Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 63 . 64 . 65 . 66 . 67 . 68 . 69 . 70 . 71 . 72 . 73 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Jan. 13. 11:35 - Szerkesztve: dino


Vegre: LINK
Lehet pezsgotbontani, a legocsmanyabb fereg, amit valaha is lattam.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 12. 09:22 - Szerkesztve: dekanyz


Lassan aktualis: http://zacc.nlcafe.hu/2015/02/11/vallalhatatlan-valentin-napi-fotok-szerelmesparok-do szt/

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 12. 18:18 - Szerkesztve: Pityusz


Urak!

Sürgősen keresek csőtörést műszerrel detektáló szakembert!
Ja,nem BP! Eddig akikkel beszéltem,csak Pesten vagy közvetlen környékén akartak dolgozni....
Help!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Már. 01. 11:27


Dejo lenne egy ilyent valahogy osszehozni egy Amigaban. Mint egy emulatorkartyaszeruseget, amiga billentyuzettel vezerelve.
http://index.hu/tech/2016/03/01/erosebb_lett_a_szuperolcso_miniszamitogep_uj_valtozat a/

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 01. 12:22


Az a baj, hogy ezeket nagy tetelben gyartjak es azert olcsok.
Meg, nem FPGA-ra epulnek, mint az amigas projectek.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Már. 01. 12:33


Valami emulatorkartyanak szivesen belevarazsolnam, ez a harmas, mar azert eleg gyors a legtobb dologra es plane sokretu cucc...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 01. 13:01


Nekem most nem aktualis...
De azert nem keseredek el, mert mindig lesz belole egy ujabb/gyorsabb verzio!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Már. 01. 13:06


Quoting: dekanyz
De azert nem keseredek el, mert mindig lesz belole egy ujabb/gyorsabb verzio!

Naja, még a nyóócmagosat el sem lőőték :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 01. 13:28


Meg a mereten is van mit lefaragni... ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Már. 01. 14:44


ah, az mar elfer egy ezerkettesbe is valahol a hona alatt, egy dobozos Amigaban meg tobb darab is ... :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 01. 14:49


Ja... csak szarul nez ki, mikor boot-ol...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Már. 01. 15:53


Ez max. annak jó, aki clustert épít. Ha jól értem továbbra is USB 2.0 és 100MBit Ethernet (fix me?). Miközben már a sima RPi felhasználhatóságát is ezek fogták vissza egy csomó téren. Persze nem baj, hogy erősebb, vagy gyorsabb, meg a WiFi is király, csak ehm.

Az is kérdéses, hogy az SDKártya foglalat gyorsabb-e, mert a korábbi Pi modelleken az is botrányosan lassú. (USB 2.0 pendrive-ra lökve egész használható a rendszer, az SD kártyáról kriminális, szvsz.)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Ápr. 10. 17:44


Help, van egy powermac G3 clamshell gepem, van benne egy pata ssd, ket rendszer van rajta MacOs 9.2 classic es Osx 10.4
A sleep modba ha teszem a gepet, akkor 9.2 alatt nem akar felebredni, 10.4 alatt semmi problema, tehat valami szoftveres bug lehet, pram reset megvolt, az extesion oket boot elott kikapcsolom a shift el, akkor is ugyanaz a helyzet. A neten nemnagyon talaltam semmit ezeken kivul, amit elkovettem. Van esetleg valakinek otlete? A beszmac en, mar csak intel az isten, szal hiaba kerdeznem ott a pepecet...
Segitsen obivankenobi, on az utolso remenyem....

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 10. 19:03


Quoting: dekanyz
Ja... csak szarul nez ki, mikor boot-ol...

Bizony, ronda Linux... ;-) Nem értem 201x-ben miért nem lehet ettől már megszabadulni. Minek a sok felesleges dolgot megjeleníteni? Elég volna a hibákat, ha éppen jelentkezik valami, ami miatt nem tud leindulni a rendszer...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 10. 19:10 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: dekanyz
De azert nem keseredek el, mert mindig lesz belole egy ujabb/gyorsabb verzio!

Így van, és az ára is csak esik, főleg, ha nem idehaza a pofátlan kaszáló rpibolt.hu-n rendeljük meg... Már párszor "beszéltem" velük az árképzést illetően, de természetesen meggyőzhetetlenek ;-)
Most nézem, az új Pi3 náluk 22eFt!!! Igaz, hogy hivatalos (!?!?!) tápegységgel...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Ápr. 10. 22:50


@dino:
9.2 helyett esetleg a sajtreszelovel rejszolas? :) Szorakoztatobb, es kevesbe fajdalmas! :D (Bocs, fingom sincs, sose akartam sleep mode-ba tenni egy PowerMacet se, plane nem classic alatt.)

@Yellow Dog:
Eljenek a masfel honapos hozzaszolasra valo valaszok! :D Es amugy igen, letezik hivatalos RPi3 tapegyseg, ami dragabb, nagyobb teljesitmenyu mint a noname szarok, garantaltan megy az osszes expansionnal teleaggatott geppel is, es van rajta RPi logo. Nekem is ilyen van az RPi2-mhoz. Amugy az rpibolt.hu-n valoban dragabb a cucc mint nemet amazonon, de ott is joval tobb mint a 35 dollaros ar... Europaban magasabb az adokulcs, Magyarorszagon meg foleg (csak ez megmagyaraz 8% kulonbseget a nemet arhoz kepest), importalni kell, stb... Szoval en nem tartom ezt olyan veszesnek...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Ápr. 10. 23:04 - Szerkesztve: dino


Quoting: charlie
9.2 helyett esetleg a sajtreszelovel rejszolas? :) Szorakoztatobb, es kevesbe fajdalmas! :D (Bocs, fingom sincs, sose akartam sleep mode-ba tenni egy PowerMacet se, plane nem classic alatt.)

Ujraelem a tortenelmet, nekem bejon a klasszik rendszer,fura de az akku alatta tobbet bir, mint a nagy oesiksz alatt, mondjuk a multitasking kicsit hianyzik a klasszikbol :)..ma egy doszos pecet is elovettem 486 ost, rakok ra majd gamakat, eppen 3.1 vindozt telepitettem floppyrol, elotte meg nortonkommandert :) Majd fej fej mellett ossze lesz hasonlitva korabeli Amigaval.
Tudom,hulyevagyok...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Ápr. 11. 00:08


Quoting: dino
Majd fej fej mellett ossze lesz hasonlitva korabeli Amigaval.

Azt nem lehet.

Összehasonlíthatatlanok. Nem tudtad? :-)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 11. 09:26


Quoting: dino
Majd fej fej mellett ossze lesz hasonlitva korabeli Amigaval.

Nem kestel el vele egy kicsit? :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Ápr. 11. 10:54


Quoting: dekanyz
Nem kestel el vele egy kicsit? :D

Akkoriban nem volt ra lehetosegem, de latod, kivartam... :D

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 11. 11:09


A turelem az nagy ereny! ;)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 01:23


Quoting: charlie
Eljenek a masfel honapos hozzaszolasra valo valaszok! :D

Akkó törűd ki, tudom, hogy nálad van a törlő gomb :-D
Ami a teljesítményt illeti, az nem a címkén múlik ;-) ha itthon összerakok egyet, a megfelelő paraméterekkel, az semmivel nem lesz rosszabb mint a "hivatalos", de a szar kínai sem feltétlenül rosszabb. Rendeltem már onnajd ;-) nem kevés dolgot, amin nem keveset spóroltam és gyak. minden ugyanúgy teszi a dolgát mintha rajta lenne egy márkajelzés ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 07:36 - Szerkesztve: dino


Nagy bajba kerultem, a 486os pumpapecem 3.1 es kindoz telepitese utan.
Minden rendben ment, majd a 320 as felbontas nemtetszett, verszemet kaptam, mikor megtalaltam, hogy kell beloni 1024 re, irja bilgecc, hogy tegye be a floppyt a valtozashoz, dino floppyt berak, majd leokezza, hogy csinald, mar ekkor beugrott, hogy nem lesz jo vege, mert TFT monitorra van teve a kobasztotoo, CRT meg mar kituggyahunvan. Szal azota csak a csikok mennek a kepernyon :) hogy a picsaba tudom ezt visszaallitani, 320ra, reinstall nelkul? Van valakinek fingja a 3.1 es vindozrol? Itt meg a csokkentett butamod nem mukodik, hiaba taposom boot kozben az efnyocat :)
Kellett nekem kindoz, a faszombelavagom...
Telepiccse ujra? Ma megint? :D
Tud valaki gyogyszert ra?

Szerk
, doszom van, a nortonkommander faszan buutol :D

siz
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 09:21


Quoting: dino
ogy a picsaba tudom ezt visszaallitani, 320ra, reinstall nelkul

Elvileg vannak mindenféle .ini fájlok a \windows alatt, emlékeim szerint ott van beállítva a felbontás. Ezek szöveges cuccok, szóval nortonkommanderrel tudod szerkeszteni. (Bár akkor már javaslom a DOS Navigator-t, az az über alles fájlkezelő DOS-ra)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 09:43 - Szerkesztve: dino


koszi,
Quoting: siz
(Bár akkor már javaslom a DOS Navigator-t

Mi a kulonbseg a Norton meg ez kozott? Van beepitett kitomorito progi benne? Pl: Zip, RAR, akarmi?

Hamar itt tartunk, valami egerdriverfelet a dos ala hogy tudok pakolni, neten amit talaltam csak vindozos volt. ps2 eger

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 09:57


Quoting: dino
egerdriverfelet a dos ala

mouse.com

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 10:20


peachman
Koszi, hazamegyek letsztelem.

Morkath
Tag

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 11:01


dino :

Win 3.1: egyszerűen lépj be a Windows mappájába, és indítsd el a setup-ot. Ott meg tudod változtatni a felbontást.

Egér: ctmouse - az ultimate DOS egér driver. Kicsi, mindent tud, fel tudja tölteni magát High RAM-ba, stb. CuteMouse

File Manager: Ha sok csilivili kell, DN, egyébként Volkov Commander. A legegyszerűbb, ha csinálsz egy C:\UTIL mappát, amihez van PATH, és VC alatt bekonfigurálod, mi kezelje a három legfontosabb típusú (ZIP, RAR, ARJ) archívumokat. Pkunzip, unrar, unarj - ennyi kell csak, ezeket tedd be a UTIL mappába.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 11:26


Morkath
Na, ezeket is kiprobalom. Koszi!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Ápr. 12. 13:57 - Szerkesztve: dino


de aze kurvajo ez az amigaspirit, itt olyan oreg emberek vannak, hogy meg az orosz kotelezo tantargy volt az altalanosban, amugymeg kinek tennem fel a kerdeseimet, ha nem nektek, oregeknek? A mostani pecesforumokra zommel 20 ev koruli fiatalok jarnak, akik mar azt se tudjak mi volt az a DOS, es csak mostani online jatekokkal jatszanak vegkimerultsegig. Amigat meg, hirbol sem hallottak...
Hja, a beszmac el ugyan az a helyzet, minden a legujabb divatmekkekrol szol, mar meg a Powerpecet is csak hallomasbol ismerik... :D
de ott azert van egy ket oreg, de ha nem gyakorlatoznak valami regi szaron, akkor elfelejtik mar azok is, regi szarjaim, lassan csak nekem maradnak... en vagyok olyan barom, hogy elvezem, ha bekapcsolhatok rajtuk valami osregi stuffot...

<< 1 ... 63 . 64 . 65 . 66 . 67 . 68 . 69 . 70 . 71 . 72 . 73 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024