Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 81 . 82 . 83 . 84 . 85 . 86 . 87 . 88 . 89 . 90 . 91 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Jún. 11. 15:47 - Szerkesztve: charlie


Mivel Broadcom, es mivel olcso szar. :) A Broadcom-ot ugy kell erteni, hogy ket kiugrott Broadcom engineer all mogotte (amennyire tudom) akik aztan megcsinaltak ezt az alapitvanyt, de a Broadcom penze van benne, es ezert epul minden az o chipjeikre is. Es a Broadcom - az RPi-t leszamitva - nem az a ceg, akivel nagyon szivesen dealel az ember open source korokben, meg az RPi-hez is evekig tartott, mire lettek binary blob nelkuli driverek, illetve az legalso szintek (firmware, GPU driverek egy resze, miegyebb) ma sem open teljesen.

Ezen kivul nyilvan a hardver is picsa olcson van gyartva, nekem mar meghalt vagy ketto, amugy lehet ilyen industrial-RPi-t venni aminel nem fureszporbol van a nyak, es normalis alkatreszek vannak rajta, de az nem is kerul husz EUR-ba... :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 11. 17:00


És a normális alkatrészek plusz költsége mellet rajta van még a Siemens hozzáadott "értéke" is, ami szintén nem elhanyagolható, mivel nagyot dob az áron :-)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 12. 14:17


Haat... Olcso szar, de legalabb hasznalhato!

Az, hogy nem teljesen open source addig nem faj, amig viszonylag jol mukodik!

Atlag user-kent nem nagyon erdekel a Broadcom uzletpolitikaja. Meg az se, hogy Broadcom-e, vagy eppen valami tok mas!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Jún. 12. 14:40


engem leginkabb a hasznalhatosaga dobbent meg, pontosabban ar/ertekarany...nintendo ps arcade stb, emulaciok, kozel all a tokeleteshez, mondhatni igen elvezetes, nem beszelve a tobbi lehetosegerol.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 17. 16:14


MAME-t szerettem volna beüzemelni, de az exe elindít egy parancssort, majd kilép. 10-15 éve próbálkoztam vele utoljára, akkor ment rendesen, természetesen Win OS-en futtatnám. a szükséges ROM-okat bemásoltam a megfelelő helyre, 64 bites a legújabb verzió.
Ha valakinek volna esetleg ötlete, köszönöm.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Jún. 17. 17:12 - Szerkesztve: dino


Quoting: yellowdog
természetesen Win OS-en futtatnám.


Vegyel tizezere egy pit, azon megy faszaul, szopas mentesen.
Sajnos a windoz az egy szar, semmire se valo, kar hogy a vilagunkban a szar, szemet terjedt el. En azt mondom, add el, vagy add oda a crimson jihadnak egy gyors szervizelesre...

https://youtu.be/Nw2VCf0pLeM

:D

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 17. 18:16


Mame esetén ehhez mit szólsz:
Pandora's Box 6s

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 17. 19:09


Igen, én is utálom a PC-t de azért a realitások talaján el kell fogadni, hogy van létjogosultsága ;-) Számomra két okból is a PC-s verzió a befutó, egyfelől olcsóbb mint fent ajánlott Pandora's Box másfelől és ez a lényeg, nem játszani szeretnék, hanem egy játékból kiszedni a dolgokat (sprite, charset, map), mert most olyanom van... ;-)

De azért köszönöm :-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 19. 05:35


Időközben sikerült, mint kiderült a normál MAME parancssoros, 2019-ben... Helyette MAMEUI a befutó, ha esetleg valakit érdekel.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Jún. 19. 14:16


Jeeeeeeehh, levettek a gipszem! :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 19. 22:13


Sirály!!! :-)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 20. 08:07 - Szerkesztve: mc68k


A kollégám legújabb albuma:

https://chateauagents.bandcamp.com

Ő is Amigán kezdte anno. Aztán Atari ST (1992-94), majd Windows, amikor 10 év késéssel ugyan (2000 környékén), de elkezdtek működni a sequencerek PC-n is, késések nélkül.

Ez az album épp Mac-en lett felvéve: 90% real synth, 10% soft. All audio recording, nem full MIDI playback.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Jún. 24. 08:33 - Szerkesztve: charlie


Ha már a Raspberry Pi volt a téma, kijött az RPi4, mehettek upgrade-elni:

https://www.raspberrypi.org/products/raspberry-pi-4-model-b/

Specs:

- Broadcom BCM2711, Quad core Cortex-A72 (ARM v8) 64-bit SoC @ 1.5GHz
- 1GB, 2GB or 4GB LPDDR4-2400 SDRAM (depending on model)
- 2.4 GHz and 5.0 GHz IEEE 802.11ac wireless, Bluetooth 5.0, BLE
- Gigabit Ethernet
- 2 USB 3.0 ports; 2 USB 2.0 ports.
- Raspberry Pi standard 40 pin GPIO header (fully backwards compatible with previous boards)
- 2 × micro-HDMI ports (up to 4kp60 supported)
- 2-lane MIPI DSI display port
- 2-lane MIPI CSI camera port
- 4-pole stereo audio and composite video port
- H.265 (4kp60 decode), H264 (1080p60 decode, 1080p30 encode)
- OpenGL ES 3.0 graphics
- Micro-SD card slot for loading operating system and data storage
- 5V DC via USB-C connector (minimum 3A*)
- 5V DC via GPIO header (minimum 3A*)
- Power over Ethernet (PoE) enabled (requires separate PoE HAT)
- Operating temperature: 0 – 50 degrees C ambient

* A good quality 2.5A power supply can be used if downstream USB peripherals consume less than 500mA in total.

A lényeg: a proci mostantól másfél GHz-s, 2db 4K-s display-t lehet ráfűzni, tud USB3.0-t és háromféle memóriamérettel kaphatő, 4GB-ig.

Ezen kívül létezik "desktop computer kit"-ben is, vagyis a hivatalos ház és táp mellett, mostantól létezik hivatalos RPi egér és keyboard is. Szerintem ez nem volt korábban (fix me). A gyári tápot az RPi4-hez egy 15.3W-os USB-C dugós tápra upgrade-elték.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Jún. 24. 09:38 - Szerkesztve: dino


Quoting: charlie
A lényeg: a proci mostantól másfél GHz-s, 2db 4K-s display-t lehet ráfűzni, tud USB3.0-t és háromféle memóriamérettel kaphatő, 4GB-ig.


Hat ez kurvajo. Tudom egyeni problemam, de en vampir helyett ilyent veszek.
Remelem mihamarabb lesz ra Retropie.

Mindent visz, mint a Lola -T :)

Na es ha mar itt vagyok, van regebbi C2D Macminim, hasonlo kapiberu regi MBPro gepem itthol, hetvegen felvarazsoltam az FS-Uae t ra.
Azt kell mondjam a PI sokkal jobb emulacioban.
Gondolom az OSX miatt, vagy nemtom, de a Pi sokkal jobban hasznalhatobb. Mind ezt teljesen neman, a mekkek meg izzadnak, tekerik a ventiket, megis lassabb az egesz...

Egyebet nem akarok mondani...

Szerk, de.

Hja, mar itthol is lehet kapni
https://malnapc.hu/raspberry-pi-4-model-b-1gb
Bzzzzmeg, 13ezer ft alatt...
Ez kell a nepnek.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 24. 10:09 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: dino
Mindent visz, mint a Lola -T :)

Nálunk az Apal Corsa volt a mindent vivő, ha jól emlékszem ;-) :-D

Quoting: dino
Hja, mar itthol is lehet kapni
https://malnapc.hu/raspberry-pi-4-model-b-1gb

Egy időben meg sem néztem ezeket a magyar oldalakat, a hozzáadott "érték" miatt olyan árakon dolgoztak, hogy azt gondoltam, ezek a gyogyóból üzemeltetik szakkör keretében az oldalukat :-D Úgy látszik észbe kaptak, hogy a sűrű fillér többet hozhat a konyhára.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Jún. 24. 11:06


Quoting: yellowdog
Nálunk az Apal Corsa volt a mindent vivő, ha jól emlékszem ;-) :-D


Nekunk meg a buszos volt :)
Szoval neha szallitato szemelyek szamaban is jatszottunk, akkor a Lola T elmehetett a picsaba... :D :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 24. 17:07


A buszos nem rémlik, de az igaz, hogy minden paraméterrel játszottunk mi is :-)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 25. 22:38


Dino

Pi4 4gb full configra beruhaznek. Szerinted hol kezdjem?
Haz, tap, kontrollerek, keyb, eger stb
Gondolom meg nincs kinnt az uj retropie.

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 26. 05:55 - Szerkesztve: Dr.OG


Bár a kérdés nem nekem lett címezve, relélem nem baj, ha válaszolok.

Én a Pi3-at annak idején a Farnell UK-től rendeltem, olcsó volt, gyors és korrekt. Mindenféle kiegészítőt is forgalmaznak hozzá, én PSU-t és átlátszó plexiházat vettem mellé, USB-s billentyűzet, egér, kontroller, mikroSD kártya volt itthon.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Jún. 26. 07:19 - Szerkesztve: dino


Quoting: thomassd
Pi4 4gb full configra beruhaznek. Szerinted hol kezdjem?


Szerintem meg varjal.
A linux is reszeles alatt van ra, noha mukodik, de vannak meg anomaliak.
Quoting: thomassd
Gondolom meg nincs kinnt az uj retropie.

Ugytudom nincs meg kesz.

En a Pi3 amat az RS nel vettem anno.

Kozben minden nap olvasok az uj Pi rol.
Azt irtak, hogy siman bevallalhato egy asztali (alapszintu irodai) gepnek is, netezni, szoveget, kepet szerkeszteni. Azt olvastam, hogy a sebessege kb egy 2007 C2D nak felel meg.

Nemcsak az Amiga miatt jo ez a gep. A retropie emulacio miatt is kituno valasztas. Forumonon emlegedik a PS2 emulaciot, hogy talan mar azt is elbirna...de varjunk meg egy kicsit, ne kapkodjunk. Szerintem lesznek meg itt erdekes fejlemenyek. Mindenesetre kotelezo darab :)

Szerk, hja es igen...a 4GB os a kiraly!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Jún. 26. 10:29


https://pcforum.hu/hirek/21538/ujra-kaphato-lesz-eredeti-formajaban-a-commodore-64

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 26. 11:04 - Szerkesztve: yellowdog


Az USB joy nem biztos, hogy jó alternatíva. Volt pár próbálkozásom PC-s joy-al, úgy 20 éve kb. hát teljesen más, sokkal rosszabb az irányíthatósága mint a rövid löketű ;-) mikrokapcsolós verziónak. Repülő szimulátorhoz jó a potméteres megoldás, de gyors reakciót kívánó (retro) játékokhoz szinte használhatatlan.
A többi dolog és maga az ötlet viszont tetszik, még ha valószínűleg nem is fogok vásárolni.

siz
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 26. 12:51


Quoting: yellowdog
Az USB joy nem biztos, hogy jó alternatíva. Volt pár próbálkozásom PC-s joy-al, úgy 20 éve kb. hát teljesen más, sokkal rosszabb az irányíthatósága mint a rövid löketű ;-) mikrokapcsolós verziónak.

Nem vágom, hogy a csatlakozó felület és az, hogy analóg vagy digitális a joystick hogyan függ össze?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Jún. 26. 13:54 - Szerkesztve: dino


Quoting: siz
Nem vágom, hogy a csatlakozó felület és az, hogy analóg vagy digitális a joystick hogyan függ össze?


Neha en is meglepodok sarga kutya hozzaszolasain... :)
(pedig en aztan kurvara nem ertek itt semmihez)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 26. 14:27


ez megint egy erdekes megszolalas volt :D

van Competition Pro usb-ben is, ugyan olyan mint Amigan

mert ugye van analog joy pecen, amit yellow a multjabol eloasott es vannak digitalis pece joyok, mint Amigan ;)

megjegyzem, hogy analog joy hasznalhat Amigan is, a legtobb szimulator tamogatja is

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jún. 26. 14:28


felremlett bennem, ahogy yellow egy analog joyal speedrunozik Superfrogon :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 26. 17:05


Oké oké, le lehet szállni rólam, valóban nem gondoltam át ezt a dolgot teljesen, f.szom... :-D

Mentségemre (és tudatlanságomra) én tényleg nem találkoztam digit joy-al PC-n, igaz nem is sokkal volt dolgom, játékra úgy igazából sosem használtam ;-)

És különben is, Offtopicban igenis ér dilettánsként viselkedni! :-D

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 26. 20:30


Koszi mindenkinek a segitseget!

Dino:
Meg varok akkor vele.

C2D az azert nem olyan eros. Ma mar nem mernem hadrendbe allitani.
Meg tiz eve ok lett volna.

Mondjuk nagyobb sebessegre nem is szamithatok.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Jún. 27. 09:25 - Szerkesztve: dino


Quoting: thomassd
C2D az azert nem olyan eros. Ma mar nem mernem hadrendbe allitani.

Nem is kell, hogy nagyon eross legyen, a buszsebesseg egy a DDR4 RAMok, miatt egy atlagos felhasznalasra siman jo lehet. Vagyis, hiaba tiz eves a CPU teljesitmenye, viszont az adatatvitel, es a gyors net sebesege miatt, nem erzed majd annyira lassunak.

Nyilvan en sem ezen renderlem majd a kovetkezo videoklippemet...:)

de!!!! gondolj csak bele, milyen elonyei vannak:

-nem kell vindozt lesned
-baromi keveset fogyaszt
-apszoloute hangtalan
-nem kell a fel asztalon levo holmit eltuntetni a hasznalatahoz
-nem x86 os
-akar 2 monitort is meghajt ez a zsebpiszok
-ennel olcsobban uj hardver semmi sincs... :)
-lehet vele majd Amigazni, es a more retro, retro, retro...

Engem megvettek...:)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Jún. 27. 09:59


Quoting: dino
more retro

dh1 nincs a közelben ugye...?
Akkor megkérdezném, itt konkrétan a kisebbségi verzióra gondoltál? :-D

<< 1 ... 81 . 82 . 83 . 84 . 85 . 86 . 87 . 88 . 89 . 90 . 91 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024