Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 72 . 73 . 74 . 75 . 76 . 77 . 78 . 79 . 80 . 81 . 82 ... 186 . 187 . >>
Szerző Üzenet
Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2016. Sze. 22. 23:18


Hardver mánia - bréking nyúz!

A legendás hardvergyártó cég visszatér!

Tűzforró hír, hogy az egykor kiemelkedő termékekkel vezető bővítőket, videókártyákat szállító cég újra színen! Németországban, egy korábbi Phase 5 Digital Products alkalmazott vezetésével bejegyzésre került azonos névvel egy vállalkozás, melynek fő profilja Amiga számítógépekhez processzorkártyák, grafikus kártyák és SCSI vezérlők, illetve egyéb, új fejlesztésű kiegészítők gyártása. A rohamléptekkel haladó indulás során megtörtént a hivatalos cégbejegyzés, engedélyek beszerzése elektronikai termékek gyártásához, székhely-bérlés, és minden olyan lépés, amelyek megléte után elindulhat a fénykor sztárjainak újból gyártósorra kerülése! Persze ehhez nemcsak a korábbi tervek állnak rendelkezésre, de azok frissítése is folyamatosan történik, így az új kártyák módosított komponensekkel még komolyabb teljesítményre lesznek képesek, illetve tervek között szerepel új bővítések fejlesztése is. Remélhetőleg újabb lendület érkezik az Amigás közösség vásárlókedvének kiszolgálására, továbbá racionális szintre kerülnek vissza a több évtizede gyártott, használt kártyák csillagászati árai. Sok sikert kívánunk a Phase5 csapatának, természetesen minden jövőben érkező újdonságról azonnal be fogunk számolni!

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 23. 00:07


Ez najsz! Sose tudni, h Isten mikor nyit uj ablakot az amigasokra! :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 23. 01:56


Azéé csak óvatossssan...

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 23. 07:41


Szkeptikus vagyok a dologgal kapcsolatban, de nagyon szurkolok nekik!

YADA
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 23. 07:55


Nem kezdok, legalabb mar tudjak mivel jar(t) a hw fejlesztes es kereskedelem... talan nem vallaljak tul magukat.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 23. 08:19


Nezem a naptart, Aprilis mar reg elmult, es meg sokara lesz....
szoval nem tudtam hovatenni.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Sze. 23. 08:29 - Szerkesztve: charlie


Azoknak akik szeretik a tenyeket meg a forrasmegjelolest a breking nyuzok mogott:

A breking nyuz alapja ez a Facebook oldal: https://www.facebook.com/phase5digital/

Ahova eddig az uj ceg regisztracios szamat, es a korabbi Blizzard kartyak terveit bemutato videokat toltak fel. Ja meg egy kepet egy ures irodarol, ahol majd a ceg mukodni fog. Meg egy kepet egy talca uj 68060-rol...

En neveket akarok hallani. Ha a korabbi phase5 alkalmazott Gerald Carda, Thomas Rudloff vagy valami hasonlo kaliberu ember, akkor aszondom oke, bring it on! Ha az egykori recepcios v. takaritono, vagy valami sales-ember, akkor erted... :D

Szerk: amugy az uj kartyak mellett, en orulnek ha pl. javitassal foglalkoznanak...

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2016. Sze. 23. 08:50


A kb ugyanilyen, csak emailben folytatott velemenyformalasok miatt tart ott a Vampire projekt, ahol.

Segitek, a takarito neni szeretne kiegesziteni a kis nyugdijat, azert kuzd teljes erobedobassal, hogy mindennap vegigcsattogjon a porszivoval az ures irodan...

Nincs baj, ha valaki szkeptikus, de jo lenne eljutni oda, hogy a reggeli napfelkeltere nem obegatunk, hogy "Jo, de delutan ugyis kurvanagy vihar lesz!"

Foleg, mivel egyeb teendonk nincs, mint varakozni, mindezt ugy, h egy fillerunkbe sem kerul.

Persze tudom. Hiaba is fogalmazom meg en amit gondolok, hiszen tudjuk h en pl az OS4-nek is rendithetetlen apostola vagyok, mindennel szemben (pedig nem is.)

De jo, tessek flame-elni batran.

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 23. 09:08


Mint mondottam: szorítok nekik, sőt potenciális vevőjük vagyok. Azonban valljuk be: a Commodore csődje óta párszor már felállították az Amigások ..szát, csak nem volt utána d.gás. Én kérek elnézést!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 23. 09:14 - Szerkesztve: dekanyz


@Yellow Dog:

Haat, a jatek ipar rendesen felporgott... Nem tartom en sem korrektnek/jonak ezt a jelenseget, de mivel nem jatszok, ezert annyira nem is erdekel a dolog.
Ha felkesz cuccokbol is megelnek, akkor tegyenek igy. En biztosan nem adnek egy fosul megirt szoftverert penzt! De, masok ezt mashogy latjak. Bedolnek a reklamoknak, a hype-nak!

Azert kivetelek is vannak: Pld. az idSoftware szvsz.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Sze. 23. 09:23 - Szerkesztve: charlie


@Lt.Rejnolds:
A kb ugyanilyen, csak emailben folytatott velemenyformalasok miatt tart ott a Vampire projekt, ahol.

Mas projekteket is spammel egy rakas idiota, olyan projektet is tudok, ahol bantalmazassal is fenyegettek a fejlesztot, csak mert "nem a megfelelo jovokep mogott allt"... (Es ennek nem volt koze a konkurens jovokep projekthez, csak egy kisse kotyagos idiota maganakcioja volt, de akkor is.) De kelloen fejlett szemelyiseggel az ilyeneket nem veszed komolyan es kesz. Ha bizniszt akarsz, akkor amugy sem erdemes azzal foglalkozni h. mas mit akar, hiszen mindenki a jovo hetet akarja ingyen, amit nyilvan nem adsz nekik, ha meg hobbi akkor meg elvileg azert csinalod mert neked okoz oromet, ha meg mar nem okoz akkor fel kell allni es mondani h "koszi a sort sracok, majd jovok, sziasztok". De ezek a dramak... Meg elore a medve borere, huszadszor... Komolyan?

Amugy meg, mindenkinek joga van a velemenyhez. Mindenki masnak pedig joga van hozza, hogy leszarja a velemenyedet. Az enyemet sem kell senkinek komolyan venni, de attol meg az enyem ez. Kurvara sajnalom (es ugyanakkor leszarom) ha ez masokat nem tesz boldogga. Es lasd meg amit Stack J. irt.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 23. 09:32


Vagyis, mindenkinek igaza van :)

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2016. Sze. 23. 09:46


Mindenkinek joga van, persze. Legyen.

Amugy nem a Charlie altal linkelt Fb oldalra hype-olok. Csak csekelysegem, a 24 eve Amigas end-user ketto dolgot sikeresen megtanult. Varni, es orulni annak, smi megvalosul. Azutan, h megvalosult. Mint a Vampire 600-nak, amibol egy darabom van is. Meg a magyar penztarcahoz jobban igazodo osszegert.
Ennek is tudok orulni. Foleg ha uj revizios 060-as kartyam lesz egy 1200-esben. Vagy 4000-ben.

Gerard Carda es a tobbiek meg tehetnek egy szivesseget, amiert a sajat ostobasagaik miatt anno beterdelt a p5. De azokat az okokat nyilvan megintcsak mas jobban tudja, mint en.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 23. 11:09


PHP kodert keres az AmigaTec Inc.
Irjon aki ert hozza. Thx!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 23. 20:43


phase5-os témához: hajrá hajrá, de azért engedtessék meg, hogy kicsit szkeptikus legyek. :) Az elmúlt években horror összegeket költöttem amigás hardverre is, van amit már elengedtem, hogy sohasenemleszkész (tudjuk, hogy miről beszélek, mindannyian) és én leszek a legboldogabb, ha lesz belőle valaha is valami, de most pl. ez a projekt az, amit már szintén kifizettem előre egy ideje és most már úgy tűnik, hogy lassan lesz is belőle valami. :) Legalábbis a CE minősítést már megkapta, állítólag (höhö) idén postázzák is őket. :)
(... és majsta és kipper2k picit tanulhatna ettől az arctól, teljesen professzionális idáig az egész, ha küldesz neki e-mail-t, akkor pl. kapsz egy válaszlevelet egy automatától - nem nagy kunszt, így 2016-ban - hogy köszönjük, majd értesítjük :D egyébként ő is baszik rá, többnyire, de a semminél ez is több, mint az, ahogyan kipper megfogalmazta "e-mail is a luxury" - és ezt most nem (!) bántásból mondtam )

Köszönöm a figyelmet, leülök én magamtól is. :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Sze. 24. 09:30


Phase5 tema:
Szerencsere nem a takaritono! :)
http://www.amiga-news.de/de/news/AN-2002-01-00213-DE.html

A BPlan-nel is dolgozott es ugy tunik nem csak csomagolta a Pegasos lapokat.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Sze. 24. 11:15 - Szerkesztve: charlie


Ha a 2002-s amiga-news.de cikkben hivatkozott Salvador Fernandez Gomezre gondolsz, akkor a Xing profilja szerint Sales Manager volt a bPlannal, ket evig. Aztan 5 evig nem tudni mit csinalt, azota pedig a sajat ceget vezeti...

Szoval ideznem magam (kiemeles tolem):
Ha a korabbi phase5 alkalmazott Gerald Carda, Thomas Rudloff vagy valami hasonlo kaliberu ember, akkor aszondom oke, bring it on! Ha az egykori recepcios v. takaritono, vagy valami sales-ember, akkor erted... :D

Persze ez meg nem zarja ki, hogy valaki technikai ember is van a gardaban...

Szerk: a relevans MorphZone thread szerint Mr. Gomez bejegyzett egy Commodore es egy Amiga cegnevet is, raadasul az "uj" phase5-tel egyutt mindegyik UG, vagyis kb. Bt. Vagyis fillerekert megtehette ezt... (Szamszeruleg: mindegyik ceg kokemeny 100 EUR alapito tokevel rendelkezik...) Es allitolag ugyano volt, aki tavaly a 30 eves nemet Neuss-i talalkozon invalid aron probalt uberritka phase5 prototipusoktol megszabadulni... Pluszban ezek utan az is gyanus, hogy vajon a birtokaban levo - ha a birtokaban van - phase5 Amigaval kapcsolatos tudasanyaga ezekutan legalis-e, leven azt elvileg a DCE vette meg a phase5 csodje utan...

Szoval ja, van Facebook oldala, azaz:


Ezt mindenesetre en - tobbekkel egyutt - elkonyvelem egy ujabb netto atbaszasnak, amig valakinek a gepeben nem kezd mukodni egy ilyen allitolagos "regi-uj" es frissen gyartott kartya, es halandok szamara is elerheto lesz. Pont.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 24. 14:02 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: charlie
Sales Manager volt a bPlannal, ket evig. Aztan 5 evig nem tudni mit csinalt

Sales manager... akkor abban a két évben sem tudni, hogy mit csinált ;-) Erről beszéltem a múltkor, szakembereken élősködő senkiházi(k), az összes...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Sze. 24. 17:58


Ha a korabbi termekekbol akar uj sorozatot eladni, nem is kell tobb legyen, mint sales manager, meg persze birnia kell a jogokat hozza.

Furcsa, de ahol termek piacra kerul ott gyakran van ilyen is. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Sze. 24. 19:16 - Szerkesztve: charlie


@Lazi:
Ha a korabbi termekekbol akar uj sorozatot eladni, nem is kell tobb legyen, mint sales manager

Mondjuk a hardverdesignt nem árt updatelni az elmúlt 15 év alatt megváltozott építőelemek (nincs mindennek 1:1-ben helyettesítő eleme) és gyártási eljárások miatt. És akkor még ilyeneket nem is részleteztünk, hogy mi van az RoHS szabályozással, stb... Ráadásul a kártyák frissítéséhez valszeg rengeteg Amiga-specifikus tudás és jókora befektetés kell, ami kb. maroknyi embernek van a világon...

Értem, hogy a hozzászólásod üzenete az, hogy egy sikeres céghez kellenek jó sales-esek is. Ez igaz. De a jelen helyzetben, a jelen piacra ez pont nem segít. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 24. 20:43


Quoting: charlie
sikeres céghez kellenek jó sales-esek

Sikeres termék, főleg Amiga vonalon, el tudja adni önmagát is, nem kell pióca módján tapadó sales ;-) Nem olyan nagy piac szerintem, hogy ingyenélőket is el tudjon tartani, elég árérzékeny (még nyugaton is) az Amiga tábor.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 24. 21:01 - Szerkesztve: dh1


Ladies & Gentleman, i'm proud to announce today Update Version 3.8 for Amiga Racer Collector's Edition Elite. New vehicles in the game to drive: Opel Manta, Skoda Octavia, Harley-Davidson "Tri Glide". And finally we have a working Online-Highscore (Leaderboard) for the tournament races! This new highscore menu comes fully animated with driving cars and fancy highscore soundtrack. Several changes in the game menu: A new "Show Best Drivers" feature and improved graphics for the tournament button. The preview screen of the next tournament track to drive has been improved (in the manner of Lotus of course) and there has been a new screen added that tells you now why you failed a tournament track. If you want to have your Amiga Racer Collector's Edition Elite shipped to your door (runs on Amiga OS4, Morph OS, Windows, Linux, Raspberry Pi, Mac OS X, OpenPandora etc.) please visit www.amigatec-shop.com
Enjoy your Weekend and happy driving!

Boldog vok! Sok meló van benne és még lesz! Le lehet szólni! :)

AR

AR

AR

AR

AR

AR

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 24. 21:45


Nagyon jó érzés, amikor az ember valamit letesz/letehet az asztalra :-)
Én ugyan nem vagyok olyan szerencsés, hogy ki tudjam próbálni, 3.1-nél megálltam, de ettől függetlenül, gratulálok! :-)

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 24. 21:48


Pont a heten neztem hogy all a Racer. Tok jo hogy full amigas filingje van (Amiga Racer), felhasznalva az elodok minden vivmanyat. Meg nem probaltam amugy, de nyilvan torekedtetek ugyanerre jatekelmenyben is (iranyitas).

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 25. 01:00


dh1
Beszarás jól néz ki:-) Komolyan.
Karácsonyra pont Raspberry Pi-t szeretnék - RetroPie -, azon majd ki is próbálom.
Gratula, s köszönjük.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 25. 08:15


Quoting: Kukacmarci
Raspberry Pi-t szeretnék - RetroPie -, azon majd ki is próbálom.

60Hz-en szépen fog szaggatni ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 25. 22:27


Quoting: Kukacmarci
Beszarás jól néz ki:-) Komolyan.


nagyon koszi

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 25. 22:28


online live leaderboard!

http://amigatec.com/AmigaRacer/leaderboard.php

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 26. 13:03


Skodát miért?!? ;-) Azt hittem autóversenyes, előzős játék készül :-D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 26. 13:09


Skoda Octavia RS

<< 1 ... 72 . 73 . 74 . 75 . 76 . 77 . 78 . 79 . 80 . 81 . 82 ... 186 . 187 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by bulletin board software miniBB™ © 2001-2024