Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 54 . 55 . 56 . 57 . 58 . 59 . 60 . 61 . 62 . 63 . 64 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
siz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 27. 11:12


Quoting: dino

Viccet felreteve, mas nem akar polot?

De, én is!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 27. 17:57 - Szerkesztve: charlie


Na, erre se kéne válaszolnom, de ha már a divatpécés dúrva anyám, szintén az objektív látásmód kedvéért, csak ízelítőül, hogy miért áll gyenge lábakon szinte minden állítása:

Persze lehet Amiga 500-hoz egy A590 jelzésű SCSI (vagy mindennel inkompatibilis 8-bites IDE) szabványú HDD-t csatlakoztatni...

A 8 bites IDE így utólag rettentő idegesítő, de mivel az eszköz tervezésének idején még nem létezett 16 bites, ezért feltehetőleg a C=-nél nem a 25+ évvel későbbi lelkes próbálkozók idegesítésére tették bele. Hanem mondjuk - az amúgy szintén folyton számonkért - bővíthetőség kedvéért. Ellenben fikázni remek lehetőség, ezt elismerem.

külön tápegységgel... Ennek az eszköznek egyébként külön bája a rajta található memóriabővítés, aminek tartalmát egy jól irányzott reboot nem törli, és túl gyakran fordul elő az, hogy a bent lévő garbage miatt be se bootol az OS, és örök meditáció a jutalmunk...

Ez elsőre nekem sem esett le, csak sokadszori nekifutásra - Amigán, főleg nem korai gépeken és gyári C= komponensekkel - *sosem* törlődik a RAM tartalma rebootkor, azon igen egyszerű oknál fogva, hogy ez egy feature, ami pl. a RAD: meghajtót (reset-rezidens RAM Disk, amiről mellesleg ugye bootolni is lehet!) lehetővé tette... Szóval igen jó eséllyel a random gurukat valami más probléma (hibás kitudjahonnét származó RAM IC-k, vagy az alapgép nyűgjei, esetleg a hekkelt táp, lásd lentebb) okozták. Ellenben fikázni remek lehetőség lett volna ismét... :)

Minden fagyás után (Amigán ez igen gyakori, lásd MMU hiánya) teljes power-cycle kell tehát az egész eszközparknak, Amigástul, merevlemezestül... Volt szerencsém egy ilyen eszközhöz (thx LouiSe!), táp nélkül került hozzám (egy külső SCSI ház tápjára lett rákötve).

Mivel neked sosem volt gyári tápod az A590-hez, ezért nem tudhatod, hogy az A590 külső tápja úgy van megtervezve, hogy a főtáp kikapcsolásával önmaga is automatikusan kikapcsol, majd a gép bekapcsolásával vissza. Így az "eszközpark" power-cycle-olása 1db kapcsoló kétszeri átbillentésével megoldható. Fenébe, pedig milyen közel volt, hogy valamire végre rá lehessen fogni hogy szar! :)

Aztán pár év múlva kipukkant rajta a központi chip.

A fent leírt Commodore A590 típusú merevlemezmeghajtó eszköz jelenleg a Lion-nál van, és állítása szerint a "központi chip" - bármi is legyen az... (Tényleg mi az? A SCSI Controller? Vagy a DMAC (CSG-390563)?) ... nincs kipukkanva, de ha ki is lenne, pótolható, mert mindkettő tokozott.

Áh, hagyjuk... :) Lusta vagyok végigmenni az összes baromságon... (Ja és mielőtt jön a duma, hogy nem tudhatom, meg nemisúgyvan, segítek, *van* A500-am A590-nel, gyári táppal, RAM bővítéssel, stb-vel, de nyilván engem csak a végtelenramos póverpécé érdekel...)

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 27. 21:10


Quoting: charlie
*sosem* törlődik a RAM tartalma rebootkor

Van egyáltalán olyan gép, ahol igen? Szerintem a reset semmilyen gépen nem törli a RAM-ot. Hardveresen biztosan nem, de még szoftveresen is elég ritka. (Én nem is emlékszem ilyenre, még PC-nél sem)

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2014. Máj. 27. 22:14


Ez állati jó reakcióözön volt :-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 27. 22:16 - Szerkesztve: charlie


@siz:
Nyilván attól függ, hogy a meleginditásnál a POST mit csinál és mennyire destruktív... Én csak a Pegasost, Efikát, PowerMacet meg ezeket tudom, itt megvan hogy a rendszer mennyit inicializál a teljes RAM területből resetkor (pl. mert az OF vagy a BIOS használ belőle), és pl. MorphOS-en van rá kernel opció, hogy a reset-surviving "ramdebuglog" területet hova tegye a fizikai RAM-ban, így akkor is lehet a korábban kifagyott rendszerből logot kinyerni, ha a log vizsgálata előtt rebootolni kellett.

Szóval ja, nem akkora cucc ez, de hát mit tudjuk mi. :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 27. 22:20


izé, én csak annyit tudok mondani, hogy a reset van ahol destruktív, de ott lassú a post is. :) egyébként pl. tc64-en, reset után is ott van minden, ahol maradt még stand-alone módban is. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 27. 22:38


@ratman:
Szinte egyetlen 8bites gépen sem destruktív a POST... C64-en is visszaállítható a BASIC program még gyors ki-be kapcsolás után is pár egyszerű POKE-kal (a bentlévő egyéb cuccok pedig szimplán meghívhatók SYS-sel), persze csak ha nincs valami kártyád, amin van reset gomb. Plus/4-en és C128-on pedig egyszerű reset után a monitorral böngészhető a korábbi kód... Gondolom egyéb platformon is, de azokkal nincs tapasztalatom. Nincs ebben semmi szokatlan, vagy fekete mágia. Mindegy...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 28. 08:58


Chain-Q: Lehet, hogy nem voltam egyértelmű, de pontosan ugyanezt akartam mondani. :D
Pécén van ilyen, tipikusan szervereken, mert ott feltétel, hogy "tiszta lappal" induljon a műsor.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 28. 09:06


Csak ebben az a korrekt, hogy "baratunk" baromsagaira itt van a valasz es nem ott, ahol elhangzott... Magyaran, ha valaki oda teved, akkor nem lathatja pro es kontra a dolgokat.

Remenykedjunk, hogy sokan nem tevednek oda!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 28. 10:14 - Szerkesztve: dino


levettem

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 28. 10:45


Ez a ki kicsodas link eleg undorito...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 28. 10:55 - Szerkesztve: dino


Quoting: dekanyz
Ez a ki kicsodas link eleg undorito...

ok, levettem, mert faszacsavo vagyok, viszont rolam es rolad nincsennek ilyenek a neten. (csak a miheztartas vegett) egyebirant meg barki kiguglizhatja.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 28. 11:03


Quoting: dino
egyebirant meg barki kiguglizhatja

Lehet...
Ettol fuggetlenul eleg undorito.... Az is ketseges, hogy mennyire igaz!
A nyomdafestek/web-es tarhelyek sok mindent elbirnak!

Szerintem zarjuk le ezt a temat, meg a szemelyeskedest is... Bar, en kezdtem! Nem kellett volna!!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 28. 11:21


legalabb vallalta a nickjet, mikor idejott, bejohetett volna mas nickel is, de nem tette...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Máj. 28. 23:12


Quoting: charlie
Ez kb. az a szintű felületes agyatlan fröcsögés, amit úgy 20 éve az Mikrovilág/Alaplap magazin bírt lehozni Atari vs. Amiga címszóval (első rész, második rész, totál epic, ajánlott olvasmány ha érdekel titeket miért jobb az Atari!).


Ez nagyon jo, koszi a linket!

A legjobbabbik :)

>>az Amigán viszont a POWER-LED egy hangszûrõ egység kikapcsolásával
>>kialszik, a DRIVE-LED-et pedig a programok össze-vissza kapcsolgatják
>>a lemezegység mûködésétõl függetlenül, ezért általában a felhasználónak
>>fogalma nincs róla, hogy mit csinál a gépe.

Ez hatalmas, a Besenyo csalad ota nem rohogtem ilyen jol!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jún. 18. 14:29 - Szerkesztve: charlie


Úgy tűnik a demoscenen a idén mindenki rágyúrt a spéci videólejátszó rutinokra.

Az Atarisok kezdték egy ST/STe playback rutinnal az Outline partyn, amibe ráadásul a Magyar Vakondok 2-t enkódolták bele. Pouet, Videó (YT)

De most a retro PC demoscene emeli a tétet és ezt bírták összehozni egy CGA videokártyával és SB 2.0-val súlyosbított eredeti IBM 5160 XT-vel. Pouet, Videó (YT)

Na, Amigán ki ugrik neki megizzasztani az OCS-t meg egy A590 HDD controllert? :P

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jún. 18. 15:02


Quoting: charlie
Na, Amigán ki ugrik neki megizzasztani az OCS-t meg egy A590 HDD controllert? :P


BSzili? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jún. 18. 15:05


Quoting: charlie
De most a retro PC demoscene emeli a tétet és ezt bírták összehozni egy CGA videokártyával és SB 2.0-val súlyosbított eredeti IBM 5160 XT-vel. Pouet, Videó (YT)


Hu ez nagyon szar :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jún. 18. 15:36


Ha tudod mire képes egy olyan gép (kb. semmire és még arra is csak lassan) akkor elég impresszív! És esetünkben még a folyamatos hang-DMA az SB2.0-ból is tovább lassítja... Amigához képest persze LOL, de érted...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jún. 18. 15:39


Akkor lehozok egy passziv dx2 66 ot a pallasrol egy ET4000 vesalocal VGA val, meg egy Gravis al, az ugy jolesz... DE SEMMI VINDOZ, csak DOS.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jún. 18. 15:49 - Szerkesztve: charlie


Hogy jon ide egy 486-os? Melleseg egy kozepesen fejlett 386-os mar "siman" jatszik meg Windows alol is korabeli videocodeceket, hanggal... De egy ilyen korai XT meg a DX2/66 kozott kb. nagyobb a teljesimenykulonbseg mint egy ZX Spectrum meg egy 060-as Amiga kozott...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 18. 18:06


Ebben az a lenyeg ami altalaban egy C64 demoban is, hogy az alapjaban veve gyenge hardverbol megis milyen fasza audiovizualis dolgot hoztak ki. A 486 felemlegetese olyan mintha azt mondanad, hogy egy C64 demot egy Amiga 4000/060/AGA barmikor kenterbe ver ... persze, de hat ebben mi a kihivas? Mi a nagy tett? Kb. semmi :)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Jún. 18. 18:55


Annak idején kísérleteztem a HAM playerrel A500-on, a 320x180-as videók 12-15 FPS körül még akadásmentesen mentek. Igaz én nem A590-el, hanem GVP A2000-HC+8-cal próbáltam. Annyi a gond vele, hogy elég sokat foglalnak a videók, meg a konvertálás is macerás. Az AVI4HV csak a tömörítetlen AVI + WAV kombót eszi meg.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jún. 18. 19:08 - Szerkesztve: charlie


Az Atarisok CPU-val kiidőzített rutint írtak, ami 3-3.5x tudja scanlineonként átállítani a palettát így scanlineonként 48-52 színt tudnak használni (az 512-ből ill. STE-n a 4096-ből) és ehhez még spéci dither rutint is fejlesztettek az encoder oldalon...

Nekünk van copperünk, spritejaink, blitterünk és eddig jutunk videooptimalizálásban mint az AVI4HV hogy "váltsunk be HAM6-ba és fossuk ki a képet erővel"? Hmm...

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Jún. 18. 19:55 - Szerkesztve: BSzili


Nem egy nagy durranás a lejátszó az biztos, kb. annyit tud, mint a 8088 Corruption. Más kérdés, hogy a sima HAM6-nál van-e megoldás ide? Szerintem az encoderrel kellene kezdeni valamit, előszűrni a videót, miegymás. Valami egyszerű tömörítés se ártana, mert képkockánként majdnem fél MB nem valami barátságos.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 18. 23:04


Szerintem ebben Cobra az asz, ot kene megkerdezni ... Riva fastest 68k mpeg player ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jún. 19. 12:56


Egy ilyen playerhez (és encoderhez) szerintem teljesen más approach kellene mint egy MPEG playerhez.

A legegyszerűbb sztem pl. valami scanline-delta alapú approach lenne megspékelve valami egyszerű bitplane-alapú RLE tömörítéssel. És scanlineonként még a felbontást és a színmélységet is lehetne variálni. Persze korlátok között, mert a Copper nem elég gyors minden paraméter újraprogramozásához, de ezt az encoder figyelembe tudná venni, ugye. Ez két okból is előnyös lenne, egyrészt a nagyobb bitplane területeket a blitter ki tudná fillezni a CPU helyett, másrészt az alacsony felbontású területeken a kikapcsolt bitplane-ek kiolvasása nem rabolná a memória sávot, ezzel pedig a CPU idejét ezért több idő maradna a dekódolásra.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jún. 19. 13:24


Quoting: charlie
Hogy jon ide egy 486-os?


Hat, ilyen konfig van a padlason ingyeee...

Quoting: charlie
A legegyszerűbb sztem pl. valami scanline-delta alapú approach lenne megspékelve valami egyszerű bitplane-alapú RLE tömörítéssel.


Nem csinalnad meg? Had tatsuk el a szankat...mas nem nagyon ert hozza.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jún. 20. 16:32


Itt egy leírás a készítőtől hogy hogyan működik a fenti PC-s cucc (első rész, angol):
http://trixter.oldskool.org/2014/06/19/8088-domination-post-mortem-part-1/

Nincs nagy meglepetés, ditherel és deltáz (vagyis csak a változásokat frissíti a képernyőn) és az encoder oldalon van a komplett sávszélesség management, vagyis az encoder flgyel rá hogy ha túl sok minden változna, és vagy a HDD-ről vagy a videómemóriába túl sokat kellene dolgozni, ami fizikailag nem fér be a gépen, akkor "csal" és eldobál adatot először csak sorokat aztán komplett frame-eket is, ezért van hogy néhol beszemetel és beszaggat ha túl sok minden változna.

Persze leírva már triviális, hogy hogyan működik, de az innováció mindig ilyen, elsőre megcsinálni nehéz, utána már mindenki csak bólogat, hogy "hát persze, nyilvánvaló, nincs benne semmi nehéz". :)

Levi
Tag

# Elküldve: 2014. Jún. 23. 23:13


Sziasztok!
ha már off topic akkor... :)
A segítségeteket szeretném kérni. Citromail-es e-mail címet összekapcsoltam egy újonnan létrehozott gmail-es címmel. A bejövő citromail-es levelek át is mentek gmail-re, de a kimenők nem. Csak a gmail-t fűztem össze a citromailel, citromail-ben nem állítgattam semmit sem...
Van ötleteket hogy mi lehet a gond?
Mellesleg munkahelyi, és már szeretnék bent használni... :PPP
Csináltam már ilyet gmail-eseket fűztem össze, azok rendben is voltak.

<< 1 ... 54 . 55 . 56 . 57 . 58 . 59 . 60 . 61 . 62 . 63 . 64 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024