Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 63 . 64 . 65 . 66 . 67 . 68 . 69 . 70 . 71 . 72 . 73 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Nov. 10. 10:13


Bocs, még az előző témához szólnék hozzá (fogorvos), csak korábban elkerülte a figyelmem. Relativizálnám a lerablós árakat, itt Németo.-ban olyan áron van a fogorvosi ellátás, hogy a takarítónő(!) a cégnél inkább 10 napra(!) pont Magyarországra utazott családostól(!) egy wellness héttel egybekötött fogászati programra (ilyenek vannak szervezetten), és olcsóbban kijött mintha itt helyben a legolcsóbb szar szintű szolgáltatással csináltatta volna meg ugyanazt.

Persze ehhez az itteni fizetések is kellenek, értem én...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2014. Nov. 10. 10:13


Quoting: Pityusz
Nekem nagyon bonyolult a problémám

Ezt nézd meg:
Fogszakorvos
Nem olcsó, de tökéletes minden. 15+ éve ide járok....

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Nov. 25. 12:37


Azh milyen mar, hogy a Calamus DTP programbol a mai napig a Win verzio mellett kijon az Atari TOS valtozat is, mint minap a Calamus SL2015.

Kemeny 700 euro, es professzionalis a cucc.

A ui engem a regi quarkos meg Page Streamos idokre emlekeztet!

Nameg arra, hogy megint egy terulet ahol hatranyban vagyunk ...

S itt hoznam fel vitainditonak a most megjelent, de akar a mostanaban megjeleno classic Amiga jatekfejlesztesek minosegi problemajat ... Elvetve talalni a gepet megfeleloen kihajto kodot, szep grafikat, roccenesmentes jatekmenetet. Tudom orulni kene a most megjeleno keves jateknak is, de en ezeket annyira igenytelen szaroknak latom amivel csak egetik az Amiga platformot. Azert regen volt 60 fps meg, paralax scroll, meg smooth scroll, meg gyonyoru pixelgrafika most meg 030-as kell egy ilyen formedvenyhez:
http://www.hipooniosamigasite.org/superted/

2 perc utan sikitva toroltem le ... gyalazat ... :(

Miert van az, hogy mig hardveresen a legjobban ellatott retro platform az Amiga addig szoftveresen egy tatongo lyuk? ... :(

Miert nem szuletnek minosegi programok?

Miert csak C64-re, Spectrumra, Atarira?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Nov. 26. 08:40


Quoting: dh1
Azert regen volt 60 fps meg, paralax scroll, meg smooth scroll, meg gyonyoru pixelgrafika most meg 030-as kell egy ilyen formedvenyhez:
http://www.hipooniosamigasite.org/superted/

Ez mi? Kilopták a Zool, Lemmings, stb. figurákat, és egyberakták egy pályába?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Nov. 26. 09:07


kb., szornyu, szaggat, talan 5 fps ha van ...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Nov. 26. 09:28


Ezt irja a srac:

"This is actually my first game I'm releasing. I made some small games in AMOS when I was younger, but did never release anything. So I'm really happy to finally release something (even if it sucks). And hopefully I will do more games in the future (send feedback to make me motivated!)."

Szoval DH1: Kicsit motivalni kene! ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Nov. 26. 09:40 - Szerkesztve: dh1


Hajra ...

Nem konkretan ez verte ki a biztositekot, hanem a sokadik ilyen ...

Van egy szint ami ala nem megyunk, es mostanaban alatta vagyunk ...

Egyszeruen nem tudok csak oszinte lenni, olyan felmenokkel mint Shadow of the Beast, Alien Breed, Superfrog, Turrican, Project X stb ... ott kellene tartanunk, hogy az adott hardver mara mar vegletekig feszegetik mint a C64-nel ... ennel egy fel megas A500 is tobbre kepes barmikor ...

Orulok, hogy a srac Amigan gyakorol, de valahogy nincs erzeke hozza ... illetve egy grafikus kene a csapatba, neki meg rafekudni a hw kifacsarasara ...

AM08-at kiadhattuk volna 4 honappal ezelott is, de nem lennek vele elegedett, ezert most adjuk ki, es most is van meg hova fejlodni ...

Amikor en kezdtem az en szakmamban (DTP), nem kontorfalaztak, nem szepitgettek, megmondtak, ha valami szar ... megis megmaradtam es nagy projetcektben vettem reszt. Buszke vagyok arra amit csinalok, de szerintem lehetek is ... itt az igyekezeten kivul nincs mas amit dicserhetnek, hacsak nem a platformvalasztast :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2014. Nov. 26. 09:44


Quoting: dh1
Miert nem szuletnek minosegi programok?

Miert csak C64-re, Spectrumra, Atarira?


Pont azért szerintem, mert lényegesen több a lehetőség, de ez magával hozza azt a problémát, hogy lényegesen több tudás és idő kell hozzá!
Na meg AMIGA program elkészítéséhez szerintem már nem elég egy ember, ahhoz már csapatban kell dolgozni!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Nov. 26. 09:49


Quoting: dh1
itt az igyekezeten kivul nincs mas amit dicserhetnek, hacsak nem a platformvalasztast :)

+1

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2014. Dec. 02. 17:30


Üdvözletem !

Rehabjobon keresnek.
Megváltozott munkaképességű programozót/grafikust.

PROGRAMOZÓ (Femtonics Advanced Microscopy)
POS SZOFTVERFEJLESZTŐ (Cardnet ZRT)
WEBFEJLESZTŐ
GRAFIKUS

Csak szóltam.
d:D (yen)

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2014. Dec. 02. 19:16


Készül az új Babylon 5

http://babylon5.scifi.hu/b5/b5hirek/hirek.htm

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Dec. 30. 19:23


Na, tegnap úgy gondoltam, hogy érdemes már megnézni, hogy milyen lehet az a tabletes téma.
Tesco gazdaságos (op3ndott) tablet 15kHUF-ért beesett a zsömle mellé a kosárba. Nos, annyira nem rossz, legalábbis a hasonló árkategóriájú kínai cuccokhoz képest meg különösen. :)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 30. 20:52


Érdeklődnék, hogy az alábbi könyvek közül valakinek van-e eladó példánya? Ebay-en nem tudok az eladókkal zöld ágra vergődni. Thanks.

Commodore 64 Book: A Visual Commpendium
Push Start: The Art of Video Games Book
The Story of the ZX Spectrum in pixels

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Dec. 30. 20:54


nope - részemről.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Dec. 31. 00:37


@Rati:

Telepiccsed ra a Hollywood Playert, hadd legyen sok letoltese.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Dec. 31. 23:38 - Szerkesztve: charlie


"Ki a fene lehet az Amiga500Plus" témában, ezt csak letenném úgy ide, nézegessétek:

http://www.charlemagne.hu/
http://www.charlemagne.hu/magic.php

--
Szeretném jelezni, hogy a fórumról nem azért lett kibannolva, mert beszólt a dh1-nek, hanem mert a korábbi ámokfutása után az Icaros Desktop fórumban kb. 3 hozzászólás alatt mindenkinek sikerült valami személyeskedőset beszólnia, ráadásul a nettó baromságait kijavítóknak válaszként. Amennyiben kultúrált társalgást óhajt folytatni, azt a civilizált fórumozási szokások betartásával megtehetné (még a bant is levenném az accjáról, ha kérné) de erre még kísérletet sem tett. Ennyit erről. Akinek nem tetszik, a reklamációkat kérem a NIL:-be címezze! (Majdnem /dev/null-t írtam, el vagyok unixosodva...)

Szerk: egyébként a honlapja alapján nem tűnik teljesen gyépésnek, inkább azt látom problémának, hogy olyan legvidékebb-vidéken megragadt csóka (én is onnan jövök, szóval nem kell köcsögpestizni), aki jó eséllyel sokkal okosabb mint a környezete, de sajnos az valamiért, valahogy sosem került helyére, hogy a nagyvilágban (a falun kívül) hol is áll másokhoz képest, emiatt a saját magunk a világban történő megfelelő elhelyezéséhez szükséges egészséges önkritika sem fejlődött ki. Aztán meg fel van háborodva, ha a világ nem kér a spanyol viaszból, golf áramlatból és passzát szélből, és nyilván mindenki más a gonosz és a hülye. Kár érte.

Mondjuk nekem sem ezzel kéne elbaszni a szilveszterem, de mindegy... :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 01. 00:08


Hat, hogy ennek mennyi ideje van bazz...
de meg szerintem visszater mas nick formajaban.
Szerintem is jol tetted, hogy kiraktad. Az ilyesfajta szemelyeskedes nem vezet semmi jora,
amugy meg...BUEK!
Az iden lesz 30 eves az Amiga!

Nah, lassan csitul a haboru odakint, lehet tudok aludni is...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 01. 18:14


@dino: Kicsit irigylem tényleg, hogy mennyi ideje van. :D

... én meg most cserélek diszket a maradék PS3-amban, mert meghótt benne így három év után. Slim PS3 nagyon vad cucc, senkinek nem ajánlom.
(Vastag PS3-at nem tud valaki javítani? Újra kéne golyózni).

agimA
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 01. 19:33


Iszonyat mély nyomot hagyhatott benned az az ember, ha szilveszter éjszakáján, éjfél előtt huszonkét perccel ezzel foglalkozol. :)

Lehet, hogy nem csak a sráccal van probléma?? :))

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jan. 01. 21:16 - Szerkesztve: charlie


@agimA:
A nejem késett a kajával - nem sült rendesen a hús, egy órát csúszott minden - bulizni meg nem mentünk el, szóval addigis takarítottam az amigaspirit.hu háza táján. Mással is foglalkoztam, csak azt nem postolom ide, mert minek. :)

Más:
Az "almáspécé" rovathoz, a jelenlegi Mac fanek, főleg az PPC->x86 váltás környékén szerették kihangsúlyozni, hogy az x86 alapú Maceknek mennyire semmi közük a normál pécékhez, ez már egy külön világ nincs is BIOS meg semmise... Nos...

Pár napja jött ki egy módszer, a "Thunderstruck", amivel az Apple Macek EFI ROM-ja bootkit-elhető (azaz malware - vírus, kémprogram, gonosz, érted! - helyezhető el a magában ROM-ban, még az OS betöltődése előtt). Cikk itt, videó itt.

Kevésbé technikai embereknek annyi a lényeg, hogy a Thunderbolt porton jelen vannak PCI expressz funkciók, amiken pedig visszafele kompatibilitási - és hülyeségi - okokból a mai napig engedélyezve van egy az első 8-16 bites IBM PC-khez kitalált funkció, az Option ROM, és ezen keresztül a korai boot funkciók megbabrálásval gyakorlatilag azt csinálsz a géppel amit akarsz, kezdve a ROM felülírását, saját kód beültetését, további bedugott eszközök megfertőzését, meg mindent. Csak ha esetleg valakinek még lettek volna illúziói, hogy ezek a csúcsszuper mai gépek már mostaztán istenbizonytényleg semmi közöset nem hordoznak a korabeli hogyishíjákokkal. Na persze, muhaha!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 01. 21:54


charlie
No es ha nincs Thunderbolt az x86 os Macen?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 01. 22:10 - Szerkesztve: dino


Amugy egy allat munka amit az Apple mostanaban csinal..
Az A5 os iPad minim egy ev alatt elavulta varazsoltak a csodalatos iOs frissitesek. ( a negymagos androidos smartphone om nagysagrendekkel kellemesebb felhasznaloi elmenyt nyujt, pedig egyszerre vettem az iPad minivel, es megvetelkor ez pont forditva volt) Aztan uj tablet utan neztem, eredetileg egy Air2 ot vettem volna az Apple hazatajarol, de vegul a csamcsungnak adtam a piizem. Galaxy s 10.5 nyocmagos at vettem, noha nem gyorsabb, de androidra minden van, es bovithetobb, meg occsobb vot, raadasul ket ev garival. Az amoled kijelzo mindent visz, mint a Lola T, az autoskartyaban :) kapja be az Apple. A macminimre is visszaraktam a Maverick helyett a MountainLiont, a Mission kontrolt nem voltak kepesek megcsinalni, hogy az egerem gombjaival normalisan mukodjon, ML visszatetele utan, vegre megy normalisan a nyomtatom is, meg van 2D dock, a Quicktime sem konvertalgat esznelkul, ha egy egyszeru filmet akarok megnezni. Hamarabb kikapcsol a gep...es meg sorolhatnam.
Viszont nem kell elkereseredni, a Yosemite, meg meg szarabb!!!
Az uj Macmini meg egy vicc, a beforrasztott RAMokkal, meg az i5 os CPU val.
Nembeszelve, hogy a HDD melle mar az SSD nem is fer be.
Meg szerencse, hogy nem vartam meg anno a Macmini frissitest a gapvasarlasnal, most lenne egy gyengeb gepem, ami joval szarabb...
Baromi rossz iranyba haladnak szerintem.
Ezt a nagy magyar mekkintocs forumon is kifejtettem, de vallasi alapon nem tudok (nem akarok vitazni).

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jan. 01. 23:38 - Szerkesztve: charlie


@dino:
No es ha nincs Thunderbolt az x86 os Macen?

A mechanizmus ettől még ott a gépben és pl. egy PCI-expresszen keresztül (laptopokban is ott a miniPCIe, gondoljunk csak a WiFi, stb kártyákra) kihasználható. A Thunderbolt "csak" annyit ad hozzá, hogy kidrótozták a problémát a gép oldalára. Emiatt nem kell megbontani a gépet a hackhez.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 02. 02:46


Quoting: charlie
mert beszólt a dh1-nek


beszolt?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 02. 02:46 - Szerkesztve: dh1


Quoting: ratman
(Vastag PS3-at nem tud valaki javítani? Újra kéne golyózni).


Lazi vett erre gepet! En is viszem hozza a SAM 440-et, mehetunk egyut! :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jan. 02. 02:59


@dh1:
Még a múltkori ügy...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 02. 03:43


Jah, ok ...

Dodi
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 02. 18:15 - Szerkesztve: dodi


Keresek Seagate Barracuda ST1000DM003-at. SN: 9YN162-500 FW: CC4B.A bad sector-os is jó, mert csak az elktronikai rész kellene belőle.

Hevö
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 08. 11:41


Amigók, esetleg van köztetek jófajta gitáros?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 08. 14:52


Quoting: hevesi
Amigók, esetleg van köztetek jófajta gitáros?


Mi kene? :)

<< 1 ... 63 . 64 . 65 . 66 . 67 . 68 . 69 . 70 . 71 . 72 . 73 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024