elég Motorola 68k platformra Free Pascal, ezért csináltam Sharp X68000 (úgy is ismert mint "a jappppán Amiga") portot:

https://mastodon.social/@chainq/111499392378436287

:P Értelme? Semmi. Jó móka? Nekem az, mást meg nem zavar, remélem.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Dec. 01. 08:34


Lassan a rotakapamra is portolsz egyet (Robi53)...:D
Gratula, meg minden.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Dec. 11. 11:59 - Szerkesztve: dino


Doom cikk es benne van az Insert-Coin egyesulet is.
Ugyan nem Amiga, de egynek jo...:)

Szerkeszt: Mellesleg, szerintem Kaptas Andras nevet elirta a 24hu :)
Szerk2: igy ezekkel e linkbeillesztesekkel a forum is letesztelodott, nagyszeruen mukodik, koszonjuk... :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2023. Dec. 11. 18:13 - Szerkesztve: alivemoon


Ezt nézzétek mit találtam Hongkong Palota Múzeum kiáltottak több mint 200 hun arany használati tárgyat, köztük van egy Kr.e. 400ra datált koronát.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2023. Dec. 13. 12:02


Quoting: dino
Doom cikk

Aszonnya: "1990 decemberében az Apogee megjelentette a – Super Mario Bros. 3 átírása során elért eredményeket felhasználó – Commander Keen in Invasion of the Vorticons című platformjátékot. A játék üzletileg is sikeres lett..." hát, a két játékmenetet egy lapon említeni, nem is tudom. A PC a 3D megjelenéséig a szánalom kategória volt játék terén, a ricegő, akadozó scroll és hasonlók, szerencsére azért voltunk páran akik láthatták normális (Amiga) gépen normálisan futni is ezen játékokat, ahogyan az egyébként elvárható is volt. Én csak röhögtem a drágán megvett 386-os sz.rokkal villogó ismerős(ök)nél amikor villogni próbáltak a PC-s "játékokkal" :-D

mc68k
Tag

# Elküldve: 2023. Dec. 14. 11:35 - Szerkesztve: mc68k


Quoting: yellowdog
A PC a 3D megjelenéséig a szánalom kategória volt játék terén, a ricegő, akadozó scroll és hasonlók


Mégsem volt senki se képes beismerni, ehelyett inkább az egekig magasztalták. Pedig csak a hülye nem látta, hogy sz@r az egész.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2023. Dec. 14. 13:45


Quoting: mc68k
csak a hülye nem látta, hogy sz@r az egész.

Meg azok is akiknek kimaradt pl. a Commodore vonal, akik a PC-be születtek bele, ezáltal viszonyítási alapjuk, mert apucitól/anyucitól ezt kapták karácsonyra, hiszen a cégnél ők is csak ilyeneket láttak.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Dec. 14. 16:37 - Szerkesztve: dino


Azert az X Wing az jo volt, 386 on is eleg jol ment.
Meg volt meg par ilyen jatek, ahol lapatolni kellett a biteket.
Pedig az Amiga is elbirta volna sztem az X Winget, plane 040+ on.

Szerk: de soha nem kaptuk meg, csak mekk emuval...

mc68k
Tag

# Elküldve: 2023. Dec. 15. 02:39


Lett 40-esem: 2009-ben. :) :) :) :)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2023. Dec. 15. 06:59


Tudom, hogy nagyon OFF, de ha már témánál (régi PC-s játékok) vagyunk, meglepő, hogy milyen f@sza játékok is elfutnak 286-on:
-Dune II
-Wolf3D
-Alone in the Dark
(bár utóbbi élvezhetetlenül lassú).

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Dec. 15. 08:56


@dino:
A mekemus X-Wing nem mérvadó, egyrészt meg van közte egy double-copy a virtuális Mac screen (ami chunky) és az Amiga között, ami vagy az RTG kártyába copizást, vagy C2P-t jelent. Pluszban 640x480-ban megy, mert az a Macek felbontása, míg az eredeti PC-s 320x200-ban. Egy Fast RAM-os 1200-re lehetne írni élvezhetően futó X-Winget, csak teljesen új rendering motort kéne hozzá írni... És ez a fő baj...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2023. Dec. 15. 10:54


Quoting: Dr.OG
meglepő, hogy milyen f@sza játékok is elfutnak 286-on

Mondjuk ja, telex központban volt a unix gépek mellé egy mindenes XT, sárga monitorral, azon nyomatták a DOS képernyős szánalom - pac man-t :-D Na az annyira gagyi volt, hogy már nekem is tetszett, főleg, hogy "turbo" módban gyakorlatilag nem is láttuk merre szalad az ascii karakterünk :-D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Dec. 15. 15:18


Quoting: charlie
ami vagy az RTG kártyába copizást, vagy C2P-t jelent. Pluszban 640x480-ban megy

No, igen ezt kb tudtam, van itthol par regi mekk is.

Sztem fo erenye az akkori Amigaknak abban rejlett, hogy nem kellett konfiguralgatni a hangot, dzsojt. Amugy a pc a DOS korszakig meg a 3.1 kindozig volt viszonylag hasznalhato, (a konfiguralgatasokon kivul) majd jott a win95 formedveny, es mire bebootolt, az ember mar latvanyosan sajnalta a vinyot. Az az akkori pc knek hatalmas olomgolyo volt a labukon bilgecibacsi ezen oprendszere. No es a win98 nal sem volt szinte semmi valtozas.
Azert sztem DOS ala meg vannak jo jatekok is, amiket Amigara soha nem kaptunk meg anno.
Hamarosan szemelyesen le tudom tesztelni, van 486 os doszos pece itthon, par eve bizgeraltam ossze, Tseng ET4000 VGA val is, de van benne PCI slot is, sajna egy S3 Trio szarraveri a jo oreg ET4000 ret, gondolom az ISA busz miatt.
Ossze kene rakni a 040 es mekket, jo lenne ha Siz elkuldene a 040 procim, amit meg Csarlitol vettem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Dec. 16. 03:52


Azt ugye tudjátok, hogy az X-Wing készült Amigára is, de annyira kevés volt egy standard 1200-es hozzá végül is lelőtték a korai készülő verziót...

De lásd a TFX-et is mely mára a 2.1-es verzióval és egy 060/94 (320×254) vagy baromira jól játszható, minden hibát kijavítottak,

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2023. Dec. 16. 07:17


Quoting: yellowdog
Mondjuk ja, telex központban volt a unix gépek mellé egy mindenes XT, sárga monitorral, azon nyomatták a DOS képernyős szánalom - pac man-t :-D Na az annyira gagyi volt, hogy már nekem is tetszett, főleg, hogy "turbo" módban gyakorlatilag nem is láttuk merre szalad az ascii karakterünk :-D

Az első PC-s játék, amivel találkoztam, az Alley Cat volt a maga borzalmas CGA palettáival és speakeres prüntyögésével. Persze csak jóval később tudtam meg, hogy ugyanez a játék a hardveresen elvileg gyengébb Atari 400/800-ason mennyivel jobb ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Már. 16. 06:40


Nem Amiga, de, Rock es Zenemania!
Haaat, elnezest kerek, de a buszkeseg elarasztott, zenekarunk szologitarosa indult egy orszagos gitarversenyen, (csak ugy) es masodik lett, elso Azariah gitarosa lett. Foleg meg, hogy a mi kistersegi rockzenekarunk gitarosakent lett a masodik..:D :D "legerdekesebb dallam" meg az ove lett a zsuri szerint. :)
Imitten lehet megtekinteni, a szakmai zsuri reszt.
https://youtu.be/oR7xx7klmrc?si=YjTAxAOWtwUdrYKg
Ez meg egy masik, jelenlegi legfrissebb verseny:
https://youtu.be/VIG2zIMBpQU?si=rndsNNYHD7rv7AAu
Ha lesz tobb idonk, csinalunk egy frissebb sajat notat is a "kistersegi" rock zenekarunkal.
Elnezest, koszonom! :)

<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . 95 .
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024