Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Dec. 12. 14:07


A készülő 3.8-as Linux kernelből eltávolították a 386SX/DX és egyes hasonló kategóriájú (pl. Nx586) régi x86-ok támogatását. Ezzel ez lesz az első Linux kernelverzió, amelyik már nem lesz képes azon a processzoron - legalábbis papíron, hiszen a tényleges hardverigény már nagyon nagyon régóta a sokszorosa egy ilyen gépnek - elindulni, amire a Linux 1991-ben először elkészült.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Dec. 12. 15:02 - Szerkesztve: dino


Mar az egesz x86 ot el kellett volna tavolitani, gyokerestol az egesz vilagbol. Amugymeg vilagvege! Vettetek mar jegyet a vilegvegere? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Dec. 12. 19:13


Mi tartott eddig? :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 17. 00:28 - Szerkesztve: alivemoon


Ez nem amiga de az egyik hardverem:

KH2PO4

Ez egy kristály növesztő kísérletem lesz!
Még nem mertem használni, félek működik :)
Túl erős vákuumot hoz létre és össze roppan a dunsztos üveg!
Inkább megvárom a tavaszt és tesztelem a szabadban :)
Vagy találok valami alkalmasabb tartályt, valami lexan aplikáció!

A lényeg ez egy brutál két irányú folyadék szivattyú, talán a víz is megfelel, feltöltöm a tartályt és később amikor kiürítem a tartályt az üvegből kiszív annyi levegőt, hogy a víz még nem forr fel szoba hőmérsékleten, de az oldott gázok csökkennek az oldatban(búvár és keszon)!

Az pedig azért kell nekem, mert a folyadékban oldott gázokat szeretném minimalizálni.

Az pediglen azért kell, mert az eddig növesztett kristályokban hibát okoztak csúnya gáz zárványok.

A kábel dobban rögzítve lett a túltelített oldatot tartalmazó dunsztos üveg, melyet forgatni kívánok, ahol a mag kristály hol fürdik, hol pedig kristályosodik alacsony légnyomáson. De lehet végig fürödni fog, alul egy hűtött felül egy fűtött oldatban, ez még változhat.

A kristály az 1064nm infra lézer fényt zöld látható fényé alakítja.
Hasonlóan működik mint a graetz híd, (amikor egyenirányít, duplázza a frekvenciát), ketté kel osztani a fényt és egyiket kicsit hosszabb útra küldeni és egyesíteni a kristályon keresztül, megfeleződik a hullámhossza.
(tetszik az a megoldás, amikor egyetlen domború lencsével oldják meg, 2 prizma ként használják erre a célra, a domború lencse széleit használják csak)

Eddig 30~40 mm-es kristályokat sikerült növesztenem.
Helyenként opálosra sikeredik, nézegettem mikroszkóp alatt és itt-ott vannak buborékok. Felhős időben mintha szebbre sikerülnének, talán az alacsonyabb légnyomás miatt? Ki kell próbálnom!

Ez!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Dec. 17. 03:30


Beszarok rajtad ... nem semmi csoka vagy! :)
Grat!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Dec. 18. 08:05


AMIGAAAA!



Eredetileg erről van szó.

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 29. 11:10


Hi Charlie, ha spiritközelben vagy lenne 1 óriási kérésem:
Ezen a linken megemlítettél 1 demót ami Linuxra is létezik: URL sajnos a forráskód linkje azóta az örök 404-es mezőkre költözött, van még mód a letöltésére valahonnan, publikus-e még, és ha igen akkor légyszi adj meg egy linket hozzá. Köszi és BÚÉK!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Dec. 29. 22:58


@Guybrush: A scenergy régi HDD-je meghalt, valahol megvan még a forrás, de nem tudom hol. Nem egyszerű előszedni, valószínűleg valami régi SCSI HDD-n van. Mi kellene belőle? :)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 30. 00:55


Köszi, igazából nem egy konkrét valami kellene, hanem:
X11/Xlib grafikus programozást próbálok összehozni C-ben.
Olyan problémába ütköztem, hogy csak egy színnel tudok rajzolni, és utána aprogram többi részében már azt nem tudom változtatni, mert kiabál a fordító, hogy azt már egyszer definiáltam, nepiszkájjakhozzá.
Szeretnék többet megtudni erről a colormap-dologról, meg hogy hogyan kell azt használni. Legalább egy 256 színű képet ki szeretnék rajzolni kezdésnek.
Ehhez találtam némi infót a scene.hu-n, és a fenti hozzászólásomban az URL alatti linken, ahol írtál egy linuxos demóról és hogy elérhető (volt) a forrása is. Igazából ez a colormapos dolog érdekelne csak, hogy hogy lehet megoldani, már telefloodoltam vele a netet :) hogy helpmeplzzzz
de nem sokat haladtam a megoldás felé. Ha van időd és energiád, légyszi magyarázd el a működését vagy adj valami kiindulási pontot. Köszi szépen!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Dec. 30. 01:31


Őszinte leszek - fingom sincs. Ilyesmire nincs szükség egy OpenGL-t használó Linuxos demóhoz általában. Én GLUT-tal egyszerűen nyitottam egy ablakot (egy sor), és a többit elintézte nekem az operációs rendszer.

Amúgy nem akarom tudni mihez kell Xlibet túrni közvetlenül, 2013-ban... :)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 30. 10:22


Az lett volna a lényege hogy minél kisebb legyen a programom és minél kevesebb függősége legyen. Ami meg kell (Xlib) azt belefordítom, és még mindig nem hízna el, és aki futtatni akarja, nem kéne neki hozzá letölteni a fél internetet, hogy elinduljon.
Gargaj ajánlott egy Processing nevű proggyt amivel lehet grafikát csinálni Win, Linux és OSX verzió van belőle. Néztem róla videókat, egész jó dolgokat lehet művelni benne. Azzal most ellleszek egy darabig...

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 30. 13:30


Hehe, az minden, csak nem kicsi es fuggoseg mentes.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Dec. 30. 13:58


Heh, igen, én is ezen vontam fel a szemöldököm. Amúgy ha nagyon fázik az ember a függőségektől, statikusan is össze lehet linkelni szinte mindent, bár kicsi nem lesz, de jó eséllyel működni fog.

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 30. 14:21


Quoting: charlie
bár kicsi nem lesz, de jó eséllyel működni fog.



Igen, ha ezt tudni fogja az már fél siker :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Dec. 31. 23:26


Nah, igy követ el részleges önmegsemmisítést egy VAG érában készült Skoda. Kishúgom, meg sógorom nem örül.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jan. 01. 10:00


Quoting: ratman

Nah, igy követ el részleges önmegsemmisítést egy VAG érában készült Skoda. Kishúgom, meg sógorom nem örül.

De ebbe legalább már implementálták a JIT-et :-D!

tassika
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 04. 15:57


Hali!

Régebben írtam, hogy van egy 1959-es Danuvia-m, és elszeretném adni.
Tudom, hogy meg fogom bánni, de esélyt sem látok rá, hogy valaha is rendbe tegyem. Tudom vagyunk itt veterán rajongók egy páran, ezért szeretném megkérdezni, hogy mit lehetne kérni érte. Mostanában nem forgok ilyen körökben, nem tudom mi a világpiaci ára ezeknek a vasaknak.
Működő képes volt amikor vettem, de én rapityára szedtem szét, blokkot, mindent. Szürke forgalmija megvan, be van pecsételve, hogy 1980-ban le lett adva a rendszám táblája.

Szóval ennek fényében mit lehetne kérni érte? :-)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 04. 22:57


Kábé bármennyit, ha összerakod. :D
Én vettem már almás ládálban URAL-t, azért fizettem olyan 20k-t. Sajna a váza az bibis volt (szétvágták, hogy miért, azt nem értem). Na, itt áll a projekt, ugyanis egy használt, jó váz, olyan 200k. :/
(Egyébként nekem is ajánlottak már az összerakott blokkért, meg a mindenért olyan 200k-t, de egyelőre még nem adom el, mert szeretnék A-s jogsit, meg Uralt hajtani. :DDD).

Szóval, ha összerakod, akkor olyan fél misi, szerintem. Mert ritka mint a dög.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jan. 05. 13:57


Fél misi, ritka mint a dög? A Danuviára értetted? Kosaras motorokat nyomott áron lehet csak eladni, mert a leendő vásárlók tartanak tőle, hogy valami elkallódott az évek alatt. Ha van rá egy hétvégéd, meg egy ráérő cimborád, érdemesebb összerakni, és úgy meghirdetni.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 05. 14:05 - Szerkesztve: dino


Ezekkel a szurke forgalmikkal meg az a baj, ha esetleg elpatkolt mar az akkori gazdaja, akkor lehetetlenseg atiratni...
Egyebkent nemtudom az arat, de nem olyan ritka a Danuvia.

ratman
Ural :) nekem is voot! M72 es! 750 es oldalszelepelt. 2x orultem neki, egyszer mikor megvettem, egyszer meg mikor eladtam, de akkor sokkal jobban...
Fogadjunk neked M63 asod vanik...
Quoting: ratman
Uralt hajtani. :DDD).

Szerelni amugy tobbet fogod, mint hajtod... :DD:DD
Kegyetlen technika. Az elektomossag sajat tervezese az oroszoknak a dinamoja negativ gerjesztesu a BMW je meg pozitiv..., meg ez nem is lenne baj, csak annyira hitvany minoseg az egesz, hogy nem eri meg hidd el.
Inkabb vegyel valami felkelo nap orszagabol szarmazo motort ami keves kilovatt, mondjuk egyhengeres enduro... a falon felmegy...
Azert szeretem az egyhengeres motorokat, mert rogton meghallom, ha nem megy egy henger... :DD:DD

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 05. 22:08 - Szerkesztve: ratman


@dino: Ha már egy henger és négyütem, akkor Yamaha SR500. Csakis. :D
(A másik egy régi norton, de az brit(tttt), azt nem szeressem. :DDD)

Nos, a kézikönyv szerint tényleg M63, de jó sok alkatrész szám alapján meg a fele M73. Nem értem, viszont kardános, szép, és mivel valaha oldalkocsis volt, _VAN_ rajta hátramenet. Ja, és kéziváltós. :D is.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 05. 22:22


Quoting: ratman
Yamaha SR500. Csakis. :D

Tenyleg rettenetesen szep motor az SR500 as, csak egy baja van, irrealisan draga...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 05. 22:29 - Szerkesztve: ratman


Jaja, ez van, meg egyébként.... nem jó. :D Mert ha jó, akkor olyan mint egy légkalapács, de be kell rúgni és alattomosabb mint egy MZ, ha amúgy nem jó. :) Meg olyan fura, egy hengeres négyütemű az viccesen tud viselkedni alacsony fordulatnál, tehát kanyarban a visszagangolás alap, hacsak nem akarod, hogy a légkalapács beleverjen a földbe. :D Amúgy fini, én imádom, de a hátrányok... nos, azok vannak egy hidróscitrónál is. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 10. 09:50


A drojid zenekar:
http://www.youtube.com/watch?v=3RBSkq-_St8
A labcinfogo drojid a letisletjobb :DD:DD

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 11. 15:32


Nem tudtam melyik topicba illene ez a kérdés, úgyhogy ideirom. :-)

Mi az az Amiga 500 NOS? Csak azt látom hogy nagyon drága, de a kiguglizott
fotókon csak egy normál Amiga 500-as ban. Vagy a NOS az egy kifejezés, ami
arra utal hogy gyakorlatilag gyári új állapotú?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 11. 16:00


Nos, nem tudjuk :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 11. 16:18 - Szerkesztve: dh1


Gondolom a "new old stock" aka uj, el nem adott aru ...
Tehat gyakorlatilag hasznalatlan, uj allapotban.

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 11. 18:16


Ez lesz az. Törtem a fejem, hogy tuti valami ilyesmit rövidít, de sehogy sem jött ki.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 11. 18:33


Ez is AMIGA500 és NOS video

http://aminet.net/package/comm/tcp/anos29m

AmigaNOS, provides TCP/IP for Amiga 1.3 alatt is.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jan. 13. 20:26 - Szerkesztve: charlie


Az Amiga-News.de híre szerint Thomas Dellert (DCE), aki az évek során számos Amiga bővítmény és Amiga-utód fejlesztésében és gyártásában vett részt, hétfőn súlyos betegségben elhunyt. RIP. :(

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024