Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
smokey2k
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 04. 17:30 - Szerkesztve: smokey2k


Quoting: adsr
Én még így 19 év után sem tudom elhinni, hogy elbaszta a Commodore. :-(

Quoting: dino
milyen jo lett volna, ha igy mentek volna a dolgok tovabb.


Vagy az Engadget vagy Ars Technika-n volt egy remek elemzés (meg fogom keresni) a Commodore-ról és azon belül is a MOS vs Intel-ről. A 70-es és korai 80-as éveket elemezték, leginkább azt fejtegették hogy mitől erősödött meg annyira az Intel és példaként felhozva egy olyan potenciális cég mint a MOS mért tűnt el a feledés homályában. A lényeg amire emlékszem hogy az Intel vezetői olyan emberek voltak akik egyrészt IT-s és tudományos mérnökök voltak másrészt gazdasági szakemberek is egyszerre, ezzel szemben pl. a MOS egy olyan cég kezébe került aminek az élén szinte csakis kizárólag WallStreet-es pénzügyi szakemberek voltak akik ha vért izzadnak se tudtak volna mit kezdeni a Commodore-val. Jól lehet látni hogy a C= addig volt sikeres amíg Tramiel csapott oda a lovaknak, pedig ő is egy kezdő volt, ha 70-es években az egyik vezető mérnöke nem veszi rá hogy hagyja már a fenébe a TI-vel (Texas Instruments) folytatott harcot a nyavalyás kalkulátoraival és feküdjenek rá a számítógépekre akkor C= nem lett volna már a 80-as években sem.

Szóval lényeg a lényeg a C= így visszanézve alap hogy halálra volt ítélve, kész csoda hogy kibírta a 90-es évek elejéig, nem volt valós jövőképük és stratégiájuk mint pl. az IBM, M$, Apple vagy Intel-nek. Még a TI is létezik és nyereségesek a mai napig. A C= hiába jött elő egy olyan platformmal mint az Amiga nem tudta jól pozicionálni és értékesíteni, még inkább nem volt életképes elképzelésük a platform jövőét illetően, erre egy nagyon jó példa a Ranger.

Szóval dino ha azt gondolod hogy ha C= megmaradt volna és elterjedt platformmá nőtte volna ki magát (nonsense) és emellett még a most általatok annyira utált x86-nál sokkal komolyabb értéket képviselt volna hát tévedtek, nagyság rendel silányabb lett volna. Aki ezt nem hiszi olvasson bele Brian Bagnall könyvébe a Commodore: Company on the edge-be elég kristály tisztán le van írva hogy a cégnek esélye nem volt, ahhoz a felső vezetők között olyan szintű embereknek kellet volna lennie mint Steve Jobs vagy Gordon Moore akiknek volt logikus elképzelésük arról hogy az informatika merre halad.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 04. 18:07 - Szerkesztve: dino


Quoting: smokey2k
Szóval dino ha azt gondolod hogy ha C= megmaradt volna és elterjedt platformmá nőtte volna ki magát (nonsense) és emellett még a most általatok annyira utált x86-nál sokkal komolyabb értéket képviselt volna hát tévedtek


Tisztaba vagyok a dolgokkal. Kellett volna a kezdetektol egy megfeleloen "rohadek" a "C" vezetes elere. Mint pl az Apple sztori. Steve Wozniak tervezte az elso gepet, de ha munkas pityu nem lett volna, szinten el tunt volna az egesz project a sullyesztobe.
Az m$ sztori hasonlo. A "C" nel mindenki a vezetesbol, csak az extra profitot akarta, pedig kituno mernokeik voltak, csak mindig le faragtak a koltsegvetest a profit miatt. De nem csak ennel a cegnel volt ez am igy. pl videoipar. VHS elterjedese. Ez volt a legszarabb minoseg, meg is ez terjedt el. Meddig uralta a terepet...Amugy ha mar mindenkepp x86, akkor oprendszerileg szivesebben hasznalok Osx et, meg ha inteles, akkor is. Sokkal jobban van optimalizalva ua on a hardveren belul. Szal kindoz csak a legvegso esetben. Melohelyen is az van, minek turjam meg ideheza is? Azt meg ne is kerjetek, hogy ne szidjam :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Sze. 04. 19:18


Csak annyit a temahoz, ha a commy jol csinalta volna, akkor az Amiga talan nem is lett volna az altalunk ismert formajaban.
Sajat 16-bites cuccon gondolkoztak mar erosen, meg 16 bites MOS procirol. Nem biztos, hogy annyira meresz lett volna mint a Miner fele csapat munkaja. Szal benasaguk eredmenye lett az Amiga.

Nezd meg a C64-et 'rencer' szoftver oldalrol. Lehet, hogy a 16 bites gepukbe is MS alapu ware kinlodott volna. Muhahaha!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 04. 19:51 - Szerkesztve: ratman


... mint ahogy a c65-ben az is volt. :D

Vagy nem. Mindegy is már. :) Azért örülnék egy olyannak, nagyon. :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 04. 19:57


@Charlie
Quoting: charlie
nem pedig csak nosztalgiazo orok gyerekek probalkozasakent mosolyogtak rajta, mint mostanaban a nextgeneken...


Azért melóhelyen voltak döbbent fejek, mikor a púderbúkon megszólalt egy-egy korszerűbb oldal owb-vel. :)

... és volt is olyan, aki ugyan szóvá tette, hogy tárvédelem nélküli, meg minden, ez így 2013-ban így gáz, majd egyből tudta is a választ, amit mindig szoktam mondani - az a gyávák menedéke. :D

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 04. 20:37


A c65 még nagyobb bukó lett volna, ha jól tudom arra is geos-t akartak rakni a basic után, hasonló módon mint ahogy volt a windows-val egészen az nt kernelig (win a dos tetején.....omg :) .. hogy utáltam mikor 99-ben váltottam pc-re ...). c65 hardware oldalról nézve sok szempontból modernebb volt ami nem is csoda hiszen 89-90 körül kezdték el tervezni, ekkortájt már kezdett esni a vram-ok ára szóval megengedhették ezt a designt, Ha nincs Amiga akkor valszeg 86-87 körül kezdtek volna bele a c65-be, addigra konkurencia már messze járt volna egy sokkal szofisztikáltabb megoldással (macintosh család) és mondjuk megjelenni 88-ban egy basic alapú 16 bites platformmal ..hát ..tuti bukó.

Az amiga mint platform remek megoldás volt mint soft mind hard oldalról nézve, csak nem így kellet volna értékesíteni. Alap hogy a hardware-t licencelhetővé kellet volna tenni mint a pc-k esetében, az os-t házon belül tartani... kb. kész főnyeremény lett volna (m$ kb. be is csődöl volna ezek után) és több termékvonal kellet volna: egy olcsó játék konzol, egy olcsó home computer (a500 de inkább a600 stílusban .. akkoriban minek a numerikus keyboard egy home computerbe a gyereknek) és egy high end gép (a2000+ 020-as proci meg több memória). Third party gyártóknak meg nyalni a seggét fényesre és nem háborúzni velük (lásd newtek). A hdd-t az olcsó home computeres termékvonalhoz meg mint külső perifériát(mint pl a C= 1541 drivet c64-hez) must have szinten vonzóvá tenni. Valami ilyesmi kellet volna szerintem, persze ez az én elképzelésem :) De szerintem így működött volna.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 04. 21:29


Hm az megvan nektek, hogy az Amiga halalat az elavult hardver is okozta?! Mar mindenki gyors 24 bittel rohangalt videoban es 16-tal hangban amikor itt meg csak hazudoztak rola ... A4000-5000 16 bites hang, 24 bites grafika ... jah ... Egy A3000 komolyabb videokartya nelkul munkara alkalmatlan volt (A4000 is), jatszani meg kiba draga ...

Es ki volt az egyetlen ceg aki nem adott ki csak talan 1 fele videokartyat osszesen? A Commodore ... mikozeben mind a jatekok, mind a felhasznaloi programok, mind a videovagas mar 16-24 biten lefolyt a kepernyorol ...
Azt mondtak mindig, hogy a Commodore-t ha meg eladnak 200 000 db. CD32-ot akkor meg lehetett volna menteni a csodtol ... francokat ... egy evre ra ott volt a (Nintendo)PlayStation ami lemosta az akkori konkurenseket.

A CD32 mar megjelenesekor sem volt akkora durranas ... nem is keszult ra igazan komoly fejlesztes, mindenki csak a korabbi jatekait CD-sitette. Ez a felhozatal a MegaDrive-val es SNES-sel sem versenyezhetett ... Csak Amigasok vettek ... pedig lett volna potencial egy jo Amiga jatekkonzolban, erosebb hardverrel (cpu, video, memoria, vmi 3D tamogatas, uj, gyorsabb gfx rendszer). PSOne nem egy durvan eros hardver ... Amiga leptekben is meg lehetett volna lepni.

Vagy az A4000 ... a profiknak ... aham ... csigalassu 256 szinu megjelenites, vallalhatatlan kinlodas meg tobb szinben ... audio mar keves volt (Paula azert a mai napig verhetetlen szerintem es imadom, de egy atlaguser csak a parametereket nezi, ugy vesz gepet, profi munkara meg keves volt mar akkor is). PI0-as ide vezerlo ... csak 040/25 ... aaaa ... akkora ziccereket hagytak ki, hogy csak most is lesek ...

Amugy meg rendszeresen elojon az az urban legend, hogy az Amiga halalahoz valami koze Bill Gatesnek es az MS-nek is volt, tettek erte kemenyen ...

En soha nem felejtem el azt az Apple mernokot aki azt nyilatkozta, amikor kijott az A1000, hogy szo szerint megijedtek a geptol es a tudasatol!

Az Amiga azert lett ennyire nepszeru es legendas, mert mindenbol egy kicsivel tobbet tudott, es amit nem azt kipotolta a nagyszeruen megtervezett rendszer. Emelett ugy mukodott mint kes a vajban mikozben egy MacOS vagy Win3.x meg mint szorulasos szaras ... ocsmanyul nehezen.

Es meg azert is volt nepszeru, mert elerheto aron adott olyan audiovizualis kepessegeket amit csak egy sokkal dragabb Mac vagy PC tudott akkoriban. Kicsi a bors, de eros. Szerintem ez jellemezte az Amigat.

Es az igazi halala akkor jott el amikor a kommersz PC rendszerek mocskos olcsok kezdtek lenni mindezt nagyobb tudassal parositva ...

92-94 kornyeken mar nem Amigara jottek a legjobb jatekok, felhasznaloi programok.

Legjobb pelda egy jatek, a TFX. 96 szazalekos keszultsegi foknal dobtak az egeszet, mert egyszeruen nem tudtak tobbet kicsiholni meg egy 040-es 4000-bol sem ... Mikozben 060-as gepen, videkoartyaval Shapeshifter alol az A10 repszim lefolyik a monitorrol ... meghogy nem kepes ra egy Amiga! De kepes, csak nem a 85 ota toldozgatott hardverevel.

DE a legsulyosabb csapast az Amigara megis a Commodore merte ... mert nem tamogatta a sajat orokbefogadott gyermeket. Meg lehettett volna szorongatni akar melyik mai meg mukodo ceget. De mar az A1000 is csonkolva szuletett a penzugyi "zsenik" babaskodasa mellett ...

A C65-ot nem tudom sehova se tenni ... aranyos, de 10 evvel korabban kellett volna. Egy Amiga tipuscsalad mellett mi ertelme volt? Semmi! Gyengebb hardver, gyengebb szoftver ... ertelmetlen fejlesztes volt. Csak elvette a penzt es idot az Amigatol...

Megis a legjobb gep az Amiga!

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Sze. 04. 21:53


A 'nagy C'-nek mar az Amiga bevasarlasakor lealdozott. Nelkule egy kicsit hamarabb omlott volna ossze. Azt soha nem ertettek meg mihez jutottak. Jo pelda, hogy Amiga mellett elkezdtek szepen pc-ket gyartani es orultek, hogy: Je, veszik a nepek!
Nem fogtak fel, hogy vege lett annak, hogy ketevente teljesen uj architekturaval ki lehet jonni es tarolni a piacon.

Az Amiga sosem volt nagy uzlet, lehet hogy nem is lehetett volna. Steve Jobs is megnezte allitolag es az volt a velemenye, hogy tul sok benne az alkatresz. Pedig elsosorban azok miatt lehetett megkulonboztetni a tobbi szartol.

Mindesetre ezen mar tul vagyunk. Meg megneznem Dino Halalcsillagat, de aztan az a kerdes, hogyan tovabb? :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 04. 22:01


dh1

Ohhh TESO! Teljes mertekben egyezik a velemenyunk :)
Nagyon szepen leirtad!

Quoting: dh1
En soha nem felejtem el azt az Apple mernokot aki azt nyilatkozta, amikor kijott az A1000, hogy szo szerint megijedtek a geptol es a tudasatol!


Igen azt mondtak, hogy itt vege, bebukott az Apple, meg minden egyeb, ez a gep mindent lenyom, vege mindennek amit eddig csinaltak.

Nem igy lett!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 04. 23:07


Quoting: lazi
Steve Jobs is megnezte allitolag


Ezt nem is tudtam ... bar vegul is logikus ... versenytars volt es ha piacilag nem is, tudasban, nyert az Amiga.

Pedig messze nem az lett amit Minerrek akartak ... kenyszerszulott lett az A1000 pedig igy is forradalmi volt.

Az Amiga szabadsagot is adott! Szinte semmiben nem volt megkotve a kezed. Nincs ket egyforma OS vagy hardver. Ezer meg ezer hazi vagy profi hardver. Ha akartal fogtal egy pakat es barmit megcsinalhattal vele es mukodott!

En elobb lattam Amigat mint PC-t. Amikor ismerkedtunk a pecevel, kerdezgettem, hogy amiket Amigan lattam azt hogy lehet pecen? A valaszok: nem, nem lehet, sehogy, ugy nem, aaaa annak nincs ertelme, neeeem az nem lehetseges, aaaa azt nem tudja ... meg hasonlok.

Ultunk egy mono 286-os elott es 2 szinben kaptuk a csodas virtualis vilagot ... mikozben otthon volt az A500 es szines volt, gyonyoruen zenelt, mozgott, lelegzett, tanitott, oktatott, jatszott velem ... mikozben a mono pecen logoban vonalakat huzkodtunk en meg sirva gondoltam az otthon varo TRSI Megademora! Ahhhhh Ha akartam a kis konyhai szinesteven Amigaztam, de ha elmentek a szulok a lemezjatszo erositore kotve a Paulat es a nappaliban levo oriasi szines tevet rahergelve az A500-ra oriasi elmenyben volt reszem ... kesobb egyutt ultunk apuval, tesommal a gep elott es EGYUTT jatszottunk ... Sensible bajnoksag! 50 fps, nagy kepernyo, kivalo jatekmenet, 3 oromeben ordibalo ember ... ez az Amiga!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 04. 23:20 - Szerkesztve: dino


A 90 es evek elejen jartam jatekterembe itt tahofalvan, eleg sok gep volt. Arcade, flipper, simulator, stb... a tulajdonossal eleg joban voltunk, meg aztan sok penzt is ott hagytunk egy egy alkalommal, majd egy szep napon elmondtam neki, hogy kene vennem egy szamitogepet, mert mar legalabb 3x osat itthagytam a teremben, ugy persze hogy nyerogep nem is volt egy darab sem a gepek kozott. Szoval megkerdeztem, hogy ha o szamitogepet venne, akkor milyen gepet venne otthonra. Ekkor hallottam eloszor az Amiga nevet. Konkretan szo szerint azt mondta, hogy o csak Amigat venne, mert latott mukodni es egy az egyben hozza a jatektermi gepek szinvonalat. Ekkor kezdodott nalam el valami :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 05. 09:55


Ha mar sztorizunk...
En egyszer gyanutlanul lementem a Logi klubba. Nagy tomeg korulallt egy gepet. Csak a TV-t lattam ket fej kozott. Jo grafika, hang... egy lovoldozos jatek ment. Talan az R-Type volt. Gondoltam magamban, hogy 'vegre irtak mar egy normalis jatekot Enterprise-ra'. Aztan kiderult az igazsag. Valaki behozta az uj gepet. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 05. 17:21


Quoting: dekanyz
Valaki behozta az uj gepet


Egy Primot? :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 05. 17:31


@dh1:
Prima gep volt... nem Primo ;)

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 05. 19:34 - Szerkesztve: derringer


Quoting: dh1
Azt mondtak mindig, hogy a Commodore-t ha meg eladnak 200 000 db. CD32-ot akkor meg lehetett volna menteni a csodtol ... francokat ... egy evre ra ott volt a (Nintendo)PlayStation ami lemosta az akkori konkurenseket.



Gondolom ez azért lett volna létkérdés, mert a következő generáció prototipusával (nix) már előrehaladtak és talán '94 őszére termék lehetett volna belőle.

Amúgy szerintem az összes pontban nagyon jó a meglátásod.

További elbaszások a C részéről: Mindent meg akartak tartani hw, sw, de ehhez kevés pénzük volt. Holott ha liszenszbe kiadták volna a hw egyrészt egy csómó cég az ő szabványukat tolta volna, nekik csak a fejlesztésre kelett volna koncentrálni. Ők határozhatták volna meg a mindig aktuális jövőt. Lásd ez forma, az intel chipseteknél, ATI/AMD videókártyáknál, Nvidia videókártyáknál remekül működik.

Stívdzsobsz és tsai. Azért azt ne felejtsük el, hogy az apple a 90'-es évek közepén majdnem becsukta a boltot. Jobs jó cégvezető és tudja hogy kell eladni vmit, de Minerrel nem lehet egy lapon említeni. Az egyik eladott, a másik alkotott. Jobs szimplán megnézte, hogy ahhoz képest, mennyire overprájszd a portfolió egy sima mezei pc szintjén van a design, minőség.

Ezen változtatott, és volt ideje, meg szerencséje.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 05. 22:04


HW mánia - Istenemre mondom, egyre jobb Amigásnak lenni! Régóta álmodoztak a nagy-gép (A2/3/4000) tulajdonosok egy valamirevaló, gyors, modern hálózati kártyáról! Ugye A6/1200-ben ez nem ügy, PCMCIA kártyák akár drótnélküli (wireless) változatban is rendelkezésre álltak/állnak elérhető áron és mennyiségben. Dobozos Amigában viszont ritka jószág volt a hálózati kártya és még most is az. Főleg a modern csatlakozófelületű és nagy sebességű. Az áráról nem is beszélve. E-bayen szabályos harc ment egy-egy eladósorba került darabért. Fohászkodtunk egy ismeretlen Amigás mérnökért a ki végre a sok PCI bővítés mellé egy natív hálókártyát is tervez végre! Az ima meghallgattatott, és egy nem is annyira „ismeretlen” Amigás tervezett végre egy elég ütős hálókártyát Zorro buszhoz! Jens Schönfeld (Individual Computers) akinek számos modern klasszikus Amiga bővítést köszönhetünk elkészítette a legendás X-Surf új verzióját X-Surf 100 néven.

A kártya paraméterei:
• 100 Mbit sebesség
• 32-bites Zorro III interfész maximális kihasználása 5x gyorsabb mint a Zorro II (Amiga 2000-ben Zorro II-es módban működik a hálókártya)
• Sana-II-es, használható Amiga OS 2.0-tól Amiga OS 3.9-ig
• a Linux meghajtók fejlesztés alatt vannak
• energiatakarékos 3.3V technológia 1.8V magfeszültséggel
• helytakarékos kialakítás
• aranyozott Zorro csatlakozó és rozsdamentes acél konzol
• saját bővítő port egy nemsokára kiadásra kerülő nagy sebességű USB modulhoz
• Miami, Miami Deluxe, AmiTCP, Genesis, Roadshow kompatibilis és szükséges is ezek közül valamelyik TCP/IP stack
• Mediator Z3 kompatibilis (zárni kell a swap jumpert)
• 68(EC)030 Z3-as rendszerekben a data cache-t technikai okokból ki kell kapcsolni, 020/040/060 rendszereket ezt a korlátozás nem érinti (020-on nincs data cache, mig 040/060-nal az MMU segít)
• Merlin Z3 grafikuskártyáknál némi hardver trükközés szükséges
• Eagle, Mikronik, RBM vagy Elbox Z3 rendszerekben nem garantált a kártya hibátlan működése, kifejezetten a Commodore Z3-hoz fejlesztették a terméket, de nem lehetetlen, hogy működni fog ezen kiegészítőkkel is (RBM OnBoardjával biztosan NEM!)
• Z3 rendszer esetén 11-es revíziójú Buster chip szükséges!!!

A kártya már megvásárolható szinte minden Amiga dealernél (AmiKIT, Vesalia, Alinea Shop vagy az Individual Computersnél stb.) 130 eurós - cirka 40 000 Ft - áron (az árra vonatkozó fohászunkat nem hallgatta meg az Amigás Isten! :)

X-Surf 100

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 06. 07:27


Nahat, ez jo hir, kb 20-25 ot adtam volna erte :) negyven nekem egy picit shock. Amugy ezen jol latom, hogy Ide-ATA csatlakozo is van?
Azzal mi a terv?
Szerintem idehaza is lehetne gyartani valami hasonlot, egy hardvermagusnak nem hiszem, hogy gondot okozna. Egy Ariadne II fele is jo lenne akar, csak olcso legyen.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Sze. 06. 09:10


Van ott USB is, ha jól látom...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 06. 09:29


Quoting: adsr
Van ott USB is, ha jól látom...

Ja, de azt irja is, hogy lesz meg egy kiegeszito modul hozza, hogy mukodjon.
De arrol az ATA csatitol nem irnak semmit.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 06. 09:45 - Szerkesztve: dh1


Ehhh nemar sracok ...
Betudom a reggelnek ...

Tehat lesz rajta egy plusz modul ami a valoszinuleg a kartya vegen levo ket USB-t fogja kezelni. Ez megy majd arra az IDE csatlakozora hasonlito portra ... mas magyarazat nem nagyon lehet ...

Itt egy jobb kep:

http://www.amiga-shop.net/images/x-surf100.png

Okos elgondolas tobb szempontbol is ...
Gondolom az USB modul meg nincs kesz sem hardveresen sem szoftveresen (inkabb csak szoftveresen, a hardveresre 5%-ot adok csak), de elore gondolkodott, hogy az uj modul USB kivezetesei ne vigyenek el meg egy slotot, ezert okosan mar a kartya hatlapjara kivezette oket! Pirospont! Mas reszrol meg azert okos, mert valoszinuleg 40 000 Ft-ba belefert volna az USB modul is, igy viszont ketszer eladhatja a kartyat, tehat az en tippem szerint az USB modul meg majd 25-30 000 Ft lesz hozza ... :D

Csalodnek Jensben ha nem igy lenne! :)

Jo otletei vannak ennek a csokanak, meg ugyes, es tenyleg sok hasznos dolgot keszit, de eleg gusztustalanul uzletel :) de ez van, o jelenleg a legtermekenyebb Amigas hardvergyarto ...

Tervezhetne egy Zorro III-as PCMCIA-t fogadni tudo kartyat, hogy bele lehessen tolni egy Wifi kartyat ... siraly lenne!

Fakszom, nyerek a lotton es Dezz-t kiberelem, hogy tervezzen egy gyartson ilyen kartyakat amiket kitalalok! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 06. 10:37


Quoting: dh1
Mas reszrol meg azert okos, mert valoszinuleg 40 000 Ft-ba belefert volna az USB modul is

Nyilvan, nagyobbat lehet akasztani. :)
Tudomasom szerint a hagyomanyos sima X-Surf is tartalmaz egy Ide csatit, pedig ott szo sincs USB rol. Vagy tevedek?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 06. 10:41 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Fakszom, nyerek a lotton es Dezz-t kiberelem, hogy tervezzen egy gyartson ilyen kartyakat amiket kitalalok! :)

Vegyel fel engem is, lennek otleteim szinten.
Pl. egy Zorro csatin vezerelheto x86 os kulon gepkent is mukodo emulatorkartyanak, amin menne az osx is, egybe lenne integralva minden, es Amiga fele is lehetne adatokat atvinni, egy billencsel egerrel, vagy esetleg meg bele egy ARM modul androiddal... :D
Egy oreg A2000be pont el is ferne minden :)

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2013. Sze. 06. 12:40


Ha barki venne a faradsagot es megnezne kozelebbrol, latszik h. nem 40, de nem is 44 tus csatlakozo, ergo nem IDE port, csak annak latszik. De mondjuk eros kapkodas sztem egy dupla tuskesort rogton IDE portnak cimkezni egy barmilyen hardveren.

Az X-Surf IDE portja meg miert is kene igazolja, hogy kell tudjon USB-t kezelni az a kartya? Nem látom a logikat.
Amugy allitolag az az IDE port egy bughalmaz. En nem hasznalom, szal passz.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2013. Sze. 06. 12:41


Quoting: dino
Vegyel fel engem is, lennek otleteim szinten.
Pl. egy Zorro csatin vezerelheto x86 os kulon gepkent is mukodo emulatorkartyanak, amin menne az osx is, egybe lenne integralva minden, es Amiga fele is lehetne adatokat atvinni, egy billencsel egerrel, vagy esetleg meg bele egy ARM modul androiddal... :D
Egy oreg A2000be pont el is ferne minden :)


Egy kérdésem lenne csak erre. Minek?
(igen, lattam a smiley-t, de azt is latom, hanyan hanyfelekepp beleznek ki szebb napokat latott es jobb sorsra erdemes classic vasakat....)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 06. 13:18 - Szerkesztve: dino


Quoting: reynolds
hanyan hanyfelekepp beleznek ki

Nem kivenni, hanem betenni. Nem szetvagni, hanem betenni egy slotba. Nem mindegy.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 07. 20:36


HW mánia - Az Elbox Computer az a1k.org fórumában jelentette be, hogy elkezdték kidolgozni egy új PCI/Zorro-busboard terveit a desktop Amiga 3000D géptípushoz. Az Amiga 4000 változathoz képest a Mediator-A3000Di-busboard három PCI-bővítőhelyet kap majd négy helyett (kevesebb fizikailag a hely a desktop háromezresben).

http://www.a1k.org/forum/showpost.php?p=658984&postcount=32

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 07. 21:12


Én meg rendeltem egy X-surf 100-at. :D

Bolond vagyok, tudom. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 07. 21:26


Dehogy, gazdag! :P :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 07. 21:35 - Szerkesztve: dino


Quoting: ratman
Bolond vagyok, tudom. :D


Te szereted itt legjobban az Amigat :)
En most lealltam kicsit / nem is annyira ferek...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 07. 21:38 - Szerkesztve: ratman


@dh1 @dino: Lőfaszt, csak ami van szabad péz, azt inkább "értelmetlenségekre" költöm. :D

Értelmetlenségi lista:
- Amiga
- Citroen BX

A prioritás a működésképtelenség függvényében változik. :D A hajó, most éppen vállalható. Mert az is olyan, mint a jó hajó, megy, éppen, ha jó. :D

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024