Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 12. 15:14


nem, nem, en nem vertem senkit, Guru taboros voltam nem Runas ... mi cak rohogtunk rajtuk :)

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Júl. 12. 20:41


:-D

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 12. 21:26


Quoting: Szergely
írtam egy posztot tegnap :-) olvassátok inkább ezt az előző helyett :-D
http://szergitata.blog.hu/2012/07/11/guru_runa_tabor_1994

Azok a képek.... Muhahahaha :D

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Júl. 12. 22:24


az előző témához visszatérve :-D

van olyan informatikai "jelenség" amit a kíndóznál is jobban utálok, az az Órákel nevű méregdrága "csoda"... :-( na azt a szart minek kellett beerőltetni kis hazánkba?

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Júl. 12. 22:27


Zolaash
na látod, engem bilifrizurával terrorizáltak az őseim :-D de szerintem Te is voltál fiatal... ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 13. 05:41


Ratman fotoja ... :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 13. 20:07


Quoting: dh1
Ratman fotoja ... :D

Az elegge jezuskrisztus, jezusatyauristen. :) Teny, hogy mar akkor is latszott, hogy bolond vagyok, a helyzet azota csak romlott :DDD

(Ubazz, ez pont 18 eve volt!!!!!!4444) :D

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Júl. 13. 20:15


Quoting: ratman
(Ubazz, ez pont 18 eve volt!!!!!!4444) :D

hogy öregszik az AMIGA :-D
már 20 éve ismerem :-D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Júl. 15. 19:04


Szörg!

Most futottam át részletesebben a gurutáboros cikkedet, ezen azért hangosan felröhögtem első olvasásban:

"főleg, hogy az 1200-asra egy kazettás magnó volt rákötve"

Aszittem betöltéshez :-D

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Júl. 15. 20:17


adsr
még ez a faszi :-D
akkor kifejtem :-) a srác anno értékelni tudta, hogy az AMIGA hangja sztereó :-) és nem Junoszty TV-n nyekergette monóban, hanem kétkazettás magnó volt rákötve aktív hangfal gyanánt...

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 16. 09:30


Nekem is el kellett gondolkodni rajta először, hogy mi a tököt csinált az Amigára kötött magnóval, amikor a floppy be van építve. De aztán megfejtettem magamtól is. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 09:56


Az eredeti iPad proto akkora volt, mint egy iBook kijelzője, csak vastagabb... :) Ami engem érdekelne, hogy mivel valamikor 2002 és 2004 között készült, vajon milyen proci hajtotta. Ha PPC, akkor kijelenthethetjük, hogy a PPC gyártók a 21. század legnagyobb üzletét puskázták el... (Ami az előzmények ismeretében minden lenne, csak meglepő nem.)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 14:02


Quoting: charlie
Az eredeti iPad proto akkora volt, mint egy iBook kijelzője, csak vastagabb... :) Ami engem érdekelne, hogy mivel valamikor 2002 és 2004 között készült, vajon milyen proci hajtotta. Ha PPC, akkor kijelenthethetjük, hogy a PPC gyártók a 21. század legnagyobb üzletét puskázták el... (Ami az előzmények ismeretében minden lenne, csak meglepő nem.)


Laikus és lehet hogy hülye kérdés:

Nem teljesen hülyeség megtervezni valamit PPC procival, aztán egy teljesen más procival kiadni? Ez nem azt jelenti, hogy teljesen újra kell tervezni az egész alaplapot?

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 14:36


Szerintem az többször is újra lett tervezve. Tudtommal pont a hordozhatóság (és persze a teljesítmény) miatt váltott Intelre az Apple, mert a PPC procik teljesítmény/energiafelhasználás/hőtermelés mutatói labdába sem rúgtak az Intel Core procijai mellett.
A végleges ARM architektúra mellett meg még az Intel sem nagyon (legalábbis energiafelhasználás terén)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 15:00


@siz:
mert a PPC procik teljesítmény/energiafelhasználás/hőtermelés mutatói labdába sem rúgtak az Intel Core procijai mellett.

Maszlag deluxe. Elhitted. Nem a te hibád. :)

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 15:47


siz egész más volt az ok, ha utánanézel látni fogod hogy az osx-et párhuzamosan kezdték el fejleszteni intelre és power-ra csak az inteles cuccrol titkolóztak, igazából üzleti okai voltak nem teljesítmény béli (ugyanez zajlott le amúgy mikor m68k-ról váltottak power-re). Jobs jött a kamu dumával hogy az ibm roadmapje nem lesz elég a jövőben... bullshit. Sajnos emiatt ma ott tartunk hogy egy ppc proci ár/teljesítmény viszonyban valóban gyengébb mutatókkal jeleskedik a _desktop cpu_ fronton, ha megnézed a szerveres szuperszámítógépes vonalat ott az intel a futott még kategóriában liheg :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 17:58 - Szerkesztve: dino


Quoting: siz
Intelre az Apple, mert a PPC procik teljesítmény/energiafelhasználás/hőtermelés mutatói labdába sem rúgtak az Intel Core procijai mellett.

ballmer
A vezer is ezt hasznalja...tuti befuto...kopni er?

Szerk...Nem birom ki!!! Nezz ra az arcara :DD:DD:DD
Neked ez jo, hogy o az isten???? :DD:DD


Komolyan...VICCCBAAA...

Persze..tudom, tudom...nem o az intel feje, de azert el lehet kicsit gondolkodni, hogy milyen a vilag... ha nem mukodik, igyal par korso sort es keressel ra a "Mester" nevere a neten es nezd meg a fotojat...hahaha..sirva nevetek...komolyan.... :DDD:DDD:DDD

intel..."ahitechtura" ami csak a byteok lapatolasara kepes....egeszsegetekre... :DD:DD
Eljen az x86 meg a kindoz!
Amugy belegondolt mar valaki komolyabban... mi lenne, ha nem a szart kellene zabalni...minden nap...a MELOHELYEN is...???? He??
Persze minden nezopont kerdese, ha megkerdeznenk egy legyet, o biz azt mondana, hogy bizony a szar, az nagyon is finom... :DD:DD

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 19:10


Dino ez kicsit erős volt :)
Ha most a C= létezne ugyanezt csinálná lehet még gusztustalanabb módon, elég csak megnézni mi folyik most: van a kék trollos cég meg a piros trollodás cég, ahelyett hogy egyesülnének sárt dobálnak egymásra... a harmadik meg 10 éves koncepciókkal horror áron akar valamit elérni (x1000).

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 19:19 - Szerkesztve: dino


Quoting: smokey2k
Dino ez kicsit erős volt :)

Persze, mar meg van az atmoszfera hozza :D
Quoting: smokey2k
Ha most a C= létezne ugyanezt csinálná lehet még gusztustalanabb módon, elég csak megnézni mi folyik most:

Hat, ha pl ez a csavo lenne a feje, akkor tuti befuto lenne :)
Quoting: smokey2k
harmadik meg 10 éves koncepciókkal horror akar valamit elérni (x1000).

No, ezt nem en mondtam... :DD:DD

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 19:25


Quoting: smokey2k
van a kék trollos cég meg a piros trollodás cég, ahelyett hogy egyesülnének sárt dobálnak egymásra

Ennek az eselye kabe ugyanannyi, mint mondjuk az, hogy a Nap nem fog felrobbani par milliard ev mulva. Szamszerusitve: 0.0 pluszminusz vegtelen*vegtelen, osztva nullaval.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 19:38


Quoting: ratman
Szamszerusitve: 0.0 pluszminusz vegtelen*vegtelen, osztva nullaval.


Hol is olvastam?

"A végtelen ciklus is véget ér egyszer, csak elég erős processzor kell hozzá..."

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 19:40


Quoting: adsr
"A végtelen ciklus is véget ér egyszer, csak elég erős processzor kell hozzá..."

Azaz a parhuzamosok a vegbelemben talalkoznak...

Moderaljon mar ki valaki...bazz..ennek nem lesz jo vege...

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 21:06


Quoting: charlie
Maszlag deluxe. Elhitted. Nem a te hibád. :)

Lehet, hogy nem ez volt az igazi ok. Az az igazság, hogy az almás cég termékei mindig is hidegen hagytak, csak arra emlékszem, hogy ez volt annak idején a bejelentésben az indoklás.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 21:28


Quoting: siz
csak arra emlékszem, hogy ez volt annak idején a bejelentésben az indoklás.

Anno ezt kibeszeltuk valamelyik forumon. Ha a nyers procierot szamoltuk(nem pedig az oprendszer optimalzaltsagat) akkor bizony egy G5 lekorozte az akkori intel agyondicsert CPU jat. Kozben az is kiderult, hogy az apple szandekosan nem optimalizalta a ppc osx et, hogy parasztkabitcccson, es agyondicserje az intel szarjat...no komment! Hozzateszem: azota eltelt sok ev...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 20. 01:27


Quoting: smokey2k
a harmadik meg 10 éves koncepciókkal horror áron akar valamit elérni (x1000)


ez mekkora faszsag ...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 20. 10:23


Szerintem az Apple kb. pont ugy mukodik, mint a tobbi ceg: Ha az uzleti erdeke ugy kivanja, akkor Intel procit tesznek a gepeikbe. Nincs ezzel baj... csak eppen a PPC vonal ejtesevel mi rosszul jartunk kisse. Amugy szerintem jol csinaljak, amit csinalnak: Jo helyrol emelnek el jo dolgokat, amihez jo dolgokat tesznek hozza. Osszessegeben egy nagyon is innoativ ceg az Apple. Tudtak divatot teremteni! Designt adtak a termekeikhez (sw, hw). Fiatalos dolgokat csinalnak. Emlekszem az iPod touch, majd iPhone megjelenesere: A konkurencia meg a kozeleben se volt annak a designnak.

A szabadalom trollkodasukkal termeszetesen nem ertek egyet!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 20. 11:48


Mindenki ugy csinalna legszivesebben ahogy ok ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 22. 08:44


Mivel az Amigaim kb osszealltak, igy vettem egy Apple G4 es kockat tiszteletbol. Mivel oriasi legendanak tartjak az Applebuzik. Gondoltam kirobalom. Igazabol az fogott meg benne, hogy passziv hutesu lenne eredetileg. Hat, amit en vettem az nem az. Akitol vettem, az vagy nem ertett hozza, vagy nem akarta elmondani, hogy mi is van benne. Szerintem inkabb az elso verzio, mert tele volt inteles image-ekkel. Meg a firefox is inteles volt, persze, hogy nem ment.

Azert irok, hogy hatha van meg valaki, akinek tapasztalata van.
Szoval azt latom, hogy van benne egy 800Mhz s 2MB L3 cachhe es CPU
de milyen lehet ez? Ki csinalta Sonett? Vagy a PowerLogix?
Hogy lehet ezt megtudni? Rendszer ala nincs valami, ami megmondja?

A lenyeg az, hogy szeretnem ha teljesen passziv lene ujra.
Az egesz cube aljan van egy venti, hat nem valami halk. Nemtudom, ha kiiktatnam valami, megsulne e? A G4 ben van termikus megfutas elleni vedelem? Ugy nez ki, hogy tudok bele szerezni egy 450Mhz s G4 es CPU kartyat, gondolom kibalassu lesz, ha ujra ezzel raknam ossze, ezert hagynam meg inkabb a 800Mhz s CPU t. Elviekben ez mar ujabb fejlesztes, tehat nem kellene annyira melegednie, mint egy 450 esnek. Ahogy a netet bujtam, az 1Ghz es CPU kra, mar okvetlen ajanlanak ventit, de mi van ezzel a 800 assal? Meg az is a bajom, hogy a kockaban nincs semmilyen homerseklet erzekelo, amit ki tudnek jeleztetni valamilyen programmal, hogy esetleg latnam, hogy mennyire forrosodik.

A masik. Van benne egy 20Gb HDD, aminek korfuresz hangja van.
Gondoltam kellene bele egy jo kis SSD. Ha 9.2 ot hasznalnek akkor gondolom nem lenne gond a swap miatt, de mivel Tigrist is szeretnek, igy nem tudom, hogy van e valamilyen olyan progi ami legalabb Trim et tamogat.
Szoval van ra valami lehetoseg, hogy regi PPC s gepekben hasznaljon az ember SSD t?

Minden tanacsot szivesen elfogadok.

THX

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 22. 09:38


Hat a Cube azert volt nagy bukas, mert pont a passziv hutes miatt melegedesi problemak voltak vele, ha nem alap gep akkor ez meg hatvanyozottan fog jelentkezni ...

Jobsnak volt mindig ez a vesszoparipaja, hogy hutes nelkuli gep ... szinte minde ha nem mind bukas lett ... (mobil cuccokat nem nezve)

Szal ha nincs valami hocsoves megoldas, vagy mas egyeb direkt Cube-ra tervezett enhanced passziv hutes akkor en nem nagyon kiserleteznek vele ...

Mondjuk SSD-vel az a problema, hogy az SSD meghajtok 99%-ban SATA-k. Van IDE is par, de kiba ritka es pont annyira draga is (mar normalis kapacitassal). Szal eloszor ezt kell megoldani ... kell IDE 2 SATA atalakito, vagy kiba draga IDE SSD ... elfer egyaltalan a gepben az atalakito + vinyo kombo? Cube-ban eleg limitalt a hely ...

Aztan a neten eleg sokszor olvasni, hogy a Tigeres telepito SSD vinyokat nem nagyon akar telepiteskor felismerni ...

Regi MAC-ek nem kezeltek alapbol 128 giganal nagyobb vinyokat ...

Itt olvass: http://lowendmac.com/macdan/md10/power-mac-sata-ssd.htm

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 22. 10:47


Koszonom az infot!
Quoting: dh1
Hat a Cube azert volt nagy bukas, mert pont a passziv hutes miatt melegedesi problemak voltak vele, ha nem alap gep akkor ez meg hatvanyozottan fog jelentkezni ...


Igazan ami miatt megbukott, az az ara volt.
Sajnos a nem mindennapi formák mellett sem lett sikeres a Cube, főleg, mert akkoriban a slágertermék az iMac volt, ami a Cube-nál kissé olcsóbban beépített monitort is tartalmazott. Az eladásokon még tovább rontott a PowerMac G4, amely néhány hónappal később jelent meg, és 200 dollárral olcsóbban tartalmazta ugyanezt a hardvert, egy teljes méretű, bővíthető házban. Az Apple később megpróbálta újabb specifikációval felfrissíteni a termékvonalat, de végül is Steve Jobs beszüntette a gyártást. A Cube a sikertelensége ellenére kultikus gép lett, és bekerült a MoMA (The Museum of Modern Art) gyűjteményébe is.

Quoting: dh1
Mondjuk SSD-vel az a problema, hogy az SSD meghajtok 99%-ban SATA-k



Hat egy 64GB az mar nekem eleg lenne, konkretan ezt neztem ki:
ssd
Ez IDE es az atalakito sem lehet gond a kockaban.

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024