Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . 95 . 96 . 97 . 98 . 99 . 100 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Már. 13. 14:16


Ez mondjuk nagyjából igaz:

"A Commodore sokak szemében ugyanaz volt, mint ma az Apple, ezért már előre biztosak voltak benne, hogy a következő Amiga az elődhöz hasonlóan A Világ Következő Csodája lesz valami újabb hatalmas ugrással, meglepő tulajdonsággal, varázslattal."

93-ban, 17 évesként amikor Amiga 1200-t láttam, maga volt a csoda! Persze akkor még nem tudtuk, hogy a fasz Gould és társai már régen a szakadék mélye felé taszították a Commodore-t a sok idióta döntéssel.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 13. 15:55


Az 500+-rol annak idejen nem sokat lehetett hallani... Legalabb is mifelenk!
Sooot, a 600-as se volt akkora kiraly. Akinek esze volt, az megvarta az 1200-est. A 90-es evekben nem lattam senkit, aki 600-ast vasarolt volna.... (Ujra csak mifelenk)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 13. 17:20


Quoting: dekanyz
(Ujra csak mifelenk)

Felénk sem, nem is értem azokat akik pénzt adtak és adnak egy ilyen öszvér kacatért...

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 13. 17:37


Quoting: dekanyz
A 90-es evekben nem lattam senkit, aki 600-ast vasarolt volna.

Én egy embernél láttam, ő kifejezetten azért vette, mert kicsi, partira járáshoz. :)
Akkor nekem (ugyanezért) nagyon megtetszett. Sokkal később, amikor az első Amigámat vettem, akkor pont egy 600-as lett az első.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Már. 13. 18:21 - Szerkesztve: charlie


Szerintem a 600-assal semmi baj sincs, es mindenki szerette, akinek tobb sutnivaloja es ralatasa volt a gepre annal semmint hogy "bedugom a lemezt oldalt es nem megy a jatek". Az mar mas kerdes, hogy mire megjelent mar reg az A1200-esnek kellett volna, de addig meg tobb mint egy evet kellett varni. Ami a 90-s evek orult szamitogepfejlesztesi tempojaban mar regen keso volt. Foleg h. a Commodore ott is alarugott mindenkinek, es a vegen kiszedtek a beigert HD-s floppyt meg majdnem csak 1MB RAM lett abban is...

Ez volt a fo baj. A fanatikusokon kivul a C= elinflalta mindenkinek a bizalmat, es senki nem bizott mar a gepben, mindenki a joval erosebb PC-kre tekintett mint elsodleges platform.

Ez az, amivel be lehet donteni rendszereket es platformokat, nem a technikai reszletekkel. Az Apple 1997-ben a melyponton volt, amikor Steve Jobs visszakerult a ceghez, majd 98-ban kiallt a szinpadra es kozolte, hogy "Nem igazak a hirek, hogy dobjuk a MacOS-t, amely a ceg legertekesebb assetje, es rengeteg energiat fektetunk a fejlesztesebe." Mikozben a cegnel mindenkinek nyilvanvalo volt, hogy a regi OS-nek vege, es Next alapu OS jon a helyere. Vegul az Apple-nek ugy sikerult teljesen lecserelni az architekturat a gepben es az oprendszerben, hogy kozben folyamatosan fenntartottak es helyreallitottak a fejlesztok es a partnerek bizalmat, sot, ujakat nyertek meg. Ez sokkal inkabb kulcs volt, mint mas. Ellenpelda a Blackberry, amit ugy sikerult bedonteni, hogy meg boven ketszamjegyu reszesedesese volt a mobilpiacon, amikor a CEO kiallt, es kozolte h. "Tudjuk h. az OS-unk elavult es le fogjuk cserelni." Na abban a pillanatban szunt meg a lelkes fanatikuson kivul mindenkinek a fejlesztese a rendszerre, hiszen ezzel egyutt azt is bejelentettek, hogy "dobjuk minden partnerunk es fejlesztonk befekteteset a rendszerbe". Tudom, mert ott voltam amikor a mi projektunket is lelottek.

Igy megy ez. Es ezt baszta el a Commodore is. A sokmillio darabban eladott C64 utan az Amiganal is felteteleztek, hogy a vilag csak arra var h. a C= gepekre fejlesszen, teljesen mindegy milyen konfigban. Nem igy volt. Es konnyu mindent egy adott sikertelen modellre kenni. De hogy a gep maga jo vagy sem, csak egy tunet. A problema mindig mashol keresendo. (Hasonlo pelda meg, hogy most Steve Jobs nelkul az Apple sem erti, miert utalja a nep az uj MacBook Pro-t... De az Apple-nek van masik lab amin allhat. Egyelore. A C=-nek nem volt.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 14. 00:15


Amiga Mania - ADSR kolléga előadást tartott az Informatika Történeti Kiállításon, Szegeden, 2017.03.11-én. Egy nemzedék szerelme: Amiga címmel! Aki nem tudja mi az az Amiga és mit jelent nekünk, az nézze meg! Aki meg tudja az meg azért! :) Nice!

https://www.youtube.com/watch?v=_AwUR-Mneek

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 14. 09:01


Quoting: charlie
Szerintem a 600-assal semmi baj sincs, es mindenki szerette, akinek tobb sutnivaloja es ralatasa volt a gepre annal semmint hogy "bedugom a lemezt oldalt es nem megy a jatek"

Mar reg volt, de amennyire emlekszem: Volt vele baj, megpedig az, hogy relative draga volt. Meg akkor is, amikor mar az 1200-est kapni lehetett.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 14. 21:40


ADSR komam, egy nap alatt 800 megtekintes Facebookon az eloadasodnak, csak tolunk ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 16. 22:58


Vampire Mania! - Felpörögni látszanak az események, ipari gyártósoron a Vampire V500! Lehet, hogy végre lerövidül a várakozási idő? Egyébként a kártyák bevizsgálásra kerültek és minden teszten megfeleltek... Új Phase 5 koppant ...

https://m.youtube.com/watch?v=UcMoqX9LRZo

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2017. Már. 17. 08:46 - Szerkesztve: lazi


Visszaterve roviden meg az A600 temara.
En arra emlekszem, hogy a szinte 100%-ban A500-at birtoklo tabor - aminek resze voltam - sem az 500+, sem az A600 megjelenesekor nem volt olyan euforikus, mint az A500-al valo elso talalkozasok alkalmaval.

Megneztuk, aztan visszafordultunk a tovabb duborgo A500 fele. A csodavaras ujra lett inditva.
Aztan amikor jottek a hirek az AGA-rol, oriasi volt a varakozas. Ekkor mar az A500 mellett ulve egyre szoritobb volt az igeny tobbre es tobbre minden teruleten.
Aztan amikor kijott es '92-ben Becsben a World of Commodore-on kiprobaltuk nehanyan, nem volt wow.
Hianyzott a C64<Amiga500 lepesarany.

Ha akkor tudom, hogy ez a vege az egesz mas lett volna. Meg sokaig hitegettuk magunkat valamiben.

Azert egy komoly Amigasnak a pc-k ekkor meg nagyon sok szempontbol vallalhatatlan, szanalmas hulladeknak tuntek, teljes joggal.

A lenyeg, hogy egyaltalan nem lehet az A600-nak akkora jelentoseget keriteni, ahogy ezt az emlitett cikk tette.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 17. 11:46


Quoting: dh1
Vampire Mania!

Most már csak szét kell szórni az online boltokba, hogy kulturált előállítás után ugyan így lehessen megvenni is őket.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 17. 11:56


Quoting: lazi
Azert egy komoly Amigasnak a pc-k ekkor meg nagyon sok szempontbol vallalhatatlan, szanalmas hulladeknak tuntek, teljes joggal.

92-93 között én Békásmegyeren a Közösségi Házba jártam szombatonként a klubba programokat csere-berélni. Amigám volt, s nagyon szerettem, de ugyanazt kellett tapasztalnom, mint néhány évvel előtte a C64 esetében, a legújabb játékok már nem vagy csak nagysokára jelennek meg. Minden jobb dolog PC-re jött. A legnagyobb problémát szerintem a HDD hiánya jelentette. Lejárt az 1-2 lemezes programok kora, az új cuccok meg sok-sok lemezen terpeszkedtek, vagy meg sem jelentek. Vagy HDD nélkül a sok töltés miatt játszhatatlanok voltak. Pl. Kings Quest 6. DOTT pedig nem is jött. Szerintem, ha itt is alap lett volna a vinyó, másként alakult volna a helyzet.
Hiába a sok jó ötlet, ha nincs egy pénzügyi szakember, aki mindezt el is tudja adni...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 19. 09:44


Nekem 95 körül sikerül összehoznom egy HDD + CD rendszert A1200-hoz, micsoda álomgép volt :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 20. 01:23


Kódolás Mania - A Hollywood 7: Eternity megjelent! Az Airsoft Softwair ebben az évben ünnepli a Hollywood megjelenésének 15. évfordulóját. A 7-es verzió hatalmas frissítést tartalmaz, rengeteg új funkcióval és fejlesztésekkel bővült a programcsomag.

* Unicode most már teljesen támogatott!
* Rengeteg új funkció az Unicode kezelésére
* Hollywood már elérhető natív 64 bites verzióban Windows, Linux, Mac OS és iOS alatt
* A Mac OS és iOS backendet teljesen újraírták, sokkal gyorsabb most már!
* Nagy felbontású "Retina" megjelenítés támogatása Windows, Mac OS és iOS alatt, ultra-éles 4K mód
* Új hardver-gyorsított teljes képernyős skálázás
* Gyorsabb rajzolás Windows és Mac OS alatt
* Új példa szkriptek
* 70 új PDF oldalnyi dokumentáció, most 924 oldal összesen!
* Sok egyéb változások, optimalizáció és hibajavítások

http://www.hollywood-mal.com/index.html

Aragon
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 21. 08:47


Mi egy osztalykirandulas alkalmaval lattuk meg az 576 Kbyte '92 majusi szamat, a debreceni vasutallomason egy ujsagosnal. Ahitattal lapoztuk vegig. Csorgattuk a nyalunk a teljesen elerhetetlen amigak utan. C64es gammakrol szerettunk volna olvasni, de ereztuk h az mar a mult. Utana elovettuk a kvarcjatekot es nyomtuk a heli attacot.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 28. 15:43


Hm, nott a Tabor ara?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Már. 28. 19:38 - Szerkesztve: charlie


Source? 400 EUR-t irtak korabban, de ha tenyleg igy van, akkor gondolom most jon az, hogy jaj, hat az az osszeg OS4 nelkul volt, driverek nelkul volt, minden nelkul volt, szokasos musor... (Ne legyen igazam.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 28. 21:10


itt konkretan 500 GBP-t irnak, ami nagyon nem 400 EUR ... bar nem hivatalos, de erdekes ... nemreg azt jelentette be Trevor, hogy 400 EUR marad az ar ... hm hm hm

https://www.youtube.com/watch?v=0Isypss8kzU

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 28. 21:10 - Szerkesztve: dh1


Vampire Mania - Az Apolló csapat bejelentette, hogy a pre-order listában megrendelt FPGA Vampire 600 gyorsítók gyártása teljesült: „Az ügyfelek a világ minden tájáról, már kaptak kártyát, vagy épp csomagolás és szállítás fázisban van, avagy azok egy részét a következő tétellel kerül kiszállításra.” Az pre-order listát teljesítették, a rendelők email értesítést kapnak. Yeah! Folytatják a V500-al a gyártást és tervezési fázisban van az A1200 változat illetve az Atari verziók.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Már. 28. 21:23


@dh1:
Fuh de raer valaki... "Fan advert"... Dzsizosz...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 28. 21:44


Játék Mania - A Magnetic Fields teljes Amigás munkássága megjelent egy nem hivatalos Amiga CD32 kiadáson, Amiga Jaytől! A brit Magnetic Fields játékfejlesztő cég 1982 februárjában alakult és olyan játékok fémjelzik mint a Super Cars, Super Cars II Kid Chaos, Lotus Esprit Turbo széria és még sok más! Már CD32-n is élvezheted minden játékukat!

http://www.indieretronews.com/2017/03/magnetic-fields-complete-amiga-works.html

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 28. 22:09


Játék Mania - Standard Deviation - egy meg nem jelent Amigás Shoot 'Em Up végül 2017-ben beteljesíti a fejlesztők és a játékosok elvárásait (vagy nem :D)! 1994-ben az Enertia Developments kiadó akarta kiadni a CoSoft Project-X klónját, mely a nagy Shoot 'Em Up előd babérjaira tört volna. A játék AGA gépekre készült így nagy előnyben lett volna a Project-X-el szemben (Amiga 1200 és CD32 változat). 6 szint, mindegyik különböző forgatókönyvvel és dizájnnal, parallax scroll a háttérben és természetesen mindent felülmúló fegyverzet fejlesztési lehetőséggel (powerupok). De sajnos a játék nem jelent meg, mert a kiadó törölte a Commodore bukása hallatán (és némi minőségi kifogással rásegítve). Szerencsére a játék most megjelent az EAB fórumon a CoSoft jóvoltából. Kapott egy pofás flashtro Trainert a 2017-es kiadásnak köszönhetően.
A játék eredeti ára 24.99 GBP lett volna. A korai tesztverzió láttán a tesztelő újságok eléggé lepontoztak. A vélemények nem voltak kedvezőek és elég alacsony értékelést, 62%-ot kapott. Hiába a Project-X magas mércét állított. Igazándiból a grafika nem hozta az elvárható szintet. Ettől függetlenül tisztességes iparos munka, mint például szépen animált idegenek, 50 képkocka per másodpercenként sebesség, és jól megtervezett ellenséges támadások. A készítők szerint a grafika és hang még változott volna, de már nem volt módjukban befejezni. Ilyen játékínséges időkben azonban ez is jól jön! Teszteljétek ti is! Na meg ingyen Amigas játéknak ne nézd a bitplane-jeit :)

http://www.indieretronews.com/2017/03/standard-deviation-2017-cancelled-shoot.html

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 28. 23:46


Játék Mania - Richard Löwenstein új Amiga játéka - Richard Löwenstein a fanatikus Amigásoknak ismerős lehet. Igen, ugyanaz a fejlesztő áll a RESHOOT című nagy reményekkel elindított CD32 és A1200 verziós Shoot' Em Up mögött. Mely game az eladások terén csúnyán megbukott és ellenségeskedő Amigások hadát vonzotta a billentyűzet elé, hogy elégedetlenségüket kifejezzék. Az elégedetlenkedő hangok és vélemények (hát még a hegyekben álló el nem adott CD-k) hulláma nem csüggesztette el a fejlesztőt. Készül az újabb verzió RESHOOT R néven. Ez is tiszta assembly nyelvű kód, a Reshoot R játék stílusa mint az első játéké, vagyis Shoot' Em Up és 2017-ben tehát idén jön! Az elvárás azonos rendszer (A1200, CD32), de hangosabb, színesebb, jobban játszható, látványosabb és még optimalizáltabb lesz (és optimistább fejlesztő)!
Az eredeti Reshoot (Nem R) zenéje nem volt fülbe mászó. Elég monoton és furcsa volt. Anno mi is teszteltük (sőt a kiadás előtt). Én már akkor jeleztem, hogy ez megdöbbentő lesz de nem pozitív irányban és leginkább kevés... A készülő játék új zenét kap. Ez a legújabb dal sokkal jobb, és ha valaminek érdemes kereskedelmi forgalomba mennie akkor ez az! A játék grafikusa egyébként óriásit alkotott. Láttuk az art bookot és csodás volt. Sajnos viszont 16 millió színben készült és a 32 színre adaptálás nem jól sikerült, illetve a reklámokban mindig a 24 bites reklámképek szerepeltek ami így megtévesztő volt. Reméljük, hogy az új változat mindezt kiküszöböli! Addig itt a zene, de még ez is változhat!

http://www.indieretronews.com/2017/03/reshoot-r-richard-lowensteins-new-amiga.html

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 29. 00:33


Szeretnem megkoszonni a "hiperszuper" facsenak, hogy a Kozzetetel utan egy katyvasz jelenik meg abbol amit en itt osszeirogatok ... a Facebook es a Messenger nalam elso ket helyen all a rossz programok-(csomagok) listajan ... szornyu, hogy ez az ize a legnepszerubb social cucc ... Amiga es AOS mi lett veled?!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 29. 00:34


Játék Mania - Az Artic Moves portja elkészült Amigára Meynaf billentyűzetéből. Ez az addiktív és mégis hihetetlenül nehéz platformer játék, mely folytatása a Navy Movesnek (érdekes ez van Amigára hivatalosan). Ha túl nehéz neked traineres Flashtro (SIRIaX) fogad, ahol konfigurálhatod a játékot tudásodnak megfelelően. Az Amigás életed így kicsit könnyebb lesz! Grafikailag ott van a szeren (OCS/ECS). A hang sajátosan Ataris, az Amiga bírna többet is. Nice! Utóbbi idők legjobb újdonsága! Pedig ez régi! :D

http://www.indieretronews.com/2017/03/arctic-moves-gun-blasting-platformer-as.html

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 29. 00:55


Zene Mania - Csakis Amigás ugye! Paula megelevenedett! Na nem a Paula chip hanem egy hölgyemény, vagyis kétharmad részben, mivel egy Amigás együttes egy harmadban hölgy aki énekel, egy srác adja a második harmadot, aki zenél, és egy Amiga 1200-as (Paulából kiindulva és hogy Amiga aka barátnő ... más nem is lehet csak csaj :) ) tehát hozza a kétharmados női többséget. A PAULA POWERED együttes LEVEL UP címmel első CD-jét adja ki május elsején! Fantasztikus album! - el is érhető több mint 150 digitális terjesztési és streaming platformon, mint például az iTunes, a Google Play, a Deezer és a Spotify.

https://youtu.be/mrQk6lQ3KrE

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Ápr. 02. 14:09 - Szerkesztve: dh1


Nah

Extradisiae by BNS ujra. Kerdezik (en is) van valami koze az elejen repkedo kekes pillangonak a MorphOS-hez?

Ugye elso publikus MorphOS 2000, augusztus ... a demo meg AntIQ 2000, szinten augusztus. Bennem is felmerult.

Aztan ha valaki ismeri a csapatot (Csarli plz), kerdezze mar meg, hogy a demo scenet meg lehetne-e kapni es esetleg lerenderelni jobb minosegben. Az AIFF file se lenne rossz :) PLZ!!! Dolgoztassuk mar az Amigat! (Lightwavehoz van wines screamer vagy mi, szal Amiga a PC-t hasznalja renderfarmkent :) - nem vicc

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Ápr. 02. 14:52


Szerintem nincs hozza koze, es kb. Effronnal sem beszeltem kb. 10+ eve, vagy meg regebben... Teo, Unreal, vagy valaki regebbi Amigas, akinek tobb koze van az "oldschool" magyar amigas scenehez esetleg...?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Ápr. 02. 16:45


Ok, Unreal fent van aktivan FB-n, rakerdezek, koszi!

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 03. 12:31


Quoting: dh1
Vampire Mania - Az Apolló csapat bejelentette, hogy a pre-order listában megrendelt FPGA Vampire 600 gyorsítók gyártása teljesült: „Az ügyfelek a világ minden tájáról, már kaptak kártyát, vagy épp csomagolás és szállítás fázisban van, avagy azok egy részét a következő tétellel kerül kiszállításra.” Az pre-order listát teljesítették, a rendelők email értesítést kapnak.

Hát én egy rohadt e-mailt sem kaptam nem hogy kártyát, pedig elég régen megrendeltem.

<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . 95 . 96 . 97 . 98 . 99 . 100 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by online community script miniBB™ © 2001-2024