Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 94 . 95 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 01. 21:00


Mivel ez (mondhatni) egy barati tarsasag es egyre gyakrabban szobakerul mas is az Amigan kivul amit szivesen megbeszelhetnenk, ezert hoztam ezt itt letre. Ide kerulhet minden, ami jol esik! Hajraf!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 01. 21:02


A foszerkesztonavigatormodulator urakat megkernem, hogy a temaba nem illo dolgokat
ide kellne atmozgatni, ha lehet. :) peca, motor egyeb. Ha megtalalom teszek fol a 100as skodamrol is kepeket ide :D

tassika
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 01. 21:07 - Szerkesztve: tassika


Quoting: dino
Az enyem meg ilyen vooot, mig el nem adtam.

Sajat magam csinaltam rajta mindent, kiveve a kromozast.
En is terveztem, merthogy ez is P10 volt. De mostmar tenyleg be kene fejezni itt az offtopicot.


Hmmm... Nagyon szép. Volt szíved eladni!? Nekem egy Danuviám van, csak sajna kosárban. :-/ Majd, ha megérem a nyugdíjas kórt, nekiállok összerakni. :-) Ja meg volt egy P20-asom is.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 02. 07:47 - Szerkesztve: dino


Quoting: tassika
Volt szíved eladni!?

Elegge sajnaltam, de ezt vettem az arabol :)
A szerelom az elso kereknel talalhato :)
xt
Quoting: tassika
Ja meg volt egy P20-asom i

A p20 kiraly. Az ara is. Szep allapotuert 400ezret is elkernek...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jún. 02. 09:32


Cimborának van egy 1968-as szériás P20-a, igen hiányos állapotban. Gyakorlatilag egy váz, blokk teljesen üresen. Mi ebben a valami? Kérdeznétek. Hát az, hogy 1968-ban kb. max. 300 db készült P20-ból és más a váz egy részlete, ezért kiba. ritka cucc. Nem sok maradt fenn ebből a szériából, max 10-15, de azok sincsenek egyben. Ja, különlegessége még a "Yamahás" sárvédő különleges formája (ebből még kevesebb van, srácnak hiányzik is), ami miatt sokan egy-az-egyben Yamaha koppincsnak tartották a P20-at pedig sok mindenben felülmúlja azt.

1968:


1969-től:


Mellesleg a 400e igen csak alábecsült összeg még egy 1969-es, vagy újabb P20-ra, jócskán félmilla fölött van ezeknek az ára. Tudom, benne vagyok a veteránozásban. Egy kipuff készlet kompletten majd 100e...

Szerencsére az enyém teljesen gyári, csak fúrva volt egyszer a henger, semmit nem kellet rajta csinálni.

Dinoval már beszéltük régebben, szép kis "öszvér" motor volt ez, kár volt eladni.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jún. 03. 08:31


Jövőre 30 éves a C64. Tudja valaki a megjelenés pontos napját, vagy csak annyit lehet tudni, hogy 82 augusztusban jelent meg? Kéne a Csokiba szervezni egy nagy bulit a gép tiszteletére...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jún. 03. 09:02




FPGA Primo

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 05. 13:25 - Szerkesztve: amigarules


A veterán motor magazin egyik tulajdonosának mi csináljuk a vagyonvédelmi rendszereit. (Amúgy többek között most Indian-ja van) Ő mesélte, hogy annó a terveket és a gyártási jogot megvettük a Yamahától (egy kommunista ország nem sokat zavar japán piacon) csak aztán a P20 jobban sikerűltr mint az eredeti Yamaha RD aztán ebből adódtak a problémák...ja meg a nyugati országokba nemigazán kellett volna vinni belőle (a pannónia P20-at a franciák rendőrségi üldözőmotornak használták. Régi francia filmekben még látni. Amúgy a P20-al sok garanciális probléma volt mert a ruszkik mondták meg, hogy mit gyárthatunk és a motorkerékpár nem volt köztük. Itt a gond az volt, hogy motorkerékpár főtengely gyártása csak minőségi alapanyagból lehetséges. Csakhogy ilyen célra nem tudtak minőségi nyersanyagot szerezni (mármint a magyar mérnökök). Többek között ezért van az hogy az eredeti P20 főtengelyek eltörnek...

tassika
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 05. 15:27


Quoting: amigarules
Ő mesélte, hogy annó a terveket és a gyártási jogot megvettük a Yamahától (egy kommunista ország nem sokat zavar japán piacon) csak aztán a P20 jobban sikerűltr mint az eredeti Yamaha RD aztán ebből adódtak a problémák...


Na igen! Már nem tudom hol olvastam, lehet a Talma könyvben, hogy a Yamaha meg is akarta venni a csepeli gyárat, ott akarta megvetni a lábát Európában. Persze az akkori politikai helyzet nem engedte. :-/ Mi nem közösködünk az imperialistákkal! Na közben megtaláltam, a Talma könyvben volt. Idézet a gyárigazgatójától: "Higgye el nekem, hogy olyan feltételekért , amelyeket a japánok akkor nekünk ígértek az egyesülésért, ma mindenki akár négykézláb is elmenne Tokióba a szerződést aláírni. És nekem, nekünk, nemet kellett rá mondanunk!"
Éljen a szocializmus!

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 05. 18:11


Tassika...Háhááá
Megvagy.
Volt mediator-os A1200-asod?

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 05. 18:11


:)

tassika
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 05. 18:22


Quoting: amigarules
Tassika...Háhááá
Megvagy.


He... :-)

Quoting: amigarules
Volt mediator-os A1200-asod?


Aham! Mai fejjel már egy kicsit bánom, hogy eladtam, de akkor még nagyobb fantáziát láttam a nextgen-ben, és váltani akartam. Azóta sincs nextgen-em, maradt a classic vonal. :-)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jún. 06. 12:48


Múlt héten megmentettem két Plus/4-et a bontóból. Dobozos, papíros (a doboz kartonra gondolok, bár ronggyá volt ázva) volt mindkét gép, viszont az egyiknek hiányzott a felső hungarocell része. Na, ez utóbbi kb. 3 cm. magasan állt a vízben szegény, szétbontottam kíváncsiságból. A képek azt hiszem önmagukért beszélnek.



Itt a teljes galéria...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jún. 06. 13:28


@adsr:
És működik? :D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jún. 06. 13:56


Persze! A másik szépen üzemel, de meg sem fordult a fejemben, hogy ezt kipróbáljam :-D...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 06. 14:18


Talán még menthető, ha a chipeknek semmi baja sincs. Nagyon híg rozsdamaróval végig kell ecsetelgetni, valami miniecsettel, többször apránként és ha a rozsda eltűnt, akkor lehet forrasztani, dróttal, lapokkal pótolni az áramköröket.

Amúgy az ilyen képek láttán mindig ámokfutni támad kedvem.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jún. 06. 14:54


Quoting: TCH

Talán még menthető, ha a chipeknek semmi baja sincs. Nagyon híg rozsdamaróval végig kell ecsetelgetni, valami miniecsettel, többször apránként és ha a rozsda eltűnt, akkor lehet forrasztani, dróttal, lapokkal pótolni az áramköröket.

Amúgy az ilyen képek láttán mindig ámokfutni támad kedvem.

ÁÁ, nem Amiga ez, hogy foglalkozzak vele. Van amúgy is 3 másik plus/4-em, nem ér annyit ez a gép :-D. Így marad, majd kiállításon kiteszem a sok pórnépnek, hogy leessen az álluk :-D.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 06. 16:23


LOL bazmeg, így veszni hagyni...

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 06. 17:55


Nem maradt meg a régi vinyód tartalma? Könnyebben tudnám életre kelteni ez enyémet.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jún. 06. 17:56


Ja a Kung Fu Panda 2-őt ajánlom mindenki figyelmébe...
Szét röhögtem az arcomat rajta:)

tassika
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 06. 18:04


Quoting: amigarules
Nem maradt meg a régi vinyód tartalma? Könnyebben tudnám életre kelteni ez enyémet.


Én e? :-) Mi is a problémád vele. Mi a configod pontosan?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jún. 06. 19:48


amigarules válaszát áttettem a Mediatoros topicba. Ott folytassátok, ne offoljátok szét az offtopicot! :)

tassika
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 06. 20:11


Quoting: charlie
amigarules válaszát áttettem a Mediatoros topicba. Ott folytassátok, ne offoljátok szét az offtopicot! :)


Éreztem, hogy le leszünk baszarintva, hogy itt offolunk a Mediatorral! :-D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 19. 00:32


Jon az eso, mindjart pesten van..

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2011. Jún. 19. 00:54


ne is mond :-P az agyam kivan... délután ájuldoztam a melegben :-P most meg az előbb kinyitottam az ablakot, olyan hideg van, hogy majd befagy :-PPP

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 19. 00:57


Csak meg talaltam :)
s100

thunder

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2011. Jún. 19. 13:14


Dino: de hát ott áll a Skoda az udvarban :-P miért kellett keresni? :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 19. 14:57


Quoting: Szergely
Dino: de hát ott áll a Skoda az udvarban :-P miért kellett keresni? :-)

Ja, de ez e kep sajnos legalabb tiz eves :) a skoda meg mar az orok vadaszmezokon van Mladá Boleslavaban...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jún. 19. 15:09 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Szép darab, nagy kár érte...

Amúgy mai-tegnapi-tegnapelőtti skodás sztori, bevágtam egy fekete Audi elé a délinél (csak bátran), köv lámpánál megállunk, csóka kiszáll (ilyen Ádám osztva kettővel testalkat), és jön a kocsim felé. Namondom mivan, kisgyerek meg akarja veretni magát? Odaér, aszondja: "Szép Skoda." mondom neki "Az, köszi, van valami gond?" "Nem kell rá 5 kerék?" "Mivan?" "Régen volt Skodám, maradt róla 5 kerék keveset futott nyári gumival. Ajándékba odaadom, kell? Kidobnám, már több embernek ajánlgattam, de senkinek nem kellett. Neked kell?" "Persze." "Akkor írd a számom!"...

Most voltam nála, elhoztam a cuccot, hát 2002-es nyári Barumok, de jobb állapotban vannak mint az én 2004-es télijeim, amikkel lassan 3 éve fut az autóm. :) De sokat álltak, az azért látszik, meg a felnikre is ráfér egy kis maszírozás. Meglátjuk a gumis mit szól hozzá. Mindenesetre, ajándék lónak nem nézzük a fogát! :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jún. 19. 15:19 - Szerkesztve: dino


Quoting: charlie
Szép darab, nagy kár érte...

Hat lattad volna, mikor frissen lett rendbeteve. Sajnos arrol az allapotarol nem keszult foto. Kb 10 evig hasznaltam minden gond nelkul. Nagyon sajnalom en is, foleg igy, hogy most van Co2 hegesztom. Nagyon szet volt mar szegeny korrodalva, de meg lehetett volna csinalni. A forgalmija meg itt van a szekrenyben.Aaaaa en voltam a masodik gazdaja. 35 ezer ft ert vettem egy csomagtarto alkatresszel. Most nezd meg, hogy mennyiert mennek a 100 as skodak. Horrrrorr!!!

Quoting: charlie
Régen volt Skodám, maradt róla 5 kerék keveset futott nyári gumival. Ajándékba odaadom, kell? Kidobnám, már több embernek ajánlgattam, de senkinek nem kellett. Neked kell?" "Persze." "Akkor írd a számom!"...


Mazlista :)

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 94 . 95 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Offtopic! Minden egyéb ami nem Amiga és meg kell beszélni :)
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024