Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 21. 10:04


Na, szoval egy olyan program, amit a videoban lattunk nem lenne elerhetetlen MOS-ra. Az viszont jol jonne, ha a dob szetteket valaki ossze rakna, aki ert hozza es van tapasztalata. ;)

Azt nem tudom, hogy mondjuk PB-ra hogy lehetne fizikai MIDI portot csinalni. Talan valamelyik USB-s MIDI chipset-et tamogatja a Poseidon.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Nov. 21. 11:55


Nos.
Mivel a MIDI alapvetően soros, nem lehetetlen:
íme.
Profilic csipes RS-232 adapter meg megyen a Poseidonnal.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 21. 12:50 - Szerkesztve: dekanyz


Csak a soros portbol hogy lesz MIDI port a rendszer szamara?
Valami CAMD driver segitsegevel?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 11:02


Játék mánia - Hat nappal a lejárat előtt a klasszikus Amigás előddel rendelkező Wings: Remastered Editionre összejött a kért 85 000 dollár a Kickstarteren. Van még hat nap. Ha nő az összeg akár még AmigaOS-re is kijöhet a Cinemaware ware! :)

http://www.kickstarter.com/projects/850516062/wings-remastered-edition

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 11:28


Megszunt az utolso hivatalos amerikai Amiga dealer (kiskereskedo)

A SoftHut vegleg bezarta kapuit. A nyaron mar nem volt elerheto a site, most pedig a megmaradt dolgok szambavetele (leltar) folyik. Valoszinuleg az AmiBay-en vagy az E-bay-en kerulnek eladasra a megmaradt gepek, alkatreszek, kartyak, GVP termekek, A4000T-k ...

Szomoru ... RIP!

http://web.archive.org/web/20130128035234/http://www.softhut.com/

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 11:33


@dh1:
Mondjuk nekem failgyanús, hogy amikor eBayen vagyonokat adnak cuccokért, meg házilag készült hardware-ekre vár mindenki, akkor a SoftHutról alig tudott valaki, ahol GVP és eredeti C= cuccok álltak, ezek szerint raktáron... Nem voltak túl aktívak amigás fórumokban sem... Ilyen retro hardver árakkal csődbe menni... Azért ahhoz tehetség kell, ezt lássuk be!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 12:59


Hat a fax se tudja ... eleg dragan mertek az A4000T-ket ...
Hogy az e-bayezo kollegak miert nem csaptak le ra ...
Talan draga es veszelyes szallitas ... talan a mas tap (megoldhato) miatt (NTSC asszem nem jatszik, mert jumeperelheto ugye? es grafkartyanal meg tok mind1) ...

Vagy csak az USA piacbol akartak megelni es ott meg rohadtul nem erdekel mar senkit az klasszikus Amiga ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 13:08


Az A4000T-kben sima AT-s tap van, raadasul ha jol latom az interneten fellelheto kepeken 110V-220V kapcsolos. Szoval az nem gaz. Az NTSC vs. PAl meg talan jumperelheto es amugy sem allit mast csak a default kepmodot, mert teljesen szoftveres mar AGA-n az ilyesmi...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 13:47


HW mánia - Előrendelhető a Vesalianal az ACA-500! Ez egy alacsony- áru és költségvetésű gyorsító kártya az Amiga 500-hoz. Tartalmaz egy 68EC000-10 processzort (14 MHz) és a 2 MB Fast RAM-ot. (A már meglévő RAM-bővítésekkel is képes együtt működni).

Jellemzők:
• 68EC000-10-órajele 14 MHz-es
• 2 MB fizikai RAM, teljesen elérhető alkalmazások (mínusz 512 KB MapROM esetén)
• Külső illesztés, nem kell megnyitni az A500-at (nem túl esztétikus …)
• Két Compact Flash kártya bővítőhely (mindegyikük bootolható és képes olvasni / írni Amigára vagy PC-re formázott kártyákat)
• A trapdoor memória bővítések tovább is használhatóak (beleértve az RTC-t is)
• ChipMem bővítések is működnek vele
• Expansion slot (14 MHz-es 16 bites, dupla Zorro sebesség)
• Clock port hardver bővítési lehetőség, pl. Silversurfer vagy Catweasel Mk2
• Opcionálisan bővíthető ACA-1220 / ACA-1231 / ACA-1232 turbókártyák hozzáadásával
• Licencelt Kickstart ROM képek 1.3 és 3.1 a Flash-ROM-ban
• FAT95 fájlrendszer is szerepel a Flash-ROM-on
• Teljes WHDLoad kompatibilitás együtt

http://www.vesalia.de/e_aca500.htm

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 13:51 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Licencelt Kickstart ROM képek 1.3 és 3.1 a Flash-ROM-ban

Erről az ajánló topicban már kifejtettem a véleményem, itt most cizelláltabban fogalmaznám meg - ha a Hyperion 1.3-as Kickstartot licencel azt nettó illegálisan teszi, sőt, én továbbmennék, a 3.1-et is, mert ők a 3.1-hez a jogokat a 4.x-es és további AmigaOS-ek fejlesztéséhez kapták meg, PowerPC platformra jelenlegi és jövőbeni platformokra. (Kérlek hivatkozással javíts, ha nincs igazam.) Ehhez képest most egy classic hardverhez továbblicencelik. Hát felvonom a szemöldököm, de tényleg. Ráadásul baromira felesleges is, mert egy 500-asban amúgy is ott az 1.3...

Szóval ennek egy oka van: egy maffia védelmi pénzt szed a classic Amigásoktól egy 25 éves szoftver után. No thanks.

Szerk: Egyébként nem ez lenne az első eset, hogy illegális szoftvert eladnak hivatalos Amiga címszóval, már a Commodore is csinálta (ARexx) aztán a Haage Und Partner is (AmiTCP a 3.9-ben), most így hirtelen, de biztos volt még... :P Szóval a legjobb hagyományokat követjük, tényleg! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 14:02 - Szerkesztve: dh1


En sehol nem lattam utalast arra, hogy a Hyperion adta a jogokat ... szal amig nincs leirva ez fikcio :)

Sehol nem irtak konkretan, hogy a jogokat honnet es kitol vettek ...

Faxomtudja, en ebbe nem akarok belefolyni ... nem ertek hozza, nincs belole hasznom, csak a hireket tovabbitom :)

Nem hinnem amugy, hogy a kartya olcsobb lenne, ha nem lenne benne licence ...

Amugy nekem nem ez a legnagyobb bajom a cuccal ... hanem az a kulso karacsonyfa egy idetlenseg

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 14:06 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
En sehol nem lattam utalast arra, hogy a Hyperion adta a jogokat ... szal amig nincs leirva ez fikcio :) Sehol nem irtak konkretan, hogy a jogokat honnet es kitol vettek ...

Egész konkrétan a Hyperion honlapjáról fikcionáltam...

Hyperion and Individual Computers sign license agreement

Brussels, March 9, 2013

Hyperion Entertainment CVBA (Belgium) and Individual Computers GmbH (Germany) have signed a license agreement for use of Kickstart 1.3 and Kickstart 3.1 ROMs in processor accelerators for Amiga 500, Amiga 1000, Amiga 2000 and Amiga 2500.
In addition to the binary license, Hyperion will grant Individual Computers access to the source code of the IDE driver for further development which may facilitate installation of AmigaOS 4.1 and beyond.

The first product to make use of this license will be the entry-level accelerator for Amiga 500 called "ACA500": With both Kickstart images in the flashrom of this product,the user will benefit from best compatibility with floppy-based and harddisk-based software.

Idézet innen.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 14:08


Aham, ok, oda nem szoktam jarni :)

Akkor toluk ... de miert nem oket kerdezed?! :)

En nem vagyok a Hyperion ceg resze :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 14:09


De kerdezek jobbat, ha ez nem jogos akkor miert vette meg a csoka a Hyptol azt ami jogtalan ...

Mert ugye ha jogtalan, akkor a birosagon a Hyp semmit nem erne el az Individual ellen ...

Szal ki erti eztetet :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 14:12 - Szerkesztve: dh1


A kartyan tetszik a dual CF megoldas!
A Flash ROM, a FAT95 kompatibilitas.
Es az ARA!!!

Nem tetszik a RAM merete, a turbina sebessege, es az egesz megvalositasa.
Veszelyes es csunya ... plusz kiba sok helyet foglal ... kicsit meglokod es valszeg minden elszall ...

Kar erte, de gondolom igy is eladnak belole sokat ...

En varok es gyujtok a Zeusra

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 14:40 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
De kerdezek jobbat, ha ez nem jogos akkor miert vette meg a csoka a Hyptol azt ami jogtalan ... Mert ugye ha jogtalan, akkor a birosagon a Hyp semmit nem erne el az Individual ellen ...

Így működik a maffia és a védelmi pénz. Mivel a Hyperiont egy ügyvéd vezeti, ő perfekt abban, hogy addig szadizzon valakiket az efféle képzelt vagy valós ügy miatti jogi hercehurcával, meg bíróságra járással, amig ki nem véreznek. Ennél nagyobb cégek is választották már ezt a módszert. (Lásd pl. az Aureal esetét a Creative-val, a Creative perelt, az Aureal végül ugyan nyert, de addigra minden pénzét felemésztette a jogainak megvédése és a cég csődbe ment, a maradékot meg fillérekért pont a Creative vásárolta fel...) Sőt, egész konkrétan a Hyperion így jutott az OS3 jogaihoz... Az Amiga Inc beperelte, de az Amiga Inc-nek elfogyott jogi hercehurcára a pénze, így a végeredmény peren kívüli megegyezés lett, amely a Hyperionnak kedvezett... (A Hyperionnak meg nyilván nem kellett ügyvédet megfizetni, hiszen ügyvéd vezeti...)

Ugyanez megesik patent-trolloknál is, a patent troll perel, aztán a perelt cég peren kívül fizet valamennyit, mert a jogait megvédeni sokkal többe kerülne... Jens tehát annyit tett, hogy egyszemélyes cégként bevédte a seggét azok ellen akik perelni akarhatják, csak mert a felhasználók feltöltik a ROM-ot, amihez amúgy is joguk kéne hogy legyen a kártyába... Majd kifizetteti azt a kártya vásárlóival... Hát ennyi, így működik a világ, isten hozott...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 14:46


Quoting: charlie
Az Amiga Inc beperelte, de az Amiga Inc-nek elfogyott jogi hercehurcára a pénze, így a végeredmény peren kívüli megegyezés lett


Akkor nem lehet megis naluk a jog? A peren kivuli megegyezes tartalmat ismerjuk? Csak kerdezem, en nem ertek hozza ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 14:58


Quoting: charlie
Jens tehát annyit tett, hogy egyszemélyes cégként bevédte a seggét



Ennek a Jens gyereknek jo otletei lennenek amugy hardverileg, de en minden termekenel azt erzem, hogy felkesz cuccokat ad ki a kezebol. El van kapkodva,kb olyan 60% osnak mondanam a cuccait. Csunya? Neha fagy? Ismeretlen eredetu hibak? Nehezen konfigolhato?
Kirazodik? Elrepedhet? Kit erdekel, mukodik, es a germanok majd kurvadragan megveszik.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 15:14 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Ez az egészben a szép - egy peren kívüli megegyezés általában nem publikus, míg az ítéletnek annak kéne lennie... Szóval lehet, hogy a Hyperionnál vannak a jogok, de a Hyperion saját korabeli közleménye is csak az OS 3.1-et említi.

De mivel a korábbi AmigaOS verziókról soha nem esett szó korábban a Hyperion kapcsán, egészen az ACA 500 licenceléséig - sőt, ha jól rémlik az Amiga per idején még azis felmerült, hogy a Cloantotól kéne licencelni 3.1-et és megoldódna minden -, ezért legalábbis érdekes fejleménynek tartom az egészet...

És hogy miért alapos a gyanúm mégis? Persze ez más téma, de a Hyperion üzleti gyakorlatába érdekes betekintést ad pl. Dr. Greg Perry (of GP Software/Directory Opus fame) nyilatkozata a Hyperion kapcsán egy interjúban, kiemelés tőlem:

We made a number of attempts to work with developers continuing with Amiga development to further develop Directory Opus for the Amiga line. Initially we signed a contract with Hyperion for licensing and development but they proved to be, well to be blunt, dishonest and untrustworthy, not what one expected in the Amiga world:). Even after repeated requests and discussions over six months after they signed the contract they refused to honour the deal and make payments for the licence as agreed. While I have no direct evidence but considering the fact that they widely promoted the deal and their future development plans, it has been suggested to us by a few that they were never serious about development and their behaviour was a stalling tactic to boost their profile and keep the product out of the hands of their competitors. This dragged on for a long time until we decided to cancel the contract out of frustration at their conduct.

És akkor még a miért szakított előbb az ACube meg a Hyperion aztán meg az A-Eon és a Hyperion című mesét el sem kezdtük... Na mindegy. Én nem bízom a Hyperionban, szerintem frankón eladták védelmi pénz címszó alatt a Kickstart 1.3-at, amihez semmi okom nem fűződik hozzá, hogy azt higyjem volt hozzá joguk. Nyilvánosan bocsánatot kérek, ha valaki bebizonyítja az ellenkezőjét.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 15:22


@dino:
Ja ezt akartam még írni. Hogy Jens túrókártya próbálkozásaiból származó tapasztalat miatt én megvárnám a rev 2.0-t legalább... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 15:44


Gyerekek, oszinte leszek, engem baromira nem erdekel, hogy kinel vannak a jogok ... kovethetetlen es amugy is amatorkodes az egesz Amiga mar csak

Biztosan igazad van es talan masnal is jobb helyen es kezben lennenek a jogok, de kb. annyira nem erdekel, hogy semennyire ... :)

Legyen minel tobb ware, sw hogy meg tovabb kitolodjon a klasszikus Amiga eletciklusa ...

Egyebkent meg ha durvan akarok fogalmazni akkor azt mondanam, hogy neked, nekem, barki masnak, cegeknek, tarsulasoknak stb. pont annyi lehetoseg lett volna megszerezni minden jogot mint ahogy azt tette az akinel vannak a jogok (legyen az akar ki is ... mondjuk en mar rohadtul nem vagom, hogy ki merre meddig ... :)

Magyarul az erosebb kutya baszik es ha mar baszik akkor tovig nyomja es miert ne tenne ... :) a kulcsszo a baszas ...

Ez van ... en nem tudok valtoztatni rajta, mas se nagyon ...

Ugyesebben helyezkedett a Hyp ... de ez adott volt mindenkinek ...

Es meg mindig ott a ketes kimenetelu jogi ut ...

OFF:
Errol jut eszembe, nincs valakinek ugyved haverja? Kene egy ugyben tanacs ... ingyen, mert se tanacs se zse :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 15:46 - Szerkesztve: dekanyz


En meg mindig azt mondom, hogy akkor mar inkabb egy ilyen.

Tudom, hogy mas a feeling, meg nem 100% a kompatibilitas (csak 95%), de ennyi penzert egy uj, jol mukodo vasat kapunk monitor csatlakozassal, stb...
Es meg a sebessege is meggyozobb, mint az ACA500-nak. Az ara meg csak 2.5-szorosa.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 15:57


Nekem ilyen nem kell ... Amiga 500 / 1200 mindig lesz ...
Ha meg nem lesz akkor mar en sem leszek ...
Egy uj, modern AmigaOS vagy MOS gepert adok zset de ezekert az emukert nem ...
Nincs jobb mint A500 drajvbol a nyekegest hallgatva varni a csodat!
S ezt semmi sem helyettesitheti ...

Jah igen, WinUAE meg ingyen van :)

De ugye kinek mi ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 16:36 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Egyebkent meg ha durvan akarok fogalmazni akkor azt mondanam, hogy neked, nekem, barki masnak, cegeknek, tarsulasoknak stb. pont annyi lehetoseg lett volna megszerezni minden jogot mint ahogy azt tette az akinel vannak a jogok (legyen az akar ki is ... mondjuk en mar rohadtul nem vagom, hogy ki merre meddig ... :)

Így van, pl. a Thendic/Genesi páros is megpróbálta és valószínűleg sikerült is volna nekik, ha az Amiga nem próbálja meg a KMOS Inc-n az ITEC LCC-n meg egyéb cégeken át kimenteni a jogokat. (Én még emlékszem az "OS 4.0 Developer Pre-Release, (c) KMOS Inc." feliratú CD-re...) Vicces módon ez a cégkavalkád és az eközbeni jogátruházási elkúrások vezettek végül részben ahhoz, hogy a Hyperion sikeresen húzta patthelyzetre a pert és kényszerítette ki a peren kívüli megegyezést...

A teljes sztori, töménytelen referenciával (bírósági és egyéb korabeli dokumentumok) itt elolvasható, akit érdekel.

Magyarul az erosebb kutya baszik es ha mar baszik akkor tovig nyomja es miert ne tenne ... :) a kulcsszo a baszas ...

Nem ezzel van a baj, de nekem nem engedi meg a lelkiismeretem, hogy ilyesmi mellett elmenjek szó nélkül, vagy akárcsak eurocentekkel is, de támogassam. Mindenki más ezek szerint csak azt nézi mi hasznot hajthat belőle, de de én szeretem annyira az Amigát, hogy ne vonjak vállat, ha valaki "megerőszakolja" mert ő az erősebb kutya... "De ugye kinek mi..."

Már csak azért sem, mert az OS4-et én lefosom, azt kúrnak el rajta, amit csak akarnak és tudnak (meg is teszik, nem kell aggódni), de a classictól el a kezekkel...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 17:26


MOSt mar, hogy mar nagyobb MOS tapasztalatom van nem olyan rossz az az OS4, sot ... biztosan lehetne jobb is, alairom, de nem annyira rossz es szar mint ahogy allitjak ... eleg jol muzsikal mostanra.

De en nem akarok ezen vitatkozni ...

Nekem mar elegem van abbol, hogy amiota Amigam van mindig valakivel hadakozzak ...

Sokminden mellett nem mentem el szo nelkul aztan jobb lett nekem ettol? Nem :)

En mar csak elvezni akarom az Amigat, a Nextgent, a tarsasagot ...

Ha meg lesz folos zsem bizta elkoltom valami klasszikra ...

Amugy most, hogy a Hyp eladta a 1.3 jogokat jogosan avagy nem en nem tudom mit artanak a klassziknak, hiszen egy klasszik cucchoz adtak max Jensnek artanak anyagilag, de o meg ugy jatszik az arral ahogy neki jo ... gondolom ... mi meg elvezzuk a termest ...

faxom, csinaljunk mi is valami jo kis vasat es OS-t :)

en azt tudom, hogy amit megvettem amiga szoftver en sokaknak odaadtam ingyen, hogy segitsek ... bunozo lettem, vallalom! :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 04. 19:51 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
faxom, csinaljunk mi is valami jo kis vasat es OS-t :)

Már én is gondolkodtam rajta... :) Megírod a kernelt? :P

en azt tudom, hogy amit megvettem amiga szoftver en sokaknak odaadtam ingyen, hogy segitsek ... bunozo lettem, vallalom! :)

Ezt már kifejtettem egyszer valahol, hogy érdemes megfontolni mi az, amire az ember kiad pénzt és aztán azt kinek adja tovább. Ha pl. OS4-et tovább adtál h. segíts másoknak azzal egy aktívan fejlesztett szoftver fejlesztőjét rövidítetted meg. Ha meg odaadtad az 1.3-as WB-t ADF-ben valakinek azzal *fejlesztőnek* (tehát effektív olyannak aki hozzátesz és nem csak pénzt szed be a platformból) biztos nem okoztál kárt...

Kicsit demagóg, de attól még igaz... A legtöbb ilyen retro szoftverhez úgyis annak van joga manapság, aki kellően pofátlan és köcsög volt hozzá, mint azt fent meg is tárgyaltuk.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 06. 22:05


Még egy kis ACA500: az AmigaKit oldalán azt írják, hogy bár a Kickstart ROM-okat adják "licencelve", de licencproblémák miatt a WB lemezeket meg nem és nem tudnak preinstallált WB-t sem adni... Namost, WTF? :) Nem akarom tudni inkább ez milyen jogi csűrés-csavarás eredménye...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 06. 23:15


Erdekes, erdekes ... de akkor is Zeus kene ilyen arban :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 11. 10:55


HW mánia - TurboFyler 530: Újabb kihívója akadt az ACA500-nak! Számtalan bejelentett, de még be nem fejezett Amiga 500 és 2000 kompatibilis bővítés van tervezési fázisban. Az ACA 500 az egyetlen mely már kapható, pedig később kezdték el tervezni, mint a többi bejelentett kártyát. Schönfeld úr ismét mások előtt szeretné betakarítani a fűszert! Nade ez nekünk csak jó, hiszen minél több kártya létezik kedvenc masináinkhoz annál tovább marad életben a vas! Most a híres-hírhedt Elbox Computer jelentett be egy saját tervezésű A500/2000 bővítőkártyát. Elég impresszív a kicsike.

Lássuk mit ígér:
TurboFlyer 530 egy új, Motorola 68030 alapú gyorsító kártya, integrált FastATA CF / SATA vezérlővel Amiga 500/500 + és A2000 számítógépekhez. TurboFlyer 530 egy belső bővítés, a 68000 processzor foglalathoz csatlakoztatható.

Jellemzők:
• 68030 processzor (MMU-val!!!) órajele 40MHz!!!
• 16 MB-os gyors 32 bites DRAM memória a fedélzeten
• Beépített FastATA CF / SATA vezérlő :
- Gyors adatátviteli sebesség akár 16,6 MB / s
- Támogatja a PIO-0 , PIO-4 és a PIO-5 módokat
- Két pufferelt és terminált EIDE port négy eszköz számára
- az AllegroCDFS fájlrendszert tartalmazza
- LBA 48 támogatás BootROM-ból (a több mint 128 GB-os meghajtók támogatása)
- Automatikusan felkonfigurálódó EIDE / CF / SATA / ATAPI eszközök
- Lehet indítani / bootolni a FAT16 és FAT32 formátumú eszközöket is
• Tartalmazza expansion bővítő portot az egyéb hardver kiegészítők számára
• MapROM funkció (1 MB RAM-ot használ erre a 16 MB fedélzeti DRAM-ból)
• Kompatibilis az alsó trapdooros lassú memória bővítésekkel is (akár több mint 1,8 MB-os eszközök)
• Kompatibilis a Chip memória bővítésekkel
• Kompatibilis a WHDLoad szoftverrel

Árak és elérhetőség:
A TurboFlyer 530 kapható lesz 2014 februárjától. Az ajánlott fogyasztói ára 240 EUR (ÁFA nélkül) ami ÁFA nélkül kb. 75 000 HUF, ÁFÁ-val pedig kb. 95 000 HUF (szállítással 100e HUF). Tehát ez lesz a legdrágább versenyző. Hiszen az ACA500 szállítással és adóval együtt sincs 30 000 HUF, míg a Zeus68K bővítőt árban a kettő közé várjuk (kb. 200 EUR).

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 11. 11:07


Quoting: dh1
TurboFlyer 530

Jo cucc lesz,
Quoting: dh1
(szállítással 100e HUF)

Szazezer, es meg mindig nincs AGA.

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024