Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 63 . 64 . 65 . 66 . 67 . 68 . 69 . 70 . 71 . 72 . 73 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
Hevö
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 08. 15:58


Olan gitáros kellene akinek van kedve amigás dallamokat pengetni :)

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 08. 20:50


Dodi: én úgy tudom, hogy a hdd-k az elektronikájukon tárolják a bad sectorokat - mármint hogy hol helyezkedik el fizikailag a lemezen (olyan bad sector is létezik, ami nem is látszik a rendszerből), tehát sajnos az elektronika csere nem lesz jó megoldás.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jan. 08. 20:54


Peti:
Ha adatot kell menteni róla, mert a régi elektronika full halott, akkor pont jó megoldás. Én is csináltam már ilyet.

Dodi
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 08. 23:29


Adatmentéshez kellene az elektronika. Sajnos ezen a hdd-n tároltam a család fényképeit és videóit, kb 10 évre visszamenőleg. Pár évvel ezelött már sikerült ezzel a módszerrel adatot visszanyernem.

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 08. 23:31 - Szerkesztve: Peti


Csárli: amit írtam, azt a Kürti Sándortól tudom (Kürt Zrt.), ő nyilatkozta egyszer egy cikkben. De félig azért igazad van, mivel valamennyi adat azért visszanyerhető ezzel a módszerrel, de nem 100%-osan, és azt sem lehet tudni, hogy mi a hibátlan adat, és mi a hibás.
Mégegyszer, talán érthetőbben: a lemez elektronikáján van tárolva, hogy gyárilag hol vannak hibás szektorok (nyilván minden hdd-n máshol). Egy új hdd esetében ezek nem látszanak, mivel a hw lefoglalja ezeket, tehát "hibátlan" a lemez. Ha azonban elektronikát kell cserélni egy másik eszközről, a lemez látszólag jó lesz, azonban mivel az elektronikán lévő, és az adott hdd-n lévő bad sectorok nem fogják fedni egymást, ezért lesz a lemeznek olyan része, amit nem lehetlesz olvasni, mivel (látszólag) hibásnak lesz foglalva az elektronikán (pedig nem az), és fordítva is: lesz olyan rész is, amit hibátlannak lát az elektronika (olvasható), pedig hibás (korrupt adatok). És ez nem is fog látszódni mindaddig, amíg valami fontos adat nem lesz sérült. Kb. olyat okoz ez, mint a hibás MaxTransfer érték.

Remélem érthető volt, amit írtam.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 08. 23:52


:)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jan. 09. 01:58 - Szerkesztve: charlie


@Peti:
Értem - és újat nem mondtál, azt azért remélem érted - de egy full halott HDD-vel a következő választásaid vannak:

A., kidobod, mennek vele az adataid a levesbe
B., beviszed egy profi adatmentő céghez, és a világ összes pénzét kifizeted, aztán lutri, hogy lesz-e belőle valami
C., átraksz egy elektronikát, és reménykedsz.

Én gondolkodás nélkül csinálnám a "C"-t első körben, főleg, hogy a "B" attól még mindig opció, ha nem írod a lemezt.

Ezt mondjuk egy Linux-szal elég egyszerű kivitelezni, épeszű ember úgyis úgy csinálja, hogy feldugja egy Linuxba, aztán Read Only módban mountolja és végül szektorszinten (pl. DD-vel) lementi a partíciókat róla. Ezután el lehet kezdeni egy tökéletes állapotú HDD-n a mentést ellenőrizni és mindenféle filesystem-ellenőrző cuccokkal bohóckodni.

Nekem egyszer még 1999-ben 6.4GB adatot sikerült - hibátlanul - lementenem egy elhalt 8GB-s HDD-ről, elektronikacserével. Egy modern, viszonylag új HDD-n pedig elég kevés a hibás szektor. Ezen kívül több meghajtóban magában a mechanikában is van egy kisebb elektronika, és sokszor az tartalmazza a hibás szektorok adatait - maga az elektronika simán cserélhető. Ha pedig főleg képek, zenék és videók vannak amiket vissza akarsz menteni - és általában ezek azok amik sok helyet foglalnak, akkor kurva egyszerű a képlet, mert vannak eszközök az efféle adatállományok hibaellenőrzésére. És ha 5000 képet vissza sikerül menteni 2-t meg nem, az pont 5000-rel több, mintha egyet sem mentettél volna vissza.

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 09. 07:53


És mivel Dodi nem is írta, hogy lennének a vinyón bad sectorok, így a C pont még inkább játszik. Nekem kb 10 éve kellett egy Quantum Firballt így megmenteni és a helyzet annyiban pikáns volt, hogy ugyanabba a családba tartozó vinyót találtam, de egy 10,2 Gb-s elektronikáját tettem 5,1 Gb-s vinyóra. Simán lementettem mindent, sőt a rendszer minden gond nélkül indult is. Persze a tulajnak ajánlottam, hogy vegyen újat, de a régit se dobja ki, mert filmnézősnek még elmegy amíg él.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 09. 09:23


Ha viszont meg is van rajta hibas szektor, akkor azt nyilvan nem fogja hasznalni egyik fajl sem, tehat olvasasnal nem sok vizet zavarnak.

Nem tudom, hogy Kurti ur miert nyilatkozott ilyet... Talan azert, hogy mindenki inkabb bizza rajuk?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 09. 09:26


Nem tudom, hogy lattak-e innen az erintettek (BSzili, Lazi):
http://www.meta-morphos.org/articles.php?sid=1877&mode=&order=0&archive=

Gratula nektek!

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2015. Jan. 09. 13:11


Eleg hizelgo szamomra egy programozassal kapcsolatos listan egyutt szerepelni mondjuk BSzilivel.

Mar el is felejtettem, de talan az osszeg nem olyan magas, hogy vissza kellene utasitani :)

Tetszik a kezdemenyezes, majd motivalodom a folytatashoz.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 09. 13:34


Gratula sracok!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 09. 13:48


Quoting: lazi
majd motivalodom a folytatashoz

Helyes... Gondolom pont ez a cel!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 09. 17:32


Quoting: Peti
Dodi: én úgy tudom, hogy a hdd-k az elektronikájukon tárolják a bad sectorokat - mármint hogy hol helyezkedik el fizikailag a lemezen (olyan bad sector is létezik, ami nem is látszik a rendszerből), tehát sajnos az elektronika csere nem lesz jó megoldás.


Nálunk egyszer kisfiamnak sikerül egy pohár teát beleöntenie a gépbe... Még kb. egy napig ment a gép, aztán kezdett fagyogatni, a cukros vizes elektrolit megette a (1,5TB-os) vinyó elektronikáját. Mondanom sem kell, tele fényképekkel, home videokkal, nem, nem olyanokkal ;-) Pár hét keresgélés után sikerül a Vaterán egy azonos típusú "pofáraesett" tehát mechanikahibás darabot beszereznem. Persze mondanom sem kell, remegett a kezem az izgalomtól amikor a kettőből összeraktam egyet, de pöccre indult és azóta is tökéletesen működik. Mindent sikerült lementenem róla egy időközben vásárolt új vinyóra, a biztonság kedvéért, mert nem szeretném újra átélni azokat a perceket. Mindettől függetlenül nyilván szerencsém is volt...

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 11. 20:50


Megint előkerült a lomos :(

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jan. 12. 00:51




dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 12. 02:33


Szerintem ez nem a lomos.
Total mas a stilus es a fogalmazas.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 15. 20:46 - Szerkesztve: Logostino


Az eddigi legbrutálabb (és valszeg legdrágább) FPGA: Virtex UltraScale VU440

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 16. 09:20


Quoting: Logostino
Az eddigi legbrutálabb (és valszeg legdrágább) FPGA: Virtex UltraScale VU440


Ez valamilyen vezetékes egér? Csak mert ha a linkre kattintok Zsinórmouse Virtex... címmel jön be az oldal :-D
De tovább megyek, kb. 5 percnél a videon jól látható, hogy van ebben egy PS1, PS2, PS3 és már a legújabb PS4 is ?!?
Akkor viszont nem lehet egér... :-D

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 16. 09:46


yellowdog
Egérnek is biztos működne 0.0001%-os kihasználtsággal. :P Én csak azon gondolkoztam el hogy az összes megjelent classic Amigát újra lehetne egy ilyen tokban implementálni mindenestől.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 16. 09:58


Quoting: Logostino
Én csak azon gondolkoztam el hogy az összes megjelent classic Amigát újra lehetne egy ilyen tokban implementálni mindenestől.

Csak ahhoz az kellene, hogy az osszes chipset/proci meg legyen VHDL-ben...

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 16. 10:08


dekanyz
Természetesen. Vagy legalábbis a teljes dokumentációjuk. Tényleg arról lehet tudni valamit hogy az eredeti chip-ek tervei megvannak-e még valahol, illetve most kinek a birtokában vannak? Gondolom hiú ábránd hogy valaha is nyilvánosságra kerüljenek.

five-p
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 23. 14:26


Hello,

A bandám első mérföldköve megvan, egyelőre egy single, meg néhány kép + info a fészen / bandcampen... ha szeretessétek a rokkzenét amit csapatunk akkor a lájkra örülünk.. köszesz \m/

URL

Ott is vanik...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Jan. 23. 14:53


Quoting: five-p
Hello,

A bandám első mérföldköve megvan, egyelőre egy single, meg néhány kép + info a fészen / bandcampen... ha szeretessétek a rokkzenét amit csapatunk akkor a lájkra örülünk.. köszesz \m/

URL

Ott is vanik...


Amigás zenét nem akartok feldolgozni Amiconra?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Jan. 23. 14:54


Quoting: hevesi

Olan gitáros kellene akinek van kedve amigás dallamokat pengetni :)


Hevő, van már valami ebből? Király lenne Amiconra egy jóféle Amiga zene feldolgozás koncert.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 25. 19:48 - Szerkesztve: ratman


... és akkor most lehet köpködni. Szintén tecsó termék, a lengyel ipar kiváló terméke - egy cimborám szólt, hogy vegyek már neki egyet, csak még minimum másfél hét mire érte tud jönni, így nekem kell elvégezni a minőségellenőrzést. :/

Szóval, Lark Ultimate 8i WIN (igen, windózos). 1G ram, 16G flash, atom - erről később - és Windows 8.1 (nem, nem RT). 8", 1280x800, wifi, bt és háló.

A 16G flashból egyből 6G megy a recovery partícióra. Szóval, van olyan 8G-d, amiből szabad olyan 4G. Első frissítésig - mert ugye windóz - utána marad 1.9G, amire a hozzá bundolt Office 365 már nem megy fel, mert dudál, hogy kevés a hely bátya. Lehet csinálni recovery diszket. :D És azzal el lehet érni olyan 10G helyet, ha legyakod a recovery partíciót (még nem mertem, mert nem az enyém, ugye). MicroSD kártya megy bele max 32G-ig. Winuae ppc emuval vállalhatóan elzörög rajta (mig droidon ez képtelenség). És most még 01.28-ig a készlet erejéig van 32990 HUF-ért, és nem nagyon tolonganak érte. :D (Tegnap vettem). Tudom, windózpécé. Ennyiért?! Jogtiszta szoftverrel? Szerintem én is veszek egyet magamnak holnap. :) (Nem, a laptopot nem váltja ki, ez egy tabletta, asztali OS-el).

Én kérek elnézést, leülök magamtól is. :D

ps: ja igen, elfelejtettem. köpni ér. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 26. 00:04


Flash hogy megy rajta?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 26. 23:08


Szerintem jól. Szerintem.
Meg ez és még ez is ez is egész vállalhatóan elzörög egy fos, szaros x86-os _TABLET_-en. :/ Ez lesz az új retro demo platform. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 27. 03:32


nem jarsz erre vmikor? :)
megneznem, meg kene egy A4000 alaplap teso :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 27. 11:02


Ójaj, meglátom, mit tehetek. :)

<< 1 ... 63 . 64 . 65 . 66 . 67 . 68 . 69 . 70 . 71 . 72 . 73 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024