Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . 95 . 96 . 97 . 98 . 99 . 100 ... 186 . 187 . >>
Szerző Üzenet
siz
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 18. 09:02


Quoting: mur
"Mindenki nyugodjon le a pcsába!" :D

Neked mennyi idő alatt ért ide? Nekem a parcel2go azt hazudja, hogy legkésőbb 16-án kellett volna érkeznie, de ugyanott, a saját infójuk szerint még a delivery depot-ba sem érkezett meg. :/

mur
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 18. 12:19 - Szerkesztve: mur


Több mint egy év! :))) 2016.01.06-én rendeltem.
De ha arra vagy kíváncsi, hogy a feladástól számítva mennyi idő telt el, akkor:
0206-án adták oda az UPS-nek (Spanyol o.) és 0214-én ért ide, 1-2 napot a vámon is csücsült annak ellenére, hogy az EU-ból jött.

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 18. 13:21


Nekem parcel2go hozza, de pont semmit sem tudni az egészről. 7-én vették fel a csomagot, 9-én került hub-ba és azóta sincs hír róla. Elvileg még egy itteni központ meg kézbesítés alatt státusz lenne, de azokat még nem érte el.

Hogy rendelted de tavaly január 6-án? :O Én 2015.10.30-án adtam le a kickstarter-en a "pledge"-et. Vagy nem ezt számítod rendelésnek? Vagy máshonnan rendelted?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Feb. 18. 13:48


Quoting: thomassd
Addig is egy scan ? :)


es utolag fizeted? :D
de eleg nagy hulye lennek szkennelni mikor itt van digitalisan :D

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 18. 21:49


Quoting: dh1
es utolag fizeted?


Már kifizettem :) Itt az ujsag es olvasgatom is.
Legelso a vampire cikk volt.

Mar nagyon varom a vampiroskat zerketteshő.

mur
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 18. 22:01


Quoting: siz
Hogy rendelted de tavaly január 6-án? :O Én 2015.10.30-án adtam le a kickstarter-en a "pledge"-et. Vagy nem ezt számítod rendelésnek? Vagy máshonnan rendelted?

Sorry, valamiért úgy emlékeztem, hogy ide is beírtam:
én az amigastore.eu-ról rendeltem.

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 20. 13:05


Na megjött hozzám is a postás. Gyors telefonos fotók: https://goo.gl/photos/6eSXhn54rA65Q97fA

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Feb. 20. 14:23


Quoting: siz
Na megjött hozzám is a postás. Gyors telefonos fotók

Gratu, aszem en is ilyen szint rendelnek, ez a legszebb sztem.
Amugy a foton az utso kepeen, mint mur nal, tokre olyan, mintha a haz a tetejen a csikok felett el lenne hajolva. Gondolom ennyit csalnak a mobilos kamerak....dobbenet.

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 20. 17:38


Quoting: dino
Amugy a foton az utso kepeen, mint mur nal, tokre olyan, mintha a haz a tetejen a csikok felett el lenne hajolva. Gondolom ennyit csalnak a mobilos kamerak....dobbenet.

Jah, észrevettem én is. Ez is Samsung. :/

mur
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 21. 13:00


Quoting: siz
Na megjött hozzám is a postás.

Grat :) szép ez a kék szín!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 03:08 - Szerkesztve: dh1


North & South Mania - Észak és Dél! Kedvenc Amigás játékom. Egy évig vesztettem minden csatában a haverom ellen, billentyűzetről. Míg nem egyszer cseréltünk és én lettem a joyyal. NYERTEM! Azonnal! Utólag kiderült, a játékban volt egy bug. A joy mozgatása közben a billentyűzetes játékos laggolt. Egy év! :) Mennyi elvesztett csata! Micsoda ego sárba tiprás! :D Na de, most előkerült az Infogrames berkeiből jó pár terv és koncepciós kép. Yeah!

Forrás: Phil Dub









dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 03:14


TinTin Mania - Egy másik Amigás Infogrames játék concept artjai is előkerültek. A Tintin On The Moon! Hát ez gyerekek kimaradt az életemből, pedig grafikailag ez is csúcs (nem hiába, képregény rajzolók dolgoztak rajta akár csak az Észak és Dél esetén). Szóval a napokban előveszem és kipróbálom! Tegyétek ezt ti is! ;)

Forrás: Phil Dub









dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 03:22 - Szerkesztve: dh1


Japán Mania - A Commodore és az Amiga számítógépek Japánban. A Commodore nemzetközi cég volt, mind az Egyesült Királyságban, Ausztráliában, Franciaországban és Japánban léteztek a független marketinggel és beszerzési döntésekkel működtek a leányvállalatai, ugyanakkor mindenben együttműködve az amerikai anyavállalattal. A Commodore Japán nem volt sikeres. Sikertelen volt a VIC-20 (VIC-1001 Japánban), és a növekvő verseny a NEC, Sharp és Fujitsuval az otthoni számítógépek piacán egyre durvább lett. A lebutított C-64 (Max Machine) hatalmas hiba volt. Majdnem a Commodore Japán létezését veszélyeztette a bukás.

Ettől a ponttól kezdve a Commodore Japán éppen hogy csak megőrizte jelenlétét a japánban. Az apró japán piacon elsősorban csak a puszta forgalmazója volt az amerikai modelleknek. Japán lokalizáció az AmigaOS-re sohasem készült hivatalosan. Így az Amiga számítógépek japán szerelmesei a nyugati szabványú hardvert (angol billentyűzet és szoftverek) csak és kizárólag angolul használhatták.

Az Amiga mindazonáltal felhívta magára a figyelmet a japán számítógépes sajtó és TV-ipar berkeiben - ahogy Észak-Amerikában is. Az olcsó videó gyártás, animáció és grafika nagy népszerűségnek örvendett. Idővel felhasználói csoportok alakultak és szakboltok nyíltak. 1993/94-ben csomó szakkönyv született japán nyelven az Amigahoz a kezdő és grafikai és videó felhasználók számára.

De az Amiga bevezetéséről már 1986 júliusában egy számítógépes japán magazin a Bug News által is szerezhettek már információkat az ott élők. Az új Amiga 1000-ről, annak néhány híresebb animációjáról, játékáról, grafikai és festészeti képességeiről.

Commodore Japán hasonló katalógussal jelentkezett a nyugati anyavállalatot másolva. Persze egyszerűen csak lefordították az angol szövegeket, szó szerint. Néhol helytelenül.

Az utolsó oldalon egy árlista várta a gépek után vágyakozókat. Lássuk milyen költsége volt akkoriban Japánban egy Amigának ...

Gép • Jen 89' • Dollár 89' • Dollár 2014
Amiga 500 Számítógép • ¥129,800 • $923 • $1763
Amiga 2000 Computer • ¥269,800 • $1919 • $3664
Amiga 2500 Computer • ¥699,800 • $4976 • $9505
Commodore 1084D • ¥89,800 • $639 • $1220
Amiga 1011 Külső 3,5" • ¥39,800 • $283 • $541

Forrás és képek: Chris Mcovell











adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 15:18


Köszi a sok érdekes hírt!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 02. 23:45 - Szerkesztve: dh1


Extradisiae by BNS
imadom, de ...
miben keszult?
nem lehet mai felbontasban ujrarenderelni? :D
amugy Amigan keszult (gondolom)?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Már. 03. 10:45


Asszem a renderinghez PC-t is hasznaltak (felgyorsitando a folyamatot), es tobbnyire Lightwave, IIRC. Mintha az NFO-ban/README-ben benne lenne a konfig, ha nem YouTube-on nezed hanem leszeded az eredeti Amigast... :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 03. 12:13


Nem youtube. Winuae ;) Egykutya, de a jobb felvetel miatt kellett. 1,6 giga lett. De asszem keresni kell egy jobb uae beallitas, es bar eles es szep lett feltoltes utan ez borul, bar a te eredetid (youtube) es az eredeti mov-nal jobb, erthetoen. Van facsen egy Amiga Raytracing csoport es ott buszkelkednek a szarabbnal szarabb videokkal, s akkor eszembe jutott a BNS prodoktum. Ezt akarom nekik jo minosegben megmutatni, hogy profi minosegre es dizajnra is kepes volt es most is az (akkori leptekben) a rendszer. Amugy vki nem kerdezi meg oket, egy HD remakerol? De tenyleg. Render ma mar kibagyors lenne, csak felbontast kell novelni. Sajna semmilyen doksiban nincs benne mivel es milyen vasakon keszult. Csak a szukseges erogep. Egyedul nalad van kiirva, hogy Amigaval keszult. Keresgeltem de semmi info.

Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Már. 03. 13:51 - Szerkesztve: Peti


dh1: Csárli jól írta (emlékeim szerint), Amiga (060/66)+pc-n készült a demó. A szerzője Herczeg Iván (Effron), az f kezdőbetűs oldalon megtalálható. Emlékszem, mentünk a FuCkYa-Nica (vagy AMIGAnica ?) partira, Eff beadta a demót, aztán meg megkért, hogy vegyem már át én a díjat, ha nyer, mert ő meg megy Trance/House/Rave (stb.) buliba... :) Így is lett, ő nyert, a díj átvétele meg rám maradt.
A lényeg: meg lehetne kérdezni tőle, hogy megvannak-e a források még régről.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Már. 03. 14:21


Quoting: Peti
FuCkYa-Nica


Ott voltam en is szemelyesen, csak megerositeni tudom, hogy Amiga es pc komboval keszult a cucc.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Már. 04. 19:05


Haló,

Vannak hírek itt.

Lényeg: már van valamiféle hardveres gyorsítás a motyóban, sőt elkezdték belefaragni, hogy a valamikormajdkészlesz video slotos scandoublerrel is együtt tudjon működni. :)

állat.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 05. 15:20


ratman egy videot tolhatnal, hogy egyaltalan milyen speedel megy a kartya A2000-en

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Már. 07. 15:57


Quoting: ratman
Haló,

Vannak hírek itt.

Lényeg: már van valamiféle hardveres gyorsítás a motyóban, sőt elkezdték belefaragni, hogy a valamikormajdkészlesz video slotos scandoublerrel is együtt tudjon működni. :)

állat.

Annyira bírom Ratman kolléga írásait :D.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 10. 18:57


Vakondok 4 bemutató Budapesten

Örömmel értesítünk, hogy megvan a Vakondok 4 budapesti bemutatójának időpontja.

2017. március 29. szerda 19:00
Helyszín: Lurdy Mozi, Budapest (1097, Könyves Kálmán körút 12-14.)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 11. 06:17


Quoting: dh1
2017. március 29. szerda 19:00


Jegy már megvan ! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 11. 13:19


Jegy (2) itt is!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 11. 13:20


Játék Mania - Time Gal! Ha bírod a 80-as éveket, az anime stílusú rajzfilmeket, és főleg az Amigát, akkor remek hírünk van! A Space Ace játékok nyomdokain haladó, Amigán soha meg nem jelent laserdisc alapú játék megjelent végre a kedvenc gépcsaládunkra! Saját fejlesztésű lejátszó rutinnal, minden 020-as, vagy erősebb procival és 2 MB chip valamint némi FAST Rammal felszerelt gépen küzdhetünk tizenhat pályán (szakaszán a játéknak) öt különböző nehézségi szinten. Feltéve, hogy rendelkezünk 500+ MB háttértárral, bár ez manapság már nem igazán kihívás! :)

http://www.indieretronews.com/2017/03/time-gal-laserdisc-anime-gets-special.html?m=1

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 13. 07:09


https://pcworld.hu/hardver/25-eves-a-hoskor-gyilkosa-a-commodore-amiga-600-225697.htm l

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2017. Már. 13. 11:45


Koszi a linket Thomas, bar nem nyerte el tetszesemet a cikk.
Gondolom itt nem csak nekem szurta a szemem a sok pontatlansag.
A 386-as korszakkal kapcsolatban megemlitett "szimpatikus konfiguráció" kifejezes erosen teveszti a cikkben szereplo kontextust.

A vegen pedig nem megemliteni a Vampire 600-at jol bizonyitja, hogy a cikk nem kepes meghaladni a cim szinvonalat. :(

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Már. 13. 12:41


Az hagyjan. Az A1200-at sem sikerult megemliteni, ami a 600-as utan jott ki, es a masodik legnepszerubb Amiga modell lett, ill. a C= utani eraban egyertelmuen A legnepszerubb. De hat PCWorld, mit varunk, szinvonalszoft.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 13. 14:09


Engem az lepett meg, hogy az A500+ milyen pozitív véleményt kapott a cikkben. Ha jól tudom annak idején nem volt túl népszerű a KS 2.04 miatt, amivel nem ment sok A500 játék.

<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . 95 . 96 . 97 . 98 . 99 . 100 ... 186 . 187 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024