Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 72 . 73 . 74 . 75 . 76 . 77 . 78 . 79 . 80 . 81 . 82 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 15. 21:32


Játék Mania - Jobbnál jobb hírek! Újabb Tower 57 játékmenet trailer látott napvilágot ahol 2017-re várják a játék elkészültét (ennyi pixelt ilyen minőségben megrajzolni, el is hiszem), és igen AMIGÁRA is! Ilyen minőségű játék utoljára Chaos Engine volt kedvenc masinánkra. A Chaos Engine találkozott a Jurassic Parkkal és a Metal Sluggal! A játékot pontosan ezen legendák inspirálták. Csak szuperlatívuszokban beszélhetünk a trailert megtekintve. Csúcs lesz! Ez egy mérföldkő lesz! Ha lehet vegyétek majd meg. Lássák az Amiga és fanjai élnek és virulnak minden jóra kiéhezve! Amiga OS4 és Morph OS verzió készül (én egy Vampire változatot is el tudnék képzelni)!

Tower 57

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 16. 10:30 - Szerkesztve: Aragon


Ippen arra gondoltam a napokban,h ha egy Ruff 'n' Tumble vagy Chaos Engine ilyen jol es szepen megy classicon, mekkora dobas lenne a Metal Slug atirata. Itt is van, de sajna nem 020 classicra, mint a fentiek 😕. Emellett maximalis allelujah persze. [ ]

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 16. 18:44


Csak csendben ... a gyaszos RESHOOT classicon keszul Vampirera! Pszt! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 16. 18:57


Játék Mania - Újabb játék a héten, és persze Amigára. Robouldix! Egy arcade puzzle játék a Terminus csapatól, amely eredetileg 1993-ban már megjelent és bárki számára szabadon hozzáférhető volt a interneten. Egy demo verzióban csak öt szinten volt letölthető, később teljes értékű lett, két játékos mód, jobb grafikával és több mint 100 szintel. Most, 23 évvel később, a teljes játékot lehet letölteni, hogy mindenki élvezhesse.

Robouldix

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 16. 21:13


Supaplex? ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 17. 02:31


Quoting: yellowdog
Supaplex


talalgatsz, ahelyett, hogy megnezned? :)
amugy nem

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 17. 23:54


Ki vagyok akadva a Reshooton.
Amellett, hogy nem terek napirendre a 8 + 4 szin hasznalatan AGA-n, a zenenek nevezett zorej egy lofa...z.
DE ...
Teszteljuk mert kene irni rola.
Persze ezert a sza...ert nem adok 33 eurot, marad az adf demo.
Ami alapbol ugy indul, hogy egy szetesett kepernyot kell bamulni. Mint egy teljesen hibas kep...
Ok...
Jon a focim, ami egy vonalkod a jatek cimivel ...
Majd a jatek, gombnyomasra.
Itt jon a jatek, amit Lazival megyegyeztunk, hogy csak akkor jatszanank ha az eletunk mulna rajta ...
DE!
Itt ott szetesett kepernyodarabok, hibak a jatekban.
Rendesen bebootolt rendszer mellett egy B1230MKIV-el produkalja ezt. Oke, gep ki, majd ketgombos inditas. Boot with no ... shellbol inditas ... ugyan olyan szar.
Hm...
Ok Setpatch hatha.
Mivel 3.9-esem van a setpatch annyi ganyolast csinal, hogy hagyjuk ...
Ezert van egy kulon 3.1-es setpatch-om.
Azzal szarabb :)
Kesz ...
Es erdekesseb Bootmenuben Enhancedre allitva siman fut a jatek: bar nem tudom ez mas jateknal, demonal is igy van-e ...
Most vagy a B1230-at nem szereti, vagy nem tudom ...
Szar ez mindenhogy :(

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Aug. 18. 16:53 - Szerkesztve: charlie


Isten hozott az uj trendben, ami a demoscene-n mar terjed egy ideje, miszerint sok koder 20 ev utan eloasta az 500-ast, es megalmodta h. AGA-t es '000 feletti procit tamogatni szar es lame.

Mert hogy anno se kellett, most mi ez a modi, es fuj. A legszebb, hogy kozben - nagyon keves indokolt kiveteltol eltekintve - csak annak bizonyitekat allitjak ki, hogy szarul kodolnak, mert ezek az AGA glitchek mindig attol vannak, hogy valami regiszterben 1-re kapcsolva hagynak biteket, amiket az AGA-n 0-ra kell allitani.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 18. 20:41


jah ... :(

os3.9-es setpatchal

https://www.youtube.com/watch?v=voPFQW_3iSY

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 22. 02:31


Amiga OS 4.1 FE es A5000

Youtube Video

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Aug. 22. 08:59


@DH1:

reshoot
UAE alatt neztem alap A1200 config. Nem lattam az altalad emlitett hibakat.
Csak a demot, ami maga a hiba, mert ez nem adja el a jatekot.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 23. 01:24


Quoting: lazi
UAE alatt neztem alap A1200 config.


a hiba nem alap 1200-nel jelentkezett, hanem B1230 MKIV-el

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 25. 00:05


Vampire Mania - A következő videóban Majsta 3 percét láthatjuk egy normál napon. Így készül egy Vámpír. Aki nagyüzemi gyártást várt, hófehér köpenyes mérnökökkel az csalódni fog. S mindezt a jelen körülmények között kell 700 darabon megcsinálni. Legutóbb legalább is 700 rendelés volt a V2-ből. Azóta valószínűleg nőtt a szám. És természetesen a fejlesztés sem állhat le. Mind a Core-t, a SuperAGA-t gyúrni kell, és a következő kártyák prototípusa is készülőben. Na most hisztizzen aki még nem kapott a megrendeléséről választ (persze ez is érthető)... Respect!

https://www.youtube.com/watch?v=hyDZnrWYYjY

https://www.youtube.com/watch?v=N34NNZjjGC0

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Aug. 25. 00:28 - Szerkesztve: charlie


Nekem errol a total amator szervezetlen benazas jut eszembe... Bar en HW fejleszto cegeknel dolgozom az utobbi 3-4 evben... Igaz szoftveres vagyok, de azert ralatok hogy dolgoznak es prototipizalnak profik ha 10 darabnal tobb kell a vegeredmenybol...

Elnezest, de tobb szazas darabszamnal mar egesz ertelmes ajanlatokat adnak cegek akik kisszerias gyartasokra vannak berendezkedve, es nem kell egyesevel, kezzel... Ez olyan ido es energiapazarlas, hogy elkepeszto (a fejlesztobol csak egy van, neki kreativ munkat kene vegezni, nem 500 darabot kezzel gyartani es flashelgetni egyesevel)...

Na mindegy. En meg mindig maradok a Blizzard 060-asaimnal, a Made in Germany valahogy meg 15 ev utan is szimpatikusabb mint szerb popra az alufoliaval kibelelt Mediamarktos akcios szendvicssutoben piritott nyak...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Aug. 25. 06:05


Mar tisztan latszik, hogy ezert nem birja a megrendelest tartani. Nem ertem miert nem lehet ekkora darabszam mellett, mint amit mar rendeltek tole ezt a folyamatot automatizallni, raadasul a rendeles csak noni fog, ha a tobbi modellekbe is rendelni kezdik a kartyat. Tutira bele fog unni a gyartasba,nekem van olyan erzesem, mar most unja az egyes reszfolyamatokat. A zene az meg szornyu, ami megy kozben...jobb hang nelkul nezni. :)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 25. 07:26


Quoting: dh1
Amiga Racer Gamescomra készülődve! :)


https://www.youtube.com/watch?v=h9-gkJghXhE

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 25. 11:20


Quoting: charlie
tobb szazas darabszamnal mar egesz ertelmes ajanlatokat adnak cegek

Szerintem csak annyiban értelmest, hogy nem lesz drágább a készülék mintha otthon van összerakva, viszont a hasznot ami eddig az építőé volt, azt elviszik szépen, és nem marad semmi... Jóval nagyobb tétel kellene ahhoz, hogy mindenkinek jusson rendesen a tortából.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Aug. 25. 14:26


Na es ha nem a melegszendvicsutoben kene osszedrotozni, akkor ugyan mennyivel kerulne tobbe? Kifizetne e a "nep" a tobbletet? Mennyivel adnatok erte tobbet, ha robotok hegesztenek ossze? 5-10 ezer Ft/db modnjuk?
Mert szerintem darabonkent egy tizessel tobbet siman megerne, mar a tudat is... :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Aug. 25. 15:26 - Szerkesztve: charlie


Nem magyar viszonyokban kell gondolkodni. Ez egy kisszériás, hobbipiacra készülő cucc. Aki ilyet vesz, az egyet vesz és a következő 10 évre. Majdnem totálisan mindegy, hogy 150 vagy 190 EUR-ért adják, de ne Teszkós akciós pirítóban tegyék már össze...

Összehasonlításként, idetenném az Efika 5200B-k gyártásáról készült videót, ami hasonló komplexitású cucc és végül hasonló áron (aztán meg sokkal olcsóbban) árulták, 2007-ben, azaz majdnem 10 éve. Szerintem nem is kell részleteznem...:

https://www.youtube.com/watch?v=otNQw39FT5U

(A videóban legtöbbet látható úriember egyébként Gerald Carda. Az ő neve olvasható - többeké mellett, pl. a videót készítő Thomas Knabelé mellett - szinte az összes Blizzard kártyán és a Pegasosok alaplapján is... (A fiatal srác meg Nicolas Det, egy időben a bPlan szoftverese volt, MorphOS drivereket is írt.) És amúgy ha már a fehér köpenyeknél tartunk, a fehér köpenyes úr pedig Thomas Dellert, a DCE azóta már elhunyt egykori tulajdonosa.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 25. 18:20


Csak ugy megjegyzem a sok okossag melle, hogy nem egy fejleszto van es nem egy ember kesziti a kartyakat ...

A nagy megrendeles miatt mar amugy is megy a gyarto keresese, es igen van akinek szamit az ar.

Minden kartya gyartas utan egyesevel ki van probalva.

Online support van.

Egyebkent a Heynie fele videoban a Commodore se nezett ki jobban es ne higyjuk, hogy fel-egy eve minden rendben volt azon a szemethamon eppen csak joval nagyobb szemethalom volt :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 26. 02:16 - Szerkesztve: alivemoon


1. Szerintem egy ilyen gyárnál, élőrre vagy átvételkor ki kell fizetni mondjuk x100 kártyát (azaz valami töke kéne ami valszeg nincs).
2. Hogy jutnak oda az alkatrészek, ki szerzi be, mennyiért, logisztika nyűgök! (persze biztos megoldja a gyár is, de nem ingyen az tuti)
3. Valamit a specifikációban elbaszarint az ember, lesz x100 szar kártya, így azért gyártás közben észlelni lehet hibákat és módosítani, vagy áttervezni... (mi van ha a gyárban qnak el valamit, hogyan anyázik Boszniából?)

4. Nem kell a gyártás fejlesztésével le állni, majd vesz jobb sütőt, hogy Chain-Q-nak is tetsszen :)

De az a tippem, hogy induló töke kevés.

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 26. 08:52


En ugy latom nagyon tudja a srac, h mit csinal. Beztos popec a minoseg. Felolem grillezheti is, en szeretnek egy 1200be valo parazitat ha leszesz majdan :).
Es ha egy tizessel olcsobb, az nem gond.
Amugy ijeszto korulmenyek kozott zajlik a gyartasi folyamat szerintem is, de unokatesom is profi, idotallo hangtechnikai cuccokat heggesztett ilyen korulmenyek kozott, szoval..

YADA
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 26. 09:02


Lehet hogy tökös gyerek, de nem tőkés. (bocs, de ennyiszer leírva látni a tőke szót rövid ö-vel, már fájt. ékezet nélkül is jobb lett volna)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Aug. 26. 09:16


:D:D:D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 26. 10:06 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: Aragon
ijeszto korulmenyek kozott zajlik a gyartasi folyamat szerintem is

Na akkor képzeld el, mi folyik a kohászatban, mégis megvesszük a termékeket, igaz arra már lehűlnek rendesen! :-D
Nem a szerszámokon múlik elsősorban a minőség. Nekem adhatnak a kezem közé akármilyen zongorát, attól nem leszek jobb zenész. Vagy vehetsz a "kedvesednek" bármilyen 100eFt-os főzőkészletet, ha nem tud főzni, abban is csak szar fog készülni. Ellenben a piros mázas "hagyományos" lábosban, tepsiben, fazekakban nagyanyánk mennyei dolgokat tudott varázsolni! ;-)
Így van ez itt is :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Aug. 26. 10:36


Quoting: yellowdog
Nem a szerszámokon múlik elsősorban a minőség.

Nem jo pelda szerintem.
Nyilvan megbizhatobb egy olyan kartya, amit nem melegszendvicssutovel keszitenek, de egyebkent en is vennek, meg igy is, engem sem zavar annyira, kiveve az, hogy nem lehet tudni, hogy mikor kerul ram a sor. Egy honap? Ot ev? Na es meg csak valaszra sem meltatnak, annyi mar a megrendeles...ezt igy nem lehet csinalni hosszutavon, azt tartom.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 26. 12:07


A tapasztalat, tehetség (!) sok mindent tud kompenzálni ;-) Ami viszont a kommunikációt illeti... valóban nem szabadna ennyire lezserül venni. Ha én pl. vatera ügyletben levelezek, akár eladok, akár vásárolok, próbálok minél gyorsabban reagálni a partner leveleire. És ez nem idő kérdése, van úgy, hogy pár perc jut, de belépek, megnézem jött-e valami, és válaszolok, ha mást nem türelmet kérek, de az is több a semminél, a kölcsönös bizalom pedig csak így tartható fenn.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 26. 18:12


Quoting: Yada
Lehet hogy tökös gyerek


ha nem hasznaltok ekezetet 50 szazalekkal javul a helyesirasotok! :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 26. 18:21 - Szerkesztve: dh1


Letezik vala a Gorky 17 jatek, hasonloan a Jedis jatekokhoz ezt is magyaritottam, ha valakit erdekel.

Mint kiderult volt magyar kiadasa, magyar szinkronnal es felirattal.

Sajna nem egy egyszeru masold fel ezt es ezt a fileokat, sok mega.

Illetve sajnos az Amigas exe nem eszi meg a magyar szinkront. Az eredetiben ogg fileok voltak es a Hyperion fele is ogg fileokat hasznal. A magyar viszont wave ... Meg probalkozom vele de valszeg a inditofile megbuherelasa nelkul ez nem fog mukodni, de hatha ...

Ha valakit erdekel szoljon, valahova feltolom, termeszetese nem a spiritre, hogy ChainQ is nyugodtan aludjon karomkodas nelkul. :)

Az Amigas magyar verzio nem teljes (full), csak a magyaritashoz szukseges reszt tartalmazza, tehat wareznak nem jo ha nincs eredeti verziod!

Jatek leirasa az AM 11-ben!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 26. 22:53 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: dh1
ChainQ is nyugodtan aludjon karomkodas nelkul. :)

Ő nyilván úgy tölt le vagy használ illegális(?) dolgot, hogy közben folyamatosan mormolja, hogy "Mea culpa, mea culpa.." :-D

<< 1 ... 72 . 73 . 74 . 75 . 76 . 77 . 78 . 79 . 80 . 81 . 82 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024