Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . 95 . 96 . 97 . 98 . 99 . 100 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Jún. 24. 22:16 - Szerkesztve: dh1


Óraport Mania - Az Amiga tudása mellett népszerűségét a nagyszerű bővíthetőségének is köszönheti! Nincs olyan kártya, alkatrész egyen az régi avagy modern amit Amigához ne illesztettek volna már (eredetileg itt azt akartam írni, hogy nincs olyan kártya amit Amigába ne dugtak volna már, de hamar rájöttem, hogy az Amiga szó jelentését össze kapcsolva ezzel a mondattal talán ez a fogalmazás nem lenne szerencsés, és hát tiszteljük Amigánkat :) ). Szóval kérdezz és az tuti van Amigára már :). És nem csak a nagyvasak aka A2-3-4000, hanem talán a kisebb tesók jobban el vannak engedve hardver ügyileg. Most egy nagyszerű újabb fejlesztés kapható az Amiga Kit webshopjában!
Az Amiga Kit Amiga Store örömmel jelenti be, hogy a Matthias Muench-szel közösen fejlesztettés és kínáljuk az innovatív 4-irányú Clockport Expander-t (óraport bővítőt) az Amiga 1200 számítógépekhez.
Amikor a Commodore az A1200-be tervezte az óraportot más célja nem volt, mint a valós idejű óra csatlakoztatása az Amiga 1200 számára. Az évek során más gyártók felfedezték ezt a felületet maguk számára, és számos innovatív bővítést vezettek be a piacra. Ezek főként hangkártyák, interfészkártyák és USB-kártyák voltak (és még jónéhány). Gyorsan megkedvelték a felhasználók és az Amiga 1200-as számítógépekben több ilyen portot szerettek volna. Ez az első Clockport bővítő, amely lehetővé teszi akár 4 eszköz csatlakoztatását az Amiga 1200 részleges 22-tűs óraportjához, tehát szükséges a 40 tűs óraportból 22 tű. A korai példányokban mind a 40 tű telepítve van, míg a későbbi gépekben a gép jobb oldalán vannak csak tűk, és pont ez a jó. Sajnos vannak alaplapok ahol a tűk csak a bal oldalon vannak. Ez sima valós idejű órabővítéssel működik, de a bővítőkártyához nem felel meg. Szükséges az alaplap további tűkkel való bővítése, lehetőleg hozzáértő személlyel. A 0-as port (0,1,2,3 port) kompatibilis az eredeti óraporttal (cím $ d80001), míg a többi port lefedi a Zorro-IV kártyák bővítő slotjai címeit ($ d84001, $ d88001 és $ d8c001 cím). A Clockport Expander kialakítását úgy választották ki, hogy egyrészt ne ütközzön más kiterjesztéssel, másrészt a meglévő óramutató-bővítményeket az eredeti házban is csaknem optimális körülmények között lehet újra felhasználni. Az új C verziót (volt más korábban ilyen kártya), az Amiga Kit és Matthias Muench állította össze, egy minden igényeknek megfelelő pro bővítőként! A kártya az Amikit Shopban megvásárolható, 29 euro + vám + szállítás!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Jún. 25. 00:46 - Szerkesztve: dh1


kettozte a hirt, bocs

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Jún. 25. 02:39


OS4-es lepke :D

https://www.youtube.com/watch?v=h6JVSRm2J3Y

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Jún. 26. 14:49


Mar a lepke logot is lopjak?
Szegyeljek magukat... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Jún. 26. 23:18


hol itt a logo?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Jún. 27. 06:44


Ja, jó kérdés.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Jún. 27. 09:54


Quoting: dh1
hol itt a logo?

Jogos... :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Jún. 27. 10:22 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
OS4-es lepke :D


Bocs, hogy nem birtam ki, de mennyivel szebb ez:
1
:)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Jún. 27. 12:41


Quoting: dino
nem birtam


nem szoktad ... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 11. 00:12


Csak a bennem felmerült kérdések ... kéretik nem a véremet venni :D

Tracker Mania - Ray V Mann dolgozik a MilkyTracker Amiga Vampirizált 68k verzióján. Nemsokára elérhető lesz az Amineten!

A MilkyTracker egy nyílt forrású, többplatformos zenei alkalmazás, amely a .MOD és az .XM modulfájlok létrehozására szolgáló zeneszerkesztő. A népszerű MS-DOS-os Fasttracker II-ra hajazó, modern PC-s változat különleges lejátszási módokat kínál. Amiga ProTracker 2/3 kompatibilis.

A Vámpírhoz később érkező direkt PAMELA (PAULA 2.0) driverekkel fogja igazán jól érezni magát.

Jelenleg AHI-n csak UAE-JIT alatt (AmiKit 3.9-es rendszeren tesztelve) használható jól. A portoló elmondása szerint ez sajnos az igen bugos AHI miatt van (az AHI jo dolog lenne, csak a megvalósítása nem volt éppen megfelelő - a kódere anno saját maga is bevallotta gyógykezelése után - és ez nem vicc -, hogy az AHI hagy nemi kívánnivalót maga után). Az AHI elhozta az egységes hang kezelést Amigára, ugyanakkor évek óta visszafogja az Amigás rendszereket. Reméljük ez Pamelával és az új meghajtókkal változni fog. Persze felmerülhet bennünk a kérdés, hogy az eddig szabványosnak elfogadott AHI elhagyása, más régebbi, csak AHI-val vagy saját drivereivel kompatibilis audió hardverekkel mi lesz? Megmarad az AHI vagy minden régebbi hw kap új meghajtót?! És esetleg átköltözik Classic AOS 3.1-3.9-re is az új szabvány? Ezek csak a számunkra épp felmerülő kérdések.
Ez az Apollo OS és a jövő zenéje lesz.

Az UI a jelenlegi PC-s verziót követi, de valószínűleg Amigásítva lesz Ray V Mann szerint.

Forrás: Vampire Accelerators Users Group

https://youtu.be/LPMh7HMmB3o

Scifi
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 11. 03:01 - Szerkesztve: Scifi


Dh1! Kérdés mennyi idő alatt küldi el az amigakit az óraport bővítőt. 3 hónapja várok a prisma megamix-re !

Scifi
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 11. 03:08 - Szerkesztve: Scifi


Sok termékük "in stock", mikor utalsz nekik akkor meg le se sz*rnak... Soha többet nem rendelek tőlük. Semmit!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 11. 08:12


Quoting: Scifi
Sok termékük "in stock", mikor utalsz nekik akkor meg le se sz*rnak... Soha többet nem rendelek tőlük. Semmit!

Huha, hajszal pontosan ugyan igy jartam, gondoltam en is, aztan megjott tbb honap utan, miutan kianyaztam magamat, megis rendeltem ujra, de mar az angliaban elo haveron kereeztul,egyebirant ez egy keyrah bill atalakito volt. Furamod angiaba egy het alatt megjott neki. Szerintem a magyar postazas utalatos nekik, vagy nemtudom...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 11. 09:10


Quoting: dh1
Az AHI elhozta az egységes hang kezelést Amigára, ugyanakkor évek óta visszafogja az Amigás rendszereket.

Annyira nem rossz dolog az AHI szvsz! Marmint, elhozta az egysegesseget az Amigara, ami tok jo!! Aztan ha az implementacio az interface alatt nem eleg franko, azon meg akkor is lehet segiteni! Amugy is az mar erosen hw fuggo!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 11. 11:56


Nem tudom, nem az en cegem :) 2 honapja rendeltunk kb. Amikittol, de kb. ket heten belul megvolt.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 11. 12:01


Magas (device) szintű használat esetén szerintem nem sok különbség van AHI és egyéb hasonló hangrendszer API-ja között. Library szinten már vannak hiányosságok az API-ban. Nekem a legfájóbb, hogy nem lehet megnézni, hogy egy csatorna szabad-e vagy egy hang lejátszása befejeződött-e. Hallottam panaszokat a rossz minőségű resamplerekre is, de azt át lehet írni a publikus API változása nélkül.
Összességében nekem nem volt komoly problémám az AHI-val a fent említett fájó pontokat leszámítva. Konkrét kritika nem nagyon hangzott el azonkívül, hogy bugos meg visszafogja az Amigát, szóval arra nem igen tudok reagálni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 11. 12:31


konkretan a keszitoje anno Martin Blom pont idegosszeomlas miatt korhazba vonulva de egy tiszta pillanataban (vagy nem :) vallotta be, hogy mennyi gond van vele. Amugy meg az AHI elso release 1996, en azota csak azt hallom mennyire szar, es egyebkent ha egy-egy demo vagy jatek tamogatja a nativ Paulat (nem AHI-n) es esetleg az AHI-t is akkor merheto teljesitmeny beli kulonbseg van a nativ javara... Emlekszem anno az AHI-t kellett buheralni, hogy plusz fpseket szedjunk ossze demokban :)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 11. 13:28


Az AHI nyilván nem demo készítésre van, de ettől függetlenül nem kell mindent belassítania:
http://www.amigaamp.de/AHIresults.shtml

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 11. 14:08


Az AHI-nal van valami, hogy ha olyan SampleRate-et kersz, amit a HW nem tamogat, akkor O azt mondja, hogy semmi gond... majd O konvertalja arra, ami elerheto az adott hardveren. Nyilvan ez teljesitmeny igenyesebb dolog....

De ez is arra hivatott, hogy elfedje a HW-ek kozti kulonbseget.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 11. 18:31


hahaahaamuhahaahaaahhhhaaaaaaaaa :D

Vajon kinek a demojaval mutogatjak a Vampire FPU-t?
Na? Naaaa? Naaaaaaa?

Ez a nap poenja :D

Singularity is Just The Beginning by Singular Crew

Ki a koder? :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Júl. 12. 00:15


*sigh* :)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 16. 11:14


Írtam Amigakit-nek, hogy van-e ténylegesen Prisma Megamix raktáron. Értem ezalett, hogy amit azonnal el is küldenek, nem kell hónapokat várni rá.
Itt a válasz:
Hi

We assemble the back plates separately to each order. This takes a few hours per card.

Who is your friend ?

Thank you

Picit mellébeszélésnek érzem, és azt sem tudtam meg, kivel leveleztem. Én alábiggyesztettem a nevem....

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 16. 13:43 - Szerkesztve: dino


Kukacmarci
Ki a baratod? :D
Ez jo :D

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 16. 22:28


A helyes válasz pedig nyilvánvalóan a Google. :P

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 17. 00:02


Végül kaptam választ. Van, de csak szerda után tudják küldeni, addig a technikus szabin van... Ez teljesen OK, mert csak az volt a fontos, hogy ne hónapokat kelljen várni rá.
Hétfőn szét is kapom a 600-ast, s megnézem a helyet benne.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 17. 12:03


Most, hogy szétszedtem a gépet jött a következő hüle kérdés. A604n-en van 2 darab clockport csatlakozó, de az egyiket a Rapid Road használja, másikra meg az van írva, "Red marker Delfina". Ide köthetek mást is vagy csak Delfinát? Persze, köthetek, csak egészséges is? Prisma Megamixet isekötve nem teszek kárt az egészben?. Írtam icomp-nak is, várom a választ....

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 17. 17:42


Megkérdeztem a legilletékesebb embert - Jens Schönfeld - et, lehet-e kötni a clockport-ra mást is, mint Delfina.
"Hi,

the primary clock port can be used for any clock port device. I cannot guarantee other devices to work (especially the Prisma card is a flaky thing"

Nos ez akkor kipipálva:-)
Viszont... A clockport kábel nem fér el az ECS scandoubler alatt... picit magasabb, mint kellene. Kérdés, van-e/lehet-e gyártani/csinálni low profile clockport kábelt, ahol a - nem tudom a nevét - fekete csatlakozó alacsonyabb, mint a szokásos?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 18. 00:07


Letezik FLAT 22 tus kabel:

https://www.alibaba.com/product-detail/2-54mm-pitch-idc-connector-and_60512246524.htm l

de hogy honnet szerzel... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 18. 00:09


Fotozd le a problemas reszt ... mi pontosan a gond

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 18. 00:42 - Szerkesztve: dh1


CD32 Mania - Stephen Leary a TerribleFire Amiga bővítő kártyák tervezője elkészült a CD32-be szánt RAM & IDE bővítést tartalmazó kártyájával, a TerribleFire TF328-al! 8 mega FAST RAM mellett ide portot tartalmaz. A kártya illesztéséhez kell egy CD32 Expansion Slot is. Ez külön beszerzés. És milyen jó hír, hogy a Retro 7-bit épp most hozott ki egy CD32 Expansion Slotot! :) Az új illesztő két kártya helyet tartalmaz (ez egyébként minden CD32 bővítésnek része volt). Ebből az egyik a CD32-höz való illesztéshez szükséges. Egy VGA kimenet is az illesztő része. Scandoubler nélkül. Tehát csak 15khz-es PAL RGB kép megjelenítésére képes monitor megfelelő hozzá!

Az illesztő 60 euro + posta áron rendelhető több dealernél.
http://tinyurl.com/y84uss2r
http://tinyurl.com/yb5hd3vf

A TerribleFire TF328-nak még nincs ára. Mivel Stephen Leary open source tervként készítette, a kártyához ő ha jól tudjuk jelenleg csak a PCB-t gyártja, minden más beszerzése saját megoldandó probléma, nem kiváltképp az összeszerelése. Bár más korábbi TerribleFire kártyák végszerelését többen is végzik ... pontos árat ezen kézműves :) gyártóktól kell megérdeklődni. Reméljük nemsokára elérhető lesz maga a vég szerelt kártya is. Avagy esetleg egy hazai változat! ;)

Forrás: Vingt Trois Seize Facebook és retro.7-bit.pl

<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . 95 . 96 . 97 . 98 . 99 . 100 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024