Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Nov. 28. 14:00


Quoting: dh1
ugye tudod, ha nem kapcsolod be sokaig az sem tesz jot neki :)


Mindent nem kapcsolhatok be, mert nem birja el Paks.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Nov. 28. 14:01 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Senkisem írt a cikkben késői 040-ekről, csak megemlítettem, hogy a csókának ezért lehet igaza a 040-ekkel kapcsolatban, részben. Sajnos sokszor van úgy, hogy egy "egyértelmű részlet" nem megy át, ezért félremegy a feedback, vagy a válasz, meg mindenki máshogy emlékszik évtizedes távlatokból, de attól még nem kell kijelenteni, hogy a vitapartnernek "nincs igaza és kész".

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 28. 14:27


Quoting: dino
Mindent nem kapcsolhatok be, mert nem birja el Paks.


Ne egyszerre! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Nov. 30. 23:32 - Szerkesztve: dino


No, az egyik fiatal gitarosunk (18 eves a srac) indult egy gitarversenyen. Akinek bejon, nyomjon mar a youtube on egy tetsziket. Koszi! :) https://www.youtube.com/watch?v=jsXV8u_pKcM

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 01. 00:02


@dino: Megvolt a like.

Más: megint van nálam egy rpi, riscos-el (ami ugye a teh real oldschool arm OS) próbálkozom. Tény, hogy megy. Ahogyan megy, az még mindig nem jó.
Holnap megnézem, az arost is, hogy mit fúj rajta, de kétségeim vannak.... ez az izé, kábé semmire sem jó. (Nem, médialejátszónak sem).

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 01. 08:02


Jó az AMIGA-ba floppynak :)

nzo
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 01. 17:47


Comigából nem csak egy van?!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 01. 20:17


@AliveMoon: Elveimmel nem összeegyeztethető. Tehát nem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 02. 01:34


Sracok van valakinek Sega Megadrive-hoz Sega 32X-e?
Kiprobelnek egy Star Wars Arcade-ot rajta egyszer ...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Dec. 02. 08:23


Nincs 32X-em, egyszer volt a kezeim között :-D.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 02. 08:41


Quoting: dh1
Sega Megadrive-hoz Sega 32X-e?
Kiprobelnek egy Star Wars Arcade-ot rajta egyszer ...


Megneztem ezt a SW jatekot, kurvajo. Ez az egy hianyzott nekem az Amigabol, egy ilyen X-wing szeru jatek. Szerintem egy 060 on egy ilyen grafikaval siman eltolna, nem? Kar, hogy sosem kaptunk, csak emulatoron keresztul.

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 02. 12:10


Játékteremben nyomtam anno, világbajnok stuff, aszem GameCube-ra is kiadták, vagy csak tervezték.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 02. 12:53 - Szerkesztve: dh1


Jujjj ez nagy targyi tevedes :)
GC-re nem jott ki. Nem is johetett volna hiszen a jatek maga is SEGA gyartmany. Szal erdekes lett volna, igy csak Arcade gep es Sega 32X verzio van belole. GC-re teljesen mas Star Wars game jott ki ... ami szinten baromi jo - AmiConra el is vittem most legutobb :) -, de az nem ez ...

Star Wars Arcade arcade verziojanak van PC-s emuja ... meg a felbontas is allithato, de nem tokeletes ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 02. 12:59


Quoting: dino
Ez az egy hianyzott nekem az Amigabol, egy ilyen X-wing szeru jatek.


De hiszen van nem is egy:
- The Shadow Of The Third Moon
- Wing Commander
- Star Crusader
- Star Wars Trilogy
- Subwar 2050-et is ide sorolnam

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 02. 13:16


Jaja, az epic kimaradt, de nekem igazi x-wing kene starwars feelingel :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 02. 13:36


Star Wars Trilogy

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 02. 19:56 - Szerkesztve: karesz4613


Quoting: dh1
Star Wars Trilogy


Az az!!!! Már ha arra gondolsz amelyikben Darth Vaderrel meg Boba Fett-tel kellett megküzdeni meg Halálcsillagot robbantani. (Meg asszem Endori erdőben motorozás is.)

Arra gondolsz, hogy mame alatt elindul PC-n?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 02. 20:08 - Szerkesztve: dh1


Quoting: karesz4613
Star Wars Trilogy


http://hol.abime.net/3974

Quoting: karesz4613
Arra gondolsz, hogy mame alatt elindul PC-n?


Nem, van egy kulon PC portja, pontosabban annak a platformnak amin futott: SEGA Model 3

EmuCR-Supermodel-r270-x64

Nekem megvan, ha valakinek kell

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 02. 21:19 - Szerkesztve: karesz4613


Ja, nem ezt C64-en toltuk sokat anno (3D C64-en... ) van valami A1200 portja is, de nekem hatalmas csalódás volt (khm.. az LHX Attack chopper szebb, pedig az szutyok CGA... pfuj...)
Amire én gondolok, játéktermi SW trilogy arcade az ez:

http://youtu.be/68sY-paA3OY

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 02. 21:54 - Szerkesztve: dh1


Quoting: karesz4613
Amire én gondolok, játéktermi SW trilogy arcade az ez:


uhhh megverlek :)

En ket kulonbozo dologrol beszelek!

Nem tunik fel, hogy a Star Wars Trilogy nem azonos a Star Wars Trilogy Arcade-al? :)

Az elobbi Amigara van, az utobbi meg jatektermi automata es Sega Megadrive 32X-en van csak ... illetve van PC-s portja a jatekteminek, amit te a youtuberol belinkeltel, tehat en ezzel jatszom PC-n! Es nem a MAME-val!!!

Tetszik erteni?! :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 02. 22:16


@dh1: Hanem, hogyan? Van belőle pécés port? Mint a the typing of the dead-ből?! (nem elírás) :D

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 02. 22:22 - Szerkesztve: karesz4613


Jóvanna, én tudom, hogy két különböző game és _most_már_ azt is tudom, hogy te melyikkel játszol, csak mivel hasonló a címük, összekevertem.

ez amit te linkeltél ez a céhatvannégyes. (meg amigás is, de ezzel ne égessük az Amigát szvsz :) )
Quoting: dh1
http://hol.abime.net/3974


ez meg amiről beszélünk. a SEGA-s
Quoting: karesz4613
http://youtu.be/68sY-paA3OY


és igen, kösz az infót, rákeresek.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2013. Dec. 02. 23:12


Quoting: karesz4613
ez amit te linkeltél ez a céhatvannégyes. (meg amigás is, de ezzel ne égessük az Amigát szvsz :) )


Nem azért, de sztem a Star Wars, (ami ugyebár a New Hope cím alatt kéne fusson, de ez egy másik múlt ködébe vesző őrők eltévelyedés) befosasjo game. Mondom ezt úgy, h. kb minden mas vonalvektoros jatektol kiver a viz. Olyan hangulata vagyn, hogy az ember meg az Erot is erzi jatek kozben :)
A masodik resz vhogy elmeny szempontjabol nem ut akkorat, a harmadik meg kisse zavaro a filmdirektor-latasmod miatt, ami kb. abban merul ki, hogy a jatek heveben hol az Endor-on vagtatunk, hol meg a Halalcsillag kozepe fele...
Egyebirant erdemes megnezni a programok szuletesenek evet is, joval a technikailag etalonnak szamito egyeb oruletek elott szulettek. (ideertve termeszetesen a huszmillio szinnel es 7900 scroll-lal operalo Beast-et is.)
Azt meg egyenesen kar firtatni, hogy egyebkent A500-on a vektorgrafika viszonyitasi pontjai kb. az F15, Knights of the Sky és Armour Geddon szentharomsagan nyugszanak....

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 03. 06:21 - Szerkesztve: karesz4613


O.K, lehet, hogy én látom rosszul, csak nekem volt egy olyan csalódottság-
érzésem, hogy "mi a bánatnak kell ehhez AGA, mikor ezt C64en is játszottam", és én is szerettem nagyon. De hogy mért nem bírták legalább a Zeewolf grafikai szintjére megcsinálni, (legalább az AGA verziót) az számomra rejtély. Szóval nekem _Amigához_képest_ gyenge grafikájúnak számít. (Természetesen létezik olyan nálam is, hogy játékélmény... ami nem függ a grafikától.)

"erdemes megnezni a programok szuletesenek evet is,"

Ebben mondjuk egyet tudok érteni. Ez a progi C64-en született, valamikor, amikor még nem volt Amiga. Később (kérdés, hogy melyik évben, azt nem tudom) konverziót készítettek belőle.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 03. 07:51 - Szerkesztve: dino


Nekem macen es pc n a sima alap X-Wing (93' februar ) DOS
elvarasaimnak a netovabbja, grafika nem vektoros, de szenzacios, ennel nem kell jobb, de rosszabb sem. Nagyon sajnalom, hogy ez nem kerult at szeretett gepunkre.
Emlekeim szerint, aki tesztelte anno ezt a gamat, o is feltette a kerdest, hogy ezt miert nem csinaljak meg Amigara is, valoszinu nem lattak meg mukodni Amigat, kene nekik mutatni egyet. :)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 03. 08:13


dino +sok!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 03. 08:51


Quoting: ratman
@dh1: Hanem, hogyan? Van belőle pécés port? Mint a the typing of the dead-ből?! (nem elírás) :D


Baziskulacs, szelektiven olvastok, kettovel felette:

EmuCR-Supermodel-r270-x64

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 03. 09:17


Quoting: karesz4613
mi a bánatnak kell ehhez AGA, mikor ezt C64en is játszottam


Ez honnet? A Star Wars Trilogy aka:
Return Of The Jedi
Star Wars
Star Wars: The Empire Strikes Back

jatekok OCS gepet igenyelnek foleg, hogy 1988-ban keszultek Amiga 500-ra, szoval honnet veszed ezt az AGA szukseges hozza dolgot?

Amugy ez a vektoros (wireframe - csak vonalas) Star Wars szinten jatektermi atirat, csakhogy ezt meg a 3D-s jatekok hajnalan 1983-ban az Atari adta ki. Nagyon nepszeru volt a maga idejeben es korszakalkoto!

http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars_%281983_video_game%29

Az X-Wing-hez sajnos az AGA keves lett volna ... nem veletlenul nem jott ki Amigara ... de amugy meg azert sem, mert a nagy studiok alapgepre fejlesztenek es egy 020-as AGA 1200-esen az X-Wing 1-2 fps-t produkalt volna. A Wing Commander 256 szinu CD32-es verzioja nincs 5 fps se!

Persze latvan a hires Lamda cimu urszimulator demojat, ami sajna sohasem keszult el, lehetett volna igen kemeny meloval minimum 030-as, sokramos Amigara egy X-Wing szeru jatekot osszehozni, sot.

De az rizikos fejlesztes lett volna, hiszen alapgepen eletkeptelen lett volna. A studionak meg az az erdeke, hogy minel tobb gepre vegyek meg ne csak a kivaltsagos turbokartya es egyeb hw tulajok ... nameg ismerve az akkori warez viszonyokat meg sem terult volna ...

De ha latni akarod milyen lett volna az X-Wing Amigan nezd meg a Star Crusadert ... csalodni fogsz ... 3D-ben sohasem volt eros az Amiga ...

Epic A500-on eleg jol megy, de azert nezd hozza a PC DOS verziot ... tobb objektum, nagyobb latotavolsag, megis gyorsabb ...

A Blitter mar ilyen komplex jatekohoz nem volt eleg.

Ezert van az, hogy letezik Epichez egy 030-as patch amivel A3000-en sokkal gyorsabb, folyamatosabb a gameplay. Atari 030-on gyorsabb volt mig az A3000-en ugyan olyan sebeseggel ment mint A500-on es ez elfogadhatatlan volt. Ezert szuletett a patch :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 03. 09:27


Jah igen, ez teljesen kiment a fejembol:

http://hol.abime.net/2093

1999-es Amigas fejlesztes.
Asszem valahogy kimaradt a megnezesbol reszemrol.
A kepek alapajan nem csunya ...
Itt az ido megnezni, de biztos vagyok benne, hogy alapgepen ez sem lehet eletkepes :)

http://www.drewfx.com/Star/star.htm

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 03. 09:32


Keszul uj Elite:

http://www.youtube.com/watch?v=s6WmsnwNq98#t=81

es uj Wing Commander is:

http://www.youtube.com/watch?v=hzcelfmiRMg

Persze sajnos nem Amigara ...

<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024