Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Aug. 14. 13:16


Nem, szánalmas...

Egyébként nem én kezdtem a lapos földezést illetve vírus tagadás matrát és nem én látok a kettő között (nem létező) kapcsolatot... Utóbbit a hatalom ragasztotta azokra akik nem alkarnak oltatni illetve mást is látnak egy szimpla járvány mögött, megkérdőjelezik az eszement intézkedések létjogosultságát és furcsállják a vírus viselkedését... Aztán átvette a birkanyáj, civakodjanak csak egymással az emberek, és látá a hatalom, hogy ez jó...

Szóval nagyon unalmas már és sajnálom, hogy itt is megjelent az ostoba propaganda... Senki(!) nem állítja, hogy nincs, hogy nem létezik ez az ominózus vírus, mondhatom, több mint valószínű, a tünetek alapján egyébként mi is átestünk rajta tavaly november környékén, én könnyebben, párom kicsit nehezebben, de átvészelte, továbbá gyermekei külföldi munkavégzése miatti tesztjei is pozitívak, szóval már csak ezért is nem szeretnénk oltatni, ami viszont nem egyenlő a tagadással, mint ahogyan ugye az oltottság sem egyenlő a védettséggel... Megmosolyogtató a papírmaszka vetett hit is, de nem akarom ragozni...

Én csak annyit szeretnék kérni, hogy tiszteljük a más véleményt, akinek elég a színjáték az üljön le a "nézőtérre", nyilván a boldog tudatlanságnak is megvan a pozitív hozadéka...

siz
Tag

# Elküldve: 2021. Aug. 14. 15:07 - Szerkesztve: siz


Quoting: charlie
Namost, ezek alapján nyilván tök egyszerű bebizonyítani, hogy a koronavírus nem létezik, hiszen:

- Ismersz bárkit, aki elkapta a koronavírust?
- Voltál valaha koronavírusos?
- Ismersz bárkit, aki ismer valakit aki koronavírusos?

A legtöbb ember mindhárom kérdésre nemmel fog felelni, ami bizonyítéka annak, hogy nincs is koronavírus. Aki meg bármelyikre igennel felel, az agymosott birka, vagy maga is része a koronavírus-összeesküvésnek! Megcáfolhatatlan! Brilliáns, nem?

Ja, én sajnos az agymosottak táborába tartozom, mert az egész családommal együtt én is voltam koronavírusos, apám meg belehalt. Ja és utána amint lehetett be is oltattam magam. Szóval ezek a vírustagadók eléggé fel tudnak b@szni. :(

mc68k
Tag

# Elküldve: 2021. Aug. 14. 16:12 - Szerkesztve: mc68k


Hanyadik oltásnál tartasz éppen, ami ekkora önbizalmat ad? Először egy kellett, aztán kettő, majd három. Mai cikk:

https://index.hu/belfold/2021/08/14/harmadik-oltas-sinopharm-szputnyik-europai-unio/

"negyedik oltás kellene a könnyebb utazáshoz"

Jövőre ilyenkor találkozunk, amikor épp a 11-edik oltásért állunk sorba. És az már "letisztult lesz" (ezt kell ma mondogatni naponta 10x és menő leszel :) ). Az eddigiek is tökéletesek voltak, mint az összes Windows és Android, de az új a hibátlan! Fogyaszd a vakcinát a fogyasztói társadalomban, közben meg hadd olvadjon a jég, 40 fok legyen ami sohasem volt eddig de főképp 3 darab városi terepjáró legyen minden házban, ami ugye egy litert fogyaszt százon (esetleg CR2032-vel megy...).

De jó, hogy ennyire tudják a gyártók, hogy mit adnak el...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Aug. 14. 19:22


Namost, hogy az általános oltássellenneségtől hogy jutottunk el a koronáig, az ugye ez érdekes kérdés, mert nem erre céloztam, de mindegy.
Mert hogy az oltásellennesség ugye már a korona előtt is létezett, itt van erre egy apró bizonyíték. :) 2017-es rajz, csak szólok. :)
Mondjuk maga az oldal is különösen ajánlott, konteók meg egyéb orbitális marhaságok ellen.
... én mindenesetre Menyhértet egy picit elhiszem. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Aug. 14. 21:49 - Szerkesztve: dino


főképp 3 darab városi terepjáró legyen minden házban, ami ugye egy litert fogyaszt százon (esetleg CR2032-vel megy...)

Tenyleg csak halkan mondanam, egy auto van a csaladban, az is egy nyóccáz köpcentis déwú matiz, aminek ket kibaszottnagy ellensege van...
az egyik a szembeszel...a masik meg a part...
CR2032 vel ugyen nem megy, de cserebe 4 es 5 liter kozott fogyaszt, meg varosba is...

az meg mar teljesen veletlen, hogy jomagam 20 eves korom ota
vegetarianus vagyok, de megsem en vagyok a bolygo kapitanya, es ugy nez ki a nagyobbik lanyom is megorokolte...

a zenekarunkba az enekesunk meg februarba sztrokot kapott es belehalt...:( a virus helyzet szamlajara irhato.. rettegett, o oltatta volna magat joval hamarabb is, de meg nem volt mivel...

regen is volt olltas, gyermek korunkban is, attol nem voltunk beszarva, csak meg feszbukk nem volt, ahol a baromsagokat toltak a pofankba.

sajnos en hiszek az orvostudomanyban, foleg a fejlodeseben, szoval en ezert oltattam be magam.
vagyis elhiszem, hogy meg tudtak oldani, hogy valamifele vedettseget kapjunk...de azert ne feledjuk, hogy egy haboruban boven vannak civil aldozatok is...

a harmadik oltast fiataloknak nem is ajanjak, de egyenlore a WHO sem!!!
url

amugymeg... mindenki azt csinal, amit akar/jonak lat
en igy dontottem...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Aug. 15. 13:58 - Szerkesztve: charlie


Quoting: "Yellow Dog"
unalmas már (...) az ostoba propaganda... (...) Megmosolyogtató (...) tiszteljük a más véleményt (...) színjáték (...) boldog tudatlanság

vs.
Quoting: "siz"
apám meg belehalt.


Ennyi. Yellow Dog, ha nem teszik, hogy "mainstream" gondolkodók vagyunk, ne járj ide. A továbbiakban a hivatalos intézkedések megkérdőjelezését célzó hozzászólásokat moderálni fogom, csakúgy mint az általános vitát a vakcinákkal és a vírussal kapcsolatban. Az offtopicban is. (Úgy általánosságban nem kell ide ez a téma, mert úgyis csak vallásháború lesz belőle a végén. Azt is moderálnám. Van elég hely ahol az erre fogékonyak ezt megbeszélhetik.)

Imre, részvétem. :(

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Aug. 15. 15:19


Quoting: charlie
Imre, részvétem. :(

Reszvetem!
Quoting: charlie
Úgy általánosságban nem kell ide ez a téma, mert úgyis csak vallásháború lesz belőle a végén.

Helyes, akar az egesz virus hozzaszolasokat is torolheti kend, termesztesen az en hozzaszolasaimat is, tenyleg nem kell ez ide...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Aug. 15. 20:16


- Ismersz bárkit, aki elkapta a koronavírust?
- Voltál valaha koronavírusos?
- Ismersz bárkit, aki ismer valakit aki koronavírusos?

igen
nem (vagy nem tudok róla...)
igen

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Sze. 18. 22:36 - Szerkesztve: charlie


Fun fact: az a gép és Linux rendszer amin most fut (immár lassan évtizede) az amigaspirit.hu, húsz éve egy kidobásra itélt hardware-kupacból kiválogatott és összerakott 486-sal kezdődött. Persze azóta lecserélődött már vagy háromszor, de az eredeti gép megvolt még. Viszont mióta Németországba költöztem, egy hazai amigás garázsában rohadt. Nemrég viszont rámjött a 486-ozhatnék, megnéztem az eBay 486 árakat, és hát annyi hülyeségre elbaszni való pénzem még nekem sincs, szóval inkább felhívtam az illetőt, hogy meg-e van még a kacatom.

Megvolt. Szóval most hogy otthon jártam, összeszedtem. És hát nyilván működik (fél palack kontaktspré és egy berohadt reset kapcsoló kiiktatása után), mert ezek a kilencvenes évek közepi 486-osok igazi csótányok: alapvetően elég gusztustalan mind, de túlélnek bármit.

Twitteren kép és videó:
https://twitter.com/chainq/status/1439304825070661636
https://twitter.com/chainq/status/1439315611629334533

Ajánlom mindenki figyelmébe a korabeli finom részleteket mint pl. a szarbeszólós "Matáv - a szavakon túl" matricát, a középső ujjat formázó feltekert telefondróttal - ez sajnos nem élte túl a tisztitást, a húsz éves ragasztó rég elbomlott és a papír is gyakorlatilag leporlott ahogy hozzáértem.

A gépben található minden elektronika most alapos tisztításon fog átesni, mert az összes foglalat masszívan korrodált. Remélem van valami ultrahangos tisztító a környéken, aki vállalni tudja. Aztán újra össze lesz rakva, bekerül egy SB16 meg egy GUS és szétdúmozom rajta az agyam. Vagy valami hasonló hülyeség.

Ezúton is köszi Lázi és Ratman segítségét.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Sze. 18. 23:43


Fater, neked bármit, bármikor. Nem rajtam múlt, hogy ez megmaradt, hanem Lázin leginkább. :) Örülök, hogy még egyáltalán csinál valamit, bár nem tartalmazott problémás alkatrészt, szóval a történet végét a valóság mégsem elVARTA. :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Sze. 25. 22:10


Na, ma sikerült belőlem kihoznia az állatot egy Karennek. Kimentem helyszínre, leparkolok, ablakon néz egy kisgyerek, meg egy fiatalasszony. Megkérdi, hogy mit akarok itt? Mondom maradnék max egy órát, erre közli, hogy vendégeket vár, de ez amúgy sem parkoló, mert nincs kint a tábla. Na, itt fogazott le az agyam, mert amúgy nincs tábla, meg semmi. Megkérdem, hogy miből gondolja ezt? Mert amúgy semmi se jelzi. Mert ez egy családi ház. És elviteti az autót. Na, akkor elmagyaráztam neki, hogyha sem tábla, meg semmi sem jelzi, hogy ez _NEM_ parkoló, de ha mégis, akkor a kedves vendégei _SEM_ állhatnának itt, akkor erre csak ennyit mondott, hogy akkor elviteti a járgányt. Erre közöltem vele, hogy arra kíváncsi lennék, és arréb mentem... ott kellett volna maradnom és leszámlázni az ügyfél óradíját. A legmagasabbat, de fasznak kell a feszkó. Azért káromkodtam rendesen. Szerintem kihallatszott, de pont leszarom. Kicsit később megnéztem a "vendégséget" szabálytalanul parkolás csimborasszója volt minden. Azokat kellett volna elvitetni, de minek?! :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Sze. 25. 23:36 - Szerkesztve: dino


ratman
Tudod mi kellett volna a vendegeknek Fater?
Crimson Jihad!!!!
:D

A neninek meg egy gomba ami a hazabol no felfele... egeszen az egig....
gomba

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Dec. 03. 17:54 - Szerkesztve: dino


https://www.youtube.com/watch?v=2vtrCZf4S_Y
utobbi 5-10 evben...dog unalom a szamitastechnika!
Azert az M1 vegre le tett valamit az asztalra, csak nem normalisak a RAM es a tarhely kapcsan... :D
Igazi gyokerek...pont mint valami angol apszurd humor...
Pedig nem is humor...baz+, ezek tenyleg komolyan gondoljak...
...barmok

Inkabb iszom tovabb a sert...:D

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 04. 13:43 - Szerkesztve: gk


Az M1 nem nagy varázslat amúgy, az Intel és az összes konkurencia is tudná hozni ezt a sebességet, csak nem ezen a fogyasztáson. Azért nincs ilyen gyors Intel mobil CPU mert a TDP-je nagyon magas lenne. Amit az Apple feltalált, az csak annyi, hogy
1) SoC – nem kell elszaladgálni buszokon messzire mindenért, hanem a RAM és minden ott van helyben, gyorsan
2) 5 nm csíkszélesség. Ezt persze nem kellett feltalálni, csak a TSMC-t a kellő mennyiségű pénz meggyőzte, hogy ők kapják a gyártókapacitást mások helyett
3) az alacsony TDP miatt sok magot bele tudtak rakni

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Dec. 04. 14:20


Ezek epen elegek a varazslathoz. :)
A RAMot meg megertem valahogy, de azt, hogy miert nem hagytak bovitesi lehetoseget a tarhelynek??? Azt mar nem ertem.
Felhozzon anyad...apple!
Ez mocsoksag!
Lehet csinalni a meregdraga gepbol karacsonyfat, ha boviteni akarod.
Na meg a kulso portokrol nem is beszelve....azt is elsporoltak...no eddig sem volt sok kulso portunk, de most meg meg annyi sem lett.
Miert nem tudnak normalis szamitogepet csinalni?

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 04. 14:39 - Szerkesztve: gk


A tárhely lehetne cserélhető, de gondolom akkor nem lenne ilyen gyors.

A portokban viszont nincs igazad, pont hogy visszahozták őket. Az USB-C amúgy jó dolog, alapvetően úgy kell hozzáállni, hogy nem döntik helyetted előre el, hogy neked milyen portok fognak kelleni, hanem te majd kitalálod, hogy mikor mire akarod használni. Ha tölteni akarsz róla, akkor töltőport, ha USB-A-ra akarod használni, akkor az, ha hálózati csatlakozóra vágysz, vagy monitorra, akkor arra is tudod használni. Nekem tetszik az ötlet. Átalakító meg a régi dolgokhoz kell, szépen lassan egyre kevesebb dolog fogja igényelni.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Dec. 04. 18:21


Quoting: gk
Ha tölteni akarsz róla, akkor töltőport, ha USB-A-ra akarod használni, akkor az, ha hálózati csatlakozóra vágysz, vagy monitorra, akkor arra is tudod használni.


es keszen is van a karacsonyfa...:D

Mindegy, engem nem gyozott meg.
Az M1 arhitechtura, az viszont kiraly!
Vegre mar valami valtozas, ami megtori az x86 os uralmat.
Ezt en tizeneve megjosoltam, hogy igy lesz.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 06. 09:29


gk
A cserélhetőségnek nem hiszem, hogy sok köze van a sebességhez, attól függ milyen buszon van az a bizonyos háttértár. Ez csak arról szól, hogy az Apple-től vedd meg méregdrágán a bővítéseket vásárláskor. Az USB-C-vel meg az a gond, hogy a nevével ellentétben nem univerzális. Nem vagyok Thunderbolt-párti, de ez az Intel-reklám magáért beszél:
https://fabiensanglard.net/nousb/cables.jpg

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 06. 09:31


Ok, mindenki abban hisz, amiben akar.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 06. 18:22


Hogy viszonozzam a cinikus megjegyzést, nem tudtam, hogy a fogyasztóellenes liga elnökéhez van szerencsém.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Dec. 11. 13:37 - Szerkesztve: dino


Quoting: charlie
Itt is lehet am kerdezni, van Offtopic, meg miegymas. :) Hatha mas is tanul belole.


Akkor koszonom a lehetoseget, kerdezek itt..:)
Nemreg vattem egy 13" MBP.t ami 2012 mid.
Mostanra televagtam SSD vel, oprendszer OsX 10.7. nem tevedes. A zeneles miatt nem merek nagyobbra valtani, Logic Studio 9 et hasznalok, ami nekem teljesen megfelel. Kindozt is hasznalnek...
Bootcamp segitsegevel azt az SSD t, amin az OsX is van, azt allitottam be kindozparticionak. Kindozhetet telepitettem, megint csak egyeb regi kompatibilitasi dolgok miatt, de nem is ez a lenyeg. StartupDisk alatt nem jelenik meg a kindozos particiom, ha ujra iditom a gepet, es taposom az "Alt" ot akkor minden ok kintrol, megjelenik, bootol, fasza...
Azt mar megfejtettem, hogy a ParagonNTFS miatt nem lathato a Startupdisk alatt a kindoz, mert ha kikapcsolom a Paragont, akkor rogton latom az eltunt kindozos bootparticiomat, viszont ugye a kikapcsolashoz meg ujra kell inditanom a gepet, akkor meg mar nincs ertelme, mert ha ujrainditom, akkor meg inkabb nyomom az Alt ot...
Kerdesem az lenne, hogy nem e lenne valami lehetoseg, hogy a Paragon is fusson, meg a StartupDisk ben is lathato lenne valahogy a kindoz? Hogy az altot ne kelljen nyomni a valtashoz?

Koszonom.

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 11. 15:59


Quoting: dino
Kerdesem az lenne, hogy nem e lenne valami lehetoseg, hogy a Paragon is fusson, meg a StartupDisk ben is lathato lenne valahogy a kindoz? Hogy az altot ne kelljen nyomni a valtashoz?


Sajnos nincs ötletem. Paragont én nem nagyon használtam, mert mindig kicsit más irányból közelítettem meg ezt a problémát.

Az OS X ugye mindig is tartalmazott NTFS drivert, 10.8 óta pedig olyat is tartalmaz, ami tud írni is (viszont ez ki van kapcsolva alapból). Nekem nem sok mintán ugyan, de jó tapasztalataim vannak vele, szóval mindig ezt használtam.

Másrészt meg nem járt nálam sosem Bootcamp sem. Windows a gépemen eddig csak VM-ben (VMware Fusion) futott, úgy nincs ilyen gond.

Esetleg próbálj meg egy Tuxera-t 10.7-en, vagy mintha lett volna valami NTFS driver a Google FUSE-jában is, ami akkoriban még elég jól ment.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Dec. 21. 15:09 - Szerkesztve: charlie


Na hát, ezt nem tudtam hova tegyem, amigás topicba nem akartam, mert nem Amiga, 8 bites topicba meg túlzottan 68k... még akkor is ha technikailag a 68008 kívülről egy 8 bites valami. Fejlesztésnek ugyan fejlesztés, bár inkább tanulás ez, részemről, semmint bármi új feltalálása, szóval a fejlesztésbe se akartam.

Szóval, csak azt akarom mondani, hogy építettem egy számítógépet. :) Mármint, nulláról. Vettem egy marék chipet, meg drótot, meg ellenállást és hasonló izéket, és lett belőle számítógép, ami kódot futtat és kiiírja h. "helllo world". Magam is alig hiszem egyelőre, de úgy tűnik, működik. Igaz, kb. valószínűleg a történelem leglassabb 68k CPU-s gépét sikerült előállítanom, de ez most mellékes! Működik és kész!

Egy marék chip:
https://twitter.com/chainq/status/1469710625165262849

Első kép, drótozás megkezdve:
https://twitter.com/chainq/status/1470014578369208333

Tegnapi állapot, csak ROM és LED-sor bekötve:
https://twitter.com/chainq/status/1472973657647554564

Mai állapot, kijelzővel, SRAM-mal:
https://twitter.com/chainq/status/1473274773803311110

Jelenleg: 68008 @ 2.5Mhz, 64K ROM, 128K RAM, és 1db 8 bites Output port, ahol a LED-ek és az LCD meg vannak hajtva.

Hardvereseknek: a címkiválasztó egy sima 74ls138, ami felosztja a 68008 1MB címtartományát 128K-s szeletekre, ebbe van a ROM egyelőre betéve az elejére a RAM meg 0x080000-tól 0x09ffff-ig. A chip maga egy 512KB-s Alliance SRAM chip, szóval azon is kell még variálni hogy az egész látszódjon. Az output port meg egy 74ls273, ami 0x020000-ra van bekötve. A ROM egyelőre egy 27c512. (64K, ebből a második videón kőkemény 610 byte-t használtam fel).

Ezúton (is) megköszönöm BSz hardware mágus és nagymester úrnak a "fejlesztésben" nyújtott távsegítséget és okítást, főleg a Reset áramkör környékét illetően, meg általános elektronikai mi-micsoda tippekben, meg a félkész terveim felettébb hasznos megkritizálásában. (Mert még félig kész kapcsolási rajz is készült ám a cucchoz!) Meg hogy nem hajtott el melegebb éghajlatra engem a szoftverest, a hülyeségemmel. :)

(Ps: igen, túl sok Ben Eater-t néztem YouTube-on.)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 21. 19:36


Fája lett, gratulálok!

YADA
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 21. 20:25


Gartaula a majdnem atari klonodhoz :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Dec. 22. 08:50


charlie
Legkozelebb azon kapjuk fel a fejunket, hogy megepitetted R2D2 t... :D
Amugy gratula. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2022. Feb. 22. 14:05 - Szerkesztve: yellowdog


Hát, idáig eljutottam, innen merre, mit és hogyan kell/lehet csinálni?

Pár gondolatot, vagy valamilyen magyar leírást megköszönöm előre is...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Feb. 22. 16:50


Eloszor is fontos, hogy a GitHub-ot mint szolgaltatast ne keverjuk ossze a Git-tel mint szoftverrel. Utobbi egy nyilt forrasu distributed verziokoveto rendszer, amit Linus Torvalds, a Linux fejlesztoje "talalt fel", az elobbi meg egy git repository-kat hostolo szolgaltatas, ami jelenleg a Microsoft tulajdona. A ketto csak mersekelten fugg ossze. Valszeg nincs ertelme a GitHub-on hostolni valamit, ha csak forraskodot akarsz kozzetenni, de sajat magadnak nem hasznalod a git-et mint verziokovetot.

Az egyszeru lepesrol-lepesre-t csak parancssoros git klienssel tudom leirni, gondolom ringyozra is van valami TortoiseGit vagy valami, amivel ugyanez megy GUI-n is, de azt nem tudom.

1., bemesz a konyvtarba ahol a forrasok vannak: "git clone https://github.com/y3llowdog/Amiga-Parallel-to-USB-adapter.git"
2., "cd Amiga-Parallel-to-USB-adapter"
3., "git config user.name <Valodi Neved>" - figyelem ez NEM a GitHub user neved! De ez fog latszodni a commitokban.
4., "git config user.email <yellowdog@akarmi.akarhol>" - figyelem ez NEM feltetlenul az az e-mail amivel a GitHub-ra regisztraltal, ez fog latszodni a commitokban.
5., masold ide a fajlokat amiket meg akarsz osztani
6., git add <filenev> <filenev> <filenev> - itt hozzaadod a fajlokat amiket verziokovetni akarsz, esetleg git add -a ha mindet hozza akarod adni.
7. git commit -m "<barmifele commit uzenet h. mi valtozott az elozohoz kepest>"
8. git push origin main

A 8-as lepesnel keri majd a GitHub jelszot meg ilyesmit, elotte nem.

Ez az alapok. Ezutan ha frissiteni akarsz akkor lepesek 5-8-ig megismetel. Ha van kerdes, szolsz.

Classic Amigara nincs nativ git szerintem, MorphOS-re van, a fullos, OS4-re szerintem csak valami git lite van, ami valami reszleges alap kliens amit valahonnan portoltak, de ebben nem vagyok biztos. AROS-t nem tudom.

Itt van magyarul egy git gyorstalpalo: http://math.bme.hu/~balazs/git/gitcml.html

De ezekkel az a bajom h. leirja ugyan a parancsokat, de a mogotte levo elmeletet es mit-miert-et kevesbe.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2022. Feb. 23. 17:51


Köszönöm a részletes leírást!

Quoting: charlie
Valszeg nincs ertelme a GitHub-on hostolni valamit, ha csak forraskodot akarsz kozzetenni, de sajat magadnak nem hasznalod a git-et mint verziokovetot.

Igen, igazából egy ingyenes weboldalként gondoltam a github-ra, ahová feltölthető az egész projekt, fájlokkal, képekkel, leírással együtt és az elérhető bárki számára, hasonló formátumban mint pl. az alábbiak:
LinuxJedi / AmigaRGBtoHDMI, hoglet67 / RGBtoHDMI, stb, nem hiszem, hogy kell verziókövetés és egyéb funkciók. De az is lehet, hogy itt csak tárolnám a fájlokat és mondjuk egy ingyenes blog felületen lenne maga a projekt leírása, és onnan hivatkoznék. A legjobb nyilván egy saját (bérelt) tárhely + domain lenne, de nem akarok 10eft nagyságrendben költeni, egyelőre ennek nem látom értelmét.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Feb. 23. 22:19


A GitHub-ra barmi csak git verziokovetovel toltheto fel. Szoval olyan nincs, hogy nem hasznalod a verziokoveto funkciot.

Amugy az "ingyenes blog felulet" is adott a GitHub-on, van GitHub Pages, es pl. Wiki, valamint minden markdown fileokban tarolhato pl. dokumentaciok. De ehhez mind mind ismerni kell a gitet magat.

<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024