Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Ápr. 05. 21:56


"Nagy égés lesz Julien!"

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 09. 16:44


Leszarom, hogy PC, de egy ilyen kell!

https://www.youtube.com/watch?v=jV885BJzG4o

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Ápr. 10. 08:36


Nem rossz, csak hát ilyen szujos fos dobozt biztos nem raknék be a lakásba. Ki tudja mennyi lakik még benne, és azok meg szépen átköltöznek a parkettába, bútorba...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Ápr. 10. 08:51


Quoting: dh1
Leszarom, hogy PC, de egy ilyen kell!

Fura de ez meg nekem is tetszik, foleg, hogy a vindozer csodajabol nem latni semmit. Ez vajon DOS alapon megy?


A lada az tenyleg hutya szuragta cucc .


FIGYELEM! a kovetkezo kepkocka CSAK szigoruan 18 even felulieknek!!
Először is szögezzük le, hogy a szúnak két fajtája létezik, a kisfaszú és a nagyfaszú!
Végül pedig az alábbi képen egy szőrösfaszú látható:
faszu

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Ápr. 10. 09:27


Hülye' vagy Dínó, nem csak két fajtája van! Megerősített forrásból tudom (asztalos ismerős), hogy van még puhafa szú, és keményfa szú!

A MAME DOS-on rohangál, tehát szükségtelen hozzá winfos, egy eccerű freedos is elég neki. Valami hasonló projekten töröm a fejem én is, csak hagyományos cocktail cabinet dobozba. Volt már erről szó másik topikban.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 10. 11:02


Quoting: dino
Fura de ez meg nekem is tetszik, foleg, hogy a vindozer csodajabol nem latni semmit. Ez vajon DOS alapon megy?


Igen, DOS only. Egy par ezer forintos AMD-s gepen, ATI Rage 128-as VGA-va (leiras szerint a legjobb kartya DOS-os emukhoz). Vmi ISA-s Soundblaster, 768 mega ram, 2400-as AMD Athlon ...

Mar csak azt nem tudom, hogy milyen menurendszer van alatta ... nagyon impressziv!

Quoting: adsr
Nem rossz, csak hát ilyen szujos fos dobozt biztos nem raknék be a lakásba


Nem a doboz fogott meg, hanem a gepezet.
En is valami kisebb, kompaktabb dologt csinalnek ... Van itt egy iP4-es gep meg egy 19" CRT monitor, lehet megcsinalom ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Ápr. 10. 11:12 - Szerkesztve: dino


Amugy megjott tegnap a mini android concorde 201 es cuccom.
concorde
Erdekelnek valakit az elso benyomasok, vagy inkabb maradjak csendben? :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Ápr. 10. 11:17


@dino: Mesélj. :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Ápr. 10. 11:45 - Szerkesztve: dino


Hat az edigitaltol rendeltem, de ugylatom mar nem is lehet tobbet, mert kifutott.
Hogy miert pont innen? Mer itt volt idehaza egy ev garival a legolcsobb, es nem kellett varni ra heteket, pont.
Aranyos kis feher dobozba volt csomagolva,szorgos kici kinai kezek egy drojidot is rafestettek, kicsit ugy veszem eszre tanultak az Appletol, ha nem is minosegi termeket csinalni, de a doboz, kivul belul dizajnos, dezsavu erzes.
Szal kibont, eso meglepetes tap-USB kabel nincs! Anyatokat!
Sebaj, van itthol amugy mini USB es sima USB a ket vege a kabelnek.
No masodik meglepi. Rajta van egy bluetooth matrica! No az anyazast maris visszavontam, inkabb bluetooth, mint egy USB kabel :D
Amugy az Amigaim 15' LCD monitorra vannak kotve VGA kivezetessel, scandoubler stb vel. Ezeken a monitorokon van DVI is, rohadt modon azt terveztem, hogy Amigazom es androidozom is egyszerre, felteszek egy guminot az androidra es igy az adatcsere egy CF kartyan amigafilerendszer szinten is lehetseges lesz, node ne kanyarodjak el annyira. Szoval megprobaltam DVI HDMI atalakitoval a ketyeret begyujtani. Kovetkezo meglepetes, nincs bekapcsolo gomb rajta sehol, meg egy kurvaanyatok. No kabelbekotes, konnektorbadugas...jelentem bootol, mukodik. Hang ugye nix mer a HDMI n menne, sebaj nonem zerotszaz forintos USB hangkartyamat elokotortam. Kozben renccer bejott
jo szarul nez ki a 1024*768 max felbontasu LCD n, nem is lehet allitani, vegul is a stuffok nem annyira szornyuek, inkabb a fontok elmosodottak.
Korben radugtam egy vezeteknelkuli USB billencs eger kompoziciot egy teszkos USB hubon keresztul. No ez megy jol! Radugom a nonem USB hangkartyat is eger pointer rogton elment jaszarokszallasra. Fasza teszek tapot az USB hubra is, csoda...elindul a nonem hangkartya is :D igaz ez mar halalcsillag. Wifi a netet megtalalta rogton teszi a dogat.
Angry birds gama letolt, no ez szepen megy.
Sajnos ennyire volt idom tisztelt birosag, a kedvenc emulatorjaimat majd letesztelem az elkovetkezendo napokban, de meg varok postan egy 32GB os Class10 es mikroesdet a konkord gyomraba.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 10. 12:07


Quoting: dino
Aranyos kis feher dobozba volt csomagolva,szorgos kici kinai kezek egy drojidot is rafestettek


Hm ... a Concorde az magyar ceg :)
Itthon gyartjak a cuccokat :)

ConCorde Elektronik Kft.
Cím: H-1113, Budapest Daróci út 1-3.
Telefon: +36 (1) 372 74 70
Fax: +36 (1) 466 92 64
E-mail: info@concorde.hu

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Ápr. 10. 12:43 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1

Hm ... a Concorde az magyar ceg :)
Itthon gyartjak a cuccokat :)


Csak forgalmazzak draga testverem, csak forgalmazzak :)

concorde

Szoval egyezunk meg abban, hogy a forgalmazo az valoban magyar :)

Szerk: nem utoso sorban ezen a matrican kivul egy szo sincs rajta magyarul, meg a user manualban sem.

Mondjuk ez valoban erdekes:
http://www.concordetablet.com/rolunk.html

"ConCorde tab készülékeket 20 év tapasztalatával fejlesztjük és gyártjuk Önnek."

Mondjuk ez a minipc, ez nem tab... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 10. 14:03 - Szerkesztve: dh1


Quoting: dino
Csak forgalmazzak draga testverem, csak forgalmazzak :)


Nem, ok gyartjak, csak igy olcsobb ha rafogjak Kinara ... mivel arrafele menekulunk ugye ...

Ez amugy fix design ... ami nem Concorde hanem mas gyartoe az pont takkra ugyan ilyen ... megvettek kinabol a licenszet es ok is gyartjak itthon, bar az is lehet, hogy kinai verziot is eladnak, mert ott nagyobb volumenu a gyartas. Szal itt is toljak es kintit is arulnak.

Amugy van ennel olcsobb is. 15e korul mar lattam. Igazandibol en Ouya-t vettem volna Emu-ra ... igaz az 4000Ft-al dragabb :) viszont direkt jatekra van kihegyezve, kontrollerrel es alapbol mindefele emuval jon ...

Nemreg vettem egy kezikonzolos Megadrive emut ... azert is mert sok Amigas jatek letezik Megara is ... nagyon jo kis cucc! 32X-en kivul szinte minden fut rajta. 3000 penz volt, tv-re is kotheto!

De most megvarom ezt!

http://plastik.hu/2013/04/09/openemu-hamarosan/

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Ápr. 10. 14:17


Quoting: dh1
Igazandibol en Ouya-t vettem volna Emu-ra ... igaz az 4000Ft-al dragabb :)

Mar megjelent?
Hol lehet kapni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 11. 00:23


Quoting: dino
Mar megjelent?


Igen, 60 000 Db-ot mar kiszallitottak.
Nem tom hol lehet venni, ra kene keresni ...

99 dollar kontroller egyutt

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 11. 08:23


Csak azoknak szállítják, akik a Kickstarteren adakoztak, nem? Úgy tudom, hogy a kereskedelmi forgalom csak később lesz.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Ápr. 11. 08:31


Quoting: siz
kereskedelmi forgalom csak később lesz.

En is a nyar veget olvastam...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 11. 08:32


Quoting: siz
Csak azoknak szállítják, akik a Kickstarteren adakoztak, nem? Úgy tudom, hogy a kereskedelmi forgalom csak később lesz.


Egy podcastban mar kereskedelemben kaphatot is mondtak, sot volt valahol egy friss kibontos bemutato a neten egy nem KS-en vasarolt verziorol ...

Faxtudja, de a lenyeg, hogy mar van! :)

Es ha most nem de heteken belul megvasarolhato ...

Sot ebbol most van gond is, hogy alapbol emu hegyekkel toljak, merthogy ez igy warezelo gepnek szamit a szoftvercegek szerint ...

Hevö
Tag
# Elküldve: 2013. Ápr. 14. 11:42


Mesterek, tudtok-e olyan androidos képnézegetőt, ami nem mossa el nagyításkor a pixeleimet?

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 14. 20:18 - Szerkesztve: karesz4613


hianyoznak a DOS kiirasai bootolas kozben, ugyhogy lehet linuxos is (en legalabbis erre tippelek) mert a DOS elhasal a mai hardvereken a procin kivus semmit nem ismer fel (SATA winyo pl. mar indulasbol sovany) de szerintem tuti winfosmentes :)

DOGMAN
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 14. 21:50


Winfos nélküli Asus notikat freedos nemtudomhánnyal adják, shimán kezeli az 500 gigás sata vinyót. Persze eleve mindenki törli, de én kiprószáltam 5 percben, szerintem életképes lenne emu alá is.

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 15. 00:00


En is ugy vettem az ASUS-t, nem is probaltam hasznalni dos-t, kapasbol linux maszott fel a gepre. Viszont tegnap furcsa modon doglott be a laptopom, nem kepes/nem hajlando kikapcsolni. Sem linuxbol, sem winfosbol, sem power gombra, sehogy sem... Winfos alol kilep, de kikapcsolt lcd mellett venti tovabb megy es veszettul felfut a homerseklete (mikozben venti fullon porog). Linux alol nem annyira lep ki, lcd bekapcs marad, es detto felfut a homerseklet. Bekapcs gombbal biosbol kikapcsolas sem megy...

Valakinek van valami javitasi tippje? CJ PC szerviz megoldasa nem erdekel, balta, flex es egyeb destruktiv modszerek nem bevetheto alternativak. (gari papirt megkeresem, hatha ervenyes meg)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 15. 00:20


Kontaktos gomb, tapegyseg ...

DOGMAN
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 15. 07:01


Quoting: Yada
Bekapcs gombbal biosbol kikapcsolas sem megy..

Nyomva tartott bekapcsológomb (kb 20-30 sec-ig) mellett sem kapcsol le?
Notikon mostanában ez felel meg a reset gomb megnyomásának. Mert akkor lehet, hogy az alaplapnak van gondja. Ez a funkció mindig hardveres kiépítésű (wachdog áramkör)

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 15. 19:02


A hosszu nyomvatartas lelovi, de az nem uzemszeru es nem feltetlen egeszseges, a rovid megnyomas csak elkezdi a leallitast, de aztan valahol kozben megall, venti felporog, es izzad. Szoval gomb jo, a vezerlo ami figyeli jo, mert reagal, csak nem allitja le a gepet, oprenccertol fuggetlen a bug.
A garancia netes regisztracio szerint meg ev vegeig el, mar csak a papirokat kell megtalalnom hozza. (valamiert nincs szerencsem az asus cuccokkal, ennyire szar lenne?)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 15. 19:07


3 ASUS alaplapom durrant el .. szerinted?

Hevö
Tag
# Elküldve: 2013. Ápr. 15. 22:08


Star Wars - Cello Wars ohohóó legnagyobb:
http://www.youtube.com/watch?v=BgAlQuqzl8o

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 15. 22:48


Siraly teso!
Amiga Mania kesz oldalakat atolvastad mar?! :) :P

Hevö
Tag
# Elküldve: 2013. Ápr. 15. 23:40


Hm..mikor kinyomtatódik az első adag újság, megint megyek majd érte... Ki fogok telepedni a nyomda előtti parkba, és néma áhítattal fogom végigolvasni. Nagy valószínűséggel egy sört is fogok mellé fogyasztani szertartásszerűen - minden Amigás egészségere!
Nem fogok itt most AM tartalmat ismertetni... új lendületet érzek, úgy látom van még tartalék ebben az újságban és a szerkesztőkben - no és persze az olvasókban is! Az Amiga él! Még néhány nap, és újra dübörgünk testvéreim :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Ápr. 17. 15:09


Udv nektek a BME rol!
Itt votam pesten... tegnap is, ma estere megyek vegre haza...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Ápr. 18. 07:46


Mit csinálsz te a BME-n? Fiatal lányokat hajtasz?

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024