Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . 95 . 96 . 97 . 98 . 99 . 100 ... 186 . 187 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 00:08


Elbox Mania - Egyik szemem sír és a másik is. Az Elbox kihozta új BlackBOX tornyát Amiga 1200-as gépek számára. Az előzetes fotók alapján ismét egy minőségi Amiga kiegészítőt készített az Elbox! Taps! Mi ez a csend?! Hm? Ki fütyül?! Jah, ti már tudjátok? Hm ... vázoljuk a többiek számára is! A szép mélyfekete torony látszólag tökéletesen van kialakítva, csak várja Amiga 1200-asotok alaplapját ... DE! Francia kollégánk vásárolt magának egy ilyen cseppet sem olcsó tornyot. Tapasztalatait megosztotta velünk. Ő egy A1200-est, Blizzard 1230MKIV-es turbinát, FastATA kártyát és az új Mediator PCI 1200 TX black PCI illesztőt tervezte beépíteni a kis fekete gyöngyszembe! Ekkor jöttek a pofonok, de hogy maradjunk a témánál a FEKETE leves! Nincs semmiféle rövidzárlat elleni védelem a házban, az A1200 mobo közvetlenül hozzáér a fém házhoz... Aztán, az alaplap jobb alsó sarkánál nincs lefogatási, lecsavarozási lehetőség, mivel konkrétan hiányzik egy furat... enélkül a mobo kissé lebeg ... Leküzdve a rövidzár és hiányzó lyukak problémát, érezte, hogy már hamarosan hasznlni kezdheti fekete masináját. De NEM! A beszerelt Mediator és FastATA után jött a Blizzard. Nem fér be! Hozzáér a ház felső részéhez, csak nagy nehezen lehetett betuszkolni... enyhen hajlik is minden, emiatt. Aaaaaaaaaaaaaaa! A srác szerint egy B1260 mar el sem fér. Ahhh! Az ár... Francia dealertől vette, csak a házvolt 360 euro, és ilyen problémákkal kell küzdenie... Sajnos nekünk jelenleg nincs rá lehetőségünk, hogy megerősítsük vagy cáfoljuk a dolgot. Addig is itt vannak a srác saját fotói! Szomorú vagyok ha ez igaz ... és reméljük, hogy az az Elbox remélhetőleg gyorsan javítja a hibákat (fura lenne ha teszt nelkül adták volna ki...)

Forrás: http://steel-alive.fr/

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 00:53


Bodega Mania - Melyik az az Amiga amely mellett egy A2000 is eltörpül? Amiga fanok legalább kettőt tudnak felsorolni, de mi most az egyiket ajánlanánk figyelmetekbe! Bodega Bay! Magyar jelentése csapszék bormérés vagy kunyhó. Itt egyikkel sem találkozunk :D Csodás A500 kiegészítő! Anno álmaiban szerepelt, hogy egy ilyen csodával bővíteni A500Plus gépsárkányomat. Az Acompnál vagy az 576-nál kapható volt. Ára vetekedett A500/+ nélkül egy A2000-el. Persze soha nem lett ilyenem, pedig kis hazánkban jó pár ilyen bujkál. Ezzel A500-unk közel egy A2000 teljesítményét hozta! Német kolléga ékes német nyelven mutatja be ezt a keveset látott hardvert! Nézzétek! Fordítás bekapcsolható! Gesundheit! :D

Forrás: https://youtu.be/3z8e-HrN4-E

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 00:56


Rendelt már valaki az Individual Computerstől valamit?
HA out of stock a cucc, preorder-kor mekkora összeget kell utalni? Ha kell egyáltalán....

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 01:04 - Szerkesztve: dh1


Hat ez keteselyes ... mert ha kuldesz zset lehet lenyelik, de lehet azert rendelnek egyaltalan, mert te kuldtel penzt :)

neztem a kepeket ... hat az az oraport baromi szar helyen van ... egyatalan mar azt nem ertem, hogy Indivision ECS nelkul is, hogy dugsz ra barmit? Hiszen kozvetlenul ott van mellette az A600-hoz csatalkozo ... es ha mindez nem eleg a sajat kartyaja (scandoubler) mindez fole log ... pedig a A604N mar ujratervezett kartya ... lehet nem hitte, hogy USB-n kivul mas akarnak meg valamit csatlakoztatni? :(

neztem, hogy emelni lehet-e egy plusz tuskesorral, de ha jol latom oldalt van az a fuggoleges(vezersik) :) PCB ami ezt nem teszi lehetove? ... gondolom de kerdezem is, mert nem latszik annyira ...

Hat ugy gondolom, hogy a flat 22 plusu szalagkabel talan elfer, bar szerintem fesziteni fogja mind az A600 csatit mind az ECS scandoublert ... bar sajna ilyen faszanyosan felszerelt kissarkany nem volt a kezem ugyeben ...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 01:14


Quoting: dh1
lehet nem hitte, hogy USB-n kivul mas akarnak meg valamit csatlakoztatni? :(

Pedig minden tőle van... Eddig minden pont befért, csak az Indi ECS földelés kábele nem, de azt helyettesíti - remélem - Az USB földkábele. Gondoltam a clockport kábelnek megreszelem a fekete csatlakozóját, így talán befér...
Primary portra bármit lehet kötni, ezt megkérdeztem Schönfeld-től.

Quoting: dh1
Hat ez keteselyes ... mert ha kuldesz zset lehet lenyelik, de lehet azert rendelnek egyaltalan, mert te kuldtel penzt :)

Ezen gondolkodom:C64 Reloaded MK2. Jövő hónapban kezdik el felvenni a rendeléseket. De ha most megveszem a Prisma-t, akkor nem igen lesz rá egyben zsém... Pedig erre már 1 éve várok.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 01:16


Sajnos vagy szerencsere nincsenek ilyen gondjaim ...

Amugy en mar jopar Schonfeld cucc vagast, reszelest lattam a neten csakhogy valahogy elferjen ... volt konkret fureszel vagas is

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 01:18


dh1
Gondolom ez a clockport kábel nem ördögtől való dolog, itthon is lehet csináltatni/venni ilyet?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 01:31


biztos, de en ilyen boltot vagy emberket nem tudok ... esetleg Dezzel beszelj, o mar jol kiokumlalta az ilyen mit hova hogyan es mivel csatlakoztassuk :)

vagy turd fel az EBay-t vagy a kinai vaterakat :) mert a linkekt amit adtam ott ilyen 1000-2000 db rendelesre irnak arat ... de tuti van ahol lehet 1 darabot is venni

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 08:35


Quoting: dh1
Francia dealertől vette, csak a házvolt 360 euro,

Ez durva.

Quoting: dh1
, pedig kis hazánkban jó pár ilyen bujkál

Azthiszem adsr nek is van egy ilyen cucca, de javitasra szorult,mikor megvette, tenyleg, sikerult mar mukodesre birni?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Júl. 20. 10:28


Quoting: dino
Azthiszem adsr nek is van egy ilyen cucca, de javitasra szorult,mikor megvette, tenyleg, sikerult mar mukodesre birni?

Nem, nekem nincsen. Csak szeretnék. Anno 93-ban a szolnoki partyn majdnem nyertünk egyet a Los Angeles Lamerssel :D. Jó sokáig csak mi voltunk "demoval", aztán előkerültek Absolute!-ék (CRM, Lord, Rack), és benevezték a Crackout introt. Megnyerték.

Tavaly, vagy tavalyelőtt jött egy úr a múzeumba, ő említette, hogy neki volt Bodega Bay-a, de KIDOBTA bazzeg. Csak az AT386 kártya maradt meg belőle,azt megkaptam.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 20. 10:41


adsr
Egy eve kb, amit a vateran leutottel az nem Bodega Bay volt?
MEg beszeltunk is telefonon, hogy en is majdnem megvettem, de te gyorsabb voltal, aztan kiderult, hogy valami gyikja van. Na azzal mi van?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Júl. 20. 11:19 - Szerkesztve: adsr


Nem, az egy Comptec ház volt. Benne egy Amiga 500 alaplap. A billentyűzet kábel forrasztásait kellett igazítani, azóta tökéletesen működik. Van benne egy HC500 (Viktor fejlesztői kártyái közül az egyik, ebben még nincs turbó, de már van Kickstart, RAM, meg CF+IDE csatoló.)

Ez az a gépezet.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 20. 11:35


Quoting: adsr

Ez az a gépezet.


Hu de fasza cucc ez!
De kar, hogy nem en voltam a gyorsabb, kb egy fel percen sem mullott... :)
Mennyi is volt?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Júl. 20. 11:48


Quoting: dino
Hu de fasza cucc ez!

Az Amiga 500 alaplap mutatja a ház méretét. KÚÚÚÚRVANAGY :D. Ebbe lehetne csillagrombolót építeni és még akkor is szellős lenne :D.

Quoting: dino
De kar, hogy nem en voltam a gyorsabb, kb egy fel percen sem mullott... :)

Jaja, úgy rémlik, hogy csak a célfotó döntött. Nővérem hozta el Debrecenből, a békéscsabai kiállításom idején kaptam meg, szóval gigamámor volt :D!

Quoting: dino
Mennyi is volt?

20 ezer, ha jól rémlik. Ennyit még a hülyének is megért, nem hogy nekem! :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 21. 18:28


Sensible Mania - 2017 JÚLIUS / JULY 29-30 // Már csak egy hét és kezdődik az The Official Sensible World Cup, BUDAPEST - HUNGARY: két nap / több mint 50 profi Sensibler :) / 10 nemzet // ONLY ONE WEEK TO GO / A WEEKEND / 50+ PLAYERS / 10 NATIONS PRESENT // Amiga és / and PC! 2017. július / july 29 (PC) - 30 (AMIGA)! Ott a helyed!

Sensible Days

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 21. 20:16


Aminet???

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 21. 20:18


Quoting: yellowdog
Aminet???


hm?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 21. 20:38


Unable to connect to database...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 21. 20:59


Quoting: yellowdog
Unable to connect to database...


ha ezt meg1x le kell irnom penzt kerek erte :)

http://wiki.aminet.net/Mirrors

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 21. 21:58


Mea culpa...
Az ember (és én is) mindig tanul valami újat :-)

Scifi
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 21. 23:54


Quoting: Kukacmarci
Rendelt már valaki az Individual Computerstől valamit?

Én rendeltem 2016.-ban 3-4 napon belül itt volt a cucc... Csak az amigakit szállít 4 hónapra. Ma végre megjött a prisma megamix és az óraport elosztó. Annyiban hibázik csak a dolog, hogy a prismához nem jár óraport kábel, de az usb kártyáéval ki tudtam próbálni, f*sza!

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 22. 01:17


Scifi
Individual-nál csak az lett volna a kérdés, hogy ha valamire előrendelést vesznek fel, akkor azonnal kell fizetni az egészet vagy csak egy részét, esetleg csak akkor, mikor megvan a cucc?
Prisma-hoz írják, hogy a kábelt külön kell venni...
Milyen gépbe raktad?

Scifi
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 22. 09:23


Quoting: Kukacmarci
Milyen gépbe raktad?

Amiga 1200-be, és igazad van tényleg írják. Közben az Alinea computernél találtam óraport kábelt és van nekik prisma is.
Quoting: Kukacmarci
Individual-nál csak az lett volna a kérdés, hogy ha valamire előrendelést vesznek fel, akkor azonnal kell fizetni az egészet vagy csak egy részét, esetleg csak akkor, mikor megvan a cucc?
Én az egészet utaltam...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 24. 15:26 - Szerkesztve: dh1


Vampire Mania! - vagy inkább kálvária? Ma reggel először Majsta eBay accountját, később a weboldalát is felfüggesztették (vagy ő maga)! Hogy ez pontosan mit jelent, még nem tudni, de vélhetően a Vampire - Apollo projekt környékén egy újabb nehéz időszak köszönt be. Sajnos jellemző, hogy a retro számítástechnika mint társadalom, meglehetősen őrült módon működik, így nem meglepő, ha ismét gáncsoskodás ért célt a Classic Amiga tengerén a felszínen maradásért küzdő Vampire hajót illetően. Most mindenesetre elindítunk egy emailt Majsta felé, ha megtudunk részleteket, természetesen frissítjük a bejegyzésünket.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 24. 18:02


Nálam működik majsta oldala. A legutolsó post pont az eBay problémákról van. Én is olvasgattam a fórumokban, hogy valaki állandóan bejelenti az aukcióit.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Júl. 24. 18:05




dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 24. 19:50


Quoting: BSzili
Én is olvasgattam a fórumokban, hogy valaki állandóan bejelenti az aukcióit.


Delutan orakon at nem volt elerheto (bar lehet sokan neztek egyszerre es megborult a szerver :). Igen es az Ebay Majsta ellen dontott... ami azert gaz, mert rossz reklam nekik, akar alkatreszbeszerzes okan is, a kiesett bevetelt nem is emlitve ...

Egyebkent az Ebay mostansag igen kocsog modon jar el. Egy ismerosom jart igy pl tegnap, pedig abszolut nem o volt a problema. De mivel nem USA user, hanem kelet-europa, kerdezes nelkul ott buntettek ... namost Majsta honnet is kereskedik. Jaaaa megvan ... kelet-europa ... no comment

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 24. 20:26


Bezzeg amikor vatera-hu-n jeleztem egy bizonyos Amiga alkatrésszel és eladóval kapcsolatban egy hibát, ott az volt a válasz, hogy nincs módjukban ellenőrizni, hogy tényleg megtévesztő-e...
Aha, vagyis szarnak rá ki mit akar elpasszolni, csak a részesedés számít...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 24. 21:31


Quoting: yellowdog
bizonyos Amiga alkatrésszel és eladóval kapcsolatban


csak nem ugyan arra az "uriemberre" gondolunk? ;)

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 25. 00:45


Quoting: dh1
csak nem ugyan arra az "uriemberre" gondolunk? ;)

Szerintem sajnos több is van. És persze több néven is.

<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . 95 . 96 . 97 . 98 . 99 . 100 ... 186 . 187 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024