Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

- Fórumok - Regisztráció - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 84 . 85 . >>
Szerző Üzenet
YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 02. 10:31

Gratulalok! Egy eletre Amigazasra iteltettel :)

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 02. 12:22

Gratula! Sok boldogságot, és egészséget nektek! ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Dec. 02. 17:56

Koszi a jokivansagokat sracok! :)

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 02. 18:30

Gratulálok, dino mester! Sok boldogságot és jó egészséget nektek!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Dec. 02. 19:14

Dínó, bazze mennyi sört ittál egymagadban, hogy ennyi sületlenséget össze-vissza írkálsz!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 03. 09:22 - Szerkesztve: dekanyz

@Dino:
Gratulalok a pici lanyodhoz!
Jo egeszseget nektek!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Dec. 03. 09:25

dekanyz
Kosz :)

adsr
Ez az ures keret mi a picsa itt? Avagy mit szerettel volna itt megjeleniteni? :D
Höhö...es meg en vagyok a reszeg... ;)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Dec. 03. 10:17

Szar a géped ;-) Egy Garfield, aki kongratulál neked...
Így már jó?

nemazoty
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 03. 12:58

Dino! Gratula az ujabb Amigahoz!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 03. 15:27 - Szerkesztve: dekanyz

Egy multiboot gepet akarok csinalni.
Az az elkepzeles, hogy lenne 3 particio a 3 rendszernek (Linux, OSX, MOS), ami nehany gigas lenne darabonkent + a maradek egy nagy kozos lenne, amit minden rendszer hasznal adatok tarolasara.

Szerintetek milyen fajlrendszer lenne erre a leg alkalmasabb?
En igy elsore a HFS-t neztem ki. Amigas szempontbol gondolom OK lenne a HFS...
Velemeny?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Dec. 03. 15:59 - Szerkesztve: charlie

Hát a HFS-t én hanyagolnám. A Mac-ek FAT-járól beszélünk. További értekezés helyett nézzük mit ír róla a Wikipedia.

"Max file size: 2 GB (2 × 10243 bytes)
Max number of files: 65535
Max filename length: 31 characters"

Továbbá:
"HFS was introduced by Apple in September 1985, specifically to support Apple's first hard disk drive"

"With the introduction of OS X 10.6, Apple has dropped support to format or write HFS disks and images, which are only supported as read-only volumes."

"The Catalog File, which stores all the file and directory records in a single data structure, results in performance problems when the system allows multitasking, as only one program can write to this structure at a time, meaning that many programs may be waiting in queue due to one program "hogging" the system. It is also a serious reliability concern, as damage to this file can destroy the entire file system."

"The limit of 65,535 allocation blocks resulted in files having a "minimum" size equivalent 1/65,535th the size of the disk. Thus, any given volume, no matter its size, could only store a maximum of 65,535 files."

"In 1998, Apple introduced HFS Plus to address inefficient allocation of disk space in HFS and to add other improvements. HFS is still supported by current versions of Mac OS, but starting with OS X, an HFS volume cannot be used for booting, and beginning with OS X 10.6 (Snow Leopard), HFS volumes are read-only and cannot be created or updated."

Lefordítom: A HFS egy 15 éve nem updatelt elavult szar, amit már az Apple is csak muszájból supportál. Sikítva menekülj. És nem keverendő az új HFS+-szal, amivel az OS X dolgozik, de annak meg problémás az írási támogatása más rendszereken.

Értelmes(ebb) megoldások:

1., az elsődlegesen használt rendszernek nagyobb partíció és egy kisebb direkt az adatmozgatáshoz. Ezen kívül OLVASNI szinte minden rendszer tudja egymást, kivéve talán más rendszerek az SFS-t, de ez a probléma MorphOS felől nézve megoldható.

2., ext2/3, azt kb. minden írja-olvassa kisebb-nagyobb glitchekkel.

3., NTFS-3G(sic!)... FUSE mindenre van...

Sajnos az informatikában általános probléma hogy a nagyobb teljesítményű fájlrendszerek operációs rendszer specifikusak és a többiek alatt a támogatása hogyismondjam...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 03. 16:18 - Szerkesztve: dekanyz

@ Csarli:
Haat... azt hittem egyszerubb lesz.

A vfat-el mi a helyzet? Tudom, hogy ott a 4Gb-os korlat, de azzal azert egyutt lehet elni.

Az ext particioknal a kisebb-nagyobb glitch azt jelenti, hogy rendszeresen vannak problemak?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Dec. 03. 16:33

@dekanyz:
Azt jelenti, hogy adatmozgatásra ideális, de kényes adatot nem tárolnék rajta. :) Mondjuk ez bármely olyan filerendszerre igaz, amit több rendszer alól írok...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 03. 16:42

A HFS+-nak kicsit utana guglizva, ha journaling ki van kapcsolva, akkor Linux alol hasznalhato. MOS alol mi a helyzet?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Dec. 03. 16:46

Öööö.
Mért nem akkor már inkább egy NAS, meg samba? Az megy kábé bármivel. :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 03. 16:48

Azert, mert egy MBP-re kellene...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Dec. 03. 16:56

Nem értem. :) Hálózati kábel van benne nem? :) Bármelyik ócsó kis NAS megteszi, diszket bele és hadd szóljon. És rettenetes 10-20Wh-t fogyaszt. És megy kábé bármivel. Kíndózzal, fosixxal, slimuxxal, AmigaOS-el, Morphossal, meg kábé mindennel amit idáig kitaláltak, van hálózati interfésze és IP sztekkje. :)

Tested and approved. :) Néhány éve már így nyomom, nem bántam meg. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Dec. 03. 17:14

@dekanyz:
MacBook Pro-n hogy futtatsz MorphOS-t? ;) Egyébként a HFS+ nem írható MorphOS alól. Mellesleg leírtam fent a megoldást... Nincs nagy adatpartíció, az elsődlegesen használt rendszer(ek) több helyet kapnak, az adatok átviteléhez pedig ext2/3, vagy FAT.

@ratman:
Úgy érti, hogy HORDOZHATÓ gép, tehát nem csak otthon használja, ahol a NAS ül. Érted.

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 03. 17:56

Ez a filesystem megosztosdi erdekel, pont ma reggel filoztam, hogy legalabb proba kedveert felrakok OSX-et regi gepemre, ugyis reg nem idegeskedtem mar miatta :) De kb odaig jutottam, hogy elobb kene egy OSX image, ami megy a regi C2D laptopomon (masoknal allitolag azonos geppel csont nelkul megy). Aztan felbeszakitottak, mennem kellett. Elvileg van par felhulla vinyom, probalni jo lesz az is arra a par napra amig megunom. Egyebkent csak porosodik az a fostomlo, fel ev alatt egyszer kapcsoltam be egy film felvetelehez (persze a felvetelt azota sem neztem meg).

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Dec. 03. 20:56

@Charlie: Nos, egy hordozható gépnél nem hullamindegy? Képzeld, feltalálták a zinternetet. :D Otthon használ sambát, távolról meg mondjuk van a csodás transfer éééééés cső. :D

Nem rakétatudomány. :) Az a baj, hogy igazából vagy egy sshfs kéne, vagy valami vpn megoldás és onnantól lehetne akár samba is, mert a kutyát sem érdekli onnantól. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Dec. 04. 00:08

Vonaton ülve EDGE-vel, meg mindenféle open hotspotokon, hurkatöltő ADSL-ekkel tökjó ám Transferrel szopni, ha pl. kell egy 4 gigás DVD image a NAS-ról... :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Dec. 04. 06:38

Nos, ha tudod, hogy vonaton fogsz ülni, akkor rákészülsz. Nem? :)
Mindenesetre az írunk mindenhonnan egy partíciót a lehető legelborultabb ötlet.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 04. 09:22

@ratman:

Igen... az a helyzet, amit Csarli mondott: Kecskemet es Budapest kozott ingazok naponta es a buszon nem valami gyors a net, mert nincs 3G. (Arrol nem is beszelve, hogy Wifi support meg nincs MOS-on)

A NAS jo dolog... lesz is majd otthon valami, csak ido kerdese.

Miert lenne elborult otlet egy nagy kozos particio?
80 GB-os a vinyo a gepemben. Ugy lehet a leghatekonyabban kihasznalni, ha minel nagyobb teruletet probalok meg egyben tartani.
Mivel a kozos particio nem lesz egyik rendszernek sem a szerves resze, igy lehet majd rajta kiserletezni... akar tovabb osztogatni, ha nem valik be.
Majd meglatom.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Dec. 04. 09:33 - Szerkesztve: dino

Quoting: dekanyz
Miert lenne elborult otlet egy nagy kozos particio?

Nem elborult otlet, en is meg akartam ezt csinalni, de nem igazan talaltam ra jo megoldast, ami mind a harom rendszer alol jol mukodne (termeszetesen iras is). Ha te talalsz ra valami megoldast ird meg, mert erdekelne engem is. Nekem nem sikerult. :)

Szerk:
Annyi kulonbseg, hogy nekem a MOS es az OsX mellett nem Linux, hanem Classic 9.2.2 MacOs van. Van egy 320GB os HDD ezen van a MOS es az OsX
es van egy 2.5" os 60GB HDD ezen van a classic Macos! Mindez egy MDD gepben.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 04. 09:35

@dino:
vfat?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Dec. 04. 09:40 - Szerkesztve: dino

A FAT az jo lenne irasra is, de a 2GB file limit miatt nem szerencses.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Dec. 04. 09:43 - Szerkesztve: dino

No jo, ezt a linket inkabb kimoderalom...
Bocs.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 04. 09:56

Nem 2 GB, hanem 4.
Ez az egyetlen hatranya tudomasom szerint, de ezzel en egyutt tudok elni.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 04. 10:45

@dino:
Dobsz egy tigrises link-et?
dekaaa kukaaac szabadlevel hu

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Dec. 04. 11:08

dekanyz
Mail ment.

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 84 . 85 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)