Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . 95 . 96 . 97 . 98 . 99 . 100 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 25. 01:09


Én hallottam olyat is, hogy kipper kiszállt a project-ből, szóval 600-as Vámpír nem nagyon lesz...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 25. 01:47


Te Kukac :D kipper ezer eve kiszallt aztan visszadumaltak, V600 Vampire meg ezer eve van, sot az volt legeloszor szal ugy mondanam az infod nem valid :)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 25. 01:52


dh1
Ezek miatt gondoltam így:
Kipper oldala:
'I don't intend on continuing with making the Vampire 600'
Majsta írta valakinek:
' since kippa decided to stop production we are not deciding what to do regarding v600'
Ne legyen igazam, de ne halad a sor, ahol rendelni lehet...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 25. 04:14 - Szerkesztve: alivemoon


Gondolom elég monoton dolog gyártani. Képzeljétek el, vagy 1000-et legyártottak fejenként. Nem ázsiai ember ettől bedilizik.
Vampir 600-nál szerintem a kialakítás miatt, a panel aljára a csatit mountálni külön tortúra.
Ehhez már valami gyárat kell keresniük, különben bediliznek.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 25. 06:18


Quoting: dh1
csak nem ugyan arra az "uriemberre" gondolunk? ;)

Á, biztosan nem... ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 25. 08:08 - Szerkesztve: dino


Quoting: alivemoon
Ehhez már valami gyárat kell keresniük, különben bediliznek.

Ha jol tudom az utolso darabok mar nem a melegszendvics sutoben keszultek, balkani technora...
Nem hiszem, hogy a gyartasba untak bele, inkabb az emberek beszolasai, vagyis, akik mast szerettek volna latni az FPGA ban, de ne legyen igazam...:D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 25. 13:05 - Szerkesztve: dh1


A Kipper2k tényleg kiszáll! Kukacmarci igazad lett...
"Hi all, Just a quick note to give you update on my status. I took a big hit on bad board production recently which has put a huge dent money wise on what i can and want to do in the future. I am going to exhaust all my supply of different projects that i have sitting about and will then kinda fizzle away and just do a few projects only. I don't intend on continuing with making the Vampire 600 boards and i will be exhausting those items also. Thanks for everyones support.
Brian"

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 25. 14:27


Akkor legalább eljő Viktor ideje :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 25. 19:10


Azt mondjak, hogy nem a Vampire koruli dolgok miatt szallt ki - ismet :D - Klipper hanem valami mas, nem vampiros sorozatgyartast elbaxott es emiatt ... anyagilag padlora kerult ... modjuk nem ertem, hogy ilyenkor nem zset kene termelni, es nem leallni?! Egyre bonyolultabb ez mar... mindegy, van mar V600v2 :D

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 25. 19:28 - Szerkesztve: alivemoon


Gondolom nem végleg állt le, hanem amíg rágják az elégedetlen ügyfelek a fülét.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 25. 21:45


igen ...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 26. 09:02


Én mondjuk Viktor fejlesztéseiben több fantáziát látok, de ez csak az én véleményem...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 26. 09:10


Quoting: yellowdog
Én mondjuk Viktor fejlesztéseiben több fantáziát látok, de ez csak az én véleményem...

Kérhetnénk esetleg 'Super CPU-t' C64-re? Vagy kívánság műsor hétfőn 2-től 5-ig?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 26. 13:08


Nem hiszem, hogy mostanában "meghátrálna", egészen a 8 bitig, hiszen 16 és 32 biten döngeti a csúcsokat :-)
Viccet félretéve, természetesen nem az én tisztem ez ügyben állást foglalni, ha ideje és kedve lenne hozzá, tuti, hogy össze tudná dobni, de ha jól tudom. most van pár folyamatban lévő (nem egyszerű) projektje.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 27. 03:05 - Szerkesztve: dh1


Vampire Mania - Nincs több Vampire V600V2 az A600-hoz?

Ez nem hivatalos infó, de elvileg sajnos valid. De természetesen amíg a Apollo-Vampire csapat nem jelenti be szándékát addig nem vehetjük készpénznek!

Egy Amigaworld.net thread (http://tinyurl.com/y9yrj25w):

Míg a Vampire-PCB-ket kezdetben kézzel készítették, ahogy a várólista nőtt, mind Majsta, mind Kipper a gyártást átadta egy harmadik félnek. A Kipper kézzel csak a PLCC aljzatokat szerelte a kártyákra, hogy csatlakozhasson az A600 CPU-jához, majd teszteltek és szállítottak őket (ez érdekes infó mivel az Amiga Mania V600V2 példánya is ezzel a hibával küzdött - hmmm). De sajnos a Vampire 600V2 lapkák végső gyártási tételei nagyon rossz hibaaránnyal készültek, amihez nagy mennyiségű tesztelésre, hibakeresésre és javításra volt szükség ahhoz, hogy minimálisra csökkentsék a batchek veszteségeit (mivel a gyártónak nincs érdeke a gyártásban, így felelősségvállalása sincs a gyártás során ami nonszensz szerintem - kínai gyártó.) Ezek a körülmények, úgy néz ki azt eredményezték, hogy a Vampire 600V2 tábla gyártását meg nem határozott időre felfüggesztik, szüneteltetik.

Kipper anyagilag nem bírta tovább... tehát mégis a V600V2 sorozatgyártási problémái "futamították" meg... Mivel a PLCC aljzatot ő szerelte a V600-akra, így valóban érvágás a projectnek Kipper kiszállása. Helyettesíteni kell(ene)...

Szóval nem valid információ jelenleg ... de ha már rebesgetik...

Bár olvastunk olyan információt, hogy Majsta a gyártást máshová szervezi át....

Meglátjuk, és reméljük a hír csak kacsa, és az is marad!

mc68k
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 27. 05:48


Így igaz, megy a munka ezerrel. Van egy rakás elkészült és *tesztelt* HC508, ScanPlus AGA. IDE4 két hét múlva újból lesz. Ezen kívül új dolgok is fejlesztés alatt állnak.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 27. 07:07


dh1
Szomorú hír...
Nem huhogás, csak egy vélemény, mindenki maradjon annál, amihez a legjobban ért. Anno a 3DFX is abba ment tönkre, hogy nem csak a chip-pet gyártotta, de már az egész kártyát is. A 'Szent Grál-lal ' a kezükben sikerült becsődölni... Én az egészet eladtam volna Schönfeld-nek vagy Amigakit-nek egy zsák pénz+részesedésért, ők pedig a profi hátterükkel elintéztek volna mindent. Megint ne legyen igazam, de ha a gyártás leáll, ki fogja frissíteni a 'core-t'? Mert ha ez is elhal, akkor néhány demon és benchmarkon kívül halovány a dolog. Ami támogatja, az nagyon gyors, de a legtöbb program/játék nem profitál belőle...
El van átkozva az Amiga. Anyacég is emiatt ment tönkre. Korát megelőző hardver de amatőr pénzügyi manőver...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 27. 07:13 - Szerkesztve: Kukacmarci


Most néztem az Apollo Accelerator oldalát, nem is lehet már Vámpir 600-at rendelni. Ha rányomunk, az 500-as rendelése jön elő.....
Szóval ennyi.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 27. 07:19 - Szerkesztve: dino


Quoting: Kukacmarci
nem is lehet már Vámpir 600-at rendelni.

Hm, akkor nem kacsa.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 27. 08:57


A hibás gyártásnak mi köze a pénzügyhöz? Ezt nem egészen értem.

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 27. 12:27


Az, hogy a gyártó nem vállalt anyagi felelősséget/garanciát arra, hogy működik is, ami kijön a gyárból. A baromi nagy selejtaránynál meg te kifizetted a gyártót, aztán eladni meg nem tudod. Veszteségminimalizálásból megpróbálhatod megtalálni a hibát és javítani, de ez baromi sok idő. Ami meg, mint tudjuk, pénz.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 27. 21:54


Hát én alapanyag/gyártási áron bevállalnék egy hibásat is, hátha javítható :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 27. 22:36


Vampire Mania - Az Femu 0.10 (Amiga 68k szoftveres lebegőpontos egység aka FPU) kiadásra került nyilvános teszteléshez!

http://www.apollo-core.com/knowledge.php?b=1&note=7442

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 28. 19:16


Amineten csemegézés közben csak nekem furcsa és hiányzik, hogy gyakorlatilag egyetlen program mellé nem képesek a fejlesztők egy kiba... screenshot-ot feltenni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 28. 19:36


Az aminet nem tamogat ilyen funkciot, a doksi meg txt file, hosszu evek ota ...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 28. 20:41


"No screenshot available", ott van minden leírás mellet a baloldalon.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 28. 21:11


Amineten? Ketlem :)
mi az url? csak mert aminet.net ilyen nincs, nekem legalabbis :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 01. 00:39


CD32 Mania - Szeretett konzolunk az utóbbi időben egyre több figyelmet kap. A nemrégiben bejelentett backside port és a Terrible Fire bővítő mellett a legfrissebb hír, hogy él és virul a Witcher névre keresztelt kiegészítő is! Amint a mellékelt videó mutatja, a protokártya jelenleg ott tart, hogy bootolni képes egy HDD-ről, illetve teljes értékű, bár pillanatnyilag Fast RAM mentes Workbench felületet tud betölteni. A WhichAmiga felismeri a CD32-t, a SysInfo pedig egész kellemes merevlemezsebességet mér. Csak néhány kósza megabyte RAM-mal kellene megdobni a kártyát, a hatás nem marad el. De most csak dőljünk hátra és figyeljük a közelgő eseményeket! Only Amiga makes it possible!

https://youtu.be/-iQqOZ1NgAk

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 01. 08:48


Quoting: dh1
Amineten? Ketlem :)
mi az url?

aminet.net
Itt bármire mehetek, az alábbihoz hasonló oldal fogad:



dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 01. 09:58


jah, a doksiban... azt hittem a fooldalon
en meg eletemben nem lattam screenshotot soha ott :)

<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . 95 . 96 . 97 . 98 . 99 . 100 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024