Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
tassika
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 18. 17:43


Quoting: dino
Van egy hetvegi zenekarom, lajkoljatok. (en vagyok a dob)
Lesz meg jobb is, vagy rosszabb, de a "vagy" az tuti :)


Jó ez, fajin! Nem kell még egy húros a zenekarba? Ajánlom magamat! :-) Ja várj csak, azt hiszem nem illenék az zenekar imidzs-ébe, citerán tudom csak a húrokat tépni. :-) Vagy folk rock? ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 18. 18:50


Remelem nyaron mar meglatogatsz es eljosz a motoroddal... ;)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 18. 21:07


Szentségtörést követek el, de nem mertem amigás topicba. Ha valaki még időnként küzd classicon a netezéssel, a Google helyett a (kapaszkodni) Microsoft Bing keresője jobban megy IBrowse-ból mostanában...

A Google mobil oldalával már egyáltalán nem lehet keresni, mindenképpen ahhoz ragaszkodik, hogy az én mobil platformomhoz megfelelő keresőklienst rakjam fel (gyökérkefe), a sima desktop oldal meg teljesen bloatware lett az utóbbi időben, tizensok másodpercig futó Javascripttel 060-on is, lefagyásokkal, miegyebekkel megszórva... A Bing ehhez képest pöcc-röff megy (persze CSS layout nélkül, de tényleg gyorsan) és annyira szar találatokat sem ad.

Ha esetleg valaki tudja hogy lehet emberi viszonyok közt keresni Google-lal classicon, az szóljon kérem...

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 18. 21:45


Quoting: charlie
Ha esetleg valaki tudja hogy lehet emberi viszonyok közt keresni Google-lal classicon, az szóljon kérem...

JavaScript letiltása? Nekem ugyan classicon nincs beüzemelve az internet elérés (gyanítom, hogy a 030 kevés is lenne hozzá), de Win7x64+FF kombónál ha kikapcsoltam a JavaScriptet és CTRL+F5-tel újratöltöttem a google.hu-t, akkor betöltődött és még a keresés is működött. Tudom, hogy nem az igazi, de valamit hátha használ. Esetleg letiltani, hogy más JS-t ne húzzon le.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 18. 21:57


charlie
Kene a mailcimed, sehol sem talalom.
Koszi!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 19. 00:13


@dino
Charlie a nickem, Amigaspirit.hu admin vagyok. Van kukac a billentyuzeten. Egyet tippelhetsz! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 19. 06:57


Koszi, ment is a mail Mester!

tassika
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 19. 16:14


Quoting: dino
Remelem nyaron mar meglatogatsz es eljosz a motoroddal... ;)

Tervbe van véve.
Tavaly évégén kiborítottam a bilit a melóhelyen, és úgy tervezem, hogy sokkal több mindenre szakítok időt az idén. Az utóbbi 1-2 évben jó droid módjára viselkedtem, és csak a munka, munka!
Íjat sem fogtam a kezembe 2 éve, nemhogy néha, néha versenyre is eljussak. :-/
Jogsi ügyben annyi a változás, hogy az A korlátozott kategória nincs már.
A kedvezmény számomra az, hogy bemegyek az okmány irodába, és 4e Ft-ért hivatalosan beütik az A2-es kategóriát. 4e Ft-ért kaptok +10kW-ot, azaz onnantól 35kW-os gépet ülhetek meg.
Találd ki a Bandita mennyi kW-os. 38 :-D
De majd megoldjuk valahogy azt a + 3kW-ot. ;-)
Most nincs semmilyen tekintettben kedvem újból végig csinálni a tanfolyamot, vizsgákat.
Szó, szó, még nem álltam ilyen közel ahhoz, hogy eleget tegyek a kedves meghívásodnak. Élni fogok vele!

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 19. 16:24


A Skynet él!

Peti
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 20. 10:16 - Szerkesztve: Peti


Quoting: charlie
Ha esetleg valaki tudja hogy lehet emberi viszonyok közt keresni Google-lal classicon, az szóljon kérem...

Szólok: simán. Nálam semmi gond nem volt (desktop - 060/128MB), azonnal hozta a találatokat - valami rendszer bug lesz nálad.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 02:48 - Szerkesztve: charlie


OFF:
A Sony újra elhozta mindenkinek az XBox1-et: A PS4 x86 alapú lesz. Miután PS3 teljesen egyedi architektúrájába majdnem belebukott az egész cég - ráadásul bonyolultsága miatt a játékfejlesztők is utálták - a Sony a tutira ment, és a PS4-et annyira off-the-shelf alkatrészekből tákolták össze, hogy végeredményül gyakorlatilag egy pécét kaptak: 8 magos x86 processzor, valami GPU (az a hír járja mindkettő AMD), 8GB GDDR5 RAM, winyó. Ma jelentették be.

Nesztek, ez a jövő, pár év múlva vehetsz elavult hurkatöltőt konzol matricával, hogy fusson a gyerek legújabb játéka. És most karácsonyig kuss.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 07:02


Legalabb lesz ra warez...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 08:25


Végül is megértem a Sonyt. A kulcsszó, hogy majdnem belebuktak. Nyilván én sem kockáztatnék azzal, hogy elkezdjek olyan gépet fejleszteni, amilyet még senki más nem csinált. Mit vehetett volna elő? ARM? PPC?

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 09:37


Szerintem nem volt ez rossz döntés a Sonytól. Ezt a hardware-t az összes fejlesztő ismeri (nyilván az SDK lesz a kérdéses, hogy mennyire tudják átemelni ide a dolgaikat), nem kerül csilliárdokba az egyedi alkatrészek fejlesztése, helyette inkább ráfeküdhetnek a szolgáltatásokra.
Az a baj, hogy más versenyképes architektúra egyáltalán nincs.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 09:55


Quoting: charlie
A Sony újra elhozta mindenkinek az XBox1-et: A PS4 x86 alapú lesz. Miután PS3 teljesen egyedi architektúrájába majdnem belebukott az egész cég - ráadásul bonyolultsága miatt a játékfejlesztők is utálták - a Sony a tutira ment, és a PS4-et annyira off-the-shelf alkatrészekből tákolták össze, hogy végeredményül gyakorlatilag egy pécét kaptak: 8 magos x86 processzor, valami GPU (az a hír járja mindkettő AMD), 8GB GDDR5 RAM, winyó. Ma jelentették be.


Nemar gyerekek, tenyleg ... ez mar 1 eve koztudott ...
Fel eve lassan mar a fix konfig is korvonalazodott.
Szoval aki most ezen meglepodik az csukott szemmel jart netszerte ... :P
S milyen erdekes, az uj XBOX is X86 alapu lesz ...
Hm ...
Amugy az is megerne egy miset, hogy miert lesz igy (olcsobb, olcsobb-egyszerubb fejlesztes, konnyebb portolas PC-rol, vagy vica versa stb).
Jah es kurvara nem mezei PC :) csak PC-szeru.
PL a memoria nem a megszokott DDRx, hanem GFX ram, ami joval gyorsabb. GPU direkt PS4-nek dedikalt. PS3 es XBOX360 gpu-ja az azonos kategoriaju PC-snel joval tobbet tudott. Pl. a 360-ban levo gpu elvileg egy ATI X850-nek megfelelo cucc. Ehhez kepes a mai napig olyan jatekok vannak ra amit egy PC-s X850 meg sem tudna mar mozgatni.
Ha jol tudom a CPU is PS4-hez igazitott lesz.
Tehat nem az van, hogy otthon atforrasztod, meg cserebereled az alkatreszeket mint egy PC-ben...

PPC-nek ez nagy ervagas lesz amugy nem? ... igaz ott fejlodes se nagyon tortent ... X86 mindent megzabal, hiaba szarabb ... ontik a higfost a nyakunkba es mindenki ebben furdozik.

XBOX720 vagy mi lesz a kovetkezo MS konzolnal pl. az a pletyi, hogy szinten 8 giga sima DDRx ram lesz benne, de ebbol 3,2 gigat elvisz alapbol az OS ... namost ez ilyen erdekes lesz ... kicsit hasonlit a Surface "megoldasahoz" ... bar az ott hattertarnal jott elo ...

Nem hinnem, hogy utalni kene a PS4-et. Sot a PS3-at sem. Megprobaltak egy uj, minden eddignel masabb koncepciot es nem jott be ... mondjuk a SONY az elmult evekben ugy viselkedik mint valami vak oregember. Hibat hibara halmoz. Esszerutlen dontesek. Nem elegge tamogatjak a gepeiket. Nem eleg csak a gepet eladni, etetni is kell. Lasd PS Vita kinlodasat a piacon ...

Mondjuk a PS4 fotervezoje egy ... kimondom ... homi csoka, szal egy biztos, lesz rozsaszin PS4 is! En csak pislogtam, ahogy egy ferfi testbe bujt no mint fotervezo nyomatja az eloadast ... LOL faktor ... :D :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 10:00


Quoting: adsr
Mit vehetett volna elő? ARM? PPC?


Mar van ARM alapu konzol. 99 dollar az ara (kontroller kulon 50 dodo).
Jopar nagyobb ceg bejelentette, hogy fejleszt ra.

Erdekessege a dolognak, hogy a 99 dollaros olcso arazas miatt azt tervezik, hogy evente ujabb hw revizio jon belole mint pl. a telefonkbol.
Igy tartani tudjak a lepest a mobil szektorral es nem fordulhat elo, hogy a konzol egy ev alatt elavul. Mivel csak 99 dollar, igy nem lesz gond evrol evre ujjat venni (nyugaton).

A cucc neve: Ouya
http://www.ouya.tv/

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 10:04 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Mondjuk a PS4 fotervezoje egy ... kimondom ... homi csoka, szal egy biztos, lesz rozsaszin PS4 is! En csak pislogtam, ahogy egy ferfi testbe bujt no mint fotervezo nyomatja az eloadast ... LOL faktor ... :D :P


Vazze, ezee tart itt a vilag...
Nah, en a regi idok emlekere Wii vel es egy gemkjubbal rendelkezem, amiket el sem adok, elteszem az utokornak...G3 es G4...rogton behokizok itt az asztal ala :D

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 12:28


Nembaj, a konzolok eddig is hidegen hagytak, ez legalabb biztosan igy marad a jovoben is :-)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 13:13


A mai konzolok engem is. Pont ebből következik az is, hogy én ma tudtam meg, hogy x86 architektúra közeli lesz a ps4. Nem utálom én, ilyet nem is írtam :-D.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 14:49


Nesztek:
buntetes

Levi
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 23:23 - Szerkesztve: Levi


A hazai cd-rom kiadás első tíz évének egyik kiemelkedő darabját keresem! ABCD interaktív magazin 1996/1. Akinek megvan, vagy tudja hogy honnan tudnám letölteni, kikölcsönözni! Jelezzen nekem! Szakdolgozat íráshoz kell!

http://syi.hu/abcd.html

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 23:35


Az Index.hu-val vedd fel a kapcsolatot ez ugyben ...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Feb. 22. 08:34


Quoting: Levi

A hazai cd-rom kiadás első tíz évének egyik kiemelkedő darabját keresem! ABCD interaktív magazin 1996/1. Akinek megvan, vagy tudja hogy honnan tudnám letölteni, kikölcsönözni! Jelezzen nekem! Szakdolgozat íráshoz kell!


Szia Levi, élsz még? ;-)

Levi
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 22. 18:31


dh1
Köszönöm a tippet!

adsr
Sose halunk meg : - )

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2013. Feb. 22. 18:35


szevasz cimbi :-) nagyon el vagy tűnve!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 22. 18:41


Levi
HejjHo! Mindig rad gondolok, ha beteszem a szeretett A1200 am ba az 1GB os CF kartyad, a PCMCIA atalakitoddal :)

Levi
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 00:28 - Szerkesztve: Levi


Szergely
El bizony :) De még 1ben vagyok.... Szerencsére ! :D Jelenleg szakdolit fogok/kezdek írni a hazai technos szubkultúra első évtizedéről. Ahhoz gyűjtök anyagokat.

dino
Megtisztelsz! Köszönöm!

dh1
Köszönöm a tippet! Hálás vagyok! Már írt is egy srác, lehet lesz a birtokomban egy ilyen orig. disc...

Amit még keresek (hátha ebben is tudsz nekem segíteni :)
http://www.youtube.com/watch?v=zZx3wLqedIc

Sokat gondolok Amigára... I'll be back! Hehe

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 16:49


Quoting: charlie

Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 18. 21:07
Válasz Idéz

Szentségtörést követek el, de nem mertem amigás topicba. Ha valaki még időnként küzd classicon a netezéssel, a Google helyett a (kapaszkodni) Microsoft Bing keresője jobban megy IBrowse-ból mostanában...

A Google mobil oldalával már egyáltalán nem lehet keresni, mindenképpen ahhoz ragaszkodik, hogy az én mobil platformomhoz megfelelő keresőklienst rakjam fel (gyökérkefe), a sima desktop oldal meg teljesen bloatware lett az utóbbi időben, tizensok másodpercig futó Javascripttel 060-on is, lefagyásokkal, miegyebekkel megszórva... A Bing ehhez képest pöcc-röff megy (persze CSS layout nélkül, de tényleg gyorsan) és annyira szar találatokat sem ad.

Ha esetleg valaki tudja hogy lehet emberi viszonyok közt keresni Google-lal classicon, az szóljon kérem...



winuae alatt kiprobaltam muxik semmi baja
ibrowse 2.4 020
os 3.9
kick 40.68

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 24. 20:00


Spirit shake :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 24. 21:15


Ezdeszar :)

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024