Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 31. 20:35


Értem. Megőrültem. :D
Nem ma.

Egyébként tudtátok, hogy a Tesco megelőzte a Corát? :D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Okt. 31. 20:53 - Szerkesztve: adsr


Corát? Hol van még itthon Cora? Nem menekültek ki Romániába? ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 31. 22:10


Hubammeg ... szivarog a sugarzo anyag az X-Surf 100-bol? Vagy mi? :)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 31. 22:34 - Szerkesztve: karesz4613


korát felvásárolta a zósün, asszem. Nem. Zauschan. Madarasteszkó

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 31. 22:42


Real, CBA, Penny? :D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Nov. 01. 08:24


Én úgy hallottam, hogy a két cég valójában egy testvérpáré és simán csak megegyeztek egymás közt a piacokról. Osan kijött romániából Cora kiment magyarországról.

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Nov. 01. 09:20


Dh1 csodálatos Aldi ,és Lidl kimaradt felsorolásból ,hogy teljes legyen a kèp d:)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 01. 12:44


Azokba nem jarok :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Nov. 02. 12:20 - Szerkesztve: charlie


@adsr:
Én úgy hallottam, hogy a két cég valójában egy testvérpáré és simán csak megegyeztek egymás közt a piacokról. Osan kijött romániából Cora kiment magyarországról.

Én meg úgy hallottam, hogy Moszkvában Mercédeszeket osztogatnak.

1., a Cora belga cég (akkor is ha .fr a honlapja), az Auchan francia
2., semmi infó nincs testvérpárról velük kapcsolatban. van egy bolthálózat, amiből kettő van ez az Aldi (Aldi Süd - Aldi Nord) amit valóban egy testvérpár manage-dzsel, de az német és abból csak az Aldi Süd van Mo-n, a Nord sose volt.
3., ettől még megegyezhettek persze, de az Auchan mai napig jelen van Romániában...

Szóval nem Moszkvában, hanem Jekatyerinburgban, nem Mercédeszeket hanem Moszkvicsokat és nem osztogatnak hanem fosztogatnak. De van valóságalapja! :)

A fentiek egyébként 13 perc Guglizással bárki számára kideríthetők. De egyszerűbb híresztekéseket random a fórumba büfögni, gondolom. :)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 02. 15:47


Ez az egész hipermarketesdi kb. annyira izgat mint egy pár dingókutyavese. Ennek megfelelő komolysággal közelítek a témájához is... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 02. 19:14


Jajjj mar itt tartunk? :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Nov. 02. 20:52


@Guybrush:

És egy szupermarketnek annyi az esélye egy jól irányzott nukleáris töltettel szemben, mint egy csupaszcsigának egy szupernóvával szemben. Semmi. :D

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 02. 21:48


Erről eszembe jut egyik kedvenc netes szösszenetem:
"Először dobjunk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!" :))

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Nov. 08. 16:16


Charlie ez nem nálatok volt munkahelyen ? d:D

http://legalja.hu/?leg=view&img=20120508_termosztat.jpg

Építőipar:

http://legalja.hu/?leg=view&img=20120516_szakkifejezesek.jpg

A profi egér:

http://playstationcommunity.hu/blog/21571

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Nov. 12. 14:48


Dh1
Végig ment az sc2 telepítő ? Hallod az nagyon leoltott engem ,hogy telepítő így megfogta gépet .Köszönjük javanak. d:D wtf kateg.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Nov. 12. 15:20 - Szerkesztve: dino


Quoting: LaughingMan
.Köszönjük javanak

Mekkprot kell venni nyocmagosat, oszt az majd birja :D
Amugy hazavittem a negmagos i7 es makkminit, aztan az oreg c2d hez kepest...hkmm, mit mondjak.. megerte valtani. Sajnos mar a net is akadozott
rajta, ezen most szepen megy minden.
Persze azt mindenki tudja, hogy direkt igy van megirva minden....

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 12. 15:26 - Szerkesztve: dekanyz


Nagymagos i7-es kell, hogy menjen a net?
Azert ez eleg szarul hangzik (meg ha van is benne nemi tulzas).

--szerk.--
Ez a bajom nekem az osszes recent OS-sel (Ubuntu, Win7, stb.).
Azert kell a gyorsabb vas, hogy az OS ne fossa rajta ossze magat. Nem is a nagyobb app-ok miatt. Sejtem, hogy neked valami zeneszerkeszto program miatt kell a MAC, meg a gyors gep... mert abbol csak regiek vannak Amigara.

En mondjuk nem vagyok profi, de ha lenne valami Atari ST-re levo Cubase szintu cucc MOS-ra + nehany dolog meg (soundfont tamogatas, virtualis analog szintik), nekem mar boven eleg lenne, meg ha fenyevekre is van a mostansag divatos zenelo csoda szoftverektol.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Nov. 12. 15:29 - Szerkesztve: dino


Quoting: dekanyz
Nagymagos i7-es kell, hogy menjen a net?

Megy az kisebben is, csak erezhetoen nem olyan gordulekeny.
Mondjuk a GPU nak is betudhato. No meg persze az aktualis uj rendszereknek, amit a regi gepekre pakoltat velunk az apple. Azok mar nem annyira optimalizaltak. Megyen, megyen, de nem ugy, ahogy kene.
Raadasul szerintem a Mavericks el bezarolagosan vege is a c2d gepeknek, a kovetkezo rendszer, mar csak az i jelu cpu kat fogja tamogatni. Sajnos...
Viszont nagyonnagyon jon az ARM es az intel is pup az apple hatan, szal csak ido kerdese es kesz a desktop ARM ra.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Nov. 12. 15:38


Es milyen duhito ez a Mavericks!
B+az edes A... aki kivette a 2D s dock lehetoseget.
Nemtudom ezen a 3D s parasztkabitos lathatatlan szaron mit elveznek?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Nov. 13. 10:22 - Szerkesztve: dino


MorphOs 3.3 topikbol:


Quoting: LaughingMan
Ennek örömére :

Trollolo face on d:D

Win7 anime reklám:
http://youtu.be/nngGGBkjMpU

Internet Explorer anime reklám:
http://youtu.be/BHTUlF7NA2o

'Ghost In The Shell — Arise' Another Mission anime short (Surface reklám)
http://youtu.be/g4hXADk6BQU

Trollolo face off d:D



Quoting: LaughingMan
Kérdem én amigás fan made kreativitás/propaganda hol marad ilyenkor ?


Tessek:

http://www.youtube.com/watch?v=46-9lPG-4T0


Ez lehet regi, de sokkal jobb, mint az osszes manga'lica reklamja az M$ nek.
Hja, es az office reklam a budiban a klipp vegen az mindent visz!

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Nov. 13. 14:01


Dino
Mai embernek nem ez kell ,ezt nagyon jól tudod te is.Ha egy grafikusoknak vagy cégnek akarnád eladni (most nem hobby szintről beszélek) akkor te se gondolod komolyan fentebb linkelt videó megálná helyét mint prezentáció,vagy jó reklám ?

Sajnos "global kapitalista profitorientált kizsákmányoló fogyasztói társadalom" van.Jó marketing ,jó helyen ,és jó időben sokat hoz a konyhára,és igényt teremt egy adott termékre annak megvásárlására.

Ezek mögött a "manga" ami "anime" rengeteg munka és rajztudás van .
Szóval nem kéne lebecsülni.Amit grafikusok épp úgy kamatoztathatnának Amigán is akár.

Ez mehetne amiga jövője topikba is.Igen és megint felmerül a hatalmas Amiga filzófiai kérdés hobby szint vagy mindenapi használati szoftver hardver összesség amit képvisel ezen platform...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 13. 14:12 - Szerkesztve: dh1


Quoting: dino
Ez lehet regi, de sokkal jobb, mint az osszes manga'lica reklamja az M$ nek.


Mondjuk igen, anno amikor az Amiga meg tenyezo volt, a winfos meg olyan volt amilyen, akkor megallta a helyet ez a remekmu ... de azota nagyot fordult a vilag ... Az Amiga nem tenyezo a Winfos meg jobb lett ...

De megis valahogy az Amigahoz huz a szivem ...

Ezert is varok mar valami Killer App-ot vagy hardvert vagy valamit ami megint felulteti a lora az Amigat es vagy a Amiga like rendszereket ...

Azert az meg most is istenkiraly ahogy egy Amiga vagy NG Amiga reakcioidejet latva egy-egy pecesnek az arcara fagy a mosoly ... igaz ok ezt megoldottak erobol ... SSD-vel :)

Bazzz ... ha az Amiga NG rendszerek teljes SSD tamogatast kapnanak, el sem merem kepzelni hogy mennenek! :)

Az a velemenyem, hogy legelobb a tobb ram kezekes, a tobb processzormag kihasznalas es a teljes 3D tamogatast kell azonnal megvalositani, akkor mar lehetne Killer Appokkal kiserletezni ...

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Nov. 13. 14:13 - Szerkesztve: LaughingMan


Sose voltam híve a gépzuzásnak. Szerintem ez szakbarbalizmust mutatja be , és mégjobban kimutatja azt mennyire ostoba teremtmény is tud lenni az ember mai modern társadalomban.

Ajánlanék 2 könyvet és 2 filmet :

1984
http://youtu.be/vq-_7F9asjo

A.i
http://youtu.be/sqS83f-NUww

Tömegek Lázadása
http://mtdaportal.extra.hu/books_kulf/ortega_y_gasset_jose_a_tomegek_lazadasa.pdf

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 13. 14:18


En baromira sajnalom azt is, hogy a demoscene szinte teljesen visszavonult az Amigatol. Alig-alig jelenik meg Classic Amiga demo, azok se mindig minosegiek (tisztelet a par kivalo kivetelnek), nextgenre pedig szinte semmi. Legutobb Csarli jo kis introja, aztan semmi se MOS se OS4 szinten ... pedig ...

Hianyzik a NG gepekbol az egyediseg ... az amire azt mondtuk, hogy "Only Amiga Makes It Possible"!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 13. 14:20


Quoting: LaughingMan
Végig ment az sc2 telepítő


Vegigment a telepito, seperc alatt ... 50/50-es nettel persze ...
Elinditottam, akkor mar nem fogja a gepet ugy, az roccenesmentes.

A zene szerintem kibajo!
De tovabb ugye login nelkul nem jutok ...
Meg a vegen kiprobalom PC-n is!

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Nov. 13. 14:31


Dh1:
Most pénteken leszel amiga klubba mert akkor megadom többit paramétert ?
E-mailbe nem szivesen küldöm el dolgokat remélem elfogadod óvatosságom .

Addig viszont a demo része az menne neked ,Battlenet accot kel csinálnod és az összes Blizzard játékhoz jó.Telepítést ígyis ugyis meg kelett volna tenni sajnos.

https://eu.battle.net/login/en/?ref=https://eu.battle.net/account/management/&app=bam &cr=true

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 13. 16:52


Mint megbeszeltuk AmiConon, nem leszek penteken, nemhogy klubban, de meg Budapesten sem :)

Tomoritsd be, a tomoritett fajlnak addj pass-t es azt kuld el 3 reszletben ... igy a kutya se fogja tudni mit is kuldtel ... :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Nov. 13. 21:06 - Szerkesztve: dino


Ratman, elkallodott a mail cimed nem talalom sehol, legyszi irj mar ram.
Elmondom, mi kene, ha voona :D
Koszi!

Szerk, kozben megtalaltam.
Mail ment!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Nov. 13. 21:36


@dino: Má' válaszoltam is. :D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Nov. 17. 07:57


A sztori Amigához kötődik, de mégis ide írom.

Pénteken volt az infó múzeumban a szegedi Kibernetikai Labor 50 éves évfordulójára tartott rendezvény. A KibLab volt dolgozói, vezetői tartottak előadásokat, köztük a MicroSEGAMs nevű orvosi képalkotó berendezést is bemutatta az egyik fejlesztő úr.

Nos, hogy jön ez az Amigához? Úgy, hogy a képalkotó berendezések adatait Amigákkal dolgozták fel. Volt Amiga 2-3-4000-es változat. Ezeket a rendszereket itt Szegeden fejlesztették és a világ több országába értékesítették.

Este beszélgettem a fejlesztést vezető úriemberrel, élmény volt, ahogy beszélt az Amigákról. Mindannyian tudjuk miről van szó, ezt nem részletezem, ami a lényeg, hogy még ma is több ilyen Amiga alapú gép működik szerte a világon! Itt Szegeden két db. Amiga 4000-es torony (Micronik toronyba szerelt desktop gép), amit az előadáson be is mutatott.
Még ma is használ szinte heti rendszerességgel egy torony 1200-est, CD32 billentyűzettel.

Mesélte, hogy amikor becsődölt a Commodore, az vágta haza szinte a teljes projektet, ugyanis pc-re nem tudták átépíteni a rendszert és nem is akarták. A gépek építéséhez kapcsolódóan volt kint a Phase 5-nál személyesen, 1260-as és PPC-s gépek is készültek.

Itt a múzeumban is van még egy ilyen MicroSEGAMs gép, 1260-al, ami döglött, de megnézi majd, hátha feléleszthető.

Ja, van egy 2000-ese, aminek megdöglött a monitora, ahhoz kellene neki scandoubler, hogy tudja használni. Indivision scandoubler használható valamire? ( ;-) )

<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by web forum software miniBB™ © 2001-2024