Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 81 . 82 . 83 . 84 . 85 . 86 . 87 . 88 . 89 . 90 . 91 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
ratman
Kék troll

# Elküldve: 2020. Jún. 13. 22:47


... csak halkan jegyzem meg, hogy általában a hősök azért teszik kockára az életüket, mert....
... ha gömbre tennék, akkor lecsúsznának róla.

Énkérekelnzést.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jún. 14. 09:03


Jogos ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Jún. 23. 08:05


Megtortent, az Apple dobta az inteltgecit, atalltak ARM-ra.

"A haboru tehat elkezdodott!"

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Jún. 23. 18:01 - Szerkesztve: dh1


milyen haboru?

szerintem ez nem haboru

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jún. 23. 19:32


Ez inkább a tipikus +profitért a gerincemet is...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Jún. 23. 19:58


ez megint hulyeseg, hiszen a sajat processzoruk...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Jún. 24. 00:52


Így ment tönkre a 3DFX is. Nem csak a chipet, de az egész kártyát maguk akarták gyártani.... Bár gondolom ezeknek több eszük van.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2020. Jún. 24. 04:47


Quoting: yellowdog
Ez inkább a tipikus +profitért a gerincemet is...


Az lesz ám a profit, RPInek csinálnak egy dobozt és azt eleadják 100000-ért :)
Ügyesek a fiuk!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Jún. 24. 06:10 - Szerkesztve: dino


nem ertitek a lenyeget...:), vege lehet az x86 uralomnak, mivel az apple utan megy a fel vilag, elkepzelhetonek tartom, hogy mas brandek is atallnak majd, azt mondom nincsennek veletlenek....
Billgeci sem veletlenul vasarolja be magat

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Jún. 24. 09:46 - Szerkesztve: charlie


Az van, hogy én szinte biztos vagyok benne, hogy az új Apple ARM hardverek masszívan le lesznek lockolva, kb. mint az iPhone, szóval semmit sem lehet majd rakni rájuk macOS-en kívül. Nem véletlenül mutogatták az Apple-tól merőben szokatlan módon a virtualizációban futó Linuxot - futtass csak szépen minden mást ami esetleg kellhet a macOS tetején. Az meg ugye támogatva lesz addig a pár évig ameddig, és nye. Minden integrált, semmi sem csereszabados, ergó az Apple a Mac-ekkel is arra megy hogy a számítógéped pár év után cseréld csak le szépen.

De visszatérve a lockolásra, pont ez nem teszi lehetővé az x86 uralom végét. Ugye azt lássuk, hogy az x86 uralom miből nőtte ki magát: valaki (IBM) épített egy hardver platformot, amit aztán a beszállítói leklónoztak és a klóngyártókon keresztül jóárasítottak. Ennek semmi esélyét sem látom jelenleg az ARM hardverekkel. Vicces módon aminek lenne esélye rá, az mondjuk egy ARM alapú Windows, de ebből a szempontból nem a világ megy az Apple után, hanem az Apple a világ után - a Microsoft már rég árul totál lelockolt ARM alapú gépeket, és viszonylag sikeresek, de a Microsoft is gondosan ügyel a platform kontrolljára, ergó nem nagyon van semmi más, csak amit tőlük lehet venni. (És én a demonstrált virtualizált Linuxon is pont ezért vigyorogtam kínomban - ott a WSL a ringyóz tízben, a Microsoft is beépítette a Linuxot a Windowsba, pont ezért, hogy futtathasd a tetején, és kevesebb rinya legyen a lelockolt hardverek miatt.)

Továbbra is visszajutunk mindig oda, hogy egyszerűen a desktop számítógép már nem cool, senkit nem érdekel, ergó ezzel együtt piaca sincs annak, hogy valaki a semmiből egy új platformot építsen. Abból a szempontból meg már rég vége az x86 világnak, hogy szinte minden fejlesztőnek - még aki natív kódot ír is - kell gondolnia az x86-on kívül másra is, márcsak a mobil platformok v. a Raspberry Pi-k miatt is. Ebből a szempontból nem számítok nagy változásra. A legtöbb eladott gép meg amúgy is laptop, és/vagy ilyen kőuncool Dell meg mittomén irodai PC, integrált mindennel, azok is maradnak Windowson még vagy jó sokáig, mert minek váltani, ugye...

Szóval ja. A világ ugyan lassan tényleg változik, de talán a fenti példákon át meg tudtam mutatni, hogy ez közel sem akkora forradalom az Apple-ökoszisztémán kívül mint amennyire Cupertinoból láttatni szeretnék.

Én vennék ARM alapú Macet, mert amúgy leszarom mi zörög benne, még a hardware lockdowntól vakarózok, de valszeg benyelném, a legnagyobb bajom az pl. az integrált SSD. A mostani 2015-ös MacBookomban konkrétan az SSD eredeti egyedül _minden mást_ már cseréltek gariban, és volt h. a teljes gép meghalt, és az összes adatot buktam volna, ha nem tudok kivenni belőle a diszket és beletenni egy másik gépbe. Biztonsági mentés ugyan van róla, de az sosem teljesen friss és órákat vesz igénybe, mindkét irányban. Ráadásul az újabb macOS-ekben ezt is lelockolták, már nem lehet a diszket csak simán dd-vel lementeni, és visszaírni, mert akkor is encryptálva van valahogy, ha az encryptiont kikapcsoltad. Szóval nekem ez a legnagyobb bajom a jövő Apple-jével. Hogy emellett milyen CPU zörög benne, majdnem mellékes.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Jún. 24. 10:05


Konkretan az egybeforrasztott mekkektol en is hanyok, nincs is itthol egy darab sem, kihuzom a regi szarokkal, mig lehet...aztan ugyis jon a vilagvege, oszt mind meghalunk...:)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Jún. 28. 10:03


Korai hozzáférésű játék... marhák :-D Ettől függetlenül keresem, nem találkozott vele valaki, valahol? nCore, stb egyelőre nem ismeri :-(

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2020. Aug. 09. 19:27 - Szerkesztve: alivemoon


Meteor vadászok erre!

Elég érdekes, hogy igy érzékelik, hogy mindennap sok kissebb nagyobb cuc potyog a földre!

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Okt. 16. 17:51


Patent PS2-őt sikerült szereznem - köszi DH1:-). Két napi szívás után Ratman 2 perc alatt megoldotta a problémát, neki is big thanks. Szóval úgy tűnik, most minden OK. Mehet a játék, köszi srácok..

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Okt. 16. 20:41


Quoting: Kukacmarci
Két napi szívás után Ratman 2 perc alatt megoldotta a problémát

Részletek? PS2 ügyileg?

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Okt. 16. 21:24


Nem raktam jumpert a HDD-re. Így nem is látta a PS. Ratman rögtön rájött:-))
Van 5 dobozos 10/10-es PS2-m, de kellett egy játszós is. Ez is, mint az új.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Okt. 18. 18:57


Szóval FAT + Network adapter :-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 29. 12:34


Egy (Androidon) egyszerű feladat megoldásában kérte segítségemet párom, aki jelenleg, amíg le nem jár a hűségidő, ÁjjFos tulajdonos. Nevezetesen a FB-on belüli álláshirdetés egyikére szeretett volna jelentkezni, ahol is a "Jelentkezés" gombot megnyomva az oldalon minden kitöltődik, egyedül az Önéletrajzot kellene csatolni. Átküldtem páromnak a gmail-en a pdf-et, amelyet meg is tud nyitni a telefonon, de nem találtunk olyan lehetőséget, mint pl. Android esetében, hogy "Letöltés a telefonra", enélkül pedig ugye hiába nyomunk az "Önéletrajz csatolása" gombra, nem tudom kiválasztani, mert nincs honnan.
Szóval ha valaki használ még ilyen elvetemült, korlátozásokkal teli rendszert tartalmazó telefont és tudja a megoldást, megköszönöm előre is a segítségét.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 29. 15:39


Quoting: yellowdog
de nem találtunk olyan lehetőséget, mint pl. Android esetében, hogy "Letöltés a telefonra"

Nincs szifonom, csak egy ötletelek, browser-ben használva a gmail-t sem lehet letölteni?
Arra is zárt?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 29. 18:22


Quoting: peachman
browser-ben használva a gmail-t

Köszönöm, ezt kipróbáljuk!

jkesz
Tag
# Elküldve: 2020. Dec. 30. 05:11


gyári mail alkalmazásnál. a pdf előnézeten hosszan tartod az újjadat, felugró lehetőségeknél mentés fájlba.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 30. 08:05 - Szerkesztve: mc68k


HAM AX25 144MHz-es linken próbálom elérni a webbankot, de nem sikerül. Heeeeelp! :) :) :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 30. 13:49


Quoting: jkesz
előnézeten hosszan tartod az újjadat, felugró lehetőségeknél mentés fájlba.

Köszönöm, így sikerült!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Dec. 31. 00:59


Quoting: mc68k
HAM AX25 144MHz


:D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Jan. 06. 15:08


Akinek nosztalgiázni támad kedve, itt újra végigélheti kétezerhuszat:

https://2020game.io/

:D

siz
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 06. 17:10


Zseniális! :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Jan. 15. 21:48


Ezen beszartok. Nyócbit, nyócvanasévek, feltekerve 11-re:

https://www.youtube.com/watch?v=nQeFiG050J0

Magyar munka. Szenzáció!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jan. 15. 23:18


Láttam, igen jóság.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jan. 16. 00:44


https://youtu.be/WYHhLpg_ZyU?list=PLsctG38U2_2sTSIh6S7fdv3xGQ2BxlU83 - korabbi

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Jan. 16. 01:19


Ezt sose birtam vegighallgatni az enek miatt... :) Szoval ezert is ertekelem h. a masik instrumentalis - meg inkabb rovidfilm mint videoklip.

<< 1 ... 81 . 82 . 83 . 84 . 85 . 86 . 87 . 88 . 89 . 90 . 91 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024