Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 14:09


De Hevo, vazzz ... azt vagod ugye, hogy a Maverickek ezert is utasitottak vissza?! Mert a mintakepek nem fix palettasak voltak?!

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 14:41


Hevö thx a bíztatást, hamarosan vége ennek a vizsgaidőszak nevű borzadálynak és mindenképp szeretnék valami hasznos dologba kezdeni Amiga fronton.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 14:53


Quoting: hevesi
Viszont nálam vannak az eredeti gfx-ek, és az eredeti 256 színű paletta, amit féltve őrzök :D

Hoppa! :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 14:55 - Szerkesztve: dino


A Legacynak kitalalhatnank egy jatekmenetet/tortenetet. Ebben en is benne lennek.

Hevö
Tag
# Elküldve: 2013. Máj. 29. 15:17


Dh1: idézném Maverick, Rózsa Sándoros játékkal kapcsolatos levelének legelső mondatát (talán nem haragszik meg érte (egyébként tisztelem őt a végtelenségig):
"Hát ha eljön az idő és belefogok, akkor nem pécészarról történő portolásba, az tuti, meg szerintem nem is ilyen mario szerű dologba."
Én ezt eléggé egyértelműnek vettem... de ha van remény, ha csak azon múlik, én prezentálom fix palettával a Sándort.

Bakker, Legacyt nem is említettük neki?
Esetleg az előbbiekben itt leírtak tükrében rákérdeznél nála?

Hevö
Tag
# Elküldve: 2013. Máj. 29. 15:21


Dino:
arra is gondoltam, hogy ha létezik classic amigára valamilyen Dungeon Master szerű "construction kit"...szerkesztő...anyám álma... arra ráhúzhatnánk a full grafikát, és szerkesztgethetnénk...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 15:21


Quoting: hevesi
nem is ilyen mario szerű dologba."

Pedig minden rekordot megdontott, anno sokan CSAK ezert vettek meg a Nintendot.
Mario a kiraly!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 15:32


Quoting: hevesi
Bakker, Legacyt nem is említettük neki?


Te kertel meg engem ra!
Nem tetszik emlekezni?!

Hevö
Tag
# Elküldve: 2013. Máj. 29. 15:57


Bizony, én kértelek meg..köszönet!

Az a helyzet (szerintem), hogy ezek a játékok classicon ütnének - tudom, romantikus alkat vagyok...

Más (OFF):
Vettem C64-et. Elkezdtem tanulmányozni a C64 grafikai lehetőségeit...ohohó, hogy az mekkora szopatás :D
Meg fogom majd mutatni,ha érdekel benneteket, hogy nézne ki 64-en a Sándor, de akár a Legacy is. Ezek után visszajönni Amigára, és korlátlanul használni 32 - ne adj Isten akár 256 színt, (nemhogy 24 bit...annyi nem is létezik a világon :D) - az maga a mennyország!
(ON)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 16:04


Jo akkor csak kell valaki aki a Legacy forrasat Amigahoz idomitja.
A tobbi verzio (sajat kod, dungeon kreator) nem jatszik szerintem.

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 16:31


A meglévő kód milyen nyelven van? (csak érdeklődésképpen...)

Hevö
Tag
# Elküldve: 2013. Máj. 29. 16:49


A Legacy-t megkérdezem...

Rózsa Sándor: "A GLBasic free verziójával is lefordul csak ki kell venni a projectből a highscore-t, mert az c++ kódokat is tartalmaz, ami csak a GLBasic Pro-ban engedélyezett."- írja a programozója.

Sylon
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 17:33


Hu vazze, ennyire komoly tema lett itt a Legacy? Kiraly. Bar osztom dh1 velemenyet, szerintem sem lesz az egeszbol semmi. : ) Ahogy a flipperes cuccbol sem hiszem, Hevo, emlekszel, meg az elejen mondtam neked ezt is, hogy szivesen odaadom a grafikakat, de ki fog ezek ala mukodo flipperasztalt epiteni? : ) A lelkesedes altalaban az elejen nagy, aztan szepen kifullad, jonnek a kifogasok, ki miert nem er eppen ra, stb, majd szep lassan elsikkad az egesz project. Szegeny Hevonek az elmult 20 evben hany ilyen project-ben kellett reszt vennie...

Szoval, Legacy: a forraskod fogalmam sincs, milyen nyelven van, de gondolom a szokasos C++ (Stewe tudna talan, de o mar regesreg lelepett a csapattol, elerni meg jelenleg nem tudom). A forraskod biztosan megvan meg nala, de Hevo, ha el tudod erni, szerintem siman odaadja neked is barmikor. Egesz biztosan zavaros, Stewe sosem a szep programozasarol volt hires, de kurva gyorsan dolgozott - a mai napig nyogom a hianyat... (A Legacy osszesen 6 honapig keszult, ezalatt Stewe legyartott egy komplett klasszikus rpg engine-t es hozza egy tetszolegesen mod-olhato, barki altal hasznalhato vilagszerkesztot, en meg a grafikakat, palyakat, sztorit, betatesztet, hangokat, stb. Pedig nem kis jatek, de ha normalis programozo van az ember hata mogott, akkor megy a dolog.)

A grafika sima 8 bites klasszik, meg a '90-es evekben keszult DPainttel, ezt asszem az interjuban is emlitettem. Nem kell semmit csinalnod vele, Hevo, talan mondtam is neked valamikor telefonon, hogy en szivesen atjavitom, szinezem, tuningolom stb.
A zene megvan nalam .mp3 es .mid formatumban is, Brian biztosan sokat szivna vele, ha atirna 4 csatornas .mod-ra, de itt vegul is csak 1 focimzenerol van szo. A jatek effektjei is megvannak talan nalam valahol eredeti .wav-ban.
A jatek szerkesztoje is nalam van, a sztori is itt van angolul (magyarra nem nagy kunszt leforditanom, hiszen en irtam angolul, csak nem okozna nehezseget kitalalni, mit is akartam annak idejen : ). Szoval a szerkeszto PC-s, tehat barmikor barmilyen terkepet, script-et meg lehet nezni, barmit ki lehet menteni a jatekbol stb. Ha a forraskod-vonal nem mukodik, akkor ossze lehetne hegeszteni egy olyan engine-t, ami tudja kezelni azokat a grafikakat, hangokat, object-eket, script-eket, event-eket stb., amiket a palyak igenyelnek, es amiket en (vagy barki) ki tudok szedni az eredeti adatfile-bol a szerkesztovel. De persze ez is melos dolog.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 17:41


Nah igy mar mas a leanyzo fekvese!

Mindenfelekeppen kene a forras, mert 0-rol nem hiszem, hogy talalunk kodert, de portolni talan meg igen!

Akkor sorry a 256 szinu mellefogasert, de a nalam levo mintakbol indultam ki ...

Esetleg kulfoldi koder? Oda kell egy jo angolos is!

Hevö
Tag
# Elküldve: 2013. Máj. 29. 17:48


Jó hogy mondod :D
Egyébként van egy ilyen ócska, szar flipper kezdeményünk is Amigára:
http://artcity.bitfellas.org/index.php?a=show&id=15356

Sylon
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 18:09


Hevo, ez telleg szar, rossz grafikat linkeltel be, ezen meg nincs kesz az asztal. : ) (Persze nem sok hianyzott mar itt sem rola.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 18:36


oooo anno DH0 csinalta a golyo gfx-et a Pinball Brain Damage-hoz.

Megkerdezem hatha megvan-e meg a forras vagy a szerkesztoje ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 30. 07:22


Quoting: Sylon
Bar osztom dh1 velemenyet, szerintem sem lesz az egeszbol semmi. : ) Ahogy a flipperes cuccbol sem hiszem, Hevo, emlekszel, meg az elejen mondtam neked ezt is, hogy szivesen odaadom a grafikakat, de ki fog ezek ala mukodo flipperasztalt epiteni? : ) A lelkesedes altalaban az elejen nagy, aztan szepen kifullad, jonnek a kifogasok, ki miert nem er eppen ra, stb, majd szep lassan elsikkad az egesz project.


De jo lenne, ha nem lenne igazatok, pedig teljesen egyetertek veletek.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 30. 09:45


Mondjuk egy flipperben elveimet felreteve lehet, hogy latnek kihivast...
De szigoruan OpenGL/TinyGL alapokon...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 30. 12:58 - Szerkesztve: dh1


Ezzel csak annyi a gond, hogy az elkeszult csodas grafika Classic felbontasokhoz van. Namost Classicon OpenGL/TinyGL maximum eromuveken menne (huzott PPC, Radeon gfx), es akkor is csak eppen hogy elfogadhatoan ...

Szal itt 68k kod kell(ene) ...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 30. 13:12


Ertem.
68k/classic amigas kodolas nem igazan erdekel... Se gepem, se tapasztalatom, se elhivatottsagom hozza.

Esetleg MOS es tsai johetne szoba OpenGL-el.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 10. 03:32 - Szerkesztve: dh1


Hardver mánia - Gondolkodtatok már azon, hogy mi az a legnagyobb összeg amit egy ritka de vágyott Commodore vagy Amiga hardverért megadnátok? Avagy vajon melyik az a ritka hardver amiért az utolsó filléreiteket is mozgósítanátok és odahaza is megérne egy ajtócsapkodást az asszonypajtással? Hm? Nincs ilyen? És mit szóltok egy eredeti Amiga 4000 Tower-hez? Most sem tesztel ajánlatot?

A legjobb információk szerint is, összesen kb. 200 darab készült az eredeti CBM A4000T-ből mielőtt a Commodore csődbe ment. Az általában E-bayen vagy idehaza árusításra kerülő A4000T-k már a Commodore-t később felvásárló és jogutód cég az Amiga Technologies GMBH (Escom leány) újragyártott példányai, melyek külsőre máshogy néznek ki mint az eredeti Commodore verzió. Elvileg alaplap és kártya szinten nincs változás vagy csak apróbbak. Eszméletlen ritka gép! Mi is eddig csak az Amiga hardverportálokon fellelhető fotókat és az eredeti reklámfotót láttuk csak. Sajnos ezek mind-mind rossz minőségű pixelhalmazok. De MOST! Most feltűnt egy eladó, eredeti Commodore A4000T. Az eladója többször megpróbálta már értékesíteni, de a magas ár miatt az aukciósházak haszna is magas lett volna, ezért döntött úgy, hogy a Big Book Of Amiga Hardware oldal segítségével ad túl a vason. Érdekes megoldást választott. A kikiáltási ár 16 000 Font vagyis a mai OTP-s valuta árfolyam szerint 5 745 600 (ötmillió-hétszáznegyvenötezer-hatszáz Ft) HUF. Mindez egy „sima”, alap CBM A4000T-ért. 16 mega FAST Ram van benne és egy vinyó. A processzorkártya egy CBM A3640-es (040/25) rev 3.2. Jár még hozzá az eredeti Workbench is ami HD-s lemezeken terpeszkedik (igen, az A4000T-k install lemezei nem DD-sek voltak, hanem HD-sek - ezek is pont olyan ritkák mint maga a CBM 4000T). A torony egész jó állapotban van. A ház elején lévő kinyitható műanyag ajtó viszont már javítva volt. Sárgulás vagy karc nincs a házon, csak a billentyűzet gombjai váltottak sárgásra itt-ott. A gép Dániában volt/van, ezért dán a billentyűzet is hozzá. A masina Braunschweigben készült, Németországban, 1994. májusában (mondjuk a fotókon egy nagy „Made in the Philippines” felirat van, de az eladó ezt állítja). A sorozatszáma: 20000073 (elméletileg a 73. legyártott példány). A jelenlegi tulajdonosa egy a volt Commodore Denmarknál dolgozó ismerősétől kapta ahol azelőtt videóvágásra és 3D Raytracing-re használták. Ahogy írtam az induló ár nagyon magas (az eladó szerint is nevetségesen magas :). A BBOAH oldalon van egy számláló ami a 16 000 Font-ról számol visszafelé -50 Fonttal óránként, míg el nem éri a minimálárat, ami NEM ismert. Aki e-mailban ajánlatot tesz az aktuális live árnál azé a gép. Mivel a minimál ár nem ismert ezért az a nagy lutri, hogy mikori árnál merjen a fanatikus gyűjtő emailban jelezni, hogy neki kell a gépsárkány. Ha közel azonos időben két ajánlat is érkezik, automatikusan a magasabb licit nyer ... Fura módja ez a licitáltatásnak, de lehet, hogy beválik! Sok sikert kívánunk hozzá és már előre szeretnénk leszögezni, hogy azonnal a legjobb barátai szeretnénk lenni a szerencsés vásárlónak! :)

http://www.bigbookofamigahardware.com/commodore-amiga-4000t-for-sale.aspx

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Jún. 10. 05:52


Ezt hivjak negativ licitnek, es rettento sikeres ahol alkalmazzak (utoljara prepaid telefonkartyanal lattam ilyent).

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 10. 12:42


Szuper, az enyem mindketto Amiga Technologies, de nagyon szeretem :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 18. 19:34


Nem ment el a Commy A4000T

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jún. 19. 04:10


Őszintén? Nem csodálkozom. Ehhez külhonban is viszonylag gazdagnak kell lenni... Vagy őrült mániásnak :-D.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 19. 13:26


En csodalkozom, bay-en is ment mar el 5000 dodo felett nem egy A4000T.
Ez meg kuriozm volt ...
Mondjuk nem tudom mikor allitottak le a visszaszamlalast

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Júl. 04. 11:55 - Szerkesztve: dh1


Nem ertek hozza ezert kerdezem ...

Ezt nem lehetne portolni nextgen vasakra?!
Free a forras ...

http://pioneerspacesim.net/

Elite Frontier Remake!

Eleg pofas!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 04. 13:09


Quoting: dh1
Elite Frontier Remake!

Nekem is tecc! :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Júl. 04. 22:49


@dino:

Nem kell nektek uj ware, azt sem nezitek meg ami van :-)
Dino mester, elindult mar a xar?

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024