Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jan. 15. 19:06 - Szerkesztve: dino


Hat ez nagyon szep lett, foleg az a kabel tetszik ami a konnektorba megy, az a legszebb az egeszben, amugy a pecekben meg mindig az tetszett, hogy a CPU borda es a ventije nagyobb lassan, mint az alaplap....hat nem gyengen egy elbaszott talalmany az egesz :D
No es ennek orul szinte az egesz vilag, meg a vindoznak.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jan. 16. 00:50 - Szerkesztve: dh1


Quoting: mustang74
Köszi, utána nézek ennek! Papír-, ill. írószerboltban kapható? Vagy festékbolt esetleg?


Veletlenul sem. Szerintem elektronikai alkatreszeket arusito boltban max ... sajnos nem tudom mi a hivatalos neve, de tudom, hogy van ilyen

de van ilyen lehetoseg is:
http://www.qdev.de/?location=electronics/keyboardrepair

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Jan. 16. 07:55


Szerintem autósboltban lesz ilyen és ablakfűtés-javító stift (vagy valami ilyesmi) a neve, de eredetileg ahhoz készítették.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jan. 16. 09:18


Nekem elektromuszeresz mondta (vagy ki), hogy van ilyen direkt panelok javitasahoz ...

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2014. Jan. 16. 11:35


Ez a gyártó szinte minden termékét forgalmazza Magyarországon. Szóval nem lehet nehéz szerezni. A honlapján is rajta van:

http://www.kontaktspray.hu/?Term%E9keink:Speci%E1lis_term%E9kek:GRAPHIT_33_elektromos an_vezet%F5_bevonat

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jan. 16. 11:50


igen, de mi a tollrol regelunk :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Jan. 16. 15:16


Quoting: charlie
Az új henger formájú Mac Pro sokaknak tetszik, másoknak kevésbé. Mindenesetre egy Hackintosh oldalon egy dude elhatározta hogy egy kisebb vagyon odaadása helyett épít egy replikát magának.

A recept így kezdődik: "rendelj egy Authentics - Lunar típusú szemetest (igen, szemetest) Amazonról..." ... azt már csak én fűzön hozzá amigásként, hogy azt hiszem elmondhatuk hogy az intel alapú szemétbánya végre révbe ért...! :)

Bővebben itt: http://www.tonymacx86.com/mac-pro-mods/120757-mac-pro-late-2013-replica.html


Egyre komolyabban gondolom, hogy megépítem a porszívó replikáját... ;-)

YADA
Tag

# Elküldve: 2014. Jan. 16. 18:35


vezeto festek tobbnyire modellezo boltokban kaphato, ezust festek gyanant (persze nem olcson)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Jan. 16. 18:36 - Szerkesztve: lazi


Van egy-ket OS4 kerdesem, innen fogok segitseget kerni:

Support for Hyperion products

:-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jan. 16. 18:54


bukas

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Jan. 16. 23:13


Ja, ezt mar Rati is emlitette. De olvasta is valaki?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jan. 17. 10:13


Öööö.... én igen. :)

Egyébként ez a második regény a Hyperion ciklusban. :)

A következő a sorrend:
- Hyperion
- Hyperion bukása
- Endymion
- Endymion felemelkedése

Nagyon dark scifi, elég nehéz is olvasni, de üt mint az ipari áram. :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jan. 18. 13:04 - Szerkesztve: charlie


Csak én látom amigás szemüvegen át a világot, és nincs összefüggés, vagy ha van összefüggés tudja valaki miért van a Belga "Sanyi" című albumának borítóján boingball-rakéta és MorphOS pillangó? :)



Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2014. Jan. 18. 14:59


Windows xp ben is van boingball minta .d:)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2014. Jan. 18. 18:00 - Szerkesztve: karesz4613


Kicsi a világ :) Shy lesz az egyik nyitóelőadó:

MOHA Ház posted in StartUp Day - Állásbörze és Konferencia
MOHA Ház
MOHA Ház 5:55pm Jan 18
A Startup Day konferencia szekciójának nyitóelőadását Halaska Gábor és Turcsán Tamás a.k.a. Shy tartja. A startup közösség két megkerülhetetlen megmondó embere arról értekezik majd, hogy vannak-e elve sikerre ítélt üzleti ötletek? Látszik-e tendencia, hogy mely iparágban, mely tervekből lett befutó startup a közelmúltban?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Jan. 20. 09:11


Quoting: charlie
Csak én látom amigás szemüvegen át a világot, és nincs összefüggés, vagy ha van összefüggés tudja valaki miért van a Belga "Sanyi" című albumának borítóján boingball-rakéta és MorphOS pillangó? :)



Csárli, ez komoly ;-)!

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Jan. 20. 10:24


@Charlie:

Ez biztos nem veletlen, mert ott van a Last Ninja 1 es 2 is. :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jan. 21. 21:51


Zsolti a béka 3 is van rajta, odabasz. :)
(Alcím: Zsolti a béka vs Megabéka)
Valahogy így kezdődik:
- Uram, ezt látnia kell!
- Úristen mekkora!
- És ez csak a feje!
- Hívják fel az elnököt!
- Uram, az elnök alszik.
- Akkor ébresszék fel!
- Uram, megjött a lepke a CIA-tól, uram.
- Na ide figyeljen...
- Nem, maga figyeljen ide! Én már akkor Vietnámban védtem a hazát, amikor maga még be sem bábozódott. Hozzátok a békát!

:DDDDDDDDDDDDDDDDD
Atom!!!!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Jan. 22. 08:40


Na, újabb dal rólam? Remek ;-) (Zsolti, nem béka vagyok ;-))

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jan. 22. 10:35 - Szerkesztve: dino


Quoting: adsr
Na, újabb dal rólam? Remek ;-) (Zsolti, nem béka vagyok ;-))

de azota mar bebabozodtal :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jan. 22. 12:56


elegge OFF:

tesomeknak van egy 38000 soros, 10 oszlopos eleg nagy adatbazisuk
ebben dolgoznak kb. 10-en (3-an egy irodabol a tobbi mas-mas tartoszkodasi helyen van)
kozosen dolgoznanak ezen a Excell alapu tablazaton
jelenleg Google Docsban nyomjak de ku..va lassu

valami gyorsabb megoldast tudna valaki ajanlani multi user felhasznalassal?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jan. 22. 13:36


@dh1:
Gondolom nem kell részleteznem, hogy - bár nem tudom milyen táblázaton dolgoznak - ez esetben egy ADATBÁZISKEZELŐ szoftver lenne a megoldás, nem valamiféle online mágia, ami véletlenül megosztja a kockáspapírnak használt Excelt... :)

Már csak azért is, mert egy-egy feladatra customizált adatbáziskezelő szoftver egy-egy tehetségesebb, erre a feladatra ráállt emberke néhány hét és pár százezer forint alatt összedob, márpedig ahol 10 ember dolgozik egy feladaton, ott azt a 10 embert fizetni is kell...

Ettől függetlenül persze, például:
http://readwrite.com/2011/06/17/8-simple-ways-to-share-data-on

:) De további megoldásokat is találhatsz enyhe Guglizással.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Jan. 22. 13:41


Quoting: dino
de azota mar bebabozodtal :D


Ja, tényleg ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jan. 22. 16:33


Nem egy ceg a 10 ember, 4 ceg ...

A Google Docs megoldas azert nem jo mert mint kiderult tobb mint 400 000 cella es azt nem kezeli meg az uj Google Tablazatkezelo sem ... pedig az 2 milliot tud ...

Office Web App szinten elhasal, mert egy 9 megabyteos tablazatott mar nem kepes kezelni, csak 5-ot (ott ahol 16-32 gigas gepekkel rohangalunk, meg a videokartyan van 4-5 giga ram mar, ott egy 9 megas allomany problemat okoz ... hat hova hugyozzak :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jan. 22. 16:37


Ha 4 cég akkor főleg olcsón összedobhatják egy tevékenységhez megfelelő szoftverre a lét... Többszázezer cella már bőven adatbáziskezelő nagyságrend... (Véleményem szerint...)

Értem én, hogy X giga RAM, meg fú de szar a modern technika, pedig nem, csak megfelelő feladatra megfelelő eszközt. Amit csinálnak az kb. az, mintha bemész az Obiba, megveszed a legolcsóbb akciós fúrót, amit hétvégi barkácsolásra találtak ki, meg 1 centis lécek átfúrására, aztán kitalálod h. komplett lakásfelújítást csinálsz vele, és meglepődsz hogy két nap nonstop betonba fúrástól kifekszik.

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Jan. 22. 21:14


@dh1: keressetek egy egyetemistát, aki tud PHP-ben (mondjuk van megbízható referenciája) és olcsón dolgozik, hogy dobjon össze rá egy célalkalmazást.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jan. 22. 21:20


egyemistát? no way. php-ben? fucking no way.

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Jan. 22. 23:22


Értem én, de ez mérhető a Google Docs-hoz. :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jan. 23. 11:46


Valami hihetlen módon késztetést érzek egy ilyennek a birtoklására.

Az ár durva. Meg minden.
... és tudom, bolond is vagyok.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Jan. 23. 12:00


Quoting: ratman

Valami hihetlen módon késztetést érzek egy ilyennek a birtoklására.

Az ár durva. Meg minden.
... és tudom, bolond is vagyok.


Öööö, te most erre a CUSA fos szarra vagy felizgulva? Mégis mit tennél bele? Suxx86-ot gondolom nem, "Nextgen" "Amiga" alaplapok közül befér valami? Nem igazán látom értelmét, még elmebeteg szinten sem ;-).

<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024