Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Aug. 26. 18:42 - Szerkesztve: dino


Persze macsknal mas, mas a varos es a videk, nagyon mas.
Az elozo kutyank 12 evet elt, nem volt ivartalanitva, zart udvarban volt tartva, nem ment sehova, talan par honapos koraban el logott egyszer, de kesobb mar nem kivankozott kapun kivulre egyszer sem, tuzeles ide vagy oda. Nem, nem is jott senki ertelemszeruen,hogy megugorta a kutyad az en kutyam. Mondjuk en macskat sem tartanek a szobaban, sem kutyat.
Nekem az allatokrol masfele nezeteim vannak. A termeszet nem bentre teremtette a szobaba oket, csak az ember, mint mindent onzo modon kisajatit maganak. Szal lehet bennem van a hiba, hogy vilag eletemben videki paraszt voltam, de mar nem valtozok meg erre a kis idore.

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Aug. 26. 19:17


Videken sem fenekig tejfol a cicak elete... Itt sem szivesen engednem szabadon, rohadt kocsog emberek lesnek rajuk, a jarmuvekrol nem is beszelve.

Amugy erdekes lelkivilaguk van a macsekoknak kozuton. Csak butan bamulnak rad ahogy kozeledsz jarmuvel, aztan az utolso metereken nekiiramodnak elotted. Elkezdenek az ut tavolabbi oldala fele futni (uttest kozepen dillemmaba esnek?), de amikor mar csak kb. fel meterre van a jarmu, akkor megtevesztesbol iranyt valtanak... Na ezt nem kellene, ezert vegzi annyi matrica az uttesten. (az evolucio nem szamolt az autos/motoros/bringas kozlekedessel) Szoval jol mukodik a termeszetes szelekcio.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Aug. 26. 19:50 - Szerkesztve: dino


Quoting: Yada
(az evolucio nem szamolt az autos/motoros/bringas kozlekedessel) Szoval jol mukodik a termeszetes szelekcio.

De szamolt, azert szuletik nem ritkan 5-6 db ezekbol az allatokbol.
Ez is igy van kitalalva, a macska fogyocikk, ha nincs lombikban tartva a 6. on garzonba, ivartalanitva. (mert ugy tenyleg sokaig eleldegel am) Hetvegen voltam egy eloadason, ami a deneverekrol szolt.
Mondta a kutato, hogy fogtak egy torpedenevert serulten, (torott volt az egyik ujjperce) igy aztan nem tudott levegobe emelkedni, gondoltak megmentik.
Elkezdtek lisztkukaccal taplalni, ekkor derult ki, hogy valojaban milyen inteligens allat is a deneverfaj, de erre most nem ternek ki. Lenyeg az, hogy par het mulva annyit magaraszedett, hogy mikor mar felgyogyult es repulhetett volna, ugy elhizott, hogy ropkeptelenne valt, nem tudtak vele mit kezdeni, de legalabb megmentetek.
Amugymeg be is fejezem, jo nekem itt a faluszelen...neha meg ez is sok...
Itt a kutya hazorzonek, a macska pedig egerfogonak kell, de persze szivesen simogatjuk oket, szeretnek is minket, de csakis odakint...

one more thing, es annyira szeretem az allatokat, hogy mar 25 eve, hogy nem ettem egyet sem... de ez mar megint az en bajom :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Aug. 27. 15:59


@dino:
Ez is igy van kitalalva, a macska fogyocikk, ha nincs lombikban tartva a 6. on garzonba, ivartalanitva.

Egy vidéki ismerősöm a "fogyócikk" falusi macskákat a környéken összefogdosta és saját költségen ivartalanította. Azóta megszűnt a kivasalt kis- és nagymacskák látványa a környéken tavasszal és ősszel. Ráadásul már nagyjából ugyanazok a macskák vannak a környékén évek óta.

Mert a macska úgy működik, hogy marad egyhelyben, kivéve ha hajtja a vére hogy menjen odébb, pl. párzás miatt és ilyenkor jön a kivasalás effekt. Ha meg kihal egy macska, azt a territóriumot elfoglalja másik, és jön újra a szaporulat. Ha viszont állandóan ugyanaz a macska van egy helyen, akkor oda nem jön másik, plusz mivel nem ivaros, nincs szaporulat. Nincs "fogyóeszköz" macska, puszta állatszeretetből. Csak mondom.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Aug. 27. 21:10


Ertem en neked is az allaspontodat, de csak ugy mint ember.
Ha macska lennel te mit valasztanal?
Elj ugy mint egy macska, vagy elj korlatok kozott ugy, ahogy az ember szeretne?
Ellen pelda:
Atyameknak van egy szobatacskojuk, elozo gazdija kiherebereltette,
mikor eloszor osszehaverkodtunk siman megugorta a labamat es felkerte a labszaramat egy szambara, tehat az oszton nem mulik el, csak nincs patron mar az ures tarban.
Van igazi egereszo hazimacskank, aki nem csak megfogja, de el is fogyasztja a zsakmanyat. Addig amig meg nem szult, olyan vad volt, hogy nem lehetett meg sem fogni, nemhogy megsimogatni, miota igazi anya lett, azota korbetekerheted a nyakadon is olyan boldogan dorombol. No es hogy vedi a 2x akkora kanduroktol a kicsinyeit!? Ritka jo anya! Dobbenet. Bar az emberi fajban is minden anya ilyen lenne.
No es milyen torodessel jaszik, tanitja a gyerekeket, mindenfele kuzdosportra! Hogy igazi vadasz legyen a kicsikbol.
Latom a szemebe a boldogsagot,de tenyleg, mert akarmennyire is hihetettlen, bizony ez lenne az elet rendje, hogy utodokat nemzen, legyen az kutya vagy macska, rovar, barmilyen eloleny. Az is erdekes, hogy emberi faj,jelentos hanyada meg mar csak laboratoriumi korulmenyek kozott tud szaporodni, (mar ha egyatalan akar...)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Aug. 27. 22:20


Ha mar allatok!
Az elozo kutyank, sajat ballagasan, 10 eve.
Barna oltony, feher ing.

Gusztav

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Aug. 31. 22:50


Quoting: dino
Barna oltony, feher ing.

:)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Aug. 31. 22:52 - Szerkesztve: dh1


Hehe ... nezem a mai TV-musort ...

aszongya ...

TV2
0:00
A valami (A dolog)(18) (am. kalandfilm, 1982)

Kalandfilm? Wazzz ... gyerekkorom legdurvabb horrorfilmje! Rettegve neztem vegig, rettegve nem aludtam utana napokig rendesen ... csajok a nyakamban logtak sikitozva meg par eve is amikor ujraneztuk ... kalandfilm mi?! :)

- Anyu, megnezhetem az ejfeli filmet?
- Mit adnak?
- Valamit! :)
- Milyen fajta?
- Aaaaa sima kalandfilm!
- Akkor nezd kisfiam! :D :P

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Sze. 01. 06:23 - Szerkesztve: LaughingMan


dxD
Na igen.Elég para film.

http://youtu.be/ZUUmILXecvU

Amúgy játékot ajánlom figyelmedbe azthiszem 2002 es .Szerintem voltak benne dolgok amik korát megelőzték.És nem grafika buziságról szól.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Thing_(video_game)

Fan oldal elég hangulatos
http://www.outpost31.com/

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 01. 10:08


Toltam vele anno ...

nzo
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 01. 21:17


Sziasztok!

Ha meg ebbe a topikba is uberOFF, akkor toroljetek ki.
Adott egy Gigabyte 965P-DS3 alaplap (E4300CPU, 1950GT, 640GB HDD, 2GB RAM), amiben ujratelepitettem az XP-t. Viszont valami miatt a bootido rettenetesen meghosszabbodott. A fura az, hogy mar a win telepites utani elso ujraindulaskor is! Tehat a win logo feltuneseig egy darabig fekete a kepernyo, aztan egy ido utan a kep also reszen megjelenik a feher "toltosav". Aztan a win logo utan mar tok gyors a boot.
Innen gondolom, hogy valami alaplap/BIOS gany lehet. Jelenleg F14 BIOS van fenn, de az F10-zel is ugyanez volt a helyzet. Ujratelepites elott azonban nem volt ilyen gondom. Volt teljes format, XP install, alaplapi driverek install, etc. A helyzet valtozatlan. Mi lehet a hiba oka?

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 02. 00:02


Ez a normalis :-) a hiba a korabbi gyors indulas volt :-)
Amugy passz, XP alatt kb minden gepem tetu lassan indult (kiveve MSI). Neha video driver csere bolonditotta/javitotta meg. Neha csak ugy random belassult.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 02. 06:24 - Szerkesztve: dino


Nem szabad foglalkozni vidozzal, add el a picsaba, vagy ajandekozd oda valakinek. A vindozpece az egy darab szar.

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 02. 06:33


...és dino lő: Góóól!!! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 02. 11:10


Quoting: nemazoty
bootido rettenetesen meghosszabbodott


Mi az a rettenetes? Mennyi ido?

Amugy miert XP? Mar lassan nincs support ra ...
64 bites proci, siman viszi a Win7-et ...
es a W7 3x4x gyorsabban bootol ...
Amugy driver problema lesz szerintem ... lehet, hogy IDE/SATA vezerlo ...

Huzz le minden felesleges kartyat, CD olvasot stb.

Csak gfx kartya, vinyo, alaplap, ram es cpu ...

XP modositott vagy modositas nelkuli?

BIOS beallitasok tuti rendben vannak?

A vinyo hibatlan? HD Sentinel mit mond ra?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Sze. 03. 02:44 - Szerkesztve: charlie


A fent feltett PC-s kerdesre nem tudom a valaszt viszont:

Hazafele setalva egy lomtalanitas miatt kirakott szemetlerakat mellett talaltam egy tokeletes allapotu, de ranezesre is koros (pl. nem alaplapi halokartya) PC-t is. Hazavittem persze. :)

P166MMX, 32MB RAM, ATi Rage 3D, PCI halokartya, 2GB Seagate HDD, CD-ROM, FDD, eleg jo, minosegi hazban... Eleg korrekt, nem olcsokategorias alaplappal es gyakorlatilag ujszeru allapotban az egesz. Bekapcs utan egy majdnem teljesen szuz Win95 OSR2-be bootolt.

A fajldatumok alapjan utoljara 2007-ben hasznaltak. :) Egy jo kis rohogesre megerte hazahozni, emlekeztetett, hogy a korabeli Windows mekkora szemetbanya volt es miert is OS/2-ztem anno, meg hogy a korabeli Amigak 14-25Mhz-n hogy ugrottak at ezeket az "izeket"... Idonkent szerintem mindannyiunkra raferne egy-egy ilyen emlekezteto...

Vissza akartam vinni ahova valo, a szemetkupac melle, de az ideiglenes lakotarsam kitalalta, hogy inkabb Linux alapu Windows 8 terminalszerver-klienst hegeszt belole, tanusitva hogy meg nalam is nagyobb elmebeteg perverz allatok vannak. :)

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Sze. 03. 07:01


Nekem is halmokban álnak hasonló jellegű hardverek.d:/

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 03. 09:16


Quoting: LaughingMan
Nekem is halmokban álnak hasonló jellegű hardverek.d:/

Halistennek nekem az Amigak allnak halmokban, nem a szarok.

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Sze. 03. 10:01 - Szerkesztve: LaughingMan


Van rendes hardver is halmokban majd lövök képet.A szarok nagy része meg ingyen volt. d;D de ugye kinek mi a szar.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 03. 10:40 - Szerkesztve: dino


Quoting: LaughingMan
de ugye kinek mi a szar.



XP desktop?
szar

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 03. 10:58


@dino: Ezt szivesen kihagytam volna!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 03. 11:12


habostorta

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Sze. 03. 11:33 - Szerkesztve: LaughingMan


Ez már csak off és felesleges trollkodás d:D
Internet Bridge troll :
http://youtu.be/FMEe7JqBgvg

nzo
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 04. 09:59


Quoting: dh1
Mi az a rettenetes? Mennyi ido?...


Kb. 4 perc :)
A regi programok miatt XP. XP modositas nelkuli SP3. BIOS tuti rendben es a vinyo is. Mint irtam, ujratelepites elott popec mukodott.
A DVD-irot lehuztam. Csak ez az egy vinyo van rajta. Volt CMOS clear is. Sajnos semmi sem segitett :(

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 04. 10:17


Milyen winfos? Modositott vagy erintetlen?
itt most nem az erdekel, tort-e, hanem, hogy olyan kiadas mint az eredeti vagy valaki mokolt rajta?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Sze. 04. 10:29


Kávéscsészealjat kér valaki? (Mielőtt értetlenkedsz, nézd meg a kategóriát... ;-)

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Sze. 04. 10:30 - Szerkesztve: LaughingMan


Egy kis érdekesség avagy közelgő IT rendezvények tárháza :

https://www.hacktivity.com/hu/

http://youtu.be/f5k2tbkCvWs egy kis kedvcsináló hacktivity

http://www.itbn.hu/index.php/hu/

http://playit.hu/
(Régen Budapest Game Show volt).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 04. 10:36


Quoting: adsr
Kávéscsészealjat kér valaki? (Mielőtt értetlenkedsz, nézd meg a kategóriát... ;-)


miert? neked meg nincs?
CD32-hoz a legjobb :P

nzo
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 04. 12:37


dh1 Irtam, hogy modositas nelkuli SP3.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Sze. 04. 22:05


Quoting: dino
XP desktop?


LOL.

Rajottem mi ez! Egy atlatszo hatterkep. Belelatsz az operacios rendszerbe a desktopon keresztul. Naagyon hi-tech. :)

<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024