Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . 95 . 96 . 97 . 98 . 99 . 100 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Ápr. 03. 22:05


pre-order vagy nem pre-order rendelo vagy?

ez CSAK a pre-order rendelokre vonatkozik

meg tobb mint 2000 rendelo van nem pre-orderben

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 04. 01:04 - Szerkesztve: szucsi65


Ki számított pre-ordernek? Amibay fórumon találtam listát ezekről a megrendelőkről ahol 90, és 120 eurós áron adták a kártyákat. Hát ezekközt valóban nem szerepelek. Viszont elég régen leadtam a megrendelést. Az apolló oldalán található 250 eurót biztos nem adok érte, remélem a mezei megrendelőknek nem ilyen turbós árat kell majd fizetni. (és hogy előbb kapom majd meg a kártyát mint az első nyugdíjamat)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 04. 11:41


Quoting: szucsi65
Az apolló oldalán található 250 eurót biztos nem adok érte

"No money no funny bunny honey!"
Most már mindenki ezen az áron kapja, szerintem. Az A500-as meg EUR 300. Szóval ez még bónusz. Ha csak veszel hozzá memória bővítőt, cf adaptert, scandoublert, már majdnem ott vagy, s akkor még sehol a turbó kártya...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Ápr. 04. 11:52


Hat Szucsi65 szerintem te nem voltal akkor pre-order. Neked 250 lesz. De azt mar nem kellett befizetni? Amugy en nem vagom, mi tesztre kaptuk soron kivul. Mi csak hireket irunk. Megkerem Reynoldsot irjon Majstanak. Amugy az Amiga Mania 11-ben lathato teszt cikk baromira tetszik nekik meg az egesz ujsag, lelkendezve irogatjak - igaz YADA :) -, hogy a magyarok milyen fasza csokak. :D Szoval megprobaljuk megtudakolni mi is a stajsz ...

Nem igerek semmit, csak megprobaljuk...

Ki milyen neven rendelt es mikor?

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 04. 11:58


Quoting: dh1
Ki milyen neven rendelt es mikor?

Én az Apollo oldalon még szeptemberben. Vagy amikor írtad, hogy ott kell rendelni 738. voltam akkor....
Csak mail címet kellett írni, státus:
Robert, your order status for a Vampire V600 V2 is :
Expressed interest

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Ápr. 04. 12:24


Nah Kukacmarci tuti nem preorder es azota a lista 2300 felett van :)

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 04. 12:56


Amikor én megrendeltem, még nem írt sorszámot, és azt sem hogy eddig hányan rendelték meg.
Mostani státusz az iszucsi@gmail.com e-mailre:
Szűcs, your order status for a Vampire V600 V2 is :
Allocated (handled by kipper2k)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Ápr. 04. 13:32


Gondolom csak tudod, hogy preorder vagy sima vasarlo vagy, ezt en nem tudom eldonteni helyetted :)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 04. 14:42


szucsi65
Szerintem neked kapni kellene mail-t, hogy benne vagy a soron következő 100-ban. Szerintem. Nézd meg a spam mappát....

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 04. 16:04 - Szerkesztve: szucsi65


Quoting: Kukacmarci
Nézd meg a spam mappát....

Néztem folyamatosan, sajnos semmi.
Lehet aki amibay-on rendelte meg az lehetett pre-order, én ott regisztrálva sem vagyok. :(
A nyitó hozzászólásban ott a lista.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Ápr. 11. 01:25


Game Mania - Na, jelentkezzen az aki minden Amiga játékot látott már! Igen igen, te ott hátul? Hm, mégsem! Senki sem vállalja? Szóval akinek van kicsivel több min 7 órája, amit nem azzal tölt, hogy Amigas játékokat játszana végig, hanem inkább csak nézné őket, akkor itt a lehetőség. Egy youtuber 7:25:7 órányiba sűrítette az összes Amigás játékot (szerinte). Szép teljesítmény (nem komplett a csóka :) ) és ráadásul minden játék címe feliratozva van, de aki veszi a fáradságot és talál olyan gamét ami nem szerepel eme videó szörnyszülöttben, azt azonnal jelezze nálunk! Persze ehhez végig kell nézni ezt ezt a közel 26700 másodpercnyi tömény Amiga orgazmust. :)

URL

Ismét jelentkezett a youtuber aki az összes Amigás játékot 7 órába sűrítette. Csakhogy most az összes CD32 játékkal tette mindezt. Kicsivel több mint 40 perc. Beneveztem rá és végignéztem. Láttam pár olyat amit még soha, de nagy részét ismertem. Meg nem tudnám mondani maradt-e ki belőle. Az biztos, hogy valami automatikával készült, mert több videó is láthatóan elég hülye állapotában került bevágásra (nem a játék maga, főmenüben kavarászás, néhol 1-2 másodperc csak a bevágás). Ettől még jó és hiánypótló megvalósítás.

URL

És persze nem maradhatott el az összes CDTV game is! Jön 020, 030, 040 és 060 válogatás is? ;)

URL

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 11. 12:40


Jó sok szabad ideje lehet:-)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 11. 13:19


CD32 Pinocchio sosem jelent meg, bár CDTV verzió van ebay-en, de az is csak CD-R formátumú. Valaki vette a fáradságot, s ami fenn van a neten, ahhoz csinált CD-t és kézikönyvet/borítót.
CDTV lista pedig eléggé hiányos, ennél azért jóval több minden jelent meg rá. Turrican 2 is kimaradt, meg a Loom, Indiana Jones, Xenon 2..... Ez így halovány.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Ápr. 11. 14:36 - Szerkesztve: dino


nem fikazunk, fogyasztunk... :)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 12. 00:17


Az elgondolás nem volt rossz, de a megvalósítás már nem annyira.
Természetesen azért megnéztem....

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Ápr. 12. 01:22


Quoting: Kukacmarci
azért jóval több minden jelent meg rá


sejtettem, de a 7 orast szurje meg valaki, amugy ha van ingerenciad ra es kigyujtod mi hianyzik a CDTV felhozatalbol, jelezhetjuk neki, hatha csinal egy jobb videot...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 12. 10:20


dh1
Ok, majd mail-ben küldöm a listát. Mondjuk sok multimédia dolog jelent meg rá, ami nem szorosan game, de ha az össze erre megjelent cuccot szeretné bemutatni, akkor itt a helyük. Csak jelezném - nem a reklám helye - hogy, 150 féle eredeti CDTV lemezem van, s nekem is hiányzik még jópár. S van egy eredeti CDTV katalógusom is, amiben olyan játékok is szerepelnek - ezekből sajnos semmi sem lett -, mint a Monkey Island,Future Wars, Putty, Kyrandia....
Ha érdekel, beszkennelheted:-)

Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Ápr. 12. 19:53 - Szerkesztve: Peti


Kukacmarci: a Monkey Island ugyan létezik (a wikipédián is említik!), egy újságíró tesztelte is anno, majd visszaküldte a kiadónak - de beszerezhetetlen. Az extra rajta a CD soundtrack. Amúgy a Sherlock Holmes Consulting Detective, Loom, Indiana Jones and the Last Crusade CDTV, és a Magic Island CD32 is megvan? :)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 12. 23:09


Peti
Sherlock Holmes Consulting Detective, Loom megvan, Indiana Jones évente 1-2 van eladó, akkor is EUR 300+ áron, de nem adom fel. Monkey Island-et sosem láttam eladót, pedig 2003 óta gyűjtöm a CDTV-t. Mindent, ami eredeti hozzá. Nekem ez a hangyám. Sajnos mostanában nagyon megy a "remastered" dolog, így van néhány lemez, amit sikerült elértékteleníteni. Ilyen a Space Wars és a Pinocchio. Előbbit egy kedves amerikai figura újra gyártatta/nyomatta. Azt mondta, megvette a jogokat, így legyártatott 100 darabot belőle. CD-R minőség, újranyomott borító és kézikönyv. Olyan is. Pinochio-t meg egy angol srác csinálta/árulta ugyanott. Bevallotta, hogy nem eredeti, így nem kellett, bár GBP 30-ért adta. Na ezt a kettő "ritka" lemezt felvásárolta egy német srác, s most jó drágán próbálja eladni. Space Wars már lement 300-ról 77-re, s úgy hirdeti, az övé eredeti. Csak az a gond, hogy a CD belső körében ugyanaz a felirat a szerinte "eredetinél" és az után nyomottnál is.... Ez így gáz, bár a kézikönyv valóban eredetinek tűnik.

Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Ápr. 13. 11:27


Km: a Monkey-nél hogy beszerezhetetlen, azt úgy értettem, hogy valószínűleg ugyanaz a helyzet, mint a Putty Squad-nál - azaz hogy elkészült, de soha nem adták ki (?). Ja igen: van infra billentyűzeted+egered hozzá?

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 13. 15:05 - Szerkesztve: Kukacmarci


Quoting: Peti
van infra billentyűzeted+egered hozzá?

Billentyűzet van fehér és fekete gombos is. Igen, neten is van fenn, hogy fehér gombbal is adták eredetileg olcsóbban. Egér csak vezetékes van.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Ápr. 22. 19:20


CD32 Mania - Van/volt egy post a Retro csoportban egy CD32 kiegeszitorol. A postban levo CD32 cucc - a fWSI (WallStreet Institute Expansion) - a Wall Street Institute nyelviskola szamara keszult. Igen, volt egy nyelvsuli is ahol real CD32-krol es CD-rol ment a tanulas. A kiegeszito azert kellett, mert a CD32 NVRam-ja nem volt eleg nagy, hogy a tanulok elmentsek az adataikat (foleg ha nem ugyan ahhoz a gephez ultek), a feladatokat stb. Ezert a Wall Street Institute direkt csinaltatott egy HW-t a CD32-hoz az Index Information-nel. Amit aztan a CD32-es nyelvsuli behalasa es az Index Information "atalakulasa/megszunese" utan az "uj" Analogic Computers UK (http://www.analogic.co.uk/amiga.asp - ) sajat neven kezdte arusitani. Ezert nem is a postban levo matrica van rajta, hanem az Analogicos. A Wall Street Institute matricas igy kuriozum. Van egy bugja, az installalas utan a CD32 joypadnak csak ket gombja mukodik (kek, piros). Gondolom nyelvsuliban nem kellett (fejleszto meg nem figyelt ra), csak meg egy plusz bill, de azt hiszem az is PS/2-es illesztos megoldas volt. Ez azert "gaz" mert pl. a CD32 jatekok hasznaljak es a beepitett CD-lejatszo is. DE! Amigan semmi sem lehetetlen. Keszult tavaly augusztusban egy uj CD32 KS ROM, ami athidalja ezt a problemat (EAB topic itt: http://eab.abime.net/showthread.php?t=43319&page=3). Ezen felul a cucc erdekessege, hogy 1.44-es pc drive van benne DD modban (es nem DD-s Amigas) es egy komolyabb elektronika is mivel a CD32 kap egy DB15-os VGA kimenetet is (ugye a CD32-n nincs analog 23 polusu RGB kimenet bar van S-Video a legtobb REV-en). Igy egy csapasra VGA-ra is kotheto (persze nem scandoubler ill szukseges PAL megjelenitesre nem alkalmas VGA monitor eseten). Egy parhuzamos port es egy realtime ora. Az ora helyere dughato FMV modul is. De mivel a lejatszohoz kell a CD32 pad minden gombja igy erosen szukseges a pacskolt KS ROM! Ezen ROM nelkul - szerintem - erosen kerdeses a hasznalhatosaga a kihagyott gombok miatt a CD32-nek ezzel a kiegeszitessel, de uj ROM-mal mar jo kis cucc ... bar kb. minek bele floppy ... CD gyujtemenyeken kb. minden van...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Ápr. 22. 19:21


Amiga Mania - Az Amiga Inc. tulajdonjoga az márkanév védjegyére megszünt az USA-ban - "bejelentkezett" a Cloanto és a Hyperion! Az elmúlt években az AInc sorra bukta el a levédett regisztrációit, mivel nem újította meg azokat időben. Sokáig csak duplikált, vagy kevésbé fontos elemeket veszített, azonban December 31-ével az utolsó, "Amiga" bejegyzés is lejárt és nem került megújításra az Egyesült Államokban.
Úgy tűnik, a Cloanto feszülten figyelte az eseményeket, mert néhány napra rá "bejelentkezett" a regisztrálásra. A cég már birtokában van a "Workbench" és "Amiga Forever" trademark-oknak, lévén 2012-ben már több jogot sikerült megszereznie.
A Hyperion nem volt ennyire rajta az ügyön, ők egészen február végéig vártak. Az "Amiga" név használatát illetően nem szálltak vitába a Cloantoval, nekik az AmigaOS, Boingball és AmigaOne bejegyzések fontosabbak, mivel az AInc.-el kötött 2009-es szerződésük óta ezek felett ők rendelkezhetnek, vagy azért, mert ezeket a szerződés során megkapták, vagy mert korábban sehol nem voltak bejegyzett védjegyek.
Az US jogok elvesztése után a nagy kérdés, hogy az európai helyzettel mi lesz. Az itt érvényes bejegyzések 2018 májusában járnak le, ami érinti az egyébként már "gazdátlan" angol és német trademark-okat is...

A bejegyzéseket listázó oldalakon egyébként még az Amiga Inc. aktív tulajdonos, az illetékes hivatalokban jó pár hónap, mire frissítik az adatokat...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Ápr. 24. 13:37


Render Mania - Ismét Amigával készített és ismét magyar wild demó a BNS-től! Szokás szerint Amigáról fut, szaggatás nélkül. Erősebb turbina ajánlott, mint mindenhez :) Only Amiga Makes It Possible! Greetings from Hungary! ;)

https://youtu.be/7baYscRSxQs

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Ápr. 24. 14:22 - Szerkesztve: dh1


(El)Box Mania - Az Elbox bemutatta az A1200 toronyház sorozatának új, harmadik generációját a "BlackBOX 1200" towert ... csak képet felejtettek el közzétenni róla ... hogy kinek jó ez ... na de végre egy értékelhető fotó. Pofás cucc lesz, de ennyi pénzért el is várható! ;) A képünk szándékosan világosítva van, hogy a hátsó elrendezés látszódjon. Az eredeti kisméretű fotó (deeee miért) sötétebbre van készítve - szándékosan...

BB1200

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Ápr. 24. 15:48


Quoting: dh1
Render Mania - Ismét Amigával készített és ismét magyar wild demó a BNS-től!

Ez hogy? Ez mar regi demo. Ujra lett renderelve? Vagy mi?
Amugy nagyon kafa!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Ápr. 24. 19:52 - Szerkesztve: dh1


Quoting: dino
Ez mar regi demo


tudjuk, hogy regi demo de kibamod nem ismerik rajtunk kivul (bar ha folyamatosan olvasol Amiga Mania Online-t akkor ezt ertetted volna ;) - ott az Extradisiae-bol folytatodik ez a szoveg - tehat nem uj video, csak a siteon uj... mind1 :).

FB-n van egy Amiga Raytracing Society csoport es ott ilyen (link) "csucs" raytracing animokat vagdosnak hozzad ... ehhh mondom ti szerencsetlenek ez lofax ...

https://vimeo.com/19827411

Aztan ket BNS YAFA-s demot WinUAE-bol "nativban" "digiztem" :) es feltoltam a Societynek meg az Amiga Maniaba is, meg nektek ...

Itt jegyzem meg, hogy pl. pouet.neten nincs is fent ez a muvuk ... tehat baromira nem ismerik es csak csodalkoznak rajta!

Unrealt izzitottam, hogy szerezze meg a sceneket es ujra lehetne renderelni, nagyfelbontasban, de csend van ezen a vonalon :(

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 25. 20:30


Bejegyeztek egy AMIGA Tec. KFT-t angliában,
Matthew Leman lett a direktor.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Ápr. 30. 03:18 - Szerkesztve: dh1


Pixel Mania - 1994-et írunk! Róma! December másodika. Hideg van. Jó kis retró tél! De minket ez nem érdekelt volna, hiszen PixeL ArT eXPo kiállítás épp akkor nyílt (Pixel Art Expo' Roma '94)! Miért fontos ez? Hát mert talán az Amiga utolsó jó éve volt. Onnét már a mélyrepülés évei jöttek. De akkor még lehetett a gépcsalád dicsfényében úszni. Ezen a római kiállításon 2D/3D rajzolt és renderelt képekben, animációkban és zenékben lehetett gyönyörködni. Sőt a zsűri értékelte is a beérkezett műveket mely alapján sorrendet állítottak fel. Hm... ez nem egy pixel art compo? :D Sikerült az Amiga Raytracing Society és Bartolomeo Davide Bertinetto segítségével az időben visszautazni és a Pixel Art Expo' Roma '94-án készült összes művet bemutató videokazettát fellelni. Sajnos ez a 23 év nem kímélte meg a szalagot. Ám amit lehetett a tulajdonos, Davide - aki maga is nevezett az expón (PC-s munkájával - 24:15-nél :) ) -, megmentett a filmből. A felvétel érdekessége, - és a mellékelt korabeli Computer Gazette (1995. február elsejei szám) számítógépes újság tanúsága szerint - a nevezők 95%-ban Amigát használó művészek voltak. Erről a Gazzette 5 oldalas cikkének 38-39. oldalain lévő nevezői lista árulkodik. Szinte csak Amiga és felhasználóik. PC és MAC csak elvétve. Oké! Lehet Olaszországban baromi népszerű volt az Amiga, de talán ez sem véletlen! :) A videokazettán 1 óra 45 percben nézegethetjük az akkori multimédia csúcsait. Persze ezek nem brutálisan profi művek, de vannak akik manapság professzionális szinten ezen munkakörökben dolgoznak. Davide is 18 évesen küldte be munkáját!

Bartolomeo Davide Bertinetto oldala:
http://www.bertinettobartolomeodavide.it/graficadigitale/pixelart94/Pixelart94.html

A video:
https://youtu.be/rq9X_QapFVw

Nézzétek a videót! Sok-sok Amigás műalkotás! A minőség nem az igazi, de örüljünk, hogy ez megmaradt! 93-ban is volt Romában Pixel Art Expo, de arról nem sikerült semmilyen anyagot találnunk. Bár kutató munkánk azért sikerrel járt!

Résztvevők:

Mert Valerio Zanini szintén részt vett a Pixel Art Expo 94 nemzetközi kiállításon, ahol a 3D-s animációs kategóriában "Heila' hombres!" címmel a 8. helyet hozta el. A lista szerint 9., de lehet nyomdahiba is... Amigával és Impulse féle Imagine-el készült.
www.novaera.it/personal/vzanini/en/

Dino Marsan - Animációs videokazetta - első hely - Amiga 4000/040
https://it.wikipedia.org/wiki/Dino_Marsan
http://www.marsandino.altervista.org/INTERVISTA5.htm (ebben a cikkben említi Amigás munkáit)

Steve Sherrell - 3 képpel szerepelt az Expon.
Goofypics - Ezeket a digitális darabokat 1992-ben kezdte Amigán DPaint segítségével: http://stevesherrell.weebly.com/goofypics.html

Ha van ilyen Amigás 2D/3D kép vagy animáció, zene vagy akár játékprogram, demó, utility ... legyen bár az csak hobbi projekt, avagy akár profi alkotás, mely a ti művetek, annak mi szívből örülnénk, főleg hogyha itt az Amiga Mania oldalon megmutathatnánk őket! Küldjétek be az "amigamania at amigaspirit dot hu" mailra, vagy ezen post alá is feltehetitek! Sőt a lapban is egy oldalt - vagy kellő "nevezés" esetén akár kettőt is - ezen gyöngyszemeknek szánnánk!

Akinek tetszik a kérjük lájkolja (aki facebookon is esetleg van aki nincs itt is jelezheti!) ezt a postot, hogy lássuk a fogadtatást (de bármelyiket amely tetszik ;) )

Köszönjük!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Ápr. 30. 10:45


Szuper! Ha lene idogep en visszamennek :)

<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . 95 . 96 . 97 . 98 . 99 . 100 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024