Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
sZamu
Tag
# Elküldve: 2012. Máj. 10. 09:04


Charlie: hétfőn érettségizek. programnyelvnek a Free Pascal-t választottam. a kérdésem: elég lesz oda az én Turbo Pascal-os tudásom? Vannak nagy különbségek a kettő között?

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 10. 13:09


Tomoren: felkotnem a gatyat, nalunk annakidejen kurvanagy szopatas volt ez a TP vizsga (igaz nem erettsegin, hanem fosulin) Talan meg most el kellene kezdened tanulni, legalabb ne csak levego utan kapkodj ha valami inyencseget kerdeznek.

Megszivhatod. Kb akkora a kulonbseg mint C es C++ vagy C# kozott. Valojaban mas nyelv.

Valahol Pascal az is, de a freepacal inkabb egy opensource Delphi klon akar lenni (openebb es hordozhatobb mint a nagykudarc Kylix volt). (a Lazarus IDE is kisertetiesen hasonlit ra) A Delphi pedig sokkal komolyabb rendszer. Kerdes hogy csak a FPC mint compiler a tema, vagy a komplett freepascal rendszer, mert utobbi esetben garantaltan nagy szivas lesz. Meg talan amugy is.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 10. 13:19


Jol megmondtad neki ...
Csak kicsit fogja ossze...arni magat szegeny ...

Vegul is van par napja ... hatha ...

Elvileg vannak ilyen konyvek is, hogy PHP 24 ora alatt stb. ... :)
Talan van ilyenbol FP is ... :D

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 10. 14:14


Pedig erosen probaltam visszafogni magam. :)

sZamu
Tag
# Elküldve: 2012. Máj. 10. 14:34


köszi szépen, akkor azt hiszem ideje lesz utánanézni:D egyébként összeszarni nem fogom magam, voltam már párszor életveszélyben, akkor sem sikerült:) vagy ez annál is durvább?:O ahogy nézegetem a programokat, azért nagyrészt TP. egyébként csak alapdolgok kellenek, pár változó, readln, writeln, szerintem menni fog.

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 10. 20:45


Ha a VCL library (vagy mi a franc a neve FPC alatt) es az eventek kezelese, es azok logikai sorrendje nem kerdes, akkor akkor nem fogsz pofara esni (legalabbis nem amiatt). Ha nem is volt tananyag akkor viszont jo kerdes, hogy miert kellett egyaltalan FPC-t tanulni. (de a fapad TP is eleg szivatos tud lenni, nalunk kb 95-98% volt az elhullasi arany) Viszont a readln es writeln hasznalata erosen tulhaladott pascalos orokseg (nevezzuk neven: kobalta), valojaban eletemben nem lattam olyant aki hasznalta volna barmire, ezeknel fenyevekkel kifinomultabb dolgok vannak FPC alatt.

sZamu
Tag
# Elküldve: 2012. Máj. 10. 22:11


köszönöm a segítséget, engem ez a baltás dolog nem zavar, a feladatot meg tudjam oldani az a lényeg:) egyébként nekem kellett nyelvet választanom, és ez volt az egyetlen ismerősen hangzó:D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 10:33 - Szerkesztve: adsr


Amigához is kapcsolódik a sztori, de ide illik legjobban:

Szombaton nézelődik a kislányom a retro kiállításon. Megáll az Atari Jaguar-nál. Egyszer csak felkiált:



- Apa! Ez az a gép, amit egyszer videón is néztünk?
- Melyik?
- Hát az, a macskaszemes!

Erősen gondolkozok... Erősen gondolkozok... Nem jöttem rá mire gondol.

- Tudod, az a piramisos videó!

Folytassam, vagy kitaláljátok, mire gondolt? A helyes megfejtők között 1/4 vállveregetést sorsolunk ki!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 11:04


1/4-ed vallveregetesert nem mondom meg! :P :D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 11:14


Jó, akkor te fele(s)t kapsz! oksa? ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 11:39


Keves ... :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 21:16 - Szerkesztve: ratman


Nnna, majd ket hettel (!) kesobb a zOTP visszadobta az utalasomat az acube fele, hogy "tul lepte a napi utalasi limitet, vagy nincs eleg penz a bankszamlajan". Ebbol utobbi kiiktatva, mert van. Szerintem ezek a genyok valamit hegesztetettek, amirol basztak ertesiteni es a 140,5 EUR mar tul sok. Holnap megyek a vaci uti fiokba, csapkodni az asztalt. :)

Remalom, dobbenet, faszkivan.

Tavaly, siman utaltam 370 USD-t amerikaba, ugyanigy. Tehat, rohadjanak meg. :)

Tenyleg: iden is lesz kattgos billzet rendeles, ha valakinek kell, szoljon (iden blank keybet akarok, minimum kettot, egy feheret es egy feketet :DDDD)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 22:21


Quoting: ratman
iden is lesz kattgos billzet rendeles,


azmiaz.. ?

vasarnap otthon vagy? cuccok miatt kerdem amirol beszeltunk...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 19. 15:36


Quoting: ratman
a zOTP visszadobta az utalasomat


ezert ugye nem az ACube es az OS4-es community a felelos?! :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 21. 09:09


Nem, hanem az OTP, hogy rohaggyanakmeg. :)

Levi
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 22. 14:57


Valaki tudna nekem segíteni Excelben....

Egy táblázatot kellene elkészítenem, ami adatbázisként működik lehet benne szűrni az adatokat ha a legördülő menü valamelyikére kattintok.

A sablont eltudom küldeni.

A menü elemek, bármelyikre kattintva, az összes megjelenik listában, pl. rákattintok a címekre akkor az összes címet fogom látni.

A másik pedig, hogy miután feltöltöttem adatokkal utána is folyamatosan tudjam bővíteni és ne folyjanak egybe a témák.

Előre is köszönöm a segítséget!

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Máj. 26. 01:32


jézus töke :-) hogy lettem hirtelen HW GURU?

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 26. 02:19


Valoszinuleg lattak mar pakaval a kezedben. De legalabb egyszer mar beszelhettel rola valakinek :)

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 26. 09:38


Quoting: Levi
Egy táblázatot kellene elkészítenem, ami adatbázisként működik lehet benne szűrni az adatokat ha a legördülő menü valamelyikére kattintok.

Az automatikus szűrő funkciója az excelnek nem erre szolgál? Vagy te nem az egész táblázatot akarod szűrni, hanem az egyes cellákba bevihető értéket (tehát mondjuk dropdown-t akarsz egy cellára, hogy oda csak adott értékekből választhat, de újat nem adhat meg?)

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Máj. 26. 09:41


Quoting: Levi
Levi

őszintén szólva ennyire nem búvárkodtam bele a excel-be...
ha ilyen alapszintű feladatokat kell végezni adatokkal, akkor access,
de ahhoz sem nyúltam vagy 3 éve... úgyhogy bocs :-(

Levi
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 27. 12:39


siz

Igen az egyen cellákba bevihető értékekre szeretnék szűrni

Levi
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 27. 16:43


Másik kérdésem,

mi van az apro amigával?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 27. 17:03


Quoting: Levi
mi van az apro amigával?

Ha az amiga.hu nak az aprojara gondolsz, megdoglott a szerver. Tudomasom szerint egyenlore nincs masik helyette.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Máj. 27. 17:14 - Szerkesztve: Szergely


pfffffffff
milyen vason futott az? milyen alkatrész kell? :-)
ha büdösPC jó, akkor adok egyet :-)

vagy egy MAC g4-et is fel tudok ajánlani erre a célra :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 27. 17:18 - Szerkesztve: dino


Ha jol tudom pentijumharom volt, de Ratman asott elo egy jobb konfigot, de az is hadrendbe allitas elott elpusztult. Ha jon Ratman ide elmondja, hogy mivan pontosan. Sajnos en nem tudok tobbet...messze van ide pest... :)

Itt van amit en is tudok:


Quoting: ratman
Nnna, megmondom mivan.
Andriska kint van külföldön Judas koncerten - a rohadt mázlista.
amiga.hu meg beállt, mint a szög, fsck-ba belefagy.
Van már "B" terv, Andriskának adok gépet, amibe tegnap vettem alaplapot, szerintem ha minden kötél szakad, akkor maga alá fog hugyozni. :D Meg be fog szarni. :)
(A mostani p3-as izé őscsótány hulladék helyett).
ps: a privát cloudomba csak azért nem kellene migrálni az egészet, mert tudjuk, hogy Andriska milyen. :)
ps2: Ha nem tudnánk, Andriska olyan mint a szoftver, ami meg olyan mint az ideális gáz. Azonnal elfoglalja az összes, rendelkezésre álló erőforrást. :D


Majd par nap utan kerdeztem, hogy mi van es Csarli ezt valszolta:

Quoting: charlie
A Ratman gépe amit adott, az is meghótt... :)


SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Máj. 27. 18:17


oks :-) akkor majd szóltok :-)
van itthon vagy 5 db működő alaplap + ram, Cerka 700 felettiek, ha megfelelő összeütök egy működőt és beviszem magammal :-)
a XIII-ban átvehető lehet munkanapokon...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 27. 19:17


Na, mondom a státuszt.

Andriska vett bele másik lapot, most már tényleg csak hetek kérdése. :)

Úgyhogy, jelentősen jobb vas lesz, mint ami eddig volt, kérdés, hogy mikor... mert már nem én csinálom, hanem más. :)

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 28. 11:28


Életre kelt! :)

Levi
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 29. 21:23


Királyság!

Újra apro amiga!

Thx :)

five-p
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 31. 19:32


http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=419537808069279&set=o.360735477307264&type= 1&theater

Hozzáértőknek! Uhh!

(remélem megjelenik :D)

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024