Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 72 . 73 . 74 . 75 . 76 . 77 . 78 . 79 . 80 . 81 . 82 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 15:05


Vampire hirek. Jo hi: Profi ceg gyartja innentol a Vampire V600v2-t. Rossz hir: 250 es 289 Euro lesz az ara. Koszonjuk a siro rivo turelmetlen vasarloknak...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 15:18


Eddig mennyi volt?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 15:20 - Szerkesztve: yellowdog


duplán ment bocs

BSzili
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 15:40


Ha köszönetnyilvánításnál tartunk, ne feledkezzünk meg a nyerészkedőkről sem, akik miután megkapták a kártyát azonnal kirakták többszörös áron az eBay-re. Eddig 120 EUR áron ment.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 16:01


Az szép... az a baj, hogy szinte minden a témába vágó dolgot lassan bármennyiért fel lehet tenni. És ha egy elmegy X-szeres áron akkor mindenki elhiszi, hogy ezután már csak annyiért tudja beszerezni vagy mégtöbbért... olyan ez mint a részvénypiaci pánikhangulat.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 16:14


Sírok, meg közben röhögök is.

látjátok, amigaföldén semmi sem változik. :(:

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 16:30


Quoting: dh1
Koszonjuk a siro rivo turelmetlen vasarloknak...

Én vagyok mindenért a hibás...
Mindent magamra vállalok.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 17:01


Kifingott a melegszendvicssuto?
Na es azal mi van aki mar megrendelte? Az melyik aron kapja?

sodreg
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 17:57 - Szerkesztve: korni


Majsta oldalán az olvasható, amit BSzili is említett: pár hiéna többszörös áron adta el az amúgy 120 euróba kerülő kártyát. Annak fényében, hogy elérhető áron akartak jó minőségű turbót adni az amigásoknak igen szarul esett Majstának, gondolom Kippernek is. Ebből jött a döntés: nagy üzemben gyártott kártya, gyorsabban és persze drágábban.

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 21:06


Valószínűleg ennyit nem adok érte.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 21:11


Eléggé megosztottak a vélemények nemzetközi oldalakon is. Többen is elismerték, hogy az előző ár egy picit alacsony volt. Ebben minden benne van:
"Does this mean that people who have sent order emails to kipper2k and waited many months are now going to be kicked out of the queue? Will we have to sign up at the order page at the Apollo site and go back to the end of line?

If this is the case, that would be a very bad choice! I followed directions and sent an email to kipper2k 9 months ago with no reply from him to the original or followup messages. If he is going to throw that waiting list away and so penalize the people patiently waiting for their boards, I personally will take it as a big middle finger (V sign to you Brits) to his customers.

I went to the express interest page at the Apollo site and there's already 750 people in line. If those people get boards before those of us who have waited nearly a year, the Apollo team is clearly showing that they don't care about the many people who have followed the instructions given prior to this latest update.

I'm sorry, but if that's what he's going to do (of course we have no idea since he won't communicate), he's made a bad decision.

I'm HOPING that kipper2k will do the right thing and honor the existing orders first. Yes at the new price but they should certainly be served before ANYone else.
Just to be clear, I don't have a problem with the new price. As I said the other day, the previous price was ridiculously low and unsustainable. Honestly, I think the new price is still too low. "

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 21:17


Ja, és én maradok a sorban.
Amiga-s életérzés, vagy mi a szösz, ugye?
Ez a hobbim, s most már akkor is kíváncsi vagyok, mit tud.
Ennél többet is kiadtunk 060-as kártyára, s ez többet tud.
Azért az odavágna keményen, ha játék mellett MP3-at és videó filmet néznék rajta....

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 21:38 - Szerkesztve: dino


Quoting: stackj
Valószínűleg ennyit nem adok érte.

:)

Quoting: dh1
Koszonjuk a siro rivo turelmetlen vasarloknak...

De ugye azt te sem gondoltad, hogy a vegtelensegig lehet ezt csinalni ilyen darabszam mellett es ilyen korulmenyek kozott?


Quoting: Kukacmarci
I think the new price is still too low.

Ez egy barom. Mennyi kene szerinte, hogy legyen? 600euro? Vagy inkabb legyen rogton ezer?

Quoting: Kukacmarci
videó filmet néznék rajta....

Ezzel a kijelentesel en ovatos lennek. Milyen filmek mehetnek rajta akadas nelkul? Regi Mpeg I-II 320x200? Megeri filmet konvertalgatni/nezni rajta? Nemhiszem. Az MP3 az oke szerintem is, meg a teljesitmennyel is le a kalappal a maga nemeben. Most mar a gyartasi eljarasra sem lehet egy szavunk sem. Gondolom csitt-csatt es kesz is a hetszaz-nyocszaz darab ipari korulmenyek kozott igy megy :)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 21:51


dino
Filmet meglátjuk, egy próbát megér....
De ha Nintendo DSi-n lehet filmet nézni, akkor itt is menni fog.
Olvastam valahol, hogy 100-ával gyártják a kártyákat. kb. 4 hét míg elkészül, s további 1 a posta. Azt is kiszámolta valaki, hogy jövő nyár, mire a 700+ kártya elkészül, ami már most 800-nál tart. De elvileg még idénre ígérik a V500 és V1200 változatokat is.
S még mielőtt valaki is azt gondolja... Nem, nem nyertem a lottó-n, még ez az ár is alacsony a kinti lehetőségekhez képest, Hogy nálunk mi a helyzet... na ez a gond.
Kell vagy sem, ezt kell eldönteni. Jövő nyárig minden hónapban félrerakni egy 10-est, s meg is van a kártya...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 21:58 - Szerkesztve: dino


Quoting: Kukacmarci
De ha Nintendo DSi-n lehet filmet nézni, akkor itt is menni fog.

Szerintem erre azert egyel merget, van idoben azert nemi kulonbseg a ket hardver kozott (nem csak a turbo szamit) :)

Quoting: Kukacmarci
V1200 változatokat is.


Inkabb erdemes erre beruhazni szerintem, egyedul nekem a hatszazas vampirral a CPU slotra rapantinto kartyaval van bajom, illetve azzal, hogy borzaszto ovatosan kell vele banni, nemhiszem, hogy sokszor kibirna, a le-fel dugdosast a jellegebol adodoan. Egyebkent meg az a legfaszabb dolog, hogy meretileg a legkisebb Amiga ekkora brutal teljesitmenyu allatta valtozik. Szoval? Megis meggondolando...
Quoting: Kukacmarci
még ez az ár is alacsony a kinti lehetőségekhez képest, Hogy nálunk mi a helyzet... na ez a gond.

Szerintem ez az uj ar kb rendben van itthol is, ha gyartsoron keszul, na jo picit lehetne olcsobb, de a magyarnak minden ingyen kene...:)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 22:03


Quoting: dino
nekem a hatszazas vampirral a CPU slotra rapantinto kartyaval van bajom

Nem lesz ezzel gond, rá kell csavarozni a cuccot az alaplapra.
V600

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 22:10 - Szerkesztve: dino


Quoting: Kukacmarci
Nem lesz ezzel gond, rá kell csavarozni a cuccot az alaplapra.

Persze, ez tiszta,nem erre gondolok, mondok egy peldat. Mivel oreg vasak ezek mar, mivel probalkozunk eloszor, ha valami gyanus, nem mukodik, bugzik?
Hat kivesszuk a turbot, hogy mukodik e a gep magaba. Nem? Ha ezt megcsinaljuk parszor, osszebbnyomodhat a CPU lab, vagy a kartyan a slot, amire racsusszan a CPU. Konkretan en erre gondoltam, hogy nem lesz jo ki-be teszegetni ezt a kartyat sokszor, mert ugye nem olyan, mint az A500 meg az A1200 as bovito portjai. Nemtom most mar erted e mire gondolok? :)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 22:13


Áll a bál Amibay-en:
Messaged to Kipper,

Thank you so much for your and others involved of course, doing a bad decision by increasing the price, compare to what you said last year (150€). When me and a lot of other people interested had email you (Kipper) and didn't received any answer. Or in my case after I ask you about the total cost of Vampire 2 plus chip ram, ide2cf and joystick adaptor.

Like others already said here, pushing people to the end of the queue b now going to Apollo website to ask the card and not honour your word about low price / affordable a high performance accelerator for A600, aka Vampire 2 at 150€?
Now you and the rest ask 250€ for a regular version or 289€ for the "black edition"? What is this? is the new Individual 1221 accelerator?
Also my email was forget? Will I pay 250€ or 289€ or the 150€ as we agree when I send the email on Fri 18-12-2015, 20:11????

Basically I feel betrayed and have the sensation you are just another liar, who start a good project together with Majsta and end we get this kind of crap of situation (chancing the big money).
Also saying is too expensive to send the card to a fabricate faster and cheaper is impossible? since the fabric will ask higher cost?
You certainly don't have any experience about PCB fabrication in Europe... (I'm not saying about playing in Eagle or KiKad EDA, but about cost's of PCB manufacturing).

I just want to know if you guys will keep your word, by keep your word by selling the original price and keep the order / queue?

Komolyan mondom, ezzel azt fogjuk elérni, hogy az egészet ott fogják hagyni a francba. Ez az "Amigázás bibliája?" Ezt nem is szeretném elsajátítani. Eddig vígan kifizettek ennyit egy ACA630-ért, pedig az sokkal kevesebbet tud. Akkor most mire a sírás? Szép kis hála a sok munkáért...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 22:18


dino
Két éve van ACA630-am, semmi gond vele. És hozzá a sokat szidott 'Sőnfeldbácsi' minden terméke, s teljesen meg vagyok elégedve mindennel. Most szeretnék hozzá Rapid Road USB-t venni, hogy USB-s egeret és CD-t is használhassak vele. Tényleg, ismeri valaki a Wasted Dreams című játékot? Van benne alapből magyar nyelv is, nemrég vettem meg csak ezért. CD32-őn sajnos nagyon lassú...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 22:21 - Szerkesztve: dino


Tehat akkor dragaljak ott is, nem csak itthol.
Amugy azt mondani akartam, hogy a nyolcszaz vevobol szerintem parszaz kihullik a picsaba, beanyazva, hogy nem errol volt szo. Persze a melot meg az uj technologiai eljarast nem ertekelik. Itt mar csak az a kerdes mennyire lesz turelmes a kedves ugyfelekhez a gyartato...szerintem hamarosan kiderul, hogy egyatalan lesz e meg gyartas.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 22:30 - Szerkesztve: dino


Quoting: Kukacmarci
És hozzá a sokat szidott 'Sőnfeldbácsi' minden terméke, s teljesen meg vagyok elégedve mindenne

Eleg kevesen vannak, akik meg vannak elegedve. Itt is szidtak tobben is a portekajait, nembeszelve kulfoldi oldalakrol is, en jobban preferalom a regi kartyakat.
Quoting: Kukacmarci
Tényleg, ismeri valaki a Wasted Dreams című játékot?

Igen, nekem is megvan. Talan keves neki a ram, mert szerintem egy fastramos gepen is siman jol megy. Nem AGA s, szovel mennie kene hatszazason is , meg barmilyen ECS Amigan, amiben van tobb RAM sztem.

Szerk
Min. Requirements: 68000 CPU, ECS or AGA chipset, 3Mb ram (2Mb chip + 1Mb fastram or other memory), 2x CDROM.

Nalam nem lassu CD32 alatt sem, mert SX32Pro m van 32MB al :D igen, ezt muszaly volt leirnom :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 18. 22:50 - Szerkesztve: yellowdog


Ne parázzatok, majd mc68k csinál egy jó kis kártyát :-)

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 19. 07:21


@Kukacmarci
Ha 1200-as kártya lenne, akkor elgondolkodnék rajta.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 19. 08:58


Én is, talán, bár nekem 4MB bővítés meg egy scandoubler (ez utóbbi még nincs) bőven elég pl. WHDLoad-hoz...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 19. 09:02


Quoting: stackj
Ha 1200-as kártya lenne, akkor elgondolkodnék rajta.

Olyan is lesz, bár úgy tudom, ez is tud AGA-t, szóval mivel tud az majd többet?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 19. 09:55 - Szerkesztve: dino


Quoting: Kukacmarci
szóval mivel tud az majd többet?

Azzal pl, hogy nem a CPU ra kell ranyomni, hanem egy joval tobbet biro csatlakozora.

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 19. 09:58


Akkor az a Kipper2 nem sokat változott. :-) Nem hiszem, hogy a gyárából valaha is kerül turbo az én gépeimbe. A GBA1000 alaplapok árát már vagy 3-4 éve kifizettem. De a leveleimre nem válaszol. Illetve 2 éve már nem is próbálkozom. Kicsit húzós tanulópénz volt. Az apollo csapathoz nem tudom mennyi köze van, remélem csak annyi hogy használja, amit ők kifejlesztettek. Így ha meggazdagodnék egyszer, akkor biztos akadna majd más forrás is ha ilyen kártyára vágynék. Persze amúgy sem 600-asba akarnám.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 19. 10:26


Quoting: Calhoun
A GBA1000 alaplapok árát már vagy 3-4 éve kifizettem.

Huh, pedig erre kivancsi lettem volna, mit tud.
Mennyivel huztak le?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 19. 10:42


Szolunk neki.
Pontos adatokat mailban plz
dh1 kukac amigaspirit pont hu

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 19. 10:48 - Szerkesztve: dino


Quoting: Calhoun
A GBA1000 alaplapok árát már vagy 3-4 éve kifizettem.


Quoting: dh1
Szolunk neki.


Mar plane kivancsi vagyok, mert ennyi ev utan, szerintem eselytelen felderiteni, hol akadt el a dolog.

<< 1 ... 72 . 73 . 74 . 75 . 76 . 77 . 78 . 79 . 80 . 81 . 82 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024