Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 54 . 55 . 56 . 57 . 58 . 59 . 60 . 61 . 62 . 63 . 64 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Júl. 09. 08:29


nemazoty

Én olyanra gondoltam amin pluszba csak az aktuális rendszerfrissítések és plusz sata driverek vannak integrálva, ezek cd-s verziók. Valóban vannak dvd-s verziók is ami mellé millió util, driver, finomhangolások, stb van. Ezeket Én se szeretem.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Júl. 09. 09:43 - Szerkesztve: dino


Letezik valami minimal xp, ami nagyon gyors es kis helyet foglal?
Csak medialejatszaskent erdekelne, semmi mas miatt.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 09. 11:15


Dino:

Valami Linux?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Júl. 09. 11:53


Lubuntut probaltam, de nem valami gyors :/ meg nem is tudom a monitorfelbontast allitani 1024x768 fole pedig 1280x1024 a nativ felbontasa a monitorTV nek, amin hasznalom.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 09. 12:20


Hat, az Ububtu csalad nem a legjobb valasztas mostanaban.
(En is tudnek sztorizni, de most inkabb nem!)

En meg a Slackware alapu dolgokban nem csalodtam. Pld. az Absolute Linux egesz jol vizsgazott mar tobbszor is. Amugy itt lehet valogatni!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Júl. 09. 13:07 - Szerkesztve: dino


Quoting: dekanyz
Hat, az Ububtu csalad nem a legjobb valasztas mostanaban.


Mindenki masra eskuszik, mennyire gyors a bootido ennel az Absolute izenel?
Regi pecem van, P4 celeron 2.4Ghz 128MB GFX, meg meg IDEs nem satas cucc. Hja, 1GB Ramom van csak. Legfokepp medialejatszonak kene, szoval a gyors be es kikapcsolas nagy elony lenne szamomra.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 09. 14:49


Nem tom. Mar regen hasznaltam...
De egy xp-vel szerintem felveszi a versenyt! ;)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 09. 17:41


Ubuntu GUI nélkül (leginkább 12.04) + XBMC szerintem nem volna rossz, Milyen VGA vana gépben?
Nekem egy E350-es AMD dolgozik 1GB RAM-al (-256MB a VGA-nak) amolyan mindenesként. Mediaplayer+Torrent+DVB-T stream+DVB-T decode. Bírja GUI nélkül. Mondjuk a te géped HD filmet nem vinne gondolom a gyorsítás hiánya miatt, de SD-re simán jó lehet. Ráadásul könnyen távirányíthatod is az XBMC-t IR vevő+Remote vagy okostelefon segítségével.

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2014. Júl. 09. 21:01 - Szerkesztve: LaughingMan


Üdvözletem mindenkinek !

Segítségeteket szeretném kérni álláskeresés ügyben!
Ha esetleg tudtok olyan munkahelyet ,(illetve ahol dolgoztok) megváltozott munkaképességűt keresnek határozatlan ,illetve idéglenes munkaidőre az kérem írjon ide ,vagy skavenrat13@freemail.hu e-mail címre.Részmunkaidőben :4-6 órát válalnék.
Sajnos életmentő stoma műtét kelett ,de szerencsére idéglenes 3-6 hónap.Már jól vagyok d:)

Végzettségeim tekintve:
Érettségi
Ügyvitel\Iroda technikai műszerész
Nyelvtudás Angol alap A1-2 ,B1-2 szintjén. B kategóriás Jogosítvány sajnos nincs.

Tapasztalat:
1 év Számtech szervízelés/ bolti eladó.
Callcenter tapasztalat.
Számlázás/adminisztratív.

Amit válalok:Könnyű fizika ( sajnos 5 -kg többet nem szabad emelnem egyenlőre),árufeltöltő,árúvédőző,adminisztratív,értékesítés,call center, számítógép telepítés/ szervizelés/karbantartás/kisebb hálózat kiépítési munkák, gyártósori munka,szerelés,otthoni munka,irodai munka.

Vidéki vagyok .Fót .
Távolságban: Budapest,Vác,Dunakeszi,Fót,Veresegyház,Mogyoród preferálnám.

Kérésre önéletrajzot tudok küldeni.
35 000 ft-ból elég nehéz megélni, ami szociális juttatás.
Rehabilitációs járulékot sajnos nem kaphatok.52% a rokkantságom ,ez még korábbi megállapítás.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 09. 21:19


Sajnos nincs ilyen ismeretsegem, de ha hallok valamit szolok! :(

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Júl. 09. 21:21


Quoting: peachman
Milyen VGA vana gépben?

ABIT Siluro FX5200 DT 128
Neked mennyi a bootidod ezzel a konfiggal?

Quoting: LaughingMan
35 000 ft-ból elég nehéz megélni, ami szoiciális juttatás.



Sajnos en nem tudok, itt sincs semmi, legtobb haverom kulfoldon dolgozik rabszolgakent.
Quoting: LaughingMan
Rehabilitációs járulékot sajnos nem kaphatok.52% a rokkantságom ,ez még korábbi megállapítás.

Meg kellene probalni ujra, hatha felulbiraljak, hogy romlott az allapotod...
Tudom ez nagyon keves, de nagyon sajnalom ami tortent veled, es mielobbi gyogyulast kivanok...

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2014. Júl. 09. 21:21


Think the different ..... d:D

http://youtu.be/SS0dQTm-GjA

http://youtu.be/tMyKWlqIPhc

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2014. Júl. 09. 21:27


Köszönöm bíztatás Dino semmi esetre se adom fel.Küzdök ,és szeretek élni .d:D Muszáj cselekednem mert családom se tűr meg .Érzem rajtuk.De én erősebb vagyok d;) 2 hónap Honvédkorház terápia megteszi az éltvitelre gyakorolt hatást. d;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 09. 21:54


Igazandibol neked ra kene fekudnod a webprogramozasra, kodolasra. Megtanulod es az a te betegseged mellett egy jo melo lenne szamodra ...
Nem?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Júl. 10. 12:02 - Szerkesztve: charlie


@dh1/Laughing Man:
De, valami fejlesztgetés, vagy akár távolról végezhető szerver-VM admin meló jó lenne, ha meg bírná tanulni a kolléga... Akár először csak részidőben is. De tartok tőle, hogy első körben rászorulna, hogy valaki "tanoncnak" felvegye maga mellé, mert a mai szintet otthon egyedül már kevés ember tudja megugrani úgy, hogy az piacképes is legyen. (Aztán persze annyi kókler van ebben a szakmában (is)... És ők is élnek valamiből...)

Esetleg még szoftver tesztelős meló is beleférhet, először csak kézzel kattogtatva, és ha ki tudja tanulni az automata tesztelést (hogy írjunk scripteket - programokat ami helyettünk tesztel) az akár beugró lehet a későbbi szoftverfejlesztő karrierbe. Ilyen melót szerintem még online is lehet találni, más kérdés, hogy itt egymilliárd kínaival és indiaival kell versenyezni, sajnos árban is... De ez is egy lehetőség, sosem tudni.

Fontos még, hogy sok embernek nem megy az otthoni meló, mert a többség szép lassan befordul (magamat is beleértve, tapasztalat), ha napokszám nem mozdul ki otthonról, másrészt teljesen fejreáll az ember bioritmusa az alszok-kódolok-alszok-kódolok napszaktól független váltakozásától, az meg ha hosszasan nem mész emberek közé, hasonló hatású.

Szóval mivel bármilyen távoli fejlesztéshez manapság 1db közepesen szar laptop egy webböngészővel és egy SSH klienssel kb. bőven elég (és az OS rajta majdnemhogy mellékes), ezért én bármilyen "független" melónál kinéznék magamnak egy "törzshelyet", amit "irodának" használnék, bőven vannak efféle kávézók, Teszkó, mittudomén stb. ahol esetleg van WiFi és-vagy jó 3G/LTE, és onnan dolgoznék hasonló esetben. Egész egyszerűen mert az otthonról való elmenés kényszere megad egy napi ritmust, amire fel lehet építeni az életed.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Júl. 10. 14:09


Quoting: charlie
ha napokszám nem mozdul ki otthonról, másrészt teljesen fejreáll az ember bioritmusa az alszok-kódolok-alszok-kódolok napszaktól független váltakozásától, az meg ha hosszasan nem mész emberek közé, hasonló hatású.


Jaja, arra nembeszelve a mozgasrol, a levegorol, meg a napfenyrol, ezek nelkul nincs is elet...en mar annyit voltam az iden napon, hogy feka vagyok..:D

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 10. 15:38


Quoting: dh1
Igazandibol neked ra kene fekudnod a webprogramozasra, kodolasra. Megtanulod es az a te betegseged mellett egy jo melo lenne szamodra ...


Hát... Lehet Budapest környékén meg lehet belőle jól élni, de sajnos nekem más tapasztalataim vannak. Korábban volt egy-két rendelésem onnan, de manapság gyakorlatilag semmi. Pedig szerintem hozom általánosságban a közepes szintet. (jó iparosmunkát már tudok csinálni) Azt hittem, hogy ez milyen tuti mellékes lesz. De nem lett az. Lehet, hogy a válság tett be neki. Weboldal minden cégnek luxuskiadás.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Júl. 10. 16:09 - Szerkesztve: charlie


@Calhoun:
Angol tudás és nemzetközi piac? Valami ilyen siteon kezdeni kisebb projeketekkel hogy: https://www.freelancer.com

Nem tudom mennyire működőképes mostanában ez, de egy haverom aki nagy cégnél dolgozott nyugdíjas állásban (értsd: napi 8 órából 6-ban azt csinált amit akart kb.) szétfusizta az agyát innen (helyesebben ennek egyik elődjéről a RentACoder.com-ról), 1-2 projektet mindig tolt mellékesben innen. Először csak persze apróságokat aztán később komolyabbakat.

De aki otthon van és amúgy nincs mit csinálnia, és kezdeni akar valamit magával, az is működhet. Még triviális favágó melók (pl. adatbevitel) is vannak.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Júl. 12. 19:20


Csak szólok, ha valakit érdekel. Van beta 9a-as core a Turbo Chameleon64-hez. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Júl. 13. 04:06


Miért nettó értelmetlen fészbúk kontentet tolni (és egyáltalán fent lenni, hacsak nem egésznap cicás babás és esküvős képeket akarsz lájkolgatni):

The Problem With Facebook:
http://www.youtube.com/watch?v=l9ZqXlHl65g

The Facebook Fraud:
http://www.youtube.com/watch?v=oVfHeWTKjag

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Júl. 14. 15:50


Hoppa, hopppa! Innen mar csak egy lepes a desktop szerintem.
http://armdevices.net/category/chip-provider/cavium/

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 16. 07:28


Fel a fejjel, én is mostanában kezdtem function testerként első informatikusi állásom, előtte teljesen mással foglalkoztam (bár az igaz, hogy levelezős mérnökinformatikus hallgató is vagyok) szóval ha hiszel a dologban, kb. nincs lehetetlen :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 17. 10:53


OFF ...

Gmailban, hogyan lehetne megcsinalni, hogy ha egy bizonyos feladotol varok levelet, akkor azt hanguzenettel jelezze a gep, x percenkent ismetelve amig elolvasasra nem kerul a level ...

Olyan megoldast talaltam, hogy minden beerkezo uj levelre hangot ad x percenkent, es ez kell is, de ezen feladok kozul van egy ami kiba fontos a tobbi meg raer, de 2 percenkent nezegetni a gmail-t horror ... szal esetleg valaki nem futott bele hasonlo kiegeszitobe, progiba? Firefoxra kene ... de lehet sima app is

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 18. 13:07


PHP fejlesztőt keresünk fasza pozícióba Ustream-hez

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 18. 16:22


Ustream-nel vagy?
Most ment oda egy ismerosom... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 18. 16:30


Jah, de alvallakozokent, nem a HQ-n melozom

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 23. 08:50


http://index.hu/tudomany/tortenelem/2014/07/22/elje_at_a_nandorfehervari_diadalt/

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Aug. 02. 16:47 - Szerkesztve: dino


smokey2k


Szoval, en nem latok komplett rendszert ebben a videoban, csak egy jatekot bootolni. Szoval tenyleg nem ertem.

Scifi
Tag

# Elküldve: 2014. Aug. 03. 13:17


Sziasztok!

A hét elején Zemplén Megyében (Alsóbereckiben) hatalmas pusztítást végzett a vihar. Ajánlom figyelmetekbe Sátoraljaújhelyből a kertemből felvett videót, sajnos csak ennyi hely volt a kártyán... https://www.youtube.com/watch?v=4addrcTW5o0

Nagy György

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Aug. 03. 14:54 - Szerkesztve: charlie


@scifi:
Bocs, az offtopic témát - azzal a megjegyzéssel együtt, hogy érdekes, tanulságos videó és nyugodtan beszéljétek át itt is, akit esetleg mozgat - átmozgattam az offtopicba. :) A régi topicot pedig megszüntettem.

Nem szeretném, ha minden ilyesmi offos, a fórumhoz nem közvetlenül kapcsolódó témának külön topic lenne fenntartva. De ha a T. Fórumlátogatók nem értenek egyet a döntéssel, azt is nyugodtan vitassátok meg!

Szerk: egyébként az Időkép gyűjti a Magyarországon előforduló tornádókat és tubákat (olyan forgószél, ami nem ért földet), ahol az általad is leírt és levideózott alsóberecki forgószél tubaként van feltüntetve, vagyis nem volt tornádó, mert nem ért földet. :P Ettől még persze végezhetett a vele járó vihar, eső és erős szél hatalmas pusztítást.

<< 1 ... 54 . 55 . 56 . 57 . 58 . 59 . 60 . 61 . 62 . 63 . 64 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024