Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 186 . 187 . >>
Szerző Üzenet
YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 20. 16:59


koszi a faszbukmentes oslelet letformak neveben.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 20. 17:25


:) Szivesen

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 24. 10:33


Az AmiDARK Engine projectet a keszitoje felfuggesztette, de kb. tudjuk ez mit jelent ... vege.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 24. 10:46


Kar erte...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Máj. 24. 11:08


A PageStream tortenetnek meg nincs vege!

A nagy multu DTP program fejlesztoje egy postban reszletezte az elmult idoszakban tortenteket.

A tobb platform forrasainak egyszerubb kezelese erdekeben az osszes forrast egyesitette egy kozos szerveren. Az egyes platformokon vegzett forditasok igy egyszerubbe valtak szamara es a jovo hetre igerte az aktualis uj mac, windows, linux, MorphOS release-ek kiadasat.

Azt is kozolte, hogy a botranyba fulladt Aladdin4D ugyeben is valaszolni fog Bill P.-nek.

A tovabbiakat meglassuk a jovo heten...

Hevö
Tag
# Elküldve: 2013. Máj. 25. 17:58


Pénteken becsattogtam abba a nyomdába, amelyikben a kiváló Amiga Mania Magazint is nyomják, és mit látok kérem? Robi asztalán hát nem ott dorombol egy ezerkettes, szerényen egy 60-as kártyával felvértezve, ahogy kell, nagy TFT monitorra rákötve?
Ebből is látszik, hogy igenis, a mai - legmodernebb digitális nyomdákban is lehet használni classic Amigákat... demonézésre, de akár játszani is :D
„Only Amiga Makes It Possible!”

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 26. 12:03


Hardver mánia - Nemrég bemutattuk a legpimpeltebb Amiga 1200-as gépet. Örömmel jelentjük, hogy van ilyen változat Amiga 600-ból is! Az elismert lengyel Amiga modder Mfilos rendszeresen izmozza kis A600-asát. Minden van benne amit el tudtok képzelni, és az is amit nem is mertek vagy amire nem is gondolnátok. ACA030, ECS Indivision (VGA és DVI kimenetek), óraport, 2 mega CHIP RAM (A604), Subway USB, dual Kickstart, speckó CF olvasó - CF2IDE adapter, WiFi kártya, slim floppy drive és ... és biztosan kihagytam még pár dolgot. Nehéz összeszámolni is. A legutóbbi fejlesztések következménye egy HxC SD Floppy emulátor telepítése slim floppy meghajtóval egyetemben. A slim driveok pont fele akkora magasságúak mint a szabványos 3,5 társaik. Nagy ötlet volt részéről, hogy a slim meghajtó alá beépítette a HxC-et (természetesen a gépház tetején ott figyel a HxC kiváló tartozéka az LCD képernyő is). Itt jöttek a problémák ... két meghajtó egy gépben, a HxC nehezen etethető így SD kártyával (fizikailag nehezen hozzáférhető). Csak az egyik meghajtóhoz van led az alap A600-on. De a jó Amigás modder kreatív! A felszabadult floppy kiadó gomb helye felhasználható lenne! Yeah! Mi több a floppy gomb nem tömör, hanem üreges és mit ad Isten a MiniSD olvasó pont belefér! Mint kesztyűbe az ujjak! Mfilos nem sokat teketóriázott és a gépet megfelelően átalakítva elkészült az alábbi linken nyomon követhető építéssel a legújabb A600-as modifikációja! Like! Instant Get!

http://tinyurl.com/of5l4bg

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 26. 13:32 - Szerkesztve: dino


Igen en is kovetem, ezt mar nem igazan lehet tovabb fokozni, vagy megis? :)
Nagyon igenyesen van kivitelezve es mindez alap kiepitesben.

Mas kerdes.:

Az amigaMania hasabjain olvastam a Legacy nevu jatekrol:
legacy
Irtatok az elejen, hogy a fejleszto rendelkezesre bocsatja Amigara valo fejlesztesre a jatekot.
Van valami fejlemeny ez ugyben, hogy elkezdi majd valaki? Vagy mar esetleg a szinfalak mogott el is kezdte?
Meseljetek...

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 26. 18:27 - Szerkesztve: karesz4613


Na ez instant get cucc lenne...

A készítőknek pedig azt üzenem:

http://weknowmemes.com/2011/12/shut-up-and-take-my-money-meme/

Hevö
Tag
# Elküldve: 2013. Máj. 26. 19:14


Legacy téma:
Fejembe vettem, hogy én biza játszani akarok ezzel classic Amigán. Meg is kaptam ugye a grafikákra a jogokat. A forráskód elvileg megszerezhető, de ha megszereztük akkor is kérdéses lesz annak kibogozása a készítője szerint (a programozó bizonyos Stewe, Csárli ismeri/ismerte).
A grafikus (Sylon) ezért arra is gondolt, hogy akár egy teljesen új játékot is lehetne alkotni ezzel a grafikai szettel, még azt is mondta, hogy kicsit át színezhetném, mert fakónak találja a palettát.
Nincs hivatalosan meghirdetve, de programozót keresünk erre a projectre.
A zenészt is ismerem (Brian), aki szerintem a kedvemért + néhány karton sör, és azokhoz szervesen tartozó pizza hatására az eredeti zenéket is átszerkesztené 4 csatornás amiga mod formátumba.
Valahogy okosan kellene csinálni ezt az egészet... amúgy akkora grafikus, és zenei potenciál összpontosul az AM köré amivel - nem is egyszer - meg lehetne rengetni a világot!
Jófajta coder kellene!
Hol vagytok nagy öreg mesterek?Segítsetek!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 26. 19:27


Valaki elvallalhatna!
Szerintem sokaknak kellene.
Magyarul is lehetne jatszani, plane kiraly lenne, de gondolom ez utobbi mar teljesen eselytelen...

Hevö
Tag
# Elküldve: 2013. Máj. 26. 19:34


Ja, ha már lúd...akkor Super Rózsa Sándor game :D
Ennek a játéknak is megkaptam a jogait az amigás verziókhoz:
http://www.moddb.com/games/legendary-quest-of-sandor-rozsa
Amit itt láttok csak egy minijáték az egyre komplexebb játékból. Akkora kultuszt lehetne ebből is csinálni amigán és c64-en hogy ihaj!!!
Szintén amigás coder kellene hozzá!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 26. 20:13 - Szerkesztve: dino


Ha osszejonne egy topikot megerne itt.
Esetleg dekanyz, alivemoon urak?
Vagy esetleg TCH nak lenne e kedve/ideje?
O nem ir ide, de olvas minket!

Szerk: Esetleg Travis? :)
Az itt levok kozul mast codert nem ismerek, kiveve Csarlit, de neki van mas 1000 baja :)

Urak!!!
Valaki nem lat benne fantaziat?
Mekkora kiralysag lenne mar!

:)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 01:50


Hat sracok.
Hevo megszerezte az asseteket, a forraskodot ... most ti jottok!
Ne csak fotelamigasok legyetek!
Tegyetek is valamit! :P

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 07:59


Sajna az én programozási tudásom kimerül az alapszintű AMOS bizgálásban, az ide édeskevés. Lázi egy kicsit tud programmolni, nem? ;-)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 08:51


@dino
En meg amigas teren kezdo programozo vagyok. Jatek fejlesztes nem igazan erdekel, de azert koszi, hogy gondoltal ram! ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 09:03 - Szerkesztve: dino


Quoting: adsr
Lázi egy kicsit tud programmolni, nem? ;-)

Jah, Lazit ismerem, programozgat de szabadideje zero alatti, azert nem irtam ot sem.
Quoting: dekanyz
En meg amigas teren kezdo programozo vagyok.

Pedig nagyszeru lehetoseg lehetne. Gondolj bele micsoda hirnevet szerezhetnel kulfoldi forumokon. Magyarhon sajnos az lofasz, vagyunk 15en osszvissz aktiv Amigasok.
Quoting: dekanyz
Jatek fejlesztes nem igazan erdekel,

Ez mar viszont nagy baj! De hatha kedvetkapnal, marcsak a hirnev/dicsoseg/elismeres/penz miatt is...
Quoting: dekanyz
de azert koszi, hogy gondoltal ram! ;)

Nana :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 09:31


Sajna, mostansag tobbre ertekelek barmilyen alkalmazast, mint egy jatekot.
Es a klasszik vonal nem igazan erdekel mar...

A MUI/Reggae-s doksikat olvasgatom inkabb.

Arrol nem is beszelve, hogy nincs tul sok szabad idom, igy amig sajat indittatasbol fejlesztgetek, addig senki nem keri rajtam szamon, ha nem halad a project. Egy csapatban azert mas a helyzet... es a csalad az elso!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 10:05


"Üt a dicsőséged órája és te gyáván hallgatsz?"

:)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 27. 11:33


...en meg elhajolok az utes elol. :)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 28. 21:41


Én fősulis tanulmányokat kivéve (meg az otthon hobbiból "lamerkedést")
nem vagyok jártas a programozásban, mivel most tanulom, de egyszer szívesen fejlesztenék játékot. Az a baj, hogy mire odajutok, hogy hasznára lehetnék a projectnek, addigra 3x elkészül :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 10:15


Nem fog elkeszulni.
A Legacy biztosan nem.
Abban az esetben ha sima portolasrol lenne szo meg talan, de mint olvashato volt a forraskod annyira egyedi es nehezen ertelmezheto, kommentmentes, hogy ember legyen a talpan aki ebbol AmigaOS-re forgathatot csinal ... es mint latjuk aki ert hozza az leszarja aki meg nem az csak a masikra mutogat :)

Ha meg csak az asseteket nezzuk, akkor ki az aki csak a grafika birtokaban lefejleszt hozza sztorival meg mindennel egy teljes jatekot? Senki ...

Amugy az asset birtokaban ott a kerdes, hogy AGA gepeken vagy akar ECS-re le kell az egeszet fix palettaval konvertalni mert ugye hiaba 256 szinu a grafika ott 16 vagy 24 biten 256 szinu es nem 256 szinbol 256 szinu ... tehat Hevo mesternek mar most el kellene gondolkodnia a hogyanon, mert jo egy evbe kerulne csak a gfx konvertalasa, kijavitasa, felbontasra igazitasa ... stb.

Es akkor meg hol a kod, a tortenet, a szovegek, a tesztelok stb.

Aki ennek ellenere benne van az szoljon!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 10:23


A Rozsa Sandoros cucc az eselyesebb! Van rendes forras. A grafikai asset joval kisebb, nem kell sztori, nem kell szoveg, egy sima platformjatek. Ennek lenne is ertelme. De a grafika butitasa itt is nagy feladat, hiszen itt sem 256 szinu palettara dolgoztak, hanem 24 biten ...

Ettol fuggetlenul a Rozsa cucc osszehozhato lenne Classicra!

De mind a Legend mind a Rozsa nextgenen lenne egyszerubb a grafika miatt.

De tok mind1, mert erre sincs jelentkezo ...

Egy esely van, ha Hevo megtanul gyorsan programozni is ... akkor neki allhat elete projectjenek, mert mas sajnos nem nagyon fog segiteni. Elobb lesz Rozsa Sandor C64-re mint Amigara sajnos. Amigan nem divik mar a kreativitas.

Bar megjegyzem, hogy az Amiga One-t vasarolo csapat jatekfejlesztesi celzattal vette a gepet es elorehaladott allapotban van az iOS, Android, PSP engine portolasa AOS4.1-re ... (konkretan mar fut).

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 10:36


Quoting: dh1
Bar megjegyzem, hogy az Amiga One-t vasarolo csapat jatekfejlesztesi celzattal vette a gepet es elorehaladott allapotban van az iOS, Android, PSP engine portolasa AOS4.1-re ... (konkretan mar fut).

Maverick milyen jatekokat gyart? Hanyan vannak a csapatban? Valami referencia a iOS, Androidos munkassagabol?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 10:41


Mondjuk Google?! :)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 10:58


Quoting: dh1
Egy esely van, ha Hevo megtanul gyorsan programozni is ...


Ez esetben, Hevö, engem ki ne hagyj belőle! :)
(kéretik véresen komolyan venni!)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 11:21


Party mánia - Az idei első Amicon 2013. június 1-jén kerül megrendezésre a megszokott helyen.

Minden Amigával, Commyval és hasonló betegségekkel fertőzött érdeklődőt nagy örömmel várunk!

http://wiki.amigaspirit.hu/index.php/AmiCon

Hevö
Tag
# Elküldve: 2013. Máj. 29. 13:24


Nakérem!
Legacy:
Végig egyetlen, 256 színű fix palettát használ. Bakker, AGA egy az egyben, hozzá sem kellene nyúlni - eredetileg is amigára akarta Sylon kihozni.
Rózsa Sándor:
Összes grafika nálam.. 24 bit, de max kb 32 színt használ, simán áttologatom őket amigára. Minden létező segítséget megkapok a grafikustól, és a programozótól...
A Sándorból ki lehetne hozni poénos minijátékokat: nem tudtunk kijönni ősszel a szüretelős, puttonyos résszel, félig kész... karácsonyit talán láttátok...

Simán lehetne egy Giana Sisters szerű betyáros kult legendát csinálni belőle, évek óta dolgoznak rajta a srácok, én kb 1 éve csatlakoztam.
Most áll az egész. Kínomban felvettem Leonnal (Singular Crew - C64) a kapcsolatot, azt mondja mindenben segít az esetleges C64-es verzióval kapcsolatban.

Mavericknek valahogy nem jött át a Rózsa Sándor érzés, elhajtott a halál náthás, búbánatos nemzőszervére - mondván "mi ez az ugrabugra pc-s játék" :D
Azért az durva lesz akármit csinálnak, akármilyen platformon...

Nem megy ez a programozás nekem.. jártam én évekig a GDMF-re, de inkább akkoriban amigára pixeleztem, meg papírra rajzoltam az előadások alatt - aztán meg így maradtam :D

Guybrush: azt mondod időbe tellene kódolnod... hm. kb 5 éve nálam van a Legacy stuff, csak most elevenítettük fel... a Sándoron alig 3 éve kotlanak a Puligamesesek. Nyugodtan elkezdhetnéd, közben sörözgetünk, amigázunk - annyira nem kapkod ezekkel senki, egyedül én pattogok :)
Amúgy alig 2 éve láttam, és szimpatikus volt, ahogy az Agony képernyőkezelését tanulmányoztad, figyelj ennyi erővel csináljunk közösen akármit, demot, mittomén megveszek azért, hogy amigára pixelezhessek!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 29. 13:40


Quoting: hevesi
Végig egyetlen, 256 színű fix palettát használ. Bakker, AGA egy az egyben, hozzá sem kellene nyúlni - eredetileg is amigára akarta Sylon kihozni.


Nanemar Hevo! Az osszes mintakep amit kaptam 16 millio szinu RGB. 256-ra lekonvertalva egyiknek sem azonos a palettaja ... most akkor ez hogy van?! :D

Hevö
Tag
# Elküldve: 2013. Máj. 29. 14:08


Pontosan! Amit te kaptál :D
Viszont nálam vannak az eredeti gfx-ek, és az eredeti 256 színű paletta, amit féltve őrzök :D

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 186 . 187 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024