Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Már. 11. 19:22


megérkezett, köszönöm

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 11. 19:24


Azert durva, hogy 4 napig ul egy boritekon a kibaxott posta ...
Kevesebb mint egy het alatt USA-bol is jott mar csomagom, ezek meg 200 km-erekre nem tudnak csak 4 nap alatt szallitani ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 11. 19:25


Enyem meg most se ert ide, hiaba no, tahofalva az tahofalva...

vico2004
Tag
# Elküldve: 2014. Már. 11. 19:32


Ma landolt az enyém is.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 11. 19:37


Velemenyt is lehet mondani, nem haragszom meg :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Már. 12. 07:55


A postára? Kapják be, ma még semmi nem fogadott a portán. Talán délutánra.

sirszor
Tag
# Elküldve: 2014. Már. 12. 10:29


Nekem kedden megérkezett a csomag. Jó lett az újság. Köszi!

Lehetne majd egyszer egy WHDLoad készítéssel, konfigurálással foglalkozó részletes cikk is (ha még nem volt és érdekelne rajtam kívül mást is).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 12. 11:28


Oke! Kov szamban lesz!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Már. 12. 12:13


Ma befutott a 11 órási expressz. Kiba jó lett megint a magazin! Gratula, alhatsz mostmár DH1! ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 12. 13:15


Delben volt a postas, csak a nyugdijat hozta, azt se nekem ...

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 12. 14:16


Százhalombattára is megérkezett :) ! Köszönet a készítőknek, - a bemutatóban végre az A1200-on a sor! :)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 12. 15:30


Quoting: dh1
Velemenyt is lehet mondani, nem haragszom meg :)

Elolvastam, várom a következőt. Köszönöm.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 12. 15:32


kURVAPOSTA!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Már. 12. 16:15


Két kakukktojás, részemről, én sem vettem észre (elnézést érte):

Amiga 1200 cikk, 5. oldal, nagyon szuttyos szegény Amiga 1200 billentyűzete.
9. oldal, Nikki Minázs, hööö? Szerintem erre gondolt Lázi kakukktojás gyanánt :-D ;-).

Vagy a winfos képernyőre a Synergy cikkben :-D.

vico2004
Tag
# Elküldve: 2014. Már. 12. 19:17


Ez az első lapszám, amit megvettem, a 2-3. oldal a kedvencem, igazi pezsgő Amiga élet sugárzik belőle. A cikkek témaválasztása is tetszett. Építő kritika: a játékbemutató cikkek felületesek, és nem hoznak kedvet a játékokhoz. Ezeken még fejleszteni kellene, legjobb példa a Putty cikk, írja h javult az irányítás és a logikai feladatok, de szinte semmi konkrétum nincs. Persze mindenki kipróbálhatja, de szerintem ma már meg kell becsülni minden ilyen új kiadású programot.
Kifejezetten profi az egész újság, nem biztos, hogy nem lehetne kicsit könnyedebbre venni a stílusát, pl. Amiga gyűjtemények bemutatása, Amiga rendezvények, emlékek felidézése, szubjektív toplisták, stb.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 12. 20:10


Megjott, ket nyugdij kozott eszebe jutott a postasnak, hogy jeeee, nekem meg ilyenem is van a taskaban, aztan mar egyszer jartam ma erre? Nembaj, elmegyek megegyszer oszt elmegy legalabb a nap is szepen, aztan letelt, mehetek haza...no komment.
Koszi!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 13. 08:41


1.
Quoting: vico2004
Amiga gyűjtemények bemutatása, Amiga rendezvények, emlékek felidézése, szubjektív toplisták, stb.


Hm ... gyujtemenyek bemutatasa ... de mi ertelme annak, hogy lefotozunk mar unalomig ismert gepeket, beteritjuk vele az oldalt, nehany kepalat irunk meg leirjuk kie a gyujtemeny? Ez 1 oldalnak keves, 2 oldal meg tul ertekes egy 32 oldalas lapban. Amikor az internet tele van ilyen nagfelbontasu galeriakkal szerintem teljesen felesleges lenne ... de ha van ra igeny lesz? Van ra igeny?

Emlekek felidezese: volt egy ilyen Amigas ujsag ugy ket eve. 1 szamot ert meg. Csak emlekidezes volt benne. Senkisem olvasta el ... igaz a kivitelezese nem volt tul jo ... Van ra igeny? Mert akkor lesz ez is!

2.
Quoting: vico2004
2-3. oldal a kedvencem, igazi pezsgő Amiga élet sugárzik belőle


Koszi! :)

3.
Quoting: vico2004
Építő kritika: a játékbemutató cikkek felületesek, és nem hoznak kedvet a játékokhoz. Ezeken még fejleszteni kellene, legjobb példa a Putty cikk, írja h javult az irányítás és a logikai feladatok, de szinte semmi konkrétum nincs.


Igen, valoban. Tul altalanos, tul lapos itt-ott. Mar beszeltunk errol a szerzovel. Kovetkezo szamtol ezen is probalunk javitani!

Itt jegyzem meg, hogy aki erez magaban kreativitast maga is irhat egy-egy jatekrol cikket, bemutatot, avagy teljes leirast. Van most egy eleg hoszu listank amit mind-mind szeretnenk bemutatni, akit erdekel szoljon, kiadom hazifeladatnak! :) Tenyleg teljes leirasok legyenek, avagy tok feleslegesek? A baj a teljes leirasokkal, hogy baromi sok ido ... szinvonalas leiras egy teljes vegigjatszashoz meg tobb ido ... az ujsagban meg sok-sok hely :)

4.
Quoting: vico2004
Kifejezetten profi az egész újság, nem biztos, hogy nem lehetne kicsit könnyedebbre venni a stílusát


Ezt nem teljesen ertem. Profi, de az nem jo? Avagy legyen kicsit CoV-os?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 13. 08:43


Quoting: dino
Megjott, ket nyugdij kozott eszebe jutott a postasnak


Hat akkor talan a postast kene elovenni, hogy hany napja setaltatja az ujsagodat csak ugy ... mindenkinek szombaton lett feladva. Ugyan abban az idopontban ... :( Posta szanalmas.

Az eegeszben az a szep, hogy ha mindenfele elsobbsegivel megspekelem akkor sem er oda elobb! Cserebe viszont dragabb lesz mint 500 Ft ...

Futarral kuldeni meg meg dragabb lenne ... ez van sajna :(

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 13. 08:51


Quoting: adsr
Két kakukktojás, részemről, én sem vettem észr


A szuttyos mitol kakukktojas? Egyebkent meg nem az, csak sarga. Ez a gep nemetorszagban volt kiallitva a GamesCom-on. Gondoltam ha az ott resztvevo 200 000 embernek jo volt, nektek is az lesz :P :)

Quoting: adsr
9. oldal, Nikki Minázs, hööö? Szerintem erre gondolt Lázi kakukktojás gyanánt :-D ;-).


Ez miert lenne? Youtube mukodeset bemutato kep, legal, valid ...

Quoting: adsr
Vagy a winfos képernyőre a Synergy cikkben :-D.


Mivel Winfoson is van es egyebkent kibajo ware, mashogy pedig a mukodeset nehez bemutatni, megintcsak nem mondanam kakukktojasnak.


Ellenben a cimlapon levo JANUAR lehetne az ... mas otletem nincs.
Egyebkent szandekosan januar, mert ez a januari szam. Csak most kaptatok meg :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 13. 09:07


Egy Amiga Manias muhelytitok ...
A Flash verzio alatt most nincs zene, eddig mindig volt ... miert nincs?

Pedig mar ki is volt valasztva a zene hozza, de ...
A kedves ISSUU bizonyos featureokat bevont az elofizetok zonajaba.

Szal az oldalt mar 4x dizajnoljak ujra, es a free felhasznaloktol szinte minden lehetoseget elvettek a korabbiak kozul, egyedul mar csak a feltoltes lehetosege adott. Neztuk a HAVI elofizetest, ami forint es csillagallastol szamitva havi 10 000 Ft korul lenne, de azt nem tudtuk kideriteni, hogy ha csak a feltolteskor fizetunk akkor a lejarat utan marad-e a zene vagy az elofizuval egyutt az is eltunik-e. Mivel egy darab mp3-ert tulzas lenne 10e Ft-ot fizetni, mikor egy CD lemez tizenx szammal is olcsobb, igy a zenementes verzio mellett maradtunk.

RIP alafesto zene ... mindenki hallgason hozza amit epp szeretne hallani :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Már. 13. 09:13


A nikiminázs azért kakukktojás, mert színvonalon aluli amit csinál, így nem lehet egy lapban szerepeltetni az Amigával :-D. ÉÉÉted Margit ;-)?

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 13. 09:29 - Szerkesztve: karesz4613


Quoting: dh1
Avagy legyen kicsit CoV-os?


Ja,ja,ja,ja,ja!!!!!! És legyen levrov is! :)
(576 KByte is, nyugodjon békében, szvsz akkor volt a legszenzációsabb, amikor a tehenész volt a főnök...)

Még mielőtt valaki félreértené, dh1-el semmi bajom nincs az égegyadta világon! (A CoV-ra hajazáson volt a hangsúly.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 13. 09:32


Levrov ... sracok, tudjatok, hogy osszesen 37-en veszitek ezt a lapot???
Es ebben benne van a szerkesztoseg is!
...

Gondoljatok at ... :(

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 13. 10:13


Szerintem jelen korulmenyek kozott, egy ilyen szinvonalas lap mar maga is kakukk tojas! ;) Minden formaban orulni kell neki!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 13. 10:14


En nem akarok sem COV kopiat, sem levrovot, az ujsag igy jo ahogy van, ha nagyonnagyon kukacoskondi akarnek, akkor tobb tartalmat szeretnek, akar feketefeher vekonyabb belso lapokkal, ugyan ezen az aron.(mert igenytelen allat vagyok:))
Errol mar egyebkent anno volt is savazas.
Nem kukacoskodom, megegyszer mondom, teljesen rendben van az ujsag, mindenfele teren. Perfect-Respect!

YADA
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 13. 10:22


Ez itt a levrovat, nem? :-) Es meg interaktiv is.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 13. 11:58 - Szerkesztve: dh1


Quoting: dekanyz
Szerintem jelen korulmenyek kozott, egy ilyen szinvonalas lap mar maga is kakukk tojas! ;) Minden formaban orulni kell neki!


Danke! :)

Quoting: dino
akar feketefeher vekonyabb belso lapokkal, ugyan ezen az aron.


Tobb oldal, magasabb ar ... tehat ha maradna a 32 szines es meg valamennyi FF akkor dragabb lenne ...

Ha fele fele ... akkor sem lenne szamottevoen olcsobb. Hogy miert? Mert csak 37 darabot adunk el, a nyomda meg azert ennyi, mert a nagyon nagyon kedves Nagyidei Robi a sajat nyomdajaban a sajat szabadidejeben barati alapon nyomja ki nekunk ennyiert ... mas nyomdaban talan meg dragabb lenne, de hogy 37 darabokert nem nagyon rajongananak ertunk az tuti. Ez tok mak, hogy a Robi aktiv Amigas es igy meg tudjuk oldani ... Big Respect neki!

Esetleg meg lehet azt csinalni, hogy a FF oldalakat nem nyomtatjuk, hanem bonuszkent, mellekletkent letolthetove tesszuk es mindenki kinyomtathatja maganak otthon (rogton elojonnenek a regi erzesek) ... a szines resz meg marad igy 32 oldal + borito!

En mondjuk DTP-skent maximalista probalok lenni, szal en jobban orulnek ha minden oldal nyomdasitva lenne ... azert az mas erzes! :)

Egyebkent a legnagyobb baj az volt a mostani szamnal, hogy:
1. Egeszsegugyuleg es maganeleteileg megrogytam, nehezen ment a dolog (4 eve nem voltam szabadsagon ...)
2. A foszerknek is voltak/vannak maganeletbeli (pl. munka) gondjai
3. Lazi is komoly vallalkozast visz a hatan
4. Namost a szerkesztoseg jelenleg e 3 fix tagbol all. Illetve most visszatert Hevo is akinek szinten gondjai voltak a vilag nem Amigas oldalan ...
5. Az ujsag jo resze mar 5 honapja keszen volt, vagy felkesz allapotban (talan a hireken itt-ott latszik is :). Mindenfele hatso szandek nelkul, csak az igazsag miatt, tehat ez nem kopkodes vagy hasonlo: vartunk Dezz kartyajara, kozel egy evet ... nagyon nagyon szerettuk volna vilagelsokent (viccesen hat de megis) bemutatni ezt a ket csucsszuper kartyat az XAGA csaladot. Ez sajnos a mai napig nem jott ossze. Ezert dontottem ugy decemberben, hogy akkor vilagszenzacio nelkul jovunk ki. Eddigre meg 3-an maradtunk csak (Reynolds, Lazi, Dh1) a fent emlitett problemakkal spekelve. Igy tudtuk osszelapatolni. Most nagyon szeretnenk egy 2-3 honapos megjelenest tartani! Es meg mindig szeretnenk minden mas Amigas media elott XAGA-t bemutatni 4 oldalon! Tenyleg! Sot en venni is akarok egy DVI kimenetes fullos verziot (ha ez kell a bemutatohoz :).

Angol verzio NEM lesz! Nem, mert sajnos egyikonk sem perfekt angol. Akik segitseget ajnalottak szinten az eletukkel vannak elfoglalva, a mai napig csak 1 forditas erkezett be 1 ev alatt ... szal ez nem jarhato ut.

Kaptunk felajanlast, hogy egy szamot finanszirozna angolra-forditasban valaki (kozel 200 000 Ft lenne a hivatalos forditas). Ami nagyon csabito, de soha nem terulne meg. Volt terv arra, is, hogy Amiga Future szinten nyomjuk, nagy peldanyszamban angolul es magyarul ... de nincs ertelme. Nem tudom a Future mekkora peldanyszamban jelenik meg, de az aruk hasonlo mint nekunk (postat es CD mellekletet nem nezve). De gondolom 500-1000 peldany felett/kozott. Ugy mar talan 1-2 embert el is tartana, de necces. Mert ki a fene tudja, hogy mennyire van igeny egy Future mellett meg Amigas ujsagra? Ez a 2000 Ft-os 36 oldalas lap is nehezseget okoz a vasarloknak idehaza. 37 peldany megy el, ebben benne van a szerkesztoseg (igen, mi is megvasaroljuk a sajat peldanyunkat), ami tok gaz egyebkent, mert a Gorog Retrobol is elmegy vagy 200 peldany ... es latvan az elektronikus adatokat a Flash verziorol a vilag minden tajarol nezegetnek minket lapszamonkent akar 1000 "olvaso" is van.

A hazai Amigas kemenymag meg puszipajtas ... minek ide levrov ... minek ide ennel tobb? Erre a 30-50 emberre? Haaaaaat ...

Tudom ingyen a papir verziora is lenne igeny. Arok partyn mindenki ingyen akarta hazavinni. Amikor kozoltuk, hogy 2000 penz visszakurtak az asztalra, hogy jaaa ugy nem kell ... szoval vagy az van, hogy nem lesz tobb online kiadas es csak a papir verzio penzert (es az sem a bevetelert, hanem a feelingert), vagy csak online lesz, papir nelkul ingyen, vagy marad igy ... hogy majd nagypapa korotokban a Vatera V112-on Bitcoinert arulhassatok a kibaritka Amiga Mania magazint :)

...

Tehat, akinek van kedve, es szertne letenni valamit az Amiga asztalara, esetleg szeretne kicsit halhatatlan lenni, az irjon nyugodtan cikkeket, minel tobb az anyag annal gyorsabban es tobbszor jelenunk meg.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 13. 12:33 - Szerkesztve: dekanyz


Quoting: dh1
Akik segitseget ajnalottak szinten az eletukkel vannak elfoglalva

Ez kiragadva a szovegkornyezetbol is megallja a helyet. Ez van sajnos! Aki amigazik azok altalaban igencsak a 40 koruli korosztaly (nehany kiveteltol eltekintve). Sajnos a munka/csalad eleg sok idot elvisz, ugyhogy ez ertheto is!

En meg a lapban esetleg valami programozasos okitos dolgot tudnek elkepzelni plusszban! Persze ez is rogton felvet kerdeseket, hogy akkor azon belul is mi? Hollywood? E? C? MUI vs Reaction? Intuition? Nyilvan tul nagy terjedelmet nem kapna es ugy van-e ertelme egyaltalan...?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 13. 13:23 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Esetleg meg lehet azt csinalni, hogy a FF oldalakat nem nyomtatjuk, hanem bonuszkent, mellekletkent letolthetove tesszuk es mindenki kinyomtathatja maganak otthon (rogton elojonnenek a regi erzesek)


Iiiigeeeen! Ez kell az ujsag melle! Nagyon jo otletnek tartom. Lehetnenek benne Utility leirasok, mindenfele verzioban. Csucs! Talan nem is kellene minden ujsag melle, de bizonyos szamok melle lehetne :) senki nem venne zokon :)
Masoknak velemeny?

A problemakat teljesen megertem, idaig is szerencse, hogy ilyen szinvonalu cucc osszejon szabadidotokbe. Reszemrol teljesen OK.
Mindig megfogom venni a papir AM at, ha anyagi helyzetem tovabbra is engedi.

Quoting: dh1
Tehat, akinek van kedve, es szertne letenni valamit az Amiga asztalara, esetleg szeretne kicsit halhatatlan lenni, az irjon nyugodtan cikkeket, minel tobb az anyag annal gyorsabban es tobbszor jelenunk meg.


Kedvem az lenne,(lenne is mirol irni, van egy par egzotikus hardverem) csak nagy parszt vagyok, helyesirasom zerohoz kozeli, csalad megesz,
meg van egy hat tagu zenekarom, akik megeszik a maradek aprocska szabadidomet...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 13. 14:37


Quoting: dino
Kedvem az lenne,(lenne is mirol irni, van egy par egzotikus hardverem) csak nagy parszt vagyok, helyesirasom zerohoz kozeli, csalad megesz,


Irj! Majd utolag finomitjuk! Nem gond!
Amugy is atirunk ezt-azt, ha ugy szebb-jobb!
Ez nem lehet gond!

<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024