Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
kzb
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 01. 15:26


Quoting: dh1
CD32 Mania - Szeretett konzolunk az utóbbi időben egyre több figyelmet kap. A nemrégiben bejelentett backside port és a Terrible Fire bővítő mellett a legfrissebb hír, hogy él és virul a Witcher névre keresztelt kiegészítő is! Amint a mellékelt videó mutatja, a protokártya jelenleg ott tart, hogy bootolni képes egy HDD-ről, illetve teljes értékű, bár pillanatnyilag Fast RAM mentes Workbench felületet tud betölteni. A WhichAmiga felismeri a CD32-t, a SysInfo pedig egész kellemes merevlemezsebességet mér. Csak néhány kósza megabyte RAM-mal kellene megdobni a kártyát, a hatás nem marad el. De most csak dőljünk hátra és figyeljük a közelgő eseményeket! Only Amiga makes it possible!

https://youtu.be/-iQqOZ1NgAk


A magam részéről amit a legkevésbé szeretnék a gépembe, az egy IDE merevlemez. A TF projekt viszont nagyon ígéretesnek tűnik, remélem, nem hal el és lesz belőle valami számunkra is elérhető változat.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 01. 15:55


Quoting: dh1
en meg eletemben nem lattam screenshotot soha ott

Igen, minden sz.rért mehet az ember pl. a youtube-ra vagy irány a google/képek kereső :-)
Én ha feltöltenék valamit, biztosn tennék oda egy képet ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 02. 11:26


Sensible Mania - Hétvégén (2017. július 29-31.) volt hazánkban az Official Sensible World Cup! A rendezvényt 2004 óta rendezik meg, és mindig más ország ad helyszínt a bajnokságnak. A verseny két részre van bontva, míg szombaton a PC-sek rúgják a bőrt, addig a minket jobban érdeklő Amigas kontingens méri össze erejét. Amigás részről A1200-esek vitték a prímet, de két MIST is rendesen helytállt! A rendezvény látogatók részére ingyenes, ezért is furcsa és szomorúságra okot adó, hogy vasárnap csak az Amiga Mania csapata látogatott ki a rendezvényre. A versenyen 12 ország legjobbjai vettek részt és ez meg is adta a küzdelem alaphangját, hiszen 12 nyelven folyt a díszkurzus a küzdő ellenfelek feje felett. Alapvetően kétféle hancurlécet használtak a srácok: klasszikus, jól kézbe vehető joystickok vagy ezek méretesebb, inkább asztalra rakható verzióját, avagy egy speckó kiegészítőt, egy csökkentett méretű, csak az irányításra fókuszáló billentyűzet torzót (aka 4 iránybillentyű és egy tűzgomb). Az idei versenyt a lengyel Blazej nyerte meg aki már tavaly is elhozta a trófeát, s még emeli győzelme fényét, hogy Blazej nyerte a PC-s bőrgolyó passzolgatást is (tavaly is, durva!) Az hiszem elmondhatjuk, hogy a tornán lengyel fölény volt. Az Amiga Mania nevezett bajnoka, Dh1 öccse Tibor - aki anno nyolc éven át terelgette Sensiblében a lasztit -, ezt nem bírta "idegekkel" :) és forrongó vérével nem bírva kihívta a lengyel bajnokot egy barátságos oda-visszavágóra, a több éves Sensible elvonás után. Nos igen, rúgtunk egy gólt, a lengyel még többet. :D Itt is lengyel győzelem, de az Amiga Mania nevezte Tibort a következő éves magyar bajnokságra, addig is gyúróval, csapatorvossal, személyi edzővel és válogatott joystickokkal támogatjuk Bicke (aka Tibor) a felkészülését. :D Cél a lengyel hódítás megállítása! :D Addig is nézzétek a képeket (következő post) és az RTL hétfői, Reggel című műsorába meghívott két magyar rendező (Gyöngyösi Dávid és a magyar 2011-es VB bajnok Hauck Zoltán) szereplését az idióta műsorvezetők kérdéskerésztüzében. Másik Amiga Mania főszerkesztőnk, Reynolds és kislánya prezentálták, hogy öregek (aka Reynolds :D ) és fiatal leányzók számára is kiváló szabadidős elfoglaltság Sensiblével elütni az időt. Dh1 eközben fotózott és a hőségtől pihegett, de azért két meccset ő is lenyomott ;) :D

https://youtu.be/MeawRVafC5o

Videofelvétel: Bukovics Zoltán

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 02. 11:30 - Szerkesztve: dh1


Quoting: zolesz09
az egy IDE merevlemez


en szeretnek egy CF vagy SD illesztesi lehetoseget, ez lehet slot de lehet IDE2CF/SD atalakito is az IDE-be... most, hogy mar minden lesz CD32-hoz nem lesz aki faxa jatekokat kodoljon ra :(

amugy a TF-en is van IDE :P

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 02. 14:42


Quoting: dh1
CD32-hoz nem lesz aki faxa jatekokat kodoljon ra :(

Ez bizony esélyes...

kzb
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 03. 08:45


Quoting: yellowdog
CD32-hoz nem lesz aki faxa jatekokat kodoljon ra :(


Sajnos mostanában szeretett platformunkon eléggé csak a sz@rgyárosok nyomulnak, pl. KATT

sodreg
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 03. 17:59


Vampire V4:
http://apollo-core.com/knowledge.php?b=1&note=7626

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 03. 18:25 - Szerkesztve: dh1


Vampire Mania - Itt van a Vampire 4!!!

UPDATE: Az ár magasabb lesz mint a most kaphato V600 és V500-ak ára. Ez már biztos. Végleges ár még nincs ...

A Vampire 600 V2 és a Vampire 500 V2 + nagy sikere után az Apollo Team büszkén jelenti be a következő generációs FPGA eszközt: a Vampire V4-et.

A Vampire V4 szabványos "egy alap design, minden géphez", és a vásárló igényétől függően három változatban érkezik:

– A Vampire V4 önálló rendszer

– A Vampire V4 Amiga Classic kompatibilis:
Amiga 1000/500/2000 / CDTV
Amiga 600 kippa adapterrel

– És a Vampire V4 az Amiga 1200-hoz!!!!!!!!

Ez az új Vampire V4 sok frissített specifikációt tartalmaz, és az új Altera Cyclone 5 A5 FPGA és a gyors DDR3 memóriának köszönhetően az Amiga Classic rendszereket egy másik, új teljesítmény síkra iránytja.

A Vampire V4 önálló rendszer egy teljesen új Amiga rendszer lesz, amelyet a 68080 CPU mag és a teljes SAGA lapkakészlet (AGA kompatibilis) hajt.

A Vampire V4 a következőket használja:

FPGA: Altera Cyclone V A5 (77k LE, 28nm technológia)

RAM: 512 MB DDR3 (akár 1 GB / s)

És támogatja:

– FastIDE 40/44-pólusú csatlakozókkal

– Digitális videofelvétel 720p @ 60Hz-ig

– Dual Kickstart-flashrom (a biztonságért)

– MicroSD tároló

Tanúsítványok: A Vampire V4 CE, WEEE és RoHS szabványoknak megfelelő!

A PCB-t a következőképpen töltik be:
1. IO Header # 1
2. IO Header # 2
3. IO Header # 3
4. Ethernet
5. USB
6. USB
7. DB9
8. DB9
9. FastIDE 40-tűs
10. FastIDE 44-tűs
11. FPGA
12. Digitális video erősítő
13. Digitális video kimenet
14. DDR3 RAM
15. JTAG Header
16. MicroSD foglalat
17. MicroUSB Power

Aztaaaaaaaaa!!!

Forrás: http://forum.apollo-accelerators.com/viewtopic.php?f=8&t=1804

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 03. 18:26


Elérte az Amiga Mania topic a 100. oldalt! :D

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 04. 00:10


Quoting: dh1
Vampire Mania - Itt van a Vampire 4!!!

Miután jól meg@@@@tak a Vámpír 600-zal, most álljak be ebbe a sorba is, hogy talán lesz valamikor valami? Köszi nem.
Inkább arra kellene koncentrálni, ami már kész van. Hogy fusson minden/kaphasson minden sorban álló...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 04. 00:41


Kukacteso, itt nincs sor, hiszen termek sincs.
Fejesztes alatt all. Meg barki kilephet :) aka kipper ;)
Szerintem karacsony kornyeke, legalabbis korabban az A1200 verziot akkorra dataltak ...

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 04. 08:27


A baj csak az hogy nemsokára kihal az a generáció akinek az Amiga még jelentett valamit, (meg a vasak sem örökéletűek) utána már meg hiába indul be gyártás.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Aug. 04. 08:42


Quoting: szucsi65
A baj csak az hogy nemsokára kihal az a generáció akinek az Amiga még jelentett valamit, (meg a vasak sem örökéletűek) utána már meg hiába indul be gyártás.

A veteran jarmuvek is megmaradtak, hiaba oregebbek mar, mint az esetleges gazdajaik.
Ha lesz FPU meg normalis lesz a gyartas, akkor lehet en is beruhazok egy vampirra.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 04. 10:58


Quoting: dino
A veteran jarmuvek is megmaradtak

Ez rossz hasonlat, az autó teljesen más tészta.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Aug. 04. 11:13


Quoting: yellowdog
Ez rossz hasonlat, az autó teljesen más tészta.

Mert?

Dodi
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 04. 12:41


Mert... Általánosságban veteránjárművek a javíthatóságuk miatt és a sok sznob újgazdag miatt még sokáig értékálló marad. Alkatrészt különböző börzéken még tudsz vásárolni. Lakatos, festő, kárpitos, esztergályos és a cnc technológia miatt mindent tudsz pótolni. Régen az IGAZI veterános saját maga újította fel a járművét, és ismeri a jármű minden porcikáját (saját tapasztalat...). Erről még tudnék mesélni....... mert a családi gépjárműállományunk átlagéletkora kb 45 év feletti.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Aug. 04. 13:10


Az Amigakat is javitjak, a panelen keresztul a kondikon at mindent meg lehet oldani, nemreg vettem olyan forrasztopakat ami onszivo is egyben, szoval hazilag is meg lehet oldani mar sokmindent, meg akar egy CPU cseret is, ha eleg bator az ember, es nemi ralatassal rendelkezik.
Az evek meg csak mulnak, reg nem gyartjak mar oket, egyre kevesebb darab van a gepekbol, majdnem mind gyujtoi kezen forog. Ha a generacionk kipusztul, akkor jon a kovetkezo generacio, akkor mar 50-100eves gepek lesznek, nem lehet kijelenteni azt, hogy egy szep allapotu regisegnek nem lesz ara, mert ez maga a tortenelem. Az Amiga sosem volt tucataru olcso sorozatfosott hullambadog. Szoval meg mindig nem ertem, miert rossz a hasonlat? :)

kzb
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 04. 15:43 - Szerkesztve: zolesz09


Quoting: dino
Az Amigakat is javitjak, a panelen keresztul a kondikon at mindent meg lehet oldani


Valóban. És ha valaki kellően becsben tartja a gépét, akkor valószínűleg már bele is szaladt valamilyen javítási vagy javíttatási igénybe, ha máshogy nem, akkor az elöregedett kondikból "kifolyólag", mint én is a CD32-m alaplapjával. De végül ezt is sikerült megoldanunk. :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 04. 15:47


Ha azt mondom, szinte bárkinek, hogy régi szép autók, akkor a válasz: "hú igen, emlékszem (vagy nem de) azok szép dolgok...", ha azt mondom Amiga, akkor ezer emberből 999 max. visszakérdez, hogy: "Hö?"
Autóval mindenki találkozik, találkozott, de a régi gépek, főleg mert akkor még nagyon "ördögtől való dolog" volt a számítástechnika viszonylag kevés ember szívét fogták meg, vagy hagytak szép emlékeket...
Ami a milliárdosokat illeti, autókat gyűjtenek és nem régi ócska ;-) számítógépeket. Persze a pénzbeni értéke is más volumen, de azon a szinten gondolom nem ez az elsődleges szempont.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Aug. 04. 15:53


yellowdog
Ne mondjad mar, hogy a Commodore nevet meg soha nem halottak. Ez hulyeseg.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 04. 16:44


Ebben igazad van, a Komondor szó sok embernek mondhat valamit, de csak halvány emlékfoszlányok szintjén, valami ilyesmi volt a 80-as években... és ennyi, a nagytöbbség nem megy el egy "retro" kiállításra, annál többen pl. egy régi autókat bemutató rendezvényre.
Tavaly én is elvoltam (Sopronban) a gyermekeimmel egy számítógép kiállításon, de pl. a félórás filmvetítés, amely nekem megannyi szép emléket hozott elő, nekik amolyan "kötelező" program volt, jó megnéztük apával, mert őt érdekli. Játszottak ezzel-azzal, és ennyi. Aztán irány haza, PS4, online játékok, stb. persze egy autókiállítás után sem nyaggatnak nyilván, hogy vegyek egyet ;-) de az ott felvonultatott dolgok sokkal emberközelibbek :-)
De ez csak az én véleményem, szóval szerintem az utánunk jövő generációk sokkal kevésbé fogják ezeket a dolgokat megszeretni és magukénak érezni, persze, lesznek páran... a többi a múzeumokon múlik, de azt már úgysem látjuk ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 04. 18:21 - Szerkesztve: dh1


egyre kevesebb aki tudja mi az a Commodore ...
unokatesom IT vonalon vegzet par eve es soha nem latott C64-et mig nalam nem jart, a parja szinten IT-s csoka es o sem ...
szoval ez a Commodore legenda mar erosen megdolt
de ... most volt Las Vegasban Commodore expo ... a legfiatalabb resztvevo boven 40 fele jart, a masik veglet a tolokocsis osz oreg ...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 04. 19:28


Nekem már tényleg megfordult a fejemben, mi van, ha olyan "gyűjtő" mint én is, akinek nincs közvetlen kontaktja a többiekkel, egyszer majd útra kel... mi lesz az örökösök számára értéktelen, de inkább azt mondanám, ismeretlen "kacatokkal"?

Írjak, írjunk végrendeletet...? ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Aug. 04. 20:49


Lesz ezeknek ara kesobb is, ne fossatok mar :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 04. 21:01


Ara lesz, az utso fanok kozott...

Mikor beteg lettem ha Reynolds nincs az Amigak mentek volna a szemetbe ...

De igen, fossatok :D

Ugyhogy en mar elmondtam a tesomnak ha barmi tortenik velem, a Reynolds segitsegevel adja el a gyujtemenyi gepeket. Abbol a temetes siman megvan. Utana eladja a kocsit - annak ismeri az erteket - es ove a reszem a hazbol.

Ennyi. Es ez nem vicc. Tenyleg igy tortent. Mig nem tortenik valami velunk nem is torodunk vele ...

De azert most ne sirjatok! Meg itt vagyok! :D :P

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 05. 00:59


Quoting: dh1
Fejesztes alatt all

Én ezt akkor is kapkodásnak tartom. Először elégítsék ki a keresletet Vámpír 500/600 vonalon, oldják meg a 100% kompatibilitást, s aztán vágjanak új dologba.
Részemről befejeztem a további hardver harácsolást. A mostaniakkal sincs időm foglalkozni, szóval tök felesleges másik hóbortba belevágni. Tegnap magjött a Prisma Megamix, azt még befaragom a 600-ba, s ha minden OK, ezzel én teljesen jól elleszek....

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 05. 12:49


Quoting: dh1
Mig nem tortenik valami velunk nem is torodunk vele ...

Ez nagy igazság, amíg nem csap meg a szele, azt gondoljuk örökké tart(hat) minden, pedig nem...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 07. 19:25


Quoting: Kukacmarci
Én ezt akkor is kapkodásnak tartom


kapkodas? hany eve is csinaljak? :D
meg nem is voltam beteg amikor mar irtunk rola ;)

nem kapkodas, inkabb azt mondanam, hogy ez egy ilyen "startup" ceg ahol nem vettek szamitasba sok mindent.

kovetkezo talan jobb lesz ... ami meg azert necces mert ok megsem egy startup ceg hanem amatorok ... szoval olyan dolgokat varsz toluk amit nem tudnak, de nem is kell nekik, ezert amatorok, te pedig egy amatoroktol szarmazo hw-t akarsz amatrokent megvasarolni. Tetszik, nem tetszik ez van. Ez nem uj Phase 5 fele "ceg" ahol lassan 3 eve allitjak, hogy ok aztan mindent, kozben meg semmit, de az arakat mar tudjuk es akkor is Vampiret vennek hiszen ezek az arakkal ugy megborultak a P5-nel, hogy a Vampire messze olcsobb jelenleg (a nyito 100 euro koruli arrol meg ne is beszeljunk) es valszeg az is marad ... es meg mindig letezo hw :)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 07. 22:00


Quoting: dh1
ezert amatorok, te pedig egy amatoroktol szarmazo hw-t akarsz amatrokent megvasarolni

ahogy a dolgokat intézik, az valóban amatőr. Amit viszont megalkottak, az vérprofi. Amiga történelem legnagyobb dobása. Lehetne. Ilyen cuccal a kezemben keresnék valakit, aki legyártja/eladja, s részesedés fejében az én zsebemet is kitömi.
Valaki írta, hogy amerikai Amiga találkozón is 40+ volt a legfiatalabb versenyző. Még néhány év és mi is történelem leszünk szeretett gépünkkel egyetemben. Én inkább nem várok semmire, élvezem ami kézzelfogható.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 08. 00:08


En irtam. Las Vegasi Commodore Show

https://youtu.be/LZusKIt2cdQ

<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024