Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 03. 10:20


Quoting: dh1
De az rizikos fejlesztes lett volna, hiszen alapgepen eletkeptelen lett volna. A studionak meg az az erdeke, hogy minel tobb gepre vegyek meg ne csak a kivaltsagos turbokartya es egyeb hw tulajok ... nameg ismerve az akkori warez viszonyokat meg sem terult volna ...


Teljesen igaz!

Quoting: dh1
Jah igen, ez teljesen kiment a fejembol:

http://hol.abime.net/2093



Jaja, ez nekem is megvan, nagyon szar a jatekelmeny, szinte elvehzetettlen. Csak forgolodik korbe korbe vele az ember, mondhatni beallithatattlan. En nem tudtam vele normalisat jatszani. Masnal is szar az iranyitas?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 03. 10:24


Az az uj Elite nem semmi!

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Dec. 03. 12:53


Dino d;)

http://en.wikipedia.org/wiki/X68000

http://nfggames.com/games/x68k/index.shtm

http://youtu.be/jqiNyCB9qCo Nesze neked Star Wars.

Ha van valakinek ilyen gép elfekvőben az szóljon vagy halgasson örökre d:D
Szivesen meglesném

Ž

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Dec. 03. 12:54 - Szerkesztve: LaughingMan




dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 03. 14:02


Olyan sok szo esett Star Wars-rol, hogy meg kene nezni valamelyiket!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 03. 16:52


En rendszeresen hallgatom a SpaceBar Podcasteet. Ha valaki scifi rajongo, meg szereti az urkutatast erdemes a hetente megjeleno adast meghallgatni. Egyebkent az AM07-et is tamogatjak (reklamoznak minket, mi meg oket, szal nem penzzel :).

Ezen felbuzdulva megneztem az 1978-as (mas infok szerint 79-es) Battlestar Galactica filmet ... amugy is kimaradt az eletembol, bar az a nehany kepkocka es jelent amit lattam belole eddig sem nyugozott le de ezt a pofaraesest nem kerestem. Ritka, hogy milyen szar film. Egy evvel a Star Wars New Hope utan ilyet kiadni egyszeruen gyalazat.

Gondolkodtam egy ideig, hogy ket ennyire kozeli es hasonlo koltsegvetesu film miert terhet el ennyire egymastol. Mig az egyik a mai napig etalon a masik a gagyi es amatorizmus netovabbja ... ezen meg a magyar szinkron sem segitett hiszen a szineszek hangjan is hallani, hogy ritka szar filmen kellett dolgozniuk (unjak a banant).

Szoval a New Hope forgatokonyve sem egy uberkiraly valami, es a BG-bol is ki lehetett volna hozni jobbat. Arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy az SW-ben a szineszek valahogy elhittek azt amit csinalnak, "eletszagu" volt, hiheto, atelheto (foleg gyerekkent :). Mig a BG-ben a szineszek mintha valami Shakespeare dramat adtak volna elo. Szornyu, amator szineszi teljesitmenyek, nyalas megvalositas, erzelemmentes karakterek, tulzott manirok ... egyszeruen ertekelhetetlen. Arra mar ki sem terek, hogy egy urhajon ahol a levego az egyik legnagyobb kincs hogyan szivarozhat allandoan a fohos, hogy amikor az egesz hajo ehezik mert nincs elelmiszer akkor csak a vadaszpilotak jarnak teli hassal, hogy miert kell minden jelentosebb mondat utan szunetet tartani es merengve nezni a kameraba. Hogy miert rohangal a szineszek fele lathatoan akkori (78) kvarcoraban. Hogy minden erzelem amit megprobalnak kifejezni az miert hasonlit egy gorilla szarasara a toiletten?!

Szanalmas ... de vajon miert hittek el az SW szineszei, azt amit jatszottak? Gondolom, jobb szineszek, jobb volt a forgatokonyv, kidolgozottabbak a karakterek es a tortenetuk, a rendezo is tobbet es jobbat kovetelt meg es ennek megfeleloen valogatta ki a szineszeket. Es ami szamomra most tunt fel leginkabb, hogy a kerdes felmerult bennem ... a diszletek minosege!

Wazzz a BG-ben a hajo belsdejeben kazanhaz belsoket hasznaltak, tele vizcsovekkel, kazanokkal, oda nem illo berendezesekkel. Mintha a Csernobili atomeromu valamelyik blokkjaban vagy iranyitotermeben jarnank. Minden ultragaz, nem mondern, fos. A hab a tortara az, hogy sok helyen beton latszik a padlon, BETON, egy urhajoban ... wazzz ... a ruhak ... katasztrofalis, mint valami igen durvan felrekurt buzerans stylist akinek a modern egyenlo az arany idetlen hasznalataval. Mindenhol arany diszitesu egyenruhak, a pilotak ruhaja is (ebben repulnek), a sisakok egyiptomi faraok halotti maszkjarol van mintazva es ennek tetejeben a sisak nyitott reszei korbe vannak ultetve apro kis lampakkal ... konyorgom a sotet vilagurben egy igy kivilagitott sisakban a pilota mast se latott volna mint a sajat arcat es sisakjat visszatukrozodni a kabintetorol ... nah a masik halalom a BG-ben szereplo fantaziatlan urhajok. Szornyu, hogy mindnek van futomuve es kereke, mikozben sinrol lovik ki oket, hogy a formajuk valami elkepesztoen igenytelen, a megvalositassal egyetemben. Az urjelenetekben szabalyosan latszik, hogy maketteket nezunk ... latszanak az ecsetvonasok, hogy ki a faxom akkora kreten, hogy kiirja a hajo nevet a kulso burkolatra teljes hosszaban, majd a kolonia kontenerekre meg angol nyelvu szallitasi reklamokat ... de most tenyleg.

Az SW akar mekkora mesefilm volt, megis ezerszer atgondoltabb, hihetobb, elhetobb, elhihetobb jovot tart elenk ... millioszor jobb szorakozas volt es meg most is az ... pusztuljak el, ha meg egyszer Battlestar Galacticahoz nyulok! :)

Jah, igen letoltottem a SW IV-et es most jol megnezem! :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 03. 17:12 - Szerkesztve: dekanyz


Gondolom George Lucas-nak koszonheto, hogy a SW olyan lett, amilyen.
A regi filmekre amugy is jellemzo, hogy (foleg mai szemmel) kicsit/elegge lassuak.
Lucas valahogy erezhette, hogy porgosebb tempo kell a filmjenek.

A latvanyrol: Marha igenyes pali ez a Lucas... Gondolom regen is elvarta, hogy a stab megtegyen mindent, ami a kor technikai szinvonalan elerheto. Valamelyik ujabb reszrol lattam egyszer egy werkfilmet. Volt a film vegen egy jelenet, amiben Yoda mester mond valamit, majd egy elszomorodo gesztust tesz az arcaval. Az animator srac heteket toltott azzal a 3mp-es jelenettel, mire rabolintott. Es az meg hol van a teljes filmtol.

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 03. 18:49


Most jön a flamewar: :) Melyik szinkronnal szeretitek a IV-et, V-öt? :)))

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 03. 20:07


Az adásszünet nevüvel :-)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 03. 23:00


Mert? Van tobbfele?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 03. 23:20


3 vagy 4 szinkron van

nzo
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 08:53 - Szerkesztve: nzo


Ha mar Star Wars... Valaki nezett mar gyerkocevel Star Wars-t? Ha igen, hany evesen es melyik reszt? En az 1. reszt megneztem a 7 eves fiammal. Abban emlekeim szerint nincs durva jelenet. Azota gyerek folyamatosan fenykardosok hadat rajzolja, (nem SW) legobol birodalmi lepegetot, R2D2 csaladot, etc. epit. Asszony kezd aggodni :)
Azt nezem, hogy a 4. reszt 1979-ben kezdtek el vetiteni Mo-n. Nem tudjatok, meddig (hany evig) lehetett musoron? Akkor en meg 5 eves voltam, ugyhogy biztos nem az elso vetitesen neztem meg.

szerk.: Amugy gyerkocot az iskolaban "fertoztek meg" a SW maniaval, aztan kezdett el Jabbat, Boba Fettet es Yodat rajzolni.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 08:58


Quoting: dino
Jaja, ez nekem is megvan, nagyon szar a jatekelmeny, szinte elvehzetettlen. Csak forgolodik korbe korbe vele az ember, mondhatni beallithatattlan. En nem tudtam vele normalisat jatszani. Masnal is szar az iranyitas?


Nem.

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 09:06


Nem tudom, találkoztatok-e már ilyesmivel, de tegnap láttam meg, hogy a 10 emeletes lépcsőházunkban valaki tollal jelöléseket rajzolt a csengők mellé. Emeletenként 5 lakás, abból minden emeleten 1-2 csengő mellett vagy foltot vagy X-et rajzolt valaki. Sajnos nem tudom, mióta van ott, de tegnap több lakóval együtt leszedtük, most kváncsi vagyok, vissza lesz-e rajzolva.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 09:07


Quoting: karesz4613
Most jön a flamewar: :) Melyik szinkronnal szeretitek a IV-et, V-öt? :)))


Én a régivel. Ahol Kristóf Tibor Darth Vader hangja.
http://www.youtube.com/watch?v=ZpVHNlfKXBo

Egyébként:
http://www.starwarsklub.hu/14_egyeb/05_szinkron/01_trilogy/szinkron_trilogy.htm

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 09:08


Quoting: nemazoty
Ha mar Star Wars... Valaki nezett mar gyerkocevel Star Wars-t? Ha igen, hany evesen es melyik reszt?


A kisebbik lányom 3.5 évesen látta először. Minden nap a SW zeneket enekelve-kiabalva vonul be az óvodába...

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 09:09


Quoting: karesz4613
Nem tudom, találkoztatok-e már ilyesmivel, de tegnap láttam meg, hogy a 10 emeletes lépcsőházunkban valaki tollal jelöléseket rajzolt a csengők mellé. Emeletenként 5 lakás, abból minden emeleten 1-2 csengő mellett vagy foltot vagy X-et rajzolt valaki


Két opció van, vagy vagonírozás lesz, vagy elo figuras amobara szolitja fel a lakokat a kollektiv szocializalodas szellemeben valaki...

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 09:39


Quoting: reynolds
Én a régivel.

+1.

Quoting: reynolds
Két opció van,


Hát nem tudom, hogy esetleg milyen összefüggés van e között és mondjuk tulajdonátmozgatási szakemberek tevékenységének előkészülete között, csak óvatosságból...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 09:56 - Szerkesztve: dino


dh1

:DD:DD:DD Reg rogogtem ennyit azon amit irtal, nekem a BG valahogy kimaradt az eletembol, de majd potolom. A SW viszont megvan 720p be es VHS eredeti kazettakon is ket peldanyban is valahol. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 10:44


Quoting: dino
BG valahogy kimaradt az eletembol, de majd potolom


jajjj ne tedd! maradando karosodast okozhat! :)

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 20:29 - Szerkesztve: LaughingMan


Linux , Steam Machine, Valve , Gabe Newell ,Llinus Towards egyesüljetek mondá vala !

http://youtu.be/g8PMUvuHK4g

A Valve csatlakozott a Linux Foundation tagságához

http://hup.hu/cikkek/20131204/a_valve_csatlakozott_a_linux_foundation_tagsagahoz?utm_ source=twitterfeed&utm_medium=facebook


Ha már nyögve nyelősen ment Sony,HP,Dell, IBM ,Oraclenak a linux hype .

IBM advert
http://youtu.be/s7dTjpvakmA

https://www.suse.com/media/content/ibm-power-linux-and-suse.html

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Dec. 05. 10:41 - Szerkesztve: LaughingMan


http://hup.hu/cikkek/20131124/a_microsoftnak_es_ibm-nek_koszonhetoen_elbukott_a_szoft verszabadalom_reform_a_hazban?utm_source=twitterfeed&utm_medium=facebook

Remélem megszünik a szabadalmi trollkodás ,hányigerem van tőle....Cikket érdemes elolvasni.

Egyre nagyobb igény mutatkozik az Egyesült Államokban a szabadalmi rendszer megreformálására, annak érdekében, hogy felléphessenek a patent trollok ellen. Egy, a múlt évben napvilágot látott tanulmány úgy becsülte, hogy a patent trollok által indított perek évente 29 milliárd dollárnyi kárt okoznak az amerikai gazdaságnak.

A kongresszus számos tagja javasolta már a szabadalmi rendszer megreformálását, de, hogy egy törvényjavaslat átmenjen, ahhoz a republikánus Bob Goodlatte támogatására lenne szükség. Ő az elnöke annak a House Judiciary Committe-nek, amelynek a szoftverszabadalmi kérdések a hatáskörébe tartoznak. Goodlatte nemrég bemutatta a szoftverszabadalom reformjával kapcsolatos elképzelését. Az Innovation Act-nek több pontja is komoly csapást mérhetne a patent trollokra:

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 05. 12:52


De nem fog... :(

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 05. 13:17


Ezt hogy és milyen megfontolásokkal sikerült az Amiga Mania topicba? :) dh1, átrakjam az Offtopicba?

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2013. Dec. 06. 09:09


Légy szíves.

Elég sok off téma van itt újabban...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 06. 09:38


Hat Laughing Man szokott ossze vissza linkelni :)

Engem nem zavar, de hat atrakod az se gond ...

Amugy Laughing Man nickjet at kene irni elo Wikipediara vagy valami ilyesmi! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 06. 10:07 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Amugy Laughing Man nickjet at kene irni elo Wikipediara vagy valami ilyesmi! :)

Ez jo otlet, mint ahogy en kek troll vagyok, oda neki is lehetne elo Wikipediat irni.
Lehet amugy? :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 06. 15:48 - Szerkesztve: charlie


Átírjam a nickjét (is) Laughing Manról Linking Manra? :P

Szerk: mint azt látjátok, az épületes beszélgetést átraktam ide. :) Have fun.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 06. 23:14


Linking Man ... yooooo :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 07. 09:47


:D Vidámság, jót nevettem!

<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024