Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 20. 14:24


Haz ez allat!
Van itt amugy valakinek V-Lab Motion kartyaja, Toccataval, ami mukodik is. Szivesen megneznem, hogy mit tud.
Nekem van 2db az idogepben, de meg sosem probaltam.

En meg ezt talaltam, nemtudom volt e mar?

Linkecske

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 20. 14:24


Nagyon király a cucc. A videót már a twitter alapján megnéztem, csak az ugye levágja a "fölösleges" (=140 karakteres limitből kilógó) szöveget.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jan. 20. 14:31


@dh1:
smile hangulatjel

Kurvajó az írás meg minden, a videó is, köszi érte, de azért most ezen sírok egy kicsit...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 20. 14:35


Nekem van VLab Motion

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 20. 14:38


Quoting: charlie
smile hangulatjel


kocsog Word atirta ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 20. 14:39


Quoting: dh1
Nekem van VLab Motion

Toccatad is? Mert ugy er valamit...
Nem csinalsz egy kis filmet, hogy mit tud...?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 20. 14:40


nincs Toccata sajna es a VLab is teszteletlen meg

osszeall vegre az A4k-m akkor igen

illetve megkeresek egy-ket tevet, hatha ossze lehet szedni egy DraCo-t valahol

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 20. 14:42 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
nincs Toccata sajna es a VLab is teszteletlen meg


Hat, nekem ketto is van, de idom meg nincs, nem hagynak beken a csajok...

dh1, meg azt hiszem te adtal anno progit a V-LabMotionhoz, jol emlekszem?

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 20. 16:25


Quoting: dh1
játékok tehát kizárva


Ha sok játék nem is, de egy azért biztosan fut a DraCo / DraCo Motion-on: a Genetic Species

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jan. 20. 16:26


Ami tud RTG-t és AHI-t az kéne hogy tudjon menni, nem?... Azon kívül csak a CIA-t szokták használni a cuccok néha, az meg van benne.

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 20. 16:28 - Szerkesztve: Peti


Csárli: igen, ezen gondolkoztam én is közben. Ezek szerint - elméletileg - néhány demó is fut rajta.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jan. 22. 12:44


Hétfőn-kedden előreláthatólag otthon tartózkodom majd (igen szűkös időbeosztással, akihez nem jutnék el, ezúton is üdvözlöm és elnézést). Érdeklődnék, hogy ez idő alatt van-e lehetőség az AM8 papír példányom átvételére.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 22. 16:52


remelem

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 22. 17:05 - Szerkesztve: Peti


Na, végre volt időm leülni a CD32 elé, és megpróbálni megnézni, hogy valóban tud-e Multiscan-t, meg más felbontásokat a PAL / NTSC-n kívül, de csak részben jártam sikerrel, mivel megjelenítette ugyan a Multiscan-t (Scart-on), de teljesen szét volt esve a kép. Jó kérdés, hogy hogyan lehetne teljesen letesztelni, mivel:
- a Kompozit kábelen ugyan megy a PAL, de a Multiscan nem
- sajnos RGB-Scart-on is ugyanez a helyzet (TV-n teszteltem, és itt 31,5 KHz-es jelet csak VGA/HDMI kábelen fogad, Kompozit/Scart-on sajnos nem)
- ha lenne RGB-VGA adapterem, akkor ugyan megnézhetném, hogy megy-e rajta a Ms, de akkor meg ugye nem tudnék eljutni odáig (nem lenne kép), mivel a többi kimenet is szinkronban lenne ezzel, ezért a Kompoziton is VGA jel lenne - tehát ez sem jó megoldás
- SJ+ -om ugyan van, de ugyebár az csak 1200-hez jó

És ezzel a kör be is zárult, csak a CD32-höz való Scandoubler lenne jó, vagy olyan (régi) multisync monitor, ami tudja mind a két fajta jelet egy kábelen fogadni.

Még 3 apró pontosítás / kiegészítés az AM08-hoz:
- a CD-ROM-ja ugyan valóban tudja a dupla sebességet, de csak akkor, ha ez be is van kapcsolva szoftveresen (cd2xspeed talán a neve), alapesetben egyszeresen indul!
- a "bővítőhelyek" felsorolásánál "kegészítő kártyák" után talán még hiányzik a "használatára" szó
- ugyan az amerikai / európai verzión valóban ezek a csatlakozók vannak, de a francia változaton van Scart is (!), és a mini-DIN csati 4 helyett 8 pines.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 22. 18:03 - Szerkesztve: dh1


Miert ne tudna Peti, ugyan olyan Amiga mint a tobbi ... futtasd le a Multiscan drivert es koss ra azt fogadni tudo monitort :) ennyi :) jah persze nem art egy VGA, vagy RGB kimenet is :) ne a RF-en RCA-n stb. probald

"koszonjuk" a megjelenes utani pontositast reagalnek :) ...

- a CD meghajtoknal nem azt szoktak felsorolni, hogy tud 1x2x3x4x5x...16x sebesseget, hanem hogy mi a maximuma ... igen, a CD32-nel a 2x, ebbol adodoan tud 1x es is, hiszen ha a 2x-s tudja akkor evidens az 1 is :) de valoban alapallapotban 1x sebessegel jar, mivel ugy halkabb :)

- nem hianyzik a "hasznalatara" szo, ellenben ket vesszo igen, sorry

- Nem, a francia valtozaton NINCS SCART, az S-VHS csati valoban 8 tus a francian, mig az europain 4 (mini DIN), a franciabol elhagytak az RF-modulatort es nem PAL/NTSC hanem SECAM rendszeru, tehat csak a dekodoloban ter el, minden masban ugyan olyan mint az EU/USA modell

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 23. 11:00


A nyomda elkeszult az ujsagokkal!

Aki bolti atvetelt kert mar mehet is atvenni a lapokat.

A postazas holnap tortenik meg, tehat jo esellyel hetfon vagy kedden mar olvashatjatok, koszi a turelmet!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 23. 11:04 - Szerkesztve: dino


koszi
es jott az ertesito email is, na ez igy a profi...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 23. 11:08


mindig igy volt ...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 23. 11:29


dh1
Isten vagy!
Már ma délután megyek is!
Köszönöm!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 23. 11:48


Kukacmarci, te talalkozol esetleg a Mohikannal ma a klubban?

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 23. 12:33


Sajnos dolgozom, nem tudok menni....

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 23. 12:38


Quoting: charlie
Hétfőn-kedden előreláthatólag otthon tartózkodom majd

Nem jársz egész véletlen olyan helyen, ahol szép állapotú/nem drága 1990-95 közötti német nyelvű Power Play magazinokat lehet venni? Előre is köszi, bocs az off-ért :-)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Jan. 23. 13:05


Saját, és mindenki nevében: Köszönjük nektek a kitartó munkát, örülünk, hogy ilyen remek kiadványunk van! Kitartás!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jan. 23. 15:32


@Kukacmarci:
Biztos nem. Ha elobb szolsz, esetleg utananeztem volna, de mar nincs idom semmire.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 23. 22:37


charlie
Semmi gond, majd legközelebb :-)
Azért köszi.

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 26. 16:55 - Szerkesztve: Peti


A CD32 ügyhöz még:
Quoting: dh1
ugyan olyan Amiga mint a tobbi

Igen, de ez csak részben igaz: nincs rajta alapesetben RGB port (nekem nyilván van, hiszen ezért is tudtam próbálkozni vele), meg soros, párhuzamos, floppy se, és a bővíthetősége is erősen limitált - de ezeket nyilván tudod.
Quoting: dh1
16x sebesseget, hanem hogy mi a maximuma

Ez valóban így van - ezt nem is hibaként írtam, csupán pontosításként, hogy esetleg oda lehetett volna írni az adatlapra, plusz infóként.
Quoting: dh1
ellenben ket vesszo igen

Igen, éreztem, hogy valami nem kerek ezzel a mondatal, hogy vagy valami kellene a végére még, vagy vesszők - ilyesmi
Quoting: dh1
a francia valtozaton NINCS SCART

Hmmm, akkor ezt rosszul tudtam (illetve a Hardware Database is, ahonnan vettem az infót)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 26. 18:33


dh1
Kiolvastam az újságot, az utolsó betűig. Ez volt az eddigi legjobb szám, pedig a többi is nagyon tetszett.
Két észrevétel:
1. Defender Of The Crown - "küldetésünk, hogy összegyűjtsük Richard király váltságdíját". Ez nem teljesen igaz, mert a végén mi leszünk a király. Már ha megnyertük a játékot. Ez a feladat a második részben lesz.
Idézet a kézikönyvből: DOTT1 "The nation is in turmoil following the death of England's ruler, King Richard." DOTT2 "Four knights have volunteered to raise the ransom required to release the King, and free England..."

2. Hiába szagoltam, nem éreztem az újságon a friss nyomdafesték szagát. Pedig mindig imádom szaglászni. Szóval legközelebb kéretik erre is figyelni:-)

Várom a következőt....

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 26. 19:47


Koszi a dicseretet!

1. A szerzo talan egy kalap ala vette a ket jatekot :)

2. Sajnos nem nagygepes nyomdatechnologiaval keszul (ezert tudunk nemileg dragabban egy-egy peldanyt kivetelesen utolag csinaltatni), s ezert nincs meg a sok papir es a festek illata ...

Keretik a konyvesboltban eroseket lelegezni :) ez bonusz, nem kerunk erte penzt :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 29. 08:41


Ideert az ujsag tahofalvara is!
Koszonet!

Soka2
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 29. 09:40


dh1

Igencsak elkapott a vágy, hogy papír formában a régebbi újságaim mellé begyűjtsem az Amiga Mánia újságokat is. Olvastam, hogy utólag is lehet rendelni, ezért szeretném megkérdezni, hogy mikor és mennyiért tudnám ezt megtenni?

Üdv.

<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024