Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 07. 22:13


Oksa, koszonjuk szepen!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 16. 12:42


Sracok az Workbenchben levo Exchange nevu proginak magyarul mi a jelentese? Mire lehetne leforditani? Otlet?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 16. 14:12


Az Exchange, az Exchange. Mondjuk én soha nem használtam magyar lokalizációt AmigaOS-en.... mondjuk ha lehet, más oprendszeren sem, mert fájdalmas számomra. :)

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 16. 17:25


Én azóta használom a magyar lokalizációt, amióta rendszergazda voltam. Ez még Windows 3.1, WinWord 6.0 és Excel 5.0 idejében volt és soha nem értettem, hogy miről beszélnek a telefonba a júzerek, mert ugyanaz a szöveg mindegyik remekműben másképp lett fordítva. Kénytelen voltam beadni a derekamat és azóta magyart használok én is. Már nem fáj nagyon, igazából észre sem veszem, hogy magyar vagy angol van alattam.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 16. 17:38


Orulok, de a kerdesre adjatok valaszt! :)
A szotar szerinti jelentese eleg gagyi ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 16. 17:55


Mi a szótár szerinti jelentése? Szerintem kapcsolóközpont, vagy telefonközpont magyarul, mert a rendszerbe bekapcsolódó, becsatlakozó programokat lehet ott variálni... Mármint úgy értem, hogy az angol név erre akar utalni. Csak ötlet, ha kihozol belőle valamit, megoszthatnád... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 16. 18:11


Csinalom az OS4.1 Context menu magyar lokalizaciojat ... csak ez az Exchange ... gondolkodom meg mi legyen ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 16. 18:16 - Szerkesztve: charlie


Mi szimplán Exchange-nek hagytuk a magyar Ambientben. :) Nem biztos, hogy mindent le kell fordítani... Főleg nem programok neveit... (Hiszen OS4 alatt még külön segédprogram az Exchange, nem?) Ráadásul így épült be a magyar amigás nyelvezetbe is.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 16. 18:22 - Szerkesztve: dh1


Igen, csak tok hulyen nez ki, hogy az egesz Context ahogy lebomlik magyar, es benne egy Exchange ... virit ...

Meglatom, most marad igy ...

Mar csomo nyelvre van Context forditas, csak magyarra nincs, gondoltam megcsinalom ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 16. 19:11


Háttérprogram-kezelő

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 16. 20:26


Háttérkiegészítősegédprogram-kezelőivezérlőirányítópult :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 16. 21:07


:)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 16. 21:24 - Szerkesztve: ratman


Nehézvízgőzgenerátorosvillanybalalajka? Ja, az más. :)

@Chainq: Jah, OS4.1-ben az még külön program, mert ugye a hagyományok és a gyökerek(!!!!444négynégynégy). :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 16. 21:45


@ratman:
Ne trollkodj, felesleges. Az Ambient kapcsán is felmerült, hogy szétszedik különböző programokra (sysinfo, exchange, médiaplayer, mittomén), vagy legalább pluginekre, mert most eléggé halálcsillag szaga van... :) Mármint belülről, feljesztői szempontból. Még akkor is, ha amúgy elég jól működik.

De az Exchange pont egy olyan dolog, aminek kb. nem kéne benne lenni, mert minek van benne... Semmi köze hozzá, kb.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 16. 22:09


Chain-Q: Ertem, de azzal is vannak azert bajok. Merthogy os4-en olyan "furcsa"-n mukodik. 4.1-en mar jelentosen jobb, ugye, ott mondjuk mas baj van, de biztosan en vagyok a bena fasz.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 16. 23:46


Pont ugy mukodik mint 3.1 alatt. Ratman nem tudom mi bajod vele.
Ma egesz nap toltam a SAM-et es leszamitva a proto problemakat nem volt semmi gond!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 17. 22:18


@dh1: OS4 alatt. Nem 4.1 alatt. Azon mas baj van, de gondolom csak a pegasos2 erintett (halozatot random eldobja, majd lefagy a picsaba).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 18. 23:15


Zene mánia - Gondolom mindenki ismeri és látta az eredeti Tron (1982) című, remekbe szabott filmet és a 2010-es folytatását a Tron Legacyt. Szerintem mindkettő egész kellemesre sikeredett. Mindenesetre geekként szinte kötelező darab mindkettő. A feldolgozás értékéhez sokat hozzátett a Daft Punk: Tron Legacy zenei albuma. Minden számot szeretek róla! Brutálisan jó lett! Megfelelő hangtechnikával nagyon kajak! Na szóval! Mindezt tudja egy Amiga is! Mi több chiptune keretek között! Talán az egyik legismertebb szám erről az albumról a Derezzed. És igen, itt van igazi 8 bites real chiptune-ként, Commodore Amiga 600-on ABYSS AHX-szel, mono módban Paula barátosné prezentálásában. A zene mérete kemény: 2,38 KByte! Yeah! Szerintem kiváló lett! Mondjuk a videóban lévő erősen moddolt A600-as is megérne egy misét, de azt a prédikációt majd legközelebb ejtem meg! :) Amiga Rulez! Valaki egy SID verziót?!

http://youtu.be/5myxKMdWqww

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 18. 23:16


Hardver mánia - Vannak akik modern világunkban is ragaszkodnak a régi, jól bevált dolgokhoz. Valahol igazuk van. Minek váltani az újra, ismeretlenre, ha valami egyszer már biztonságosan bevált. Ha pedig egy retró cucc a szívünkhöz nő akkor ez a választás már nem is megkérdőjelezhető. Van Amigás testvérünk, aki a melóhelyén a mai napig webkódoláshoz egy megfelelően felvértezett (060) Amiga 1200-ast használ a kiváló CED texteditorral (Lay), innét a legendás kérdés: „CED fut rajta?”. Volt, hogy Amigás tesó melóhelyére Amiga 1200-ast vitt soros porti debuggolásra (ChainQ), mert a mai mainstream gépeken a soros port mar extra luxus kellék és a „megfelelő” hardverekre heteket vártak. Ilyen emberke lehet az aki Keyrah V2-t vásárol! A Keyrah egy billentyűzet és joystick adapter mai, modern gépekhez. Nem érted? Azonnal vázolom! Mi van akkor, ha a mostani Mac, PC stb. gépedhez nem köt semmi. Csak végzi a feladatát. Semmiféle szívügyi kötödésed nincs. Hiányzik a régi gép doboza, billentyűzete, a kajak digitális hancurléc (aka joystick). Erre megoldás a Keyrah ami most elérte a második verziós kiadását. Keyrah lehetővé teszi, hogy a régi billentyűzeteket és joystickokat a klasszikus számítógépekről mai modern számítógépek (PC, Mac vagy Raspberry Pi) USB portjára kötve újra használatba vehess! A legfontosabb változás a 2-es verzióban az, hogy nincs különbség az ország-specifikus billentyűzetkiosztások között többé. Emellett a Keyrah V2 nem tesz különbséget a 8 bites számítógépek és Amiga között: a különböző gépváltozatok és elrendezéseket most már jumper beállításokkal lehet kiválasztani. A következő billentyűzet modelleket támogatja azonnal a dobozból kivéve:

C64 (minden modell)
VC-20
C16
Amiga 1200
Amiga 600

A következő billentyűzetekhez is használható némi forrasztás és alkatrészek (külön beszerzendő, nincs mellékelve) hozzáadásával:

C128D
C128
C116
Plus 4

Két digitális joystick is csatlakoztatható a szokásos 9 tűs D-SUB csatlakozó segítségével.
USB porton kapcsolódik a modern vasakhoz.
Legjobb felhasználási módja, hogy egy már nem használt, nem megmenthető gép házába építed a Keyrah-t, csatlakoztatod hozzá az eredeti billentyűzetet, és ezt az egészet USB kábellel a személyi számítógépedhez kötöd! És már gépelhetsz is, vagy rángathatod a hancurlécet a rideg modern vasadon (is) 36 euróért cserébe (plusz vám és szállítás).

Előrendelhető az AmiKitnél:
http://amigakit.leamancomputing.com/catalog/product_info.php?products_id=1144

Keyrah V2

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 18. 23:17


Szoftver mánia - Mostanság szinte mindenki CF2IDE adapterekkel vértezi fel a classic A600 és 1200 gépeit. Mellédobnak valami RAM-bővítést esetleg egy turbókártyát és kész is a WHDLoad játékállomás. Viszont baromi kényelmetlen a millió játék, demo közül kikeresni a nekünk épp kellőt. Az Amiga ikonkezelése sok-sok ikon esetén nem épp a gyorsaságáról híres. A könyvtárlista text alapokon meg nem túl hatékony. A SHELL-ből való indítás meg csak mazopistáknak való! :P Ezen szörnyű nehézségeket támasztó feladatot már sokféle segédprogrammal próbálták orvosolni, de amit most ajánlunk ahhoz hasonlót még nem láttunk (mi). A progi neve Tiny Launcher. A felülete pedig egy klasszikus A500 demóhoz vagy játékhoz hasonlít. Gyors, agilis, szét tudja bontani chipset szerint a játékokat, demókat, beépített Protacker lejátszót tartalmaz, merthogy MOD-okat is lejátszik jukebox szerűen. Ezzel akár arcade-játékgépet is építhetünk egy A1200-ből vagy CD32-ből, ahol rögtön ez a kis applikáció bootol be és a gémernek, scenernek, audiofilnek csak választania kell a menüből és már élvezkedhet is! Még bétat tesztes a ware! Próbálgassátok! Aki arcade gép építésére adja a fejét küldjön fotókat és videókat az építésről! A hozzá való vezérlőprogit már kipipálhatja!

http://ohmygibs.free.fr/ohmygibs/TinyLauncher.html

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 18. 23:17


Zene Mánia - Ez a leghosszabb chiptune album a világon. Tényleg. 91 zene, 12311 másodperc hosszan. Ez 3 óra, 25 perc, 11 másodperc teljes lejátszási időt jelent. Egyhuzamban.

Vincenzot mindenki ismeri! Az egyik legjobb és legtermékenyebb hazai scene musician (zenész). Az eddig komponált zenéit összerakta egy három és fél órás remixbe:

- 1998 és 2010 között számok.
- Ezek mind ProTracker, ImpulseTracker, FastTracker és egyedi szerkesztők segítségével készültek.
- Forrás fájlok (.mod, .xm, .it), 100k méret alattiak,
- Néhány hangszer hullámformája kézzel rajzolt, optimalizált görbékkel finomítva.
- A zenék Amiga, C64, 386DX40, P200MMX és DualCore Intel gépek segítségével készültek,

Ingyenes letöltés, donation-nak örülnek: http://strayboom.bandcamp.com/

31 zene itt is meghallgatható: http://soundcloud.com/vincenzo/sets/12311-seconds/

Nézd meg Geek honlapját is, ő rajzolta a cover-t: http://abraibarnabas.blogspot.hu/

by vincenzo / scene.hu

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 18. 23:18


Pixel Mania - Kedves nekem ez a pictúra.1993-ban pixeleztem pusztán a magam örömére kíváncsiságból. Elkészítésében az Amiga 500, egér, DPaint, és egy igen nagy méretű Orion tv készülék volt a segítségemre. Igen, a háttér az Agony loader képére hajaz. Egyszer csak fogta magát Brian cimborám (aki annak idején a nagyszerű Absolute nevű scene csapat tagja volt), és kivitte magával a képet Dániába, ahol az a „The Party” nevű igen rangos rendezvényen, a számos induló közül a 15. helyezést érte el.
Így történt - Tisztelt Bíróság, hogy tudtomon kívül is igen aktív scener voltam 1993-ban.

http://artcity.bitfellas.org/index.php?a=show&id=13114

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 18. 23:20


HW ajánló - Nemrég bemutattuk a legütősebb Amiga 1200-as konfigurációt. Most pedig a leg-HiFi-bb verziót! Nem rox! Sőt! Szép munka!

http://tinyurl.com/b7vyvb3

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Máj. 18. 23:49


dh1
Szuper cuccok, jo olvasni.
Meg sok ilyent! :)
Koszi!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Máj. 18. 23:56 - Szerkesztve: dh1


Danke!
Ezek a Facebookon megjelentek, mondtam, hogy ide is attolom a FB mentes kollegaknak is! :)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 19. 08:08


Köszönet a nem-frászbúkosok nevében!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 19. 13:18


Faszbuk - sose. Amiga Mania - mindorokke! ;)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 19. 16:09


Amen !:) dh1 a kep amit linkeltel awesome!

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 20. 02:33 - Szerkesztve: thomassd


Faszbuk suxx !
Regisztraljon a jobb herém oda :D
Eleg a google meg a tobbi multi szemetkedeseit elviselni.
Koszi a franko linkeket Dh1 államat neha az asztal alatt kerestem :)

sZamu
Tag
# Elküldve: 2013. Máj. 20. 10:22


Nagyon szép munka!

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024