Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2013. Okt. 05. 21:25


Mi megyünk tovább, bármi történt is az x faktorban, az esélyeink, a lehetõségeink azonban minden tekintetben jobbak.

ha akartok hallani minket élõben, gyertek a koncertjeinkre, gyakorlatilag az egész országban (sõt, a határokon túl is) megfordulunk.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 05. 21:32


Jajaja, én már voltam userekkel tesztelni. :D Nekik begyütt. :D

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2013. Okt. 05. 21:47


naugye, 10 rencergazdabol 9 minket ajanl :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 06. 11:07


mc68k

Az xm1541 kabel mukodik nekem is. Vettem egy P4 alaplap+proc+mem kombot csak erre, azon van alaplapi ltp port. Xp alatt elsore ment. A pci-os kartyat nem szerette win alol. Most csinaltam egy pendrivera dos boot-ot, azzal megy a pci kartya is a hozza adott exe segitsegevel. Tehat felesleges is most a p4 :-)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 06. 20:19 - Szerkesztve: thomassd


Reynoldsek Kiestek ?? Nemaar ! En meg elaludtam a kezdes elott (32 ora nem alvas miatt)

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2013. Okt. 06. 23:22


Kiestünk. Attól még én vagyok a 2013-as év X-faktorának legjobb rockabilly dobosa :D

"az õrült Rockabilly zenekar", a "McDonalds Big Mac Band" (ahogy többen minket neveztek :D) sikeresen levált a mainstream médiáról és ismét szabadon koncertezhet :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 07. 07:08


Quoting: reynolds
sikeresen levált a mainstream médiáról és ismét szabadon koncertezhet :)

Sajnos viszont az AmigaManiara igy mar nem lesz idod, a rengeteg utazas, koncertezes es a csalad minden idodet felemeszt...

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 07. 07:49


Reynolds bajára mikor jöttök ? Van itt egy népes tábor akik szeretik a rockabillyt :)

Amúgy meg hogy kiestetek a xfactor-ból csak örüljetek, rengeteg blogon nagyon jókat írtak rólatok, szóval ennél jobb reklámot nem is kaphattatok volna, 98%-ban úgyis csak azok maradtak bent akik médiakurvának jók :)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 07. 12:56


Reynolds:

Ha valahol a kozelben koncerteztek elmennenk mi is.

Kozben megtalaltam ezt

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 07. 14:19


Quoting: thomassd
Kozben megtalaltam ezt


ez a senkihazi kis buzi meg a nevuket se tudta ... elmennek am a pi...ba

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Okt. 10. 18:30 - Szerkesztve: LaughingMan


-

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 10. 19:12


LaughingMan

Ma elvittek a minit, egy pesti srac vitte el valami studioba kellett neki.

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Okt. 10. 19:19


Remélem jó helye lesz ,és megbecsülik .Nekem meg reménykedés marad na ,de mind 1 .Nem gond .Spórolok tovább vagy xservere vagy amit raymund itt hirdet apron lévő mac minire .Aztán lehet azok is elkeltek már.Köszi hogy szoltál. d:)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 10. 19:28 - Szerkesztve: dino


Gyurok en is egy uj minire i7 :)
A legjobb intelhanyadek szamomra, ha szabad ilyent mondani.
Bizom benne, a kovetkezo gepcseremnel mar Arm cpu s destopra cserelhetem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 11. 08:27


Quoting: dino
minire i7


Miert?
Azert mert i7 vagy azert mert mini?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 11. 08:31 - Szerkesztve: dino


Mert ragott alma, meg ha kukacos is :)
A vindoz, az egy kurva szar talalmany.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 11. 22:52


Hazaertem a klubbol, nezem a hireket ...

Hollandia - Magyarorszag
8:1

Azt hittem faradt a szemem es 3-ast nezek nyolcasnak, de nem ...

Hogy van kepe ezeknek az embereknek egyaltalan a palya kozelebe akar nezokent is menni? Hogy miert nem vagjak le ezeknek a labat tobol es etetik fel a disznokkal? Hogy lehet igy megszegyeniteni egy nemzetet?

Szanalmas ... :(

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 12. 22:22


Steam kontroller akcioban:
http://www.youtube.com/watch?v=eeAjkbNq4xI

Hat ize ... kene hasznalni, de nekem nem szimpi meg most sem ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 12. 22:25


Nezegetem a Macmini gepeket, aztan van a belepo kategoria az i5 es van a masodik ugras az i7 2.3 de ez mar egybol 4magos. Egy atlag felhesznalonak, aki nem szerkeszt HD filmet, de a csendet reszesiti elonyben, melyiket erdemes megvenni. Mennyivel gyorsabb egy i7 4magos, mint egy dupla magos i5?
Gondolom az i7 ben azert a 4 mag jobban melegit am alapbol is, mint egy i5 duplamagvas. Ha meg jobban fut, akkor a ventinek is jobban kell mennie, tehat hangosabb is. Meg a fogyasztasa is tobb gondolom egy i7 esnek.
A VGA az egyforma bennuk, tehat gyakorlatilag egyutt avul el az i5 es az i7 is. Kerdes az, hogy megeri e azt a nem keves penzt a ketto kozotti kulonbseg.Plusz 500GB HDD + 2mag es i7?
Vagy inkabb erdemesebb egy i5 ot venni aztan teletomni jo sok RAMmal a kulonbozetbol.
Egy atlag felhasznalasnal mennyivel gyengebb egy i5 mini?
Pl netezes, zeneszerkesztes, sima film konvertalas stb..
Ezek a kerdesek nagyon erdekelnenek. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 13. 00:08


Hat termeszetesen az i7 erosebb.
A 4 mag is tobb.
Viszont, hogy mennyire hasznalod ki az kerdeses ...
Az OSX nem hasznalja mindegyik magot (nem tudok rola, aztan majd kijavitanak itt) bizonyos specko programok biztosan (tomoritok, videovagok, 3D modellezok, stb.)
Ezekben a Minikben Intel HD4000 gpu van (benne a CPU-ban gondolom) es hat ezek nem annyira jatekra valok, bar ezek a szeriak mar hasznalhatobbak es jatekok alatt sem szarja ossze magat (OSX alatt eszre sem veszed, hogy nem ATI vagy NVidia, egy ket PC jatek portja ami erosebb gpu-t kivan, de ahhoz mar iMac kell).
Igazandibol en abba gondolnek bele, hogy az i5 ketmagos elobb lesz keves es elavult mint az i7 negymagos ... RAM-bol atlagfelhasznalashoz eleg lenne 4 giga is, de az en MBP-mben is annyi van es az utobbi 3-4 OSX frissites utan kezd keves lenni ... en is 6 gigara upgradelek majd (ez a max ezen a gepen).
8 gigaval es egy SSD-vel igen durvan gyors geped lesz meg i5-el is, de i7-el meg erosebb ...
De ezt a sajat igenyeidnek megfeleloen kell beloni.
Nekem az asztali gepemben is 4 magos i5 van, az elerheto legerosebb i5 ... megy mint a huzat ... igazandibol en mar ugy erzem ezt a gepet a vinyok fogjak vissza ... gyujtok is jol SSD-re (rendszerparticiot arra akarom feltenni).

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Okt. 13. 16:40 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Az OSX nem hasznalja mindegyik magot (nem tudok rola, aztan majd kijavitanak itt) bizonyos specko programok biztosan (tomoritok, videovagok, 3D modellezok, stb.)

Heeee?!?! Ezt a sületlenséget honnét sikerült? :) Természetesen az OSX-ben teljes és rendszerszintű SMP van, vagyis maga az OS és bármely (többszálú) program is kihasználja az összes magot, automatikusan. Ráadásul az OSX-ben van egy Grand Central Dispatch nevű koncepció, ami az Objective C nyelv belső működésével együtt különösen egyszerűvé (és a programok számára teljesen láthatatlanná) teszi, hogy az adott feladat most melyik processzormagon is fut. Ami így működött utoljára, hogy csak az első magon ment és a többi csak spéci programoknak volt elérhető, az a Mac OS 9.x volt, még PPC-n... Nem mostanában... :)

Nekem az asztali gepemben is 4 magos i5 van, az elerheto legerosebb i5 ... megy mint a huzat ... igazandibol en mar ugy erzem ezt a gepet a vinyok fogjak vissza ... gyujtok is jol SSD-re

Ez viszont íííígy igaz. Az SSD iszonyatosat lök egy bármilyen gépen, a Maceken meg valamiért különösen sokat. Én még az ötezer éves Asus hulladék fostuskólaptopom SSD-sítén is gondolkodom, mert a teljesítménye tök elég mindenre, és még egy lónagy SSD is sokkal olcsóbb mint egy új laptop, viszont SSD után kb. olyan mintha egy új géped lenne...

(rendszerparticiot arra akarom feltenni)

OSX alatt nem kell szétpartícionálni se a cuccot, a Fusion drive nevű találmány arról szól, hogy a gyakran használt dolgokat a rendszer automatikusan átcsoportosítja az SSD-re, a többi meg marad a HDD-n.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 13. 19:44 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
etmagos elobb lesz keves es elavult mint az i7 negymagos ...


Ezzel meg az a baj, hogy a GPU meg a buszsebesseg megegyezik mind a ket tipusba, igy negymag vagy ket mag nem sokat szamit elavulas teren.Vagyis, kb egyszerre avulnak el. Ha jol emlekszem eloszor ugyis a GPU miatt avul el, legeloszor az elso szerias Coer2duo mini az intel GMA 950 miatt avult el, szereny velemenyem, hogy ezt a GPUt bele sem kellett volna tenni. Amugy persze hogy szamit a fejlettebb tobbmagos CPU, de a velemenyem az, hogy igy elveszti a mini pont azt a funkcionalitasat, amire terveztek. Marmint, hogy sokkal hangosabb egy 4 magos,(JOL GONDOLOM?) persze ha nem ilyen boxosdobozba lenne beleteve, hanem egy nagy hazban, akkor meg lehetne oldani a hutest csendesebbre.
Lehet inkabb i5 re ruhazok be a csendesseg miatt, meg a maradek lovebol teszek bele egy SSD t, meg legalabb 8GB RAMot. Kerdes az, hogy gepen belul meg lehet e oldani az SSDt es a HHDt. A regi minimnel nem okozott problemat, az optikai meghajto helyere epitettem bele, csakhogy az ujakba mar nincs optikai meghajto...
Amugy fasza dolog a Fusion, de annyit en nem szannek ra.
Velemeny?
Csak azert, mert en egy videki paraszt vagyok, de minnel tobbet meditalok, annal jobban igy gondolom.

Irogattam en a mekkes forumra, kerdezgettem a tagokat, de ezeknek annyi penzuk van, hogy a dollar elvette az eszuket, nem ertik miert kerdem.
Akik ott lakoznak, azoknak mindegy, hogy mit vesznek, csak ragott alma legyen meg a legrdagabb, legyen az mekkpro, vagy ajfon, vagy akarmi...
Sorry!

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Okt. 13. 20:02 - Szerkesztve: LaughingMan


Eléggé lejebb ment Beszéljükmac szinvonala trollkodás ,meg nagyotmodás felé.d:/
Meg iphone,ipad klubb kb.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Okt. 13. 20:09 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Kerdes az, hogy gepen belul meg lehet e oldani az SSDt es a HHDt. A regi minimnel nem okozott problemat, az optikai meghajto helyere epitettem bele, csakhogy az ujakba mar nincs optikai meghajto...

A mostani Mac minikbe is beépíthető két meghajtó, bár elvileg külön bepítőkeretet igényel, de létezik a dolog, mert az Apple-tól is vehetsz két meghajtós (SSD + HDD) gépet.

Lásd pl. a Dual Hard Drive Kit telepítési leírást az iFixIt.com-on.

És ezúton köszönöm a lehetőséget, hogy megtarthattam azt az ősi amigás szokást, hogy jobban értek a Machez mint a Macesek... :) (Emlékezetes, hogy anno a Shapeshiftert nyúzó amigások többsége jobban vágta a Mac nyűgjeit mint egy-egy "hárdkór" Mac-expert, ugye...)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 13. 20:29


Quoting: charlie
Heeee?!?! Ezt a sületlenséget honnét sikerült? :) Természetesen az OSX-ben teljes és rendszerszintű SMP van, vagyis maga az OS és bármely (többszálú) program is kihasználja az összes magot, automatikusan.


Neten ezt olvastam, aztan lehet, hogy ez valami kurvaregi info mar :) sorry

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 13. 20:36


Nekem Core2Duo-s MBP-m van.
Anno eleg eros volt, de most a 10.5.8-nal mar gyengelkedik.
VGA is csak 256 megas NVida 8400 ...
Erezhetoen keves lett a 4 giga ram is ...
Mikor vettem Snow Leopard meg jobban ment rajta ...
SSD ezen is sokat dobna, nameg a 6 gigara bovites.
Amin meg nagyon eszrevenni, hogy a FullHD-s Youtube filmek regen roccenes nelkul mentek most meg van, hogy iszonyatosan kinlodik vele ...
SSD-k ara elerte azt a lelektani hatart ami utan en mar erosen elgondolkodom egynek (kettonek) a vetelen.
Viszont ahogy a netet turtam nagyon nem mind1, hogy milyen SSD-t vesz az ember ... van aki vett olcson szart es csalodas lett a vege ...
Bar mostanra mar az OSX es winfos is teljesne fel van keszitve az SSD-kre ... az biztos, hogy a vinyoim miatt kinlodik az asztali gepem. Azt is olvastam, hogy mostanra mar az elettartamuk is nagysagrendekkel javult

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 13. 20:45


@dh1:
Nos, kindózós tapasztalatom van csak, de a zintel vackoknál (és az amd-nél) is megvan már az epül féle fusion drive megoldás. Durván jól működik, gyakorlatilag a tányéros cuccból és az ssd-ből csinál egy raid0-ás tömböt, amit a driver felismer és gyorsít (mind read-ahead cache-nek, mind write-back cache-nek is használja, sőt, kitalálja hogy mi a "forró" adat és azt ott tartja. :)
Élettartam, nos a helyzet nem jobb, hanem rosszabb. Ma már a legtöbb ssd tlc-s (ami olcsó), namos ennél egy cella három bitet kódol, tehát sokkal hamarabb "elfárad", ha sokat írod. Cache-nél meg írni fogod, durván, nálam egy év alatt már a harmadik ssd megy cserére garanciában, mert egyszerűen elkopik.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 13. 20:49 - Szerkesztve: dh1


Quoting: ratman
is megvan már az epül féle fusion drive megoldás


szoftveres es kell hozza egy SSD es egy HDD?

vagy

direkt ilyen hardver is van, tehat egy lapkan HDD es SSD?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Okt. 13. 20:56


@dh1:
Most az előbbiről beszélünk szerintem. Két meghajtóból tetszőlegesen oldja meg, amennyire tudom.

@ratman:
Egyébként ha lenne egy önálló SSD-d, az is ugyanennyire fáradna... Szóval én nem látom hogy miért csak a kombinált esetben döglik szét... Mert az OS mindenképpen bassza a rezet rajta. Ha csak valamit durván el nem kúrtak az MS-ék, hogy a cache meghajtót jobban terheli, mintha önállóan lenne.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Okt. 13. 20:58


@dh1: A fusion drive (meg az intel féle RST) szoftveres megoldás. :)

Egyébként igen, léteznek hibrid drájvok is, pl. a Seagate Momentus sorozatában találsz ilyet, az egy 4GB-os SSD, meg egy tányér. És megoldja mindenféle mágia nélkül. Ha meg befárad rajt az SSD, akkor megy tovább mint egy normál diszk.

@Chain-Q: Nos, nálam szegény amit kap, az messze nem átlagos felhasználás. :D Átlagos használatnál gondolom tovább bírja...

<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by bulletin board software miniBB™ © 2001-2024