Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 14:42


Allj, OS4 vajon lekezel NTFS vinyot?
Mert a SAM440-ben van sata, sot csak az van benne ...
Tudja valaki? Cobra?

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 14:44


dh1


Szurkolok, hogy mielőbb megjavuljon a vasad...

és, hogy olvashassuk az AM 2-öt!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 14:46


Koszi!

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Sze. 20. 15:00


Ilyenkor szokták mondani a szervizben, hogy kész a gép de a vinyód tartalma sajnos odaveszett...:-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 15:20 - Szerkesztve: charlie


dh1: A MorphOS kezelne, out of the box... :P Radugod USB-n, orulsz...

Egyebkent a MorphOS-ben levo NTFS-nek van egy regebbi 68k-s portja, szerintem ha felteszed a TD64 patchet OS4-re, akkor annak mennie kene, ELMELETILEG... De reszleteket ne varj, mert nem tudok.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 15:27 - Szerkesztve: dino


Os4 semilyen USB HDD t nem kezel. Legalabbis a uA1 nekem nem tette.
Szerk:Viszont A Sam en van alaplapi sata.
Szerk2:Ha sikerul is attenni AOs4.x ala, akkor is mit er vele? Szerkeszteni nemigen lehet, vagy igen?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 15:39 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Szerkeszteni nem lehet (azt megint csak MorphOS-en lehetne, a FUSE portos NTFS-3G-vel, khmmm), de adatot menteni tud rola, es szerintem az a prioritas.

@dh1:
Egyebkent giga-talicskat tudok kolcsonadni, ha kell (es Ratman is hozzajarul, mert az ove).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 20:05 - Szerkesztve: dh1


giga talicska? pece?
nekem csak annyi kell, hogy egy ntfs vinyorol hozzajusak az AM 02-hoz

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Okt. 25. 19:08 - Szerkesztve: dh1


99,9%-ban kesz az Amiga Mania 02!

Nemsokara elerheto lesz, addig egy kis elozetes: a cimlap!

AM02 Cover

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 25. 21:07


SZUPER!!!!


Kb. órája azon gondolkodtam, hogy írok neked mail-t privibe, mi a pálya az AM 2-vel...


Várom, jöhet!

Sylon
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 26. 00:28


Nagggyon jol nez ki! : )

YADA
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 26. 00:49


Nem kell sietni, meg az elsot sem olvastam el. Felig sem.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Okt. 26. 08:19 - Szerkesztve: dino


Izgalmas. Igenyes a cimlap, tecccik. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Okt. 26. 16:57 - Szerkesztve: dh1


Igen tisztelt és kedves olvasóink!

Köszöntünk mindenkit, immár második alkalommal!

Megszületett a második Amiga Mania!

Szép számban kaptunk visszajelzéseket, dicsérő és elmarasztaló kritikát, amely mind segít bennünket, hogy még inkább egy felhasználóbarát, jól használható magazin legyen a miénk, amit mindenki bátran forgathat kedvére és ismeretei elmélyítésére egyaránt.

Mindenkitől szeretnénk elnézést kérni, aki lelkesen várta a második szám megjelenését.
Sajnos a technika ördöge már-már gúnyt űzve ebből, igyekezett lépten, nyomon elgáncsolni fáradságos munkánkat, mivel a szerkesztésre és tördelésre használt gép megadta magát. A szerviz pedig nem állt a helyzet magaslatán. A várakozás ideje alatt átgondoltuk az addig elkészült oldalakat és a gép megérkezése után szebbre, jobbra faragtuk a kiadványt.

Töltsétek, olvassátok, vigyétek hírét!

Továbbra is várjuk megjegyzéseiteket, kívánalmaitokat és persze a kíméletlen kritikát is!

Fogyasszátok egészséggel!

Természetesen a lap ismét megrendelhető lesz papír formában is előre láthatólag változatlan formában és áron. Jelenleg a próbagyártás folyik.
Amint az a megfelelő minőségben elkészül, meghirdetjük a megrendelési lehetőségeket.

Várunk minden észrevételt és a majdani megrendeléseket az alábbi e-mail címre:

amigamania@amigaspirit.hu

A későbbiek folyamán lesz egy weboldalunk, ahol mindent megpróbálunk leegyszerűsíteni.
Jelenleg a site háttérmunkálatai folynak!

Köszönjük a segítséget mindenkinek!



Letölthető PDF-ben itt:

Amiga Mania PDF

Lejjebb pedig a modern kor követelményeinek megfelelően Flash verzióban is elérhetőek lettünk!

Amiga Mania Flash

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 26. 17:20


Most még csak annyira volt időm, hogy gyorsan átlapozzam....



Faxa lett!



Gratula! :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Okt. 26. 20:35


Hát gyerekek! Fejet hajtok előttetek! Le a kalappal!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Okt. 26. 20:58


Kurva jo lett. :) Erdeklodnek viszont, hogy miert nem az amigamania.amigaspirit.hu-ra lett feltoltve a 01-es szam melle? :) Mer' az tul egyszeru? :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Okt. 26. 23:18


Mert rohadt faradt vagyok es beneztem :P
Nem mind1?
Majd teleportalom oda :)

Nezd flashbol addig :)

Eloszor amugy is a Guru threadba postoltam igy is :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Okt. 26. 23:30


Quoting: charlie
miert nem az amigamania.amigaspirit.hu-ra lett feltoltve a 01-es szam melle? :) Mer' az tul egyszeru? :P


Javítva!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Okt. 26. 23:34 - Szerkesztve: dh1


Kerdes:

Aki jon Guru bulira, azok kozul kell-e valakinek nyomott peldany, ugyanis akkora biztosan tudunk vinni mar. Csak kene egy pontos szam.

Szoval a fent emlitett cimre johetnek a megrendelok.

amigamania@amigaspirit.hu

Mivel mar eddig is erkezett par, akkor nem varunk tovabb, elkezdjuk begyujteni oket! Aki Guru bulin venne at, az kerem jelezze! Ha szemelyesen a szokott konyvesboltban azt is jelezze, ha postan azt is ... vagy egyeb ...

Koszonom!
dh1

Sylon
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 27. 01:01


Nagyon szep es nagyon jo lett az AM02, gratula! Igenyes munka. Valoszinuleg en is jelentkezem majd tobbedmagammal nehany nyomtatott peldanyert Hevonel. Egyetlen apro kerdesem lenne csak, dh1: ilyenkor meg lehet nehany utolagos csiszolast vegezni az ujsagon, vagy mar fixen ebben a jelenlegi allapotaban kerul nyomtatasra? A Black Crypt cikk miatt szolnek csak, mivel ugy tunik ott a bevezetoknel hasznalt vastagabb betukeszlet vegig ugy maradt, es emiatt elegge nehezen olvashato a fekete hatter miatt.
Egyebkent minden nagyon fasza, a Demologiaert meg kulon koszonet, mar nagyon hianyzott! Johetne Hevotol (vagy Grasstol, barkitol) valamifele Deluxe Paint ismerteto is, csucsszuper scene-grafikakkal megspekelve. : )

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Okt. 27. 08:30 - Szerkesztve: dino


No, erre irigykedhetnek a kulfoldiek is.(plane, ha el tudnak olvasni.hehehe) Mert erre bizony lehet. Az egyik baratom mondta, mikor el olvasta az elso szamot, hogy ez az ujsag ez olyan, mintha ugyan abban a korban lennenk meg mindig, (mint a hires 80-90 es evek.) Beleolvastam, ez a mostani szam meg sokkal olyanabbra sikerult. Mintha most jelennenek meg ezek a gepek stuffokkal egyutt. Szoval latszik, hogy a platform nem halott, es, hogy mennyire kedves szamunkra. Hat, en rengeteg munkat latok ebben a szamban, szerintem tobb van benne, mint az elozoben. Gyonyoruen vannak illusztralva a cikkek. Mikor megnyitottam a PDF et es neztem az oldalakat sorban, hangosan felnyeritettem, hogy ez Qrvajooo. Az asszony a szobaban volt, kerdi, hogy mi bajom van? Mondom neki, hogy olvasom az AM2 ot. Ennyire tetszik? Mondom igen. Koszi sracok! Ti NEM csak BESZELTEK, hanem tesztek is valamit a juzerekert. :)

Meg reszemrol annyi, hogy annal szinesebb az ujsag, minnel tobben irnak bele cikket. Van egy par Legenda, aki visszatert es latom ezen a siteon, hogy irnak ide. Hatha ok is kedvet kapnak egy egy cikk irashoz...

Szerk: Termeszetesen igenyt tartok egy nyomtatott peldanyra en is.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Okt. 27. 09:15


Quoting: Sylon
Egyetlen apro kerdesem lenne csak


Proba nyomas van csak jelenleg ...
Amugy is lesz benne javitas, talaltunk meg helyesirasi hubakat ...

Mondjuk nalam az a resz is jol olvashato ... 1920x1200-ban 24"-on :)

Amugy szandekosan van ugy, mivel az ujsag alap betumerethez kepest kisebbre kellett venni azt. Tul sok a szoveg (ami persze nem baj), de az ujsag felet elvitte volna igy is. Ezert kisebb betumeret, vastagabb betut szoktunk alkalmazni a nyomdaiparban ... meg hat a nyomdanak sem mind1, hogy 4 szinbol hogyan nyom egymasra 4 plate-et ugy hogy egyik se csusszon el ...

Meglatjuk a probat, ha gond van vele akkor valtoztatunk, mondjuk az gaz lenne, mert akkor a szoveg terjedelme is valtozik ertelemszeruen, tehat az anyagot ujra kellene tordelni ...

Meglatjuk!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Okt. 27. 09:18


Aki nyomtatott peldanyt szeretne az mailban, nevvel, fizetesi moddal, atvetel helyevel egyetemben abban jelezze!

Forumbol nem gyujtogetem ki kert!

A lap tovabbra is onkoltsegi aron megy, tehat aki fizet, az kap ... nyeresegunk nincs rajta, csak vesztunk :)

Szal aki rendel es Gurura rendeli az legyen olyan kedves es jojjon is el erte, mert a csapat anyagilag nem tudja finanszirozni a nyomtatast sajnos (nincs akkora peldanyszam, hogy megerne, vagy 4x aron kene adnunk :).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Okt. 28. 14:30


Igen tisztelt és kedves olvasóink!

Megrendelhető a papír változatú Amiga Mania második száma!
32 oldal, teljesen színes nyomtatásban (4+4 color)!
A kis példányszámot és minden gyártási költséget beleszámolva újságonként (darab ár) 2000 forintba kerül remekművünk.
Ebben az árban nincs semmilyen haszon felszámolva. Nincs nyerészkedés. Tehát csakis a gyártást kell kifizetnie a kedves megrendelőnek.

Erre a számlaszámra várjuk a befizetéseket:

OTP 11773030-04879921-00000000

Kérünk benneteket, hogy a megjegyzés rovatban tüntessétek fel a neveteket, melyik/hányadik számot rendelitek, hány példányban és az átvétel módját.

Átvétel:

Jelenleg három megoldást dolgoztunk ki, hogyan is juttassuk el hozzátok az elkészült újságokat.

- Lehet hétköznap, napközben, személyesen az Elixír könyvesboltban.
Cím: 1133 Budapest, Váci út 78/B. (BOLT)

- Lehet péntekenként 19.00 órától, személyesen a Csoki Amiga Klubban (CSOKI), előre lebeszélve velem (dh1)

- Postai úton (POSTA)


Álljon itt egy példa arra hogyan is nézzen ki a megjegyzés rovat:

Soponyai Viktor AM02 1DB BOLT

Ha postai úton kéritek a lapot, akkor sajnos az plusz költséget jelent: 400 Ft - A/4-es borítékban, sürgősségi státusszal. Ez esetben a 2000 Ft mellett ezt az összeget is utaljátok át. Az utalásnál a megjegyzés végére ezért kérjük a BOLT, CSOKI vagy a POSTA szót odabiggyeszteni!
A megrendelő e-mailban szintén jelezzétek ezt a postacímetek meghagyásával egyetemben!
A megrendelőtől az alábbi e-mailcímre várunk egy rövid kis levelet amiben ugyan ezt leírjátok - dupla biztosítás - (lehet bővebben is, sőt a dicsérő levelek elől sem futunk el):

amigamania@amigaspirit.hu (nem azonos a régi címmel!!!!!!!!!!!!!!)

A leveleitekre - ahogy megérkezik az átutalás - kaptok egy válasz levelet tőlünk, amiben visszaigazoljuk a megrendelést és a pénz beérkezését. Az átvétel időpontjáról, helyéről pedig szintén levelezünk egyet veletek!

A későbbiek folyamán lesz egy weboldalunk, ahol mindezt megpróbáljuk leegyszerűsíteni. Jelenleg még így tudtuk megvalósítani.

Várjuk szeretettel a megrendeléseket!

edem
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 30. 22:33


Sajnos az első számról lemaradtam. Most a másodikkal együtt tudok rendelni még az elsőből is, vagy már elfogyott?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Okt. 31. 15:34


Igazandibol elfogyott. Azt mar lezartuk.
De meg utanakerdezek a nyomdaban.

tassika
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 31. 17:26


Quoting: dh1
Igazandibol elfogyott. Azt mar lezartuk.
De meg utanakerdezek a nyomdaban.

Sajna én is lemaradtam az AM1-ről.
Remélem megoldható az utánnyomás, akkor a két számot meg is rendelem egyszerre.
Futtában néztem bele a AM2 pdf-be, de így is látványos a fejlődés, nem mintha az előző nem lett volna színvonalas. ;-) A Black Crypt meg nagy kedvenc volt. Atya ég! Mintha most lett volna, mikor a térképeket készítettem a spirálfüzetbe. :-)
Hát nagy tisztelet!
Üdv!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Okt. 31. 19:25


Az AM01 3 nap alatt keszult, ugye mindenki vagja ...

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 01. 08:48


Mind ket ujsag szenzacios !


A (P) Duke Nukem bol viszont van 68k version is !
Nem csak mac alol megy!

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024