Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Sze. 17. 12:27 - Szerkesztve: charlie


@all:
Mégegyszer bocs a durván offért, köszi mindenkinek aki esetleg megnézte a kacatjai között, megoldódott a dolog.

Igazából ez a régi DOS-os demónéző hurkatöltőm, amit most kb. másfél év után ástam elő a szekrényből. Nem éledt fel. Beüzemeltem a tartalék alaplapom, de kb. 2 óra szórakozás után az is megdöglött. Akkor írtam be ide a fórumra.

Később kiderült, hogy (valószínűleg) táphiba volt és mégis üzemel mindkét lap, viszont (megintcsak valószínűleg) a táp kilőtte mindkettőben a BIOS IC tartalmát. Csak egy ún "bootblock" BIOS maradt, ami csak FDD-ről, csak ISA-s videókártyával hajlandó bebootolni. (De mire erre rájöttem, hiszen sekép sehang, csak annyi volt, hogy egyszer megtekerte az FDD-t bekapcskor és fekete kép a PCI-s S3-ason!)

Szóval először is előkotortam a beépített szekrény feneketlen mélységeiből az évekkel ezelőtt oda elásott utolsó ISA-s Trident 8900D-met, egy Gravis Ultrasoundból vadásztam bele 20 lábú DIP RAM-ot, majd pótoltam az időközben a kártyáról leszedett jumpereket, végül némi fejvakarás és jumperelgetés után már képet is kaptam! :)

Ezután MorphOS alatt szedtem egy DOS bootfloppyt, összevadásztam egy működő AWDFLASH.EXE-t meg egy BIOS image-t ehhez a laphoz, felmountoltam a bootfloppy-t fileimage.device-ként és belemásoltam a szükséges fájlokat. Végül egy másik - Linuxos mini boot liveCD-ről bebootolt, mert HDD nem volt benne, az egyik kéznél lévő romhalmazról van szó - pécén kiírtam FDD-re, hálózaton át, közvetlenül MorphOS-ről netcattel... :) (Ez leírva 3 sor, de a módszer kidolgozása azért némi időt vett igénybe! :D)

Így már (másik táppal) bebootolt floppyról az ISA-s Tridenttel a hurkatöltő, a BIOS visszaírása is sikeres volt (mindkét lapba) így most megint van DOS-os demónéző fostalicskám. Elnézést mindenkitől az okozott kellemetlenségekért! :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Sze. 17. 13:08


Attyaég Csárli, ezt az istenkáromlást itt a Spiriten leírni :-D ;-)!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 17. 13:13 - Szerkesztve: dino


Hehe, nekem is van egy ememiksz pentijumom pont ilyen celra, csak azon DOS os gamak vannak. Aztan par eve eljott egy haver, nezi,nezi hogy mit csinalok rajta. Aztan mondja, hogy konyorulj mar meg szegeny gepen, legalabb egy vindoz98 at tegyel mar fol ra. Mondom: SOHA!!!

Aztan mivel pece, a padlason a helye, nem pedig a gepteremben :DD:DD

Spenot
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 17. 14:32


Dino, elborzasztásul rakj rá Win31-et Trumpet Winsockkal és Netscape 3-mal :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Sze. 17. 17:43


@adsr:
Most miért. van benne félhalott PC és MorphOS-sal megoldott probléma! :)))

@spenot:
Én OS/2 Warp rárakásán gondolkodtam... :) De mire összeszedem az összes szükséges patchet, megöregszem, ráadásul a wget működik DOS alatt is a régi packetdriverrel, leszedni rá a warékat, szóval minek. :)

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 18. 08:17


Az én régi demonéző gépem ennyire azért nem régi (Duron600, 256M RAM, GusPnP, meg valami ATI Radeon 8500 talán). Na azon Linux/Win98 van dual bootban, de a Win98-nak csak a DOS módját használom. :)
És egy érdekesség: VSync-et használó DOS demo nem megy, ha a monitor DVI-on van rádugva a VGA-ra. :/

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 18. 10:22 - Szerkesztve: dekanyz


Az en demo nezegeto gepem egy e-uae a MOS-on... ;)
Tegnap pont ezzel huncutkodtam en is.

Spenot
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 18. 11:04


Fuj fuj, kaucsuk-asszony! :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 18. 12:01


Tudom... de ha nincs igazi? ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 19. 10:42 - Szerkesztve: dino


Hehe, mit talaltam.
http://macintoshgarden.org/apps/vanlandingham
Mikor Amiga debutalt a boingball animacioval, rogton mekcsinaltak mekkk ala is a mekmesterek is, igaz csak no color... :DD:DD

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Sze. 19. 20:17 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Oszt akkor mivan? :P A legenda szerint a boingballt aztán megírták Atarira is, ráadásul szinesben, és az atarisok ott recskáztak, hogy no lám, az Atari is tudja amit az Amiga! Erre az egyszeri amigás megvonta a vállát, ásított, majd lemezt cserélt a drive-ban, aztán lehúzta a képernyőt, és WB-ről betöltötte a Boingball mellé pl. Wordperfectet... :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Sze. 20. 08:21


Éjjen az AMIGA! Éjjen az AMIGA! :-D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 20. 13:30


Az Amiga halott. És élvezi. :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 20. 13:50


Illaberek nadakerek az Amigasok joemberek :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 20. 20:45


"Ti mind egyéniségek vagytok! Én nem!" :D

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 24. 11:20


Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Volt régen egy kedvenc .mod .it .xm vagy talán .s3m file, amit sokat hallgattam. Sajnos a filet tartalmazo vinyo meghalt es sem a címe sem az előadó nem jut eszembe. De azt tudom, hogy elég híres volt. Készítettem a fő dallamról egy pár máspodperces mp3-at, kérlek hallgassátok meg és ha beugrik, hogy melyikről van szó, kérlek jelezzétek. Előre is köszi: csico
Zene itt!

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2012. Sze. 24. 12:47


Nekem nem ismerős. Csak az Unreal zenéje van meg, ami S3M... v. XM...?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Sze. 24. 13:18


Így kezdésre még zsánmiselzsár is lehetne. Most jönne jól, ha a zenefelismerő szoftok nem csak "popzenéket" ismernének...

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 24. 13:24


Ha nagyon nem megy, akkor megcsinalom az egesz zenet hatha ugy... Tok idegesito, hogy itt van a fejemben az egesz, de nem tudok rola semmit.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Sze. 24. 13:32


Sajna, ha ennyiből nem ugrik be, akkor valszeg nem ismerem. De hogy veszed fel, ha nincs meg a zene? Vagy ha megvan, akkor miért keresed?

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 24. 14:14


Felvenni? Dehogy :) Beírom egy tracker programba a dallamot ami a fejembe van. És azért keresem mert az eredeti jobban szól, mint az én kreálmányom :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Sze. 24. 14:43


jaaa, úgy már értem. aszittem, hogy az eredeti dallamrészlet van meg.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 24. 14:54


Kar, hogy a google meg nem csinalt dallam keresot...
Sokat hasznalnam es nem hiszem, hogy egyedul vayok vele!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 25. 11:41 - Szerkesztve: dino


Quoting: dekanyz
Kar, hogy a google meg nem csinalt dallam keresot...

Dunnyogd el Belam:
http://www.quart.hu/quart/archiv/cikk.html?id=729



(csak vicc vooot) :DD:DD

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Sze. 27. 09:38


Intel: a Windows 8 nincs befejezve

Idézek:

"Otellini ugyanakkor egyetért a Microsoft döntésével. Úgy véli, a szoftvercég jól teszi, hogy befejezetlenül is kiadja az új operációs rendszert, hiszen a hiányosságokat később is tudja pótolni. Az Intel-vezér itt feltehetően arra utalt, hogy hiba lett volna a Windows 8 kiadásával lemaradni az idei karácsonyi szezonról, amely hagyományosan a legerősebb a PC-piacon is."

Tehát: gyerekek, kaptok egy nagy fost, nem fogjátok tudni rendesen használni, de le vagytok szarva...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 27. 10:04


Quoting: adsr
Tehát: gyerekek, kaptok egy nagy fost, nem fogjátok tudni rendesen használni, de le vagytok szarva...

Le nem vagytok szarva, mert dolgozunk rajta... csak meg nincs teljesen kesz!

MOS 3.0 se volt tokeletes, amikor piacra kerult! ;)
Jott is a 3.1 par hettel kesobb!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Sze. 27. 10:06


Quoting: dekanyz
MOS 3.0 se volt tokeletes, amikor piacra kerult! ;)
Jott is a 3.1 par hettel kesobb!


NNNaaaa! azért egy kis különbség van a kettő között. Leszámítva azt, hogy a MOS végül is egy "AmigaOS utódnak" nevezhető rendszer. Hányan fejlesztik a MOS-t és a win8-at? KB 1:500-hoz az arány?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 27. 10:32


Quoting: adsr
KB 1:500-hoz az arány?

Ez mondjuk igaz...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Sze. 27. 12:13


Meg mi az, hogy kapunk?
Ki a faxom hasznal winfos 8-at?!
En nem!
Szal ...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Sze. 27. 13:00


Akinek nem inge, nem veszi magára :-D!

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024