Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 54 . 55 . 56 . 57 . 58 . 59 . 60 . 61 . 62 . 63 . 64 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
Calhoun
Tag

# Elküldve: 2014. Jún. 24. 07:44 - Szerkesztve: Calhoun


Valószínűleg gmail esetén azért tudtad megcsinálni, mert ugyanaz az SMTP szerver, és a gmail működtetői voltak olyan gálánsak, hogy erre lehetőséget adtak. Nem ismerem a citromailt, de valószínű, hogy a bajövő leveleidet azért látod, mert csinál egy sima mail forwardingot a gmail felé. Kimenő levelek esetén azonban a saját SMTP szerverét használja, aminek semmi köze a gmail szerverihez. Hogy is kerülhetne a gmail-es kimenő fiókodba olyan levél amit a citromail smtp szervere küldött ki?

Levi
Tag

# Elküldve: 2014. Jún. 24. 08:18


Quoting: Calhoun
Hogy is kerülhetne a gmail-es kimenő fiókodba olyan levél amit a citromail smtp szervere küldött ki?


Mert fórumokon azt olvastam, hogy az átirányítás működik.
Akkor nem tudom mihez kezdjek vele...
Mert még ha saját fiók rendben, de nem saját munkahelyiről van szó

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Jún. 24. 09:15


Én is csodálkoztam egy kicsit a kérdésen. Szerintem se tud kimenő citromailes levél bekerülni a gmailesek közé. Más az SMTP szerver.
Az átirányítás a bejövő levelekre vonatkozik csak, szerintem.

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Jún. 24. 10:53


GMail-nél hozzá tudsz adni küldő fiókot (E-mail küldése erről a címről: mezőnél) és akkor a GMail fogja úgy kiküldeni, mintha a citromail-ről ment volna. Ilyenkor a Citromail a kimenő levelekről semmit sem tud, a bejövőket meg POP3-mal (vagy IMAP-pal) leszedi a GMail.

Levi
Tag

# Elküldve: 2014. Jún. 24. 11:56


Quoting: siz
Ilyenkor a Citromail a kimenő levelekről semmit sem tud, a bejövőket meg POP3-mal (vagy IMAP-pal) leszedi a GMail.


Igen sajnos ezt tapasztaltam.
Úgy oldottam meg végül, hogy a kimenő leveleket citromailben áthelyeztem a bejövő mappába. A gmail azokat leszinkronizálta, mint olvasatlan és ezeket pedig átpakoltam egy citromail kiküldött nevű mappába...

Köszönöm a h.sz.-eket ezt már legközelebb tudni fogom ;)
Long Life Learning vagy micsoda :)))

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 25. 00:57


Nem azert, de citrommailt a legtobb helyen kitiltjak, utaljak, nem szeretik ... stb. Talan fixen cimet kene valtani :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 25. 13:38


Reynolds talalta :D

http://tinyurl.com/ppty6cg

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Jún. 25. 14:15


Quoting: dh1

Reynolds talalta :D

http://tinyurl.com/ppty6cg

Úúúú, gyilkos ;-). 128 byte, az 128 byte ;-).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 27. 20:49


https://www.youtube.com/watch?v=ex2nGIvbiVI

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2014. Jún. 27. 21:05


Quoting: dh1
# Elküldve: 2014. Jún. 27. 20:49

Válasz getQuotation('dh1');Idéz


https://www.youtube.com/watch?v=ex2nGIvbiVI


hm erdekes

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 04. 14:57


Urak!

Abban kellene a segítség,hogy a lap tetején lévő kép-ből a "Commodore Amiga" logót honnan tudnám levadászni? Google nem találta...:(

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 04. 15:17


Milyen formatum kell?

Morkath
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 04. 18:09


http://www.vector-logo.net/logo/Commodore_Amiga-24690.html

Nyomsz rá egy shadow + emboss kombót, aztán majdnem olyan is. :)

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 05. 20:46


Quoting: dh1
Milyen formatum kell?


Bazi nagy tiff-be is jó! :)

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 05. 20:47


Quoting: Morkath
http://www.vector-logo.net/logo/Commodore_Amiga-24690.html

Nyomsz rá egy shadow + emboss kombót, aztán majdnem olyan is. :)



Köszi!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 06. 01:41


Quoting: Pityusz
Bazi nagy tiff-be is jó! :)


hat megeloztek :)

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 07. 07:45


Quoting: charlie
A végtermék minőségének sokkal inkább a spóroláshoz van köze (értsd: legyen olcsó), meg hogy a megrendelő milyen minőséget kért az alapanyag gyártótól, semmint ahhoz, hogy milyet vagyunk képesek gyártani.

Szerk:
Ja és mivel ennek a diskurzusnak már semmi köze az Amigához és az Amiga mániához, ha van még vélemény vagy válasz, akkor azt az Offtopicba tessék, köszönöm!

Hasonlókat akartam én is írni: az újrafelhasznált műanyagoknál nem az a probléma, hogy újrafelhasznált, hanem az, hogy a mai technológiával kevesebb anyagfelhasználással tudják előállítani azt a műanyagpalackot (vékonyabb falúra öntik).
A másik: olyan még nem volt, hogy valamit a technológia fejlődése ne tett volna olcsóbbá (hasonlítsd össze pl. akár egy számítógép árát a 80-as évekbelivel vagy hogy a nyomtatásnál maradjunk egy otthon nyomtatott oldal árát).
Az elképzelhető, hogy ha éppen háború (válság, akármi) van, akkor átmenetileg megugranak a nyersanyag árak, mert mindent a hadiiparba csatornáznak és csak amit az nem vesz fel az megy polgári felhasználásra. De utána a hadiipar miatt felpörgetett nyersanyagellátás sokkal jobban megdobja a polgári fogyasztást is.

Ratman emlegette valamikor a Napok háza című sci-fi könyvet, abban volt olyan gép, amivel minden használati tárgyat előállítottak. Szerintem ez a jövő: mindenkinek lesz egy ilyen gépe otthon, központi adatbázisból letölti a (megvásárolt vagy ingyenes) modellt, aztán előállítja magának.

És igen, jó minőségű 3d nyomtatott Amiga házat simán vennék én is, ma is.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Júl. 07. 09:59 - Szerkesztve: dino


Van itt valaki, aki IGO 8 navigacioban "naprakesz"? Segitseg kene, termeszetesen privatban tennem fel kerdeseimet. dinocucc(kuki)gemelpontkom nagy koszonet elore is a segitsegert.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 07. 10:29


Dino:
En hasznalom neha napjan... Mi a kerdes?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Júl. 07. 10:52


Quoting: dekanyz
Mi a kerdes?

Mail ment.

nzo
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 08. 09:20 - Szerkesztve: nzo


SOS help kellene! Haverom leányának pumpáját akarnám újratelepíteni, de - alaplapi SATA hiányában - egy SATA RAID kártyára (Silicon Image 3512) van dugva a vinyó. Régi gép, csak xp-t "bír el". XP install elindít, F6-ot nyomva kis mojolás után kéri a drájver lemezt, feltelepíti a kártya drájverét, majd nem találja a vinyót. Előtte minden működőképes volt :) Képek itt. Légyszíves lessetek rá!

szerk.: ami még hiba lehet: valahogy sikeresen eltűntettem egy F4-gyel behozható RAID menüt. Ezt hogyan lehet visszavarázsolni?

Morkath
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 08. 11:28 - Szerkesztve: Morkath


nemazoty: Az F4 menü eltűnése nem a kártya BIOS-ának átflashelése után jelentkezett véletlenül?

A SIL kártyákhoz általában kétféle BIOS létezik: IDE és RAID.
F6-ozás során hiába töltöd be a kártyán aktuálisan meglévő BIOS-hoz nem való drivert, nem fogja látni a rákötött HDD-t a gép.

Tehát vagy át kell flashelni a másik BIOS-ra a kártyát, vagy le kell tölteni a másik "F6-os" drivert. (IDE helyett RAID, vagy fordítva: attól függően, hogy most milyen BIOS van a kártyán). Én az utóbbit javasolnám.

(Az F4 menü eltűnése arra utal, hogy eredetileg RAID BIOS volt rajta, és most IDE BIOS van).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 08. 11:33 - Szerkesztve: dh1


AZ ACPI-t esetleg kapcsold ki.
Korai XP-nel okozhat gondot, bar nem irtad milyen XP-vel kinlodsz, es talan ezert nem latja rebootnal a vinyot...
Amugy meg hasznalj olyan XP-t, amit a torrentkolcsonzobol szereztel es rajta van az osszes XP frissites a mai napig bezarolag, akkor meg talan a SATA driver sem kell az elejen F6-al, de az ACPI is menni fog ...

nzo
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 08. 15:25 - Szerkesztve: nzo


Morkath Átflesselni biztos nem flesseltem. Arra azért emlékeznék :) Pusztán F6-os xp-s drájver beolvasás volt.
A Silicon Image support oldalán is van egy rakat drájver hozzá nem túl felhasználóbarát módon ömlesztve. Próbáltam amúgy RAID-es meg nem RAID-es verziót is.

Morkath
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 08. 15:45 - Szerkesztve: Morkath


Első körben bootolj be egy live Linuxot CD-ről, az bűvészmutatványok nélkül is látni fogja a kártyát és a HDD-t is, ha mindkét eszköz hibátlan. Ha nem látja, akkor nem "F6-jellegű" hibaforrásról van szó.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 08. 16:10


Mondom, hogy rossz XP-t probalsz es az ACPI lesz a ludas ...

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Júl. 08. 18:20


nemazoty

kicsit warez, de több olyan xp rilíz van ami mindenféle buherálas nélkül, csak a frissítéseket és plusz sata drivereket tartalmaz. carlosca, stb.

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Júl. 08. 22:40


extra durva a brazil-német

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Júl. 08. 23:04


Nem lennek most argentin v. holland drukker. Sem nemet szurkolo Braziliaban. :)

nzo
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 09. 07:57 - Szerkesztve: nzo


dh1: ne mondd :) Nem volt köze hozzá.

jkesz: tudok róla, de mindenféle csili-vili programok vannak melléjük telepítve, ezért favorizélem az "eredeti SP3-ast"

Morkath: kösz a tanácsokat.

A vicces az egészben az, hogy bekapcsolva a pumpát visszakerült az "F4-es menü" :) Aztán a RAID-es "F6-os" drájverrel szépen fel is települt. Bazira nem értem hogyan, de most legalább műxik.

<< 1 ... 54 . 55 . 56 . 57 . 58 . 59 . 60 . 61 . 62 . 63 . 64 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024