Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 01. 12:45 - Szerkesztve: charlie


Nagyon off: van egy kis afférom (kb. 10 éve) az APEH-hal NAV-val. A legutóbbi fejezettől azonban ledobtam az ékszíjat ismét.

1., Küldtek határozatot, hogy fizess félmilliót, mert csak. Ez a levél, hirtelen valahogy megtalált a címen, ahol lakom és ahova amúgy nem vagyok bejelentve (ennek még lesz jelentősége), mert a főbérlőm nem akar adózni a bérlemény után és ezért nem engedi.
2., Kifizettem. Belerokkantam, de kifizettem. És még az A2000-t se kellett eladni hozzá.
3., Utána ellenőriztem, amúgy a NAV-os folyószámlákon sehol sem szerepelt ez az összeg amit követeltek tőlem.
4., Miután kifizettem és az összeg beérkezett, UTÓLAG megjelent a folyószámlámon, mint levonandó tétel és le is vonták.
5., Erről a tényről újra küldtek egy értesítőt, de ezúttal a hivatalos címemre, ami csak azért van, hogy kaphassak parkolómatricát az autómra... De ezt már nem csak úgy hoci-nesze küldték, mint az elsőt, hanem ajánlva, és én nyilván nem vettem át, mert átlag havi 1x nézem azt a postaládát...
6., Ezután, kaptam egy e-mail értesítőt, hogy - az amúgy megbízhatatlan HTTPS certificationnel ellátott - magyarorszag.hu értesítési tárhelyére küldtek nekem egy PDF-et, amiben leírják, hogy milyen telefonszámon érdeklődhetek afelől, hogy melyik APEH irodában tudom átvenni a levelet.

Bónusz: és mindezek után kiderült, hogy a félmilliós "végső levonást" elszámolták 11000 Forinttal, így most van 11000 Forint tartozása a Bt-mnek, amit hivatalos formában (értsd: a cég oldaláról, további bürokratikus baszódás nélkül) nem tudok kiegyenlíteni, mivel a cég adószámát a cégbíróság 2011-ben törölte.

Már csak hisztérikusan röhögni tudok.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 01. 13:48


Ismeros ... engem megbasztak 2012 novembereben, merthogy 2011 december 20-an nem utaltam el az adofeltoltes teljes osszeget (csak egy reszet), amit kevesebb mint 10 oraval tehat dec 21-en mar meg is tettem.

Tehat, 10 ora keses miatt egy resszoszegert (tehat nem a nemfizetesert, nem a kibuvokeresesert, nem csalasert, hanem MERT fizettem) basztak meg egy 100 000 Ft-os buntetessel ...

WTF? Bazmeg!
Ismerek olyan vallalkozokat akik evek ota nem fizetnek semmit, se adot se jarulekokat es csak ertesitgetik oket ... mig en egy kis kesesert buntetest kapok?

Hol elunk wazze?

Ebben az orszagban aki tisztesseges az egy barom!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 01. 21:17


@charlie, @dh1: Ez így van. Én is egy barom vagyok. :/

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 02. 08:52


Engem valamikor (talán két éve?) ki akartak vágni az EVA hatálya alól, mert szerintük december 20-án volt feléjük tartozásom. Utólag visszanézve pont december 20-án kiszabtak rám valami 4-5 éves fizetési késedelem miatt késedelmi pótlékot, amiről természetesen nem értesítettek. Szerencsére vannak ismerősök a szervnél elmondták, hogy mit kell írni nekik, így sikerült méltányosságból elsimítani az ügyet.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 02. 21:07


http://www.youtube.com/watch?v=dhsy6epaJGs
Ne csak én szenvedjek má...

amigarules
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 02. 21:15


Tény hogy az adóhatóság ha levelezik velem akkor nem vagyok boldog. Azonnal ülök be a kocsiba és bemegyek személyesen. Mindenről kérek elismervényt bélyegzővel. Ha valami nem stimmel akkor egyből ügyvéd és adótanácsadó...!!! Kicsúszni a határidőből??? Felejtsd el!!!Bt-t csak akkor csinálnék ha évi 10millát megkeresnék amúgy ev., átalányadó, kata stb...Sok mindenhez nem értek viszont az adóhivatal még sosem tudott megbüntetni...
Ha esetleg tanácsra van szükség akkor tudok szakértőt ajánlani.

Hevö
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 03. 10:36


Történt szombaton reggel, amikor általában minden normális Amigás otthon amigázik, vagy a reggeli kávé mellett a nagyszerű Amiga Mania Magazin valamelyik számát olvasgatja elektronikus formában, de inkább a papírt lapozgatja, mert az az igazi életérzés...én természetesen melózni mentem. Ülök álmosan a szentendrei HÉV-en, kicsit szundikálok is. Velem szemben hamvas diáklánykák csivitelnek semmiségekről. Nyomkodja a telóját az egyik, majd nagy lelkesen odafordul a másikhoz "Hú, tiszta ProjecX!". Szemem kipattan - ProjectX? Az egyik legnagyobb királyság az isteni Team17 boszorkánykonyhájából? Ez már érdekel! Nézem a leányzót: már biztosan nagykorú. Lesz idén - de legkésőbb jövőre... Szerintetek mennyire jönnék be neki, ha elkezdenék nyomulni nála ilyen szöveggel, hogy: "Ne haragudj, ugye az amigás ProjecX-et emlegetted az előbb? Nem? Ó, hogy van most valami film, vagy tinizeneakar.. vagy mi... Tudod volt kilencszázkilencvenkettő-háromban, (amikor, ha nem haragszol, de te még halovány pajzán gondolat sem voltál) egy nagyszerű amigás játék. Hogy mi az az Amiga? Az Amiga drága szívem... az a világon a második legjobb dolog. Azt kérded mi az első? Azt - ahogy elnézlek, te kis huncut virágszál - te már nagyon jól tudod... szóval volt ez az Amiga nevű számítógép, és azon hatalmas nagyokat játszottunk akkoriban. Nem akarok ízléstelen lenni, és mert már rendes, tisztességes, amigás családapa is vagyok - ezért biztos nem mondtam volna neki olyanokat, hogy:"Tudod, mennyire keményen kellett rángatnom a joystickomat, hogy átjussak arra a lávás szintre, aminek a grafikájától (amit egyébként az isteni Rico Holmes pixelizált) a mai napig is izgalomba jövök?" Nem is beszélve Allister Brimble csodálatos zenéjéről...
... közben megérkeztünk az Árpád-hídhoz, sajnos le kell szállnom, pedig, pusztán ismeretterjesztési céllal - gondolatban - még mesélnék ennek a kis szőkének (és a barátnőjének is ;)) az Amigáról! Nagyot fékez a vonat, a vezető (hatalmas arc) beszól a mikrofonba: "Máskor a kijelölt gyalogátkelőhelyet tessék használni, mert nem biztos, hogy mindig meg tudom állítani a kétszáz tonnás szerelvényt!"

amigarules
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 03. 11:30


Ebben benne volt minden. :-)

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 03. 14:00


Ilyen életképeket szívesen olvasok, jöhet még! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 03. 17:13 - Szerkesztve: dino


hevesi

Szerintem sajnos szimplan ERRE a filmre gondolt...buli, dugas stb...
Viszont a sztori az nagyon jo! (marmint a te verziod, nem a film...:))
Respect!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 03. 17:20


Leila ujjrahasznosithato anyagokbol DROJIDOT epit :DD:DD
drojid
Es AmigaDrojidnak nevezte el!
:)

amigarules
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 03. 19:49


:-)))

repa
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 03. 19:49 - Szerkesztve: repa76


2 év után ha jól gondolom végre komolyabban gondolja asszonykám a hobbimat. Ezt kaptam ma tőle :-)



dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 03. 21:48


repa76
Nem rossz :)
Isten eltessen sokaig!

Amugy meg este furdesnel elovette a varazsgombjet (nem fotosopp!!) es josolt nekem:
gomb
Azt josolta, hogy ebben az evben a MorphOs Team nagyon igeretes ujdonsagokat mutat be majd a nagykozonsegnek....sajnos tobbet nem tudhattunk meg, mert a varazsgomb a joslat utan kipukkadt... :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 03. 22:20


Nem akarok kotozkodni, de gombbol csak OS4-es dolgokat lehet josolni.
MOS-hoz lepkebuborek kell! :P

:D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Feb. 04. 09:21


Dínó bátyó, helyedben a fürdőszobás képet letörölném, nehogy véletlenül nem megfelelő emberek kezébe jusson. (Ezt most nem viccből írom!)

Viszont. Olyan huncut szeme van a jányodnak, hogy jajj annak a csávónak, aki majd 10 év múlva fogja a szoknyáját kergetni! :-D.

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 05. 14:01


Hevő, szerintem erre gondolt: http://hungarian.imdb.com/title/tt0093793/
:)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 05. 14:06


Quoting: karesz4613
Hevő, szerintem erre gondolt:

Ugy gondolod, hogy a fijatalcsajok majd zerkileccaznyoocvanhetes filmet neznek??
Lofaszt... :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 05. 14:36 - Szerkesztve: dino


Namijafasz? Mindenki Amigazik vagy mi? Mi ez a hullaszag? :D
dh1 tuti a magazint szerkeszti...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 05. 15:31 - Szerkesztve: dh1


dh1 az X1000-jet simogatja! :)

my X1000

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 05. 18:19


@dh1: Masra nem jo? :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 05. 18:30


Mindenki a sajatjabol indul ki ugye? :P

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 05. 19:04


@dh1: Dögül néz ki! :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 05. 19:11


Jaja! :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 05. 19:42


@dh1: Az enyemet nem simogatni szoktam, hanem miutan hazaertem egybol felvillanyozom, megvarom amig felall aztan tolom amig birom! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 05. 20:08


Itt nem kell varni, ez mar ALL! :) :P

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 05. 20:09


Quoting: dino
Ugy gondolod, hogy a fijatalcsajok majd zerkileccaznyoocvanhetes filmet neznek??
Lofaszt... :)


Azért röhögnék ... :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 05. 20:13


dh1
Azert errol az X1000 rol meselhetnel kicsit...kogy csapodott ez hozzad?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 05. 20:19


Barki vehet.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 05. 20:25


Nemhiszem, hogy adtal erte penzt... :D
Ez valami ajandek teszt verzio lehet, mint a Sam.

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by web forum software miniBB™ © 2001-2024