Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 54 . 55 . 56 . 57 . 58 . 59 . 60 . 61 . 62 . 63 . 64 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 31. 14:32


Quoting: adsr
Ez esetleg elérhető lesz majd, ha stabil verzióvá érik?

Milyen értelemben? A kapcsolási rajz természetesen nem titok, a SRAM-ok beforrasztása viszont engem is váratlan és eddig nem tapasztalt helyzet elé állított, annyira aprók a lábak, hogy az otthoni technológia, mondjuk úgy a határához ért... Csak remélem, hogy minden lábat sikerült megfelelően beforrasztanom, a próbán majd kiderül ;-)
Szóval első körben gondolkodtam azon, hogy ha valaki nem vágyik "gyári" zöld/piros/kék és feliratozott panelre, akkor "jóárasítva" készítek pár darabot majd és így olcsón elérhető lenne néhányunknak pl. a WHDLoad, de jelen állás szerint tényleg csak próbapad szinten tudom megoldani a SRAM-ok beforrasztását, így senkinek nem adnám oda :-( Ez (a méret) már sajnos komolyabb technológiát igényel, hogy megbízható legyen. Onnantól pedig lehet elveszik az árkülönbség a kaphatókkal szemben.
Így kb 7eFt az alkatrész költség, de ebben nincs bent a panel ár és a kritikus élcsatlakozó sem, amit én 2db PCI aljzat összefaragásával oldottam meg. Persze utóbbival kapcsolatban lehet/van alternatíva, a panel ráülhetne a Kickstart ROM-okra, de ez még odébb van, először működjön a tákolmány, szó szerint ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jan. 09. 21:38 - Szerkesztve: dh1


Jol haladunk az Amiga Racerrel!

Van es lesz kormany tamogatas es kontroller tamogatas is!

A nemet CHIP magazin letoltheto jatek szekciojaban a 11. legnepszerubb jatek jelenleg, pedig meg hol van a kesztol ... :D

Sot most mar sajat zenenk is van hozza!

Amiga Racer Song

es videklippunk :)

Amiga Racer Driven in Michigan

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 09. 23:23 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: yellowdog
annyira aprók a lábak, hogy az otthoni technológia


Pákával is be lehet forrasztani ezeket a felület szerelt alkatrészeket. Youtube-on van egy csomó oktatófilm, hogyan kell!
Ha jól értem nem egyesével forrasztgatják a lábakat, hanem alulról fűtik a panelt, hogy ne szoba hőmérsékletről induljon a forrasztás, a másik trükk, hogy sok folyatószert használnak és maga a lábak és a panel szívja ki a lábak közül a forrasztó anyagot. A filmeken elég durván tolják a cint és elég durva menyiséget felszív.

https://www.youtube.com/watch?v=3NN7UGWYmBY

Az egyik kedvenc filmem mikor a Vampirba forrasztja a srác az ezer lábú FPGA-t, össze forrasztja az összes lábat, totál és még melegen, párszor az asztalhoz csapja a panelt és a lábak közül a felesleges cin kipereg.

https://www.youtube.com/watch?v=gmlWlGiPaog

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 10. 16:27 - Szerkesztve: yellowdog


Igen, én is azzal forrasztottam, de sajnos nem volt smd pasztám, emiatt nagyon nehezen futotta be a cin, valamint leszedő harisnyám sincs, tehát nagyon óvatosan kellett "piszkálnom" a lábakat, nehogy összefussanak, és hát a páka hegye sem a legjobb és legvékonyabb. Szóval igen, megoldható, de így elsőre és a segédanyagok hiánya miatt kínlódás volt rendesen, és noha nagyítón nézve úgy tűnik minden rendben és át is mértem, de azért amíg nem indul el élesben, addig nem vagyok nyugodt.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 10. 19:09


TQFP még simán megoldható otthon, TQFN-t még nem próbáltam de az már tényleg nehezebb ügynek tűnik, BGA vagy micro BGA meg esélytelen stencil + rework állomás nélkül.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 10. 20:27


TSOP I tokozás, 0,5-ös lábakkal... ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jan. 10. 20:41


Urak, rossz topicban forrasztotok! ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jan. 10. 20:49


Kosir Attila (The Mad) M1 Kölyökidő 1991

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Jan. 10. 21:00


Quoting: dh1
Urak, rossz topicban forrasztotok! ...

:D

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 10. 21:56 - Szerkesztve: thomassd


Quoting: dh1
Jol haladunk az Amiga Racerrel!


Aha , classicra nuku csak os4 meg morfos...
Fostomlon megneztem hat ...
Lotus3 a500 on jobb es szebb es gyorsabb iranyithatobb.
(23 eves gamma) :)

http://amigatec.com/drupal/?q=node/122

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jan. 11. 00:01 - Szerkesztve: dh1


Quoting: thomassd
Lotus3 a500 on jobb es szebb es gyorsabb iranyithatobb.


koszi, hogy ertekelted a munkamat / munkankat ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jan. 11. 01:22 - Szerkesztve: dh1


Messze nincs kesz a jatek, csomo feature felig kesz, az iranyitas kiadasonkent javul (volt ennel szarabb is), de hogy jobb meg szebb lenne a Lotus 3 ... persze, ertekeljuk a nagy elodot, pont miatta szuletett az Amiga Racer, tobb dolgot onnet vettunk at, de nem masoljuk! Profi zenesz tolja a zenet ala. Felho a sajat palyak tarolasahoz, tobbjatekos mod (osztott kepernyo + net), kontroller-kormany tamogatas, Test Drive mod, muszerfal nezet ... jelenleg 13 profi audio track + 2 enekessel felvett song, stb ... De igy leszolni ... a kedvem elment az egesztol bazz

Amiga Racer vs Lotus III

Most tenyleg ennyire szarul nez ki?
800x600 az AR a L3 meg 320x200

Amugy meg lesz Classic verzio is csak tudod oda nem eleg portolni a jelenlegi kodot es grafikat, azt kb. ujra kell csinalni, mar ha nem egy ronda PS altal konvertalt AMOS-ban osszebarmolt szart akarunk 060-on 2 FPS-el ...

Tenyleg, elnezest a kivetelektol, de tobben itt csak ulnek neznek ki a fejukbol, dongetik a melluket mekkora Amigasok, csak nem tudom mitol?! ...

En legalabb tettem valamit a platformert, legalabbis ugy erzem. Csak egyre kevesebb igy benne az orom ... erdekes a nemetek tudtak ertekelni 211-bol 11 helyezett ... nah mind1

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2016. Jan. 11. 06:58


Nem csúnya ez, sőt! Örüljön az OS4 felhasználó, hogy ilyen gamét kap!
Gyanítom, azért kussolunk, mert túl sok embert nem érint az OS4 változat.
DH1, ettől függetlenül, ne add fel! Már én is hozzá kezdtem a flipperes cikkemnek az Amiga Maniaba ;-)!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jan. 11. 07:50


Quoting: adsr
Örüljön az OS4 felhasználó, hogy ilyen gamét kap!


De ba...meg
Ez nem OS4-re jon!

MOS, OS4, OSX, WIN, LINUX, GCW Zero
Kesobb: Classic68k, AROS, ANDROID

No comment ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Jan. 11. 08:05 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
De ba...meg
Ez nem OS4-re jon!


:)

@dh1: ne add fol :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 11. 08:56


Quoting: dh1
Urak, rossz topicban forrasztotok! ...

B-csánat, már el is húztunk innen :-)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 11. 09:20


@DH1:

Csinalnal a projectnek nemi reklamot?
(Hanyan dolgoztok rajta, mifele nemzetek fiai, milyen kornyezetben fejlodik a cucc, stb.)

Ez a profi zeneszes dolog jol hangzik!

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 11. 13:42 - Szerkesztve: Aragon


Quoting: adsr
Gyanítom, azért kussolunk, mert túl sok embert nem érint az OS4 változat.


Meg nem tudjuk hol tart a fejlesztés. Mindig az apróságok teszik élvezetessé a játékot, meg a játszhatóság. Annak idején 93'-ban megjelent egy írás a Prime Mover teszt-verziójáról, amit kipróbálásra megkapott a szerkesztőség. A cikk írója már ott le volt hidalva az élménytől, pedig még pár dolog hiányzott a gaméból. Ja, és tényleg jó játék lett, pedig csak 1-2 újdonság volt benne, meg profi kivitelezés :).

https://www.youtube.com/watch?v=6Ytb4j-pjBo

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 11. 18:31 - Szerkesztve: thomassd


Quoting: dh1
koszi, hogy ertekelted a munkamat / munkankat ...


Elnézést kérek a trollkodásért , írhattam volna másként is.
Nem akartam elvenni a kedvedet csak méregből írtam mert láttam nincs classic verzio.Le se teszteltem teljesen csak mentem néhány kört hang nélkül. Sőt azt se tudtam hogy te is fejleszted.


Koszonet a fejlesztocsapatnak a stuffert !

Most megyek és letesztelem becsülettel a gammát.

Hát igen nagy hiba volt hang nélkül megnéznem mert igen jóra sikeredtek a zenék.

Az auto hangja nem túl jó inkább zavaró.
120 as és nagyobb temponál ugyanazon a frekin üvölt.


(Classic versiont mar varom!)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 11. 19:22


Quoting: thomassd
(Classic versiont mar varom!)

Igen! :-) Elvégre AZ AMIGA mégis csak custom chip-es Motorolaj hajtotta vas ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jan. 12. 15:10


Quoting: Aragon
amit kipróbálásra megkapott a szerkesztőség


milyen szerkesztoseg?

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 12. 17:19


576 kbyte.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jan. 12. 17:46


Quoting: Aragon
576 kbyte.


cikkeztel az 576-ban?

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 12. 17:57


Nem lett volna rossz :) Inkább csak olvasgattam a cikkeket..
Amúgy könnyen lehet, hogy a cikket író srácot oda engedték a tűz közelébe, és úgy próbálhatta ki a gamét, nem pedig a szerkesztőség kapta meg kipróbálásra. Viszont nem tudok most utánanézni, mert az 576-os DVD-m bemondta az unalmast.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jan. 18. 17:20


SW MANIA - Elkészült a GoogleDrive handler AmigaOS 3.1-re és MorphOS-re. Természetesen magyar fejlesztés! Anchor (Norbert Kett) kolléga remekét mi is teszteljük egy ideje. A következő a Dropbox handler lesz! :)

GoogleDrive handler in action

tassika
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 18. 17:46


Quoting: dh1
Elkészült a GoogleDrive handler AmigaOS 3.1-re és MorphOS-re.

:-) Ez igen! WHDload-os demo, Google Drive-ról futtatva.
Tisztelet, köszönjük!
Én DropBox-os vagyok! :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Jan. 18. 19:22 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
SW MANIA - Elkészült a GoogleDrive handler AmigaOS 3.1-re

Ez kurvajo, gratulalok. Vindoz nelkul mennyire hasznalhato? Real vasra gondolok...
Jaja, en is dropboxban elem az eletem :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Jan. 18. 19:34 - Szerkesztve: charlie


Szep munka. Mondjuk az OpenSSL 1.0.0a-tol felszisszentem kicsit... :) Tudom, en a kakan a csomot is...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2016. Jan. 18. 20:32


Quoting: charlie
Tudom, en a kakan a csomot is...

Kakán? A focistára gondolsz ugye? :-D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 18. 22:15


Akkor egy orvos prrofesszort tisztelhetünk személyében ;-)

<< 1 ... 54 . 55 . 56 . 57 . 58 . 59 . 60 . 61 . 62 . 63 . 64 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024