Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
siz
Tag

# Elküldve: 2014. Ápr. 01. 15:27


Dino for president!
Egyébként meg csak a puhányok forgatják a kijelzőjüket. (meg a videokártya képét) :P

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2014. Ápr. 01. 18:36 - Szerkesztve: karesz4613


ha ha ha...:D nagyon vicces :P
rossz nézni hogy fejjel lefelé van a boing ball, bántja a szememet:)

YADA
Tag

# Elküldve: 2014. Ápr. 01. 20:55


nem rossz, de minek forgatni? fejben nem megy?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Ápr. 01. 21:44


Hehe. Egesz nap nem ertettem, mirol beszeltek, mert IBrowse-al neztem :-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Ápr. 02. 07:52


@Lazi:
Tegnap, mikor ment a rinya majdnem beirtam, hogy latom nincs egyetlen igazi Amigas se mar az oldalon, aki IB-bol nezne... :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Ápr. 02. 08:52


Quoting: Yada
nem rossz, de minek forgatni? fejben nem megy?


idiotasagokkal nem terhelem az agyam :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Ápr. 02. 08:52


Quoting: charlie
aki IB-bol nezne


Te se! :)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2014. Ápr. 06. 08:33


Csávónak sztem elmentek otthonról :D

link

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Ápr. 06. 09:27


A rendszeres pc hasznalat, mint lathato jar nemi mentalis degradacioval :)

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Ápr. 06. 12:07


Én már 20 éve használok elsődleges gépnek PC-t, de még nem érzékelem a jeleket. Persze külső szemmel lehet, hogy ez észrevehetőbb. Mindenesetre még nem sütöttem PC házban VGA-kártyás omlettet. :D

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Ápr. 06. 12:54 - Szerkesztve: jkesz


ha évi legalább 1000 pc megy át rajtad, akkor érezni fogod. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Ápr. 06. 13:07


Annyira sajnalatos, hogy az x86 es a windozer terjedt el legjobban...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Ápr. 06. 21:32 - Szerkesztve: ratman


Ize, en szoktam IB-bol lesni a forumot, classicrol. Irni azt szerintem ritkan. Mint most. :)

OS3.1 rulez. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Ápr. 30. 09:55 - Szerkesztve: charlie


Firefox 29 kiakadás: Van élő ember, akinek tényleg tetszik a Firefox 29 felülete? Én Phoenix 0.5 óta használom (még OS/2-n kezdtem, nem most volt) azt a browsert amit ma Firefoxként ismerünk, de amit a 29-es verzióval elkövettek, az súlyosan emlékeztet a Netscape 5 nevű borzalomra, már abból a szempontból hogy minden igénynek meg akar felelni plusz az aktuális trendeket majmolni, és közben kurvára nem sikerül jónak lennie a legalapvetőbb dolgoknak sem.

Az új hiper lekerekített tabok nettó rondák, a keret és háttér nélküli tabok olvashatatlanok (csak OSX-en, Linuxon meg Windows 7-en próbáltam, lehet h. pl. Windows 8-on nagyon király, bocs...), a menüje olyan mintha egy Vindóz 8-ba öltött Android szimulátort futtatnék, és úgy általában "mi ez a szar" érzésem van tőle.

Látom megint ráférne a Mozillára egy új Firefox, mert a cégesedő és egyre inkább a pénzre és hatalomra fókuszáló alapítvány elfelejti azt, hogy miről is kéne szólnia az egésznek... Ugye az megvan, hogy annó a Firefox úgy keletkezett, hogy egy fejlesztőnek elege lett az akkoriban fejlesztett bloatwaréból, amiben még kávédaráló, elektromos balalajka és akváriumtisztító is volt, kiszórta a felesleges szemetet belőle, és így az akkor lónagynak számító ultralassú és használhatatlan cucc helyett kapott egy kicsi, gyors és kompatibilis böngészőt, ami megnyitotta az utat az IE leváltása felé... Egy darabig a hivatalos vonal persze "szembepisált" vele, meg nyomták az így-úgy unsupported dumát, de a vége az lett hogy annyira népszerű lett, hogy az lett a hivatalos, sőt, a Mozilla egyetlen számottevő terméke. (Egyébként a "nagy" suite is mai napig fejlesztődik, SeaMonkey néven, csak ugye az kit érdekel.)

A másik rantom: ma külön szakmának számít az UX/UI dizájn. Csak én érzem, hogy mióta ez megjelent, minden egyre szarabb, rondább és olyan mintha mindent gondolkodásra képtelen majmoknak terveznének? Édes faszom...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Ápr. 30. 10:07


Quoting: charlie
A másik rantom: ma külön szakmának számít az UX/UI dizájn. Csak én érzem, hogy mióta ez megjelent, minden egyre szarabb, rondább és olyan mintha mindent gondolkodásra képtelen majmoknak terveznének? Édes faszom...


Sajnos, mivel UX/UI dizajn szakemberek mar inkabb programozok mint grafikusok. Es 10 koderbol jo ha egynek van szeperzeke ...

Lasd a fortelmet amit a flat es az uj iOS hozott. Hanynom kell tole!

En is FF-et hasznalok, mert a melohoz az van belove ... ezek a lekerekitett izek rondak, de nem halok bele ... turok ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Ápr. 30. 10:41 - Szerkesztve: dino


En mar regen elfelejtettem a FF ot, mikor jo par eve meg fagyott is allandoan, akkor ataltam a kromra, es ebbe rendezkettem be, osx en is es a melohelyemen kindozon is, viszont a faszari szerintem eleg jo, es meg ABP is van mar ra az utobbi idokben. Mar tobbszor elhataroztam, hogy at allok, de valahogy megis a kromnal maradtam...

YADA
Tag

# Elküldve: 2014. Ápr. 30. 11:26


Latom forradalom lesz megin'. A FF az uj IE. Engem inkabb nem erdekel es kihagyom mindegyiket. Ha eroszakkal upgradelni fogja a verziot, akkor automatice uninstall lesz belole. Ugyis reg chrome (vagy szafari ha nincs mas) megy. A tobbi eleg megrazo elmeny hasznalati szempontbol.

Az UX/UI szerintem pedig epphogy nem programozoi szemleletet tukroz. Hanyingerem (sok) van tole. Miaf*szert kell eroszakkal lecserelni bevalt megoldasokat, csak hogy mostantol maskepp nezzen ki es maskepp mukodjon? Tipikus manager hozzaallas. Unalmukban autista es analfabeta plazapicsa fokuszcsoportokat kerdeznek, es az eredmenyt komolyan veszik. Mert enelkul meg a latszata sem volna, hogy csinaltak valamit.
Miattuk lassan mar a kocsiban is hatul lesz a kormany, fejjel lefele kell majd ulni, integetessel kormanyozni, sikitassal fekezni, gazt adni pedig pislogassal lehet... (inspiracio: by google maps)

Amugy meg az a browser nyer, amelyiknek az elinditasa gyorsabb. SSD+i7 atomeromuvon az FF 4-8 sec mire elindul, ha epp jo napja van... Chrome/Safari kb azonnal. (G4 alatt safari mondjuk tetu, de legalabb letezik, persze G4 OSX alatt minden tetu SSD-vel is, felevente egyszer azert tulelem)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Ápr. 30. 12:25


Quoting: Yada
Az UX/UI szerintem pedig epphogy nem programozoi szemleletet tukroz.


Vak vagy! :)

http://cdn.osxdaily.com/wp-content/uploads/2013/06/ios-6-vs-ios-7-homescreens.jpg

http://cache.filehippo.com/img/ex/2791__Microsoft_Office_2013_2.png

Lathatoan a minel kevesebbet akarunk dolgozni koderek es a grafikusbol UX/UI koderre avanzsalt egyebkent is szart sem ero grafikusok munkaja uralkodott el!

En mint DTP-s, alkalmazott grafikus kikerem magamnak ezt a fost, amit dizajn cimszo alatt a nyakunkba ontenek ... UNDORITOOOOOOOOOO! Es egyaltalan nem felhasznalobarat!

Quoting: Yada
SSD+i7 atomeromuvon az FF 4-8 sec


Iktass be egy SSD buffert meg! :) Ugy gyorsabb! :)

Amugy Chrome meg nalam lassabb es fagy ... szal ...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Ápr. 30. 13:49


Quoting: dh1
Vak vagy! :)

http://cdn.osxdaily.com/wp-content/uploads/2013/06/ios-6-vs-ios-7-homescreens.jpg

http://cache.filehippo.com/img/ex/2791__Microsoft_Office_2013_2.png

Lathatoan a minel kevesebbet akarunk dolgozni koderek es a grafikusbol UX/UI koderre avanzsalt egyebkent is szart sem ero grafikusok munkaja uralkodott el!

En mint DTP-s, alkalmazott grafikus kikerem magamnak ezt a fost, amit dizajn cimszo alatt a nyakunkba ontenek ... UNDORITOOOOOOOOOO! Es egyaltalan nem felhasznalobarat!


Mostanában ezért nem olvasom pl. a Plastik Józsi blogját, mert nagyon eluralkodott rajta is a majmolása, istenítése ennek a stílusnak.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Ápr. 30. 14:19


Csak nem bírták ki, hogy ne csináljanak Chrome-ot a Firefoxból. Én az 1.0-ás verzió óta használom, és pont azért nem váltottam Chrome-ra, mert nem jött be a UI-ja. Erre most kaptam egy Chrome-ot úgy, hogy még fel se tettem :S

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Ápr. 30. 14:25


Quoting: dh1
Amugy Chrome meg nalam lassabb es fagy ... szal ...

Szar a renccered :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Ápr. 30. 16:44


Quoting: adsr
Plastik Józsi blogját


Az egy sznob idiota.
Egy senkihazi fasz.

YADA
Tag

# Elküldve: 2014. Ápr. 30. 18:30


Na tessek, kellett emlegetni a FirleFrancot... most inditottam a gepet. FF elindul, szokasos tetusegevel. Aztan a speeddial sehol. Csak ugy onkenyesen uninstallta, minden jelzes nelkul... de reinstall megoldotta. Ennek oromere gyorsan letiltottam az automatikus upgradet is, nehogy veletlenul frissulni merjen jelzes nelkul.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 05. 08:23 - Szerkesztve: dino


Hosszuhetvegen itt volt egy villamlos buli, bejott a villam a kabelmodemen, kinyirta azt is, mer a rutert is, a rivas kerulgetett, hogy a gepeimben az integralt halokartyak is odalettek. Halistannek azok megusztak. A ruternel megallt a pusztitas. Kerdesem az, hogy valaki tud e valami nem tul draga megoldast villamvedelemel kapcsolatban? A konnektorom az elviekben mar villamvedett, de valami kellene a LAN-nak is, vagy mar a kabel modemnek.

Mas, garazsba szeretnek osszerakni egy olcso oreg pumpat (ATA vezerlos) termeszetesen Linuxal, MP3 lejatszasara. Melyik a leggyorsabban bootolo linux? Vagy esetleg Amithlon?
Koszi a segitseget.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 05. 08:48


Quoting: dino
Melyik a leggyorsabban bootolo linux?


Az mp3 lejatszo :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 05. 12:03


Quoting: dino
volt egy villamlos buli

En is ettol felek, amiota csaladi hazban akunk. En huzgalok ki minden fontos dolgot a konnektorbol.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 05. 12:09


Ezert jo a WiFi ... csak a router doglik meg :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 05. 15:58 - Szerkesztve: charlie


Quoting: dino
Kerdesem az, hogy valaki tud e valami nem tul draga megoldast villamvedelemel kapcsolatban? A konnektorom az elviekben mar villamvedett, de valami kellene a LAN-nak is, vagy mar a kabel modemnek.

Surge protectornak híják angolul, az eBay tele van vele... a szünetmenteseiről is ismert APC pl árul olyat is, amin az elektromos dugók mellett van koaxnak (kábelrouterhez) és-vagy ethernethez is dugó... Nem túl olcsók ezek (bár tizenöt-húsz forint környékén már egész rendeseket kapni), de ön dönt, hogy ezt veszi meg, vagy egy határozottabb vihar után az összes eszközt újra. :P

Emellett lehet kapni csak ethernethez valót is, az "ethernet villámvédő" Google keresőszavak csodákra képesek... :P

Balage
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 06. 03:18


Koszonom a Firefox-os hozzaszolasokat, jot derultem rajtuk!
A nem kert FF29 upgrade utan en is sikitottam, a kollegak pedig lehurrogtak, hogy nem haladok a korral. Mondanom sem kell, a hurrogok mindegyike valami tabletet hasznal otthon, mint "main platform". IT munkahely A.D. 2014. Szegyellem magam helyettuk is... es le is ultem.
:)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 06. 08:27


FF29 legdurvabb huzasa, hogy megszunt az also kiegeszito sav.
Namost a meloban egy olyan addont hazsnalunk ami oda pakolta a navigacios elemeit ... eredmeny: az addon kb. hasznalhatatlana valt ... grat FF

<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024