Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 13. 14:50


Quoting: dekanyz
En meg a lapban esetleg valami programozasos okitos dolgot tudnek elkepzelni plusszban!


Haaat sajna en nem vagyok koder, nalunk Lazi az, es o szokott irogatni Hollywood cikkeket, de mar o maga mondta, hogy szerinte tok felesleges, hiszen rajta kivul talan senkinek sincs meg az orszagban :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 13. 15:52


Quoting: dh1
de mar o maga mondta, hogy szerinte tok felesleges

Hat igen... ezert is irtam, hogy talan annyira megsem jo otlet!

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Már. 13. 17:43


Quoting: DH1
Haaat sajna en nem vagyok koder, nalunk Lazi az


Szegyellnem magam, ha ezt szo nelkul hagynam.
Legfeljebb mukedvelo koder, kerlek!

Minek neveznenk akkor a demoscene marvanyoszlopait, ha mar en is coder lennek :)

Egyebkent a topic Am7 utani postjai egeszen meghatoak...

Koszonjuk Viktor, hogy ezt a lapot lehetove tetted!

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 13. 17:43


Viszont ilyen howto-k, mint a 16 színű WB háttér, meg WHDload és hasonlók jöhetnek, mert aranyat érnek. Ezt egy olyan ember írja, aki 2011 előtt nagyjából csak képen látott Amigát :( , tehát úgy kell az ilyen témájú cikk, mint egy falat kenyér.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 13. 20:01


Halo, megjött a cucc, nagyon szépen köszönöm! :D

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Már. 13. 21:08


dh1:

lehet kakukk tojás, hogy egy helyen AOs3.0 és 3.1 van írva 3.5 és 3.9 helyett?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 13. 21:29


Hol?

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Már. 13. 21:42


5.oldal jobb alul op. rendszer, de lehet én vagyok a tudatlan, akkor bocs

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 13. 22:03


Quoting: jkesz
5.oldal jobb alul op. rendszer, de lehet én vagyok a tudatlan, akkor bocs


Mar miert kene oda 3.5-ot es 3.9-et irni?

Amiga 1200-t vagy 3.0-val vagy 3.1-el szallitottak.

3.5 es 3.9 kulon megvasarolhato volt ...

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Már. 13. 22:11 - Szerkesztve: jkesz


Engem az kavart meg, hogy 1990-be nem rémlik, hogy használtuk volna az AmigaOs kifejezést. Nekem mindig Workbench volt. Legalábbis 3.1-ig.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 13. 22:35


Akkor az Extras, Locale, Install stb. lemezek nem reszei az AmigaOS-nek? :)
Csak a Workbench? :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Már. 13. 22:53 - Szerkesztve: lazi


Install lemez? Az mi? :) Olyat csak az kapott aki HD-vel vette a gepet...

Egyebkent en is ugy emlekszem minden lemezt Workbench lemeznek neveztunk, ami csak a rendszert toltotte be.

Na meg volt meg az XCopy lemez :) Jol ismert mondat volt: "Adj egy XCopy-t!" :)

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 14. 08:11


Adtak Install lemezt azokhoz is amihez nem volt HDD. Legalábbis a 2000-ben vett Magic PAck-omban van. A Commodore-os 1200-asaimat kéztől vettem, így elképzelhető hogy azokhoz nem adtak.

AmigaOS kifejezést csak mi nem használtuk. Éppen azzal foglalom el mostanában magam, hogy kicsit jobban beleássak ebbe a témába. Több 85-94 között kiadott könyv címében szerepel az "AmigaOS" vagy "AmigaOS3" kifejezés.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 14. 08:16 - Szerkesztve: dh1


Osszefoglalo neven AmigaOS-nek hivjak azokat a sok kis programokat amiket a gephez adtak a lemezeken :)

Egyebkent valoban, az AmigaOS elnevezes emlekeim szerint a Commodore halala utan, talan az Escom-os idokben jott be. De nekem mindig is AOS volt. A Workbench nev alatt en az AOS grafikus feluletet ertem ...

Elotte AmigaDOS es Workbench neven ment. De ettol meg a tablazat azon resze helyes.

A1200-t nem forgalmaztak csak 3.0 es 3.1-el!

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 14. 08:28


Én is 3.1-es install lemezre értettem.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Már. 14. 09:06


A gyari Workbench 3.0 lemezen ezt irja:
Amiga and Workbench are trademarks of...

A Commodore mindig Workbench-nek nevezte az OS-t, csak a commy utan lett AmigaOS, mikor mar onalloan az OS lett fejlesztve ujabb HW generaciok nelkul. Vagyis, amikor onallo termek lett.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Már. 14. 13:05


97-ig soha nem hallottam külön AmigaOS-nek nevezni, persze mi vidéki lammerok voltunk, talán azért ;-).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 14. 15:35 - Szerkesztve: dh1


Quoting: lazi
A Commodore mindig Workbench-nek nevezte az OS-t, csak a commy utan lett AmigaOS


Nem, most neztem utana, mar az 3.0-as WB-t es a 3.1-est is AmigaOS3.0 es AmigaOS3.1 neven emlegetik megjelenesukkor!

De hivatalosan a 3.1-nel vezette be a Commodore az Amiga OS elnevezest. Mindezt a Mac OS mintajara! Ez 1992-ben volt!
"Version 3.1 of the Amiga operating system was the first version to be officially referred to as "Amiga OS" (with a space between "Amiga" and "OS")"

Raadasul a helyes irasa Amiga OS (space van az OS elott ...)

A 2.0-as rendszereket meg csak Workbench 2.x neven ...

Amiga OS 3.1 by Commodore

Amiga OS 3.1

Amiga OS 3.1 #2

vico2004
Tag
# Elküldve: 2014. Már. 15. 17:45


Quoting: dh1
Tehat, akinek van kedve, es szertne letenni valamit az Amiga asztalara, esetleg szeretne kicsit halhatatlan lenni, az irjon nyugodtan cikkeket, minel tobb az anyag annal gyorsabban es tobbszor jelenunk meg.


Én szívesen írok cikket, előre megbeszélt témáról. Plusz vállalok lektorálást mások cikkein.
Gondolkoztam, vajon a Retro Gamer minek köszönheti a sikert?
A legtöbb cikk érdektelen, hiszen nagyon kevesen fogják oldalakon keresztül végigolvasni, hogyan alkudozott a Manic Miner fejlesztője a kiadóval, stb.
Mégis összességében nagyon élvezetes magazin.

Amiga fronton is jóval magasabb vásárlóerőnek kellene lennie, mert akiknek commodore gépeik voltak, azok most bőven keresőképességük csúcsán járnak. Magyarországon nem futott fel valamiért annyira ez a retro láz. Talán maga az írott szöveg/olvasás az ami túl fárasztó???

IOS en dulakodnak a retro-8bit-pixelgrafika játékok. Indie játékfejlesztés sosem látott népszerűség/elismertség csúcsán.
Kell(ene) lennie piacnak.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Már. 15. 18:49


Quoting: vico2004
Kell(ene) lennie piacnak.


Nezd, mindennek van piaca, amit megfeleloen managelnek es tartosan profi minoseget kepvisel.
Az AM eseteben valljuk be, egyedul a DTP profi a tobbi hobby.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Már. 15. 18:50 - Szerkesztve: lazi


Quoting: dh1
Nem, most neztem utana, mar az 3.0-as WB-t es a 3.1-est is AmigaOS3.0 es AmigaOS3.1 neven emlegetik megjelenesukkor!


Nem latom csak a kozepso kepet es az mar nem Commy, hanem Amiga Technologies Gmbh.
Ok talaltak ki, hogy az Amiga mar nem egy szamitogep, hanem egy technologia :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 16. 08:53


Mi az, hogy nem latod?
Pont az elso kep Commodoreos!
Az Amiga Teches kep meg azert jo, mert az pont ugy nez ki mint a hivatalos Commy kiadvany leveve a Commodore logot ratev az Amiga Tech feliratot

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Már. 16. 22:45 - Szerkesztve: lazi


Quoting: dh1
Mi az, hogy nem latod?

Mert biztos OS4-en nezem. :)

screenshot

De ugy hallottam holnap ez megvaltozik. ;)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Már. 16. 23:36


Az a Commodore logos 3.1 biztos piacon volt a commy altal kiadva? Nagyon gyanus az a design.

Namegaztan 3.1 a CD32-ben jott ki. Utana en mar nem hiszem, hogy dobozos OS-t kiadtak volna. A1200-ba nem az Escom rakott mar 3.1-et?

De persze lehet. hogy rosszul tudom...

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 17. 07:52


Quoting: lazi
Nezd, mindennek van piaca, amit megfeleloen managelnek es tartosan profi minoseget kepvisel.
Az AM eseteben valljuk be, egyedul a DTP profi a tobbi hobby.


Nem vitatkozom egyik kijelentéssel sem. De még hozzátenném, hogy Magyarországon jóindulattal számolva akár 80 Amigás is lehet. Ennek majd' fele megvásárolja a magazint. A másik fele meg letölti. Azaz elmondható, hogy az AM-nek van piaca, sőt sikeresen le is fedi 100%-osan.

Az már egy 4. gondolat, hogy ez a piac olyan kicsi, hogy akár sztárújságírók is írhatnák a cikkeket, akkor sem lehetne ebből megélni.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 17. 16:18 - Szerkesztve: alivemoon


Csak egy ötlet, kéne keresni egy újságot, aki mellékletként csatolna időnként AM-et ha elkészül egy szám?
Esetleg interjúkat magukkal a lap újságíróival, mint külső szemlélő, szakértő, menyire tetszik neki néhány fejlesztési eredmény!

Gondolva arra, hogy időnként maguktól is elkövetnek Amiga-ról cikket, de gyakran tárgyi tévedéssel, AM szerkesztők ezt moderálhatnák kérdésekkel és háttér infóval.

Valami olyanra gondolok, hogy van valami új beszerzett vas, vagy stuf, sufnituning, újságíróval összeröffen mondjuk Amiga klubban, ott megmutogatni a cuccot, és csinálni agy cikket a felmerülő kérdésekből és véleményekből.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 18. 00:51


Én elég maradi vagyok, de nekem az újság így jó, ahogy van! Cikkek érdekesek, megjelenése profi kiváló alapanyagra nyomtatva. Nyelvezete, cikket írok beszédstílusa visszavisz a 90-es évek elejére. S ez jó, nagyon köszönöm. Nosztalgia. Nem utolsó sorban büszke vagyok arra, hogy egy kis csapat részese lehetek, s olyan valamit birtokolhatok, ami nem adatik meg mindenkinek. Csak így tovább még sokáig.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 26. 11:39 - Szerkesztve: dh1


HW mánia - Új turbókártya a Schönfeld műhelyből: ACA-1232! Az újdonsült vas 68030 vagy 68EC030 processzorral és 128 MB RAM-al érkezik Amiga 1200 és Amiga 500 ACA-500 rendszerekhez!

A kártya szíve egy teljes értékű 68030 processzor vagy annak EC változata MMU nélkül, és 128 MB RAM csücsül a fedélzeten, melyből 127 használható, mivel 1 MB a MapROM funkciónak van fenntartva.

Nincs valósidejű órá a boardon, de óraport modul csatlakoztatható a kártyához így az órán kívül más egyéb óraportos bővítések is használhatók hozzá.

Jellemzők:
- Full MC68030/40 (MMU-val) CPU vagy MC68EC030/30 (nincs MMU) és MC68EC030/40 CPU (nincs MMU)
- 128 MB RAM alaplapra forrasztott kivitelben (1 MB fenntartva a MapROM funkciónak)
- Valós idejű óra modul, opcionálisan
- Kikapcsolható jumperrel a kártya
- PCMCIA-barát
- 68030-változat teljes mértékben kompatibilis a WHDLoad rendszerrel

Megjegyzés: A processzorok használtak, és így lehetségesek karcolások, horpadások vagy egyéb a működést nem befolyásoló szépséghibák, ez csak egy kozmetikai probléma/hiba.

Szerk.: Csarli megmondta, hogy ez nem uj es kesz! Aki ujnak meri hivni az gyoker! :)

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 26. 12:31


Quoting: dh1
Szerk.: Csarli megmondta, hogy ez nem uj es kesz! Aki ujnak meri hivni az gyoker! :)

Na b+ :)

Csak, hogy itt is meglegyen és én is gyökér lehessek: link
:D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Már. 26. 12:56 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Aki ujnak meri hivni az gyoker! :)

Disclaimer: Ilyet nem mondtam. (Szerk: de mondhatok, ha van rá igény! :D) Csak arra próbáltam utalni - immár többedszer - hogy a marketinghurráoptimizmust nehezen veszi be a gyomrom, és jobban szeretek a tényekre szorítkozni, miszerint max. annyi történt, hogy egy kb. másfél éve elérhető kártya most a korábbiakhoz képest további órajeleken is elérhető, valamint max. egy új szériát gyártottak belőle. Van aki szerint ez "új" termék, pl. a gyártója szerint, meg akik el akarják adni. Szerintem meg nem.

De azt elfogadom és képes vagyok lelkileg feldolgozni, ha pl. egy bulvármagazinokon szocializálódott újságíróval ez konfliktushelyzetet teremt, de attól még az álláspontomhoz ragaszkodnék. :P

Összevetésként, szerintem:
Így ne: "WHAAAÁÁÁÁFÚÚÚÚ ***ÚJ*** ACA 1232 AWSUM FEJLESZTÉÉÉS MŰHELYBŐŐŐL ZOMG!!!!!111"

Így meg igen: "Az Individual Computers jól ismert ACA 1232 turbókártyája mostantól 25Mhz-s, a korábbiaknál olcsóbb (vagy 40Mhz-s a korábbiaknál gyorsabb, ez ugye vita tárgya) változatban is elérhető. Akik lemaradtak volna róla korábban, a kártya a következőt nyújtja: *fícsörlista*"

De ismétlem, ez *szerintem*. :) Egyébként meg ha rám hallgat mindenki azt csinál amit akar. Legfeljebb beszólok szarul, de az meg alap. :)

<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024