Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 187 . 188 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 21. 07:53


Koszonjuk! :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Ápr. 21. 10:31


Szupper lett a cucc, bár még át sem olvastam, csak gyorsan belelapoztam.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 21. 10:45


Danke!

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 21. 13:02


Én is csatlakozom a dícsérő szavakhoz. Átlapoztam az újságot, fantasztikus lett (ismét)! Köszi srácok!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 21. 13:07


:)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 21. 13:07 - Szerkesztve: dh1


A kiallitashoz video is jar:
http://www.origo.hu/techbazis/20130420-retro-jatekgepek-seregszemleje-budapesten.html

Erdekes, ezt a videot akartam a FB oldalunkra is linkelni, de a Videa ki van zarva az FB-rol ... :) Tiltott site ... LOL

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 21. 13:09


Igen tisztelt és kedves olvasóink! Elkészült az Amiga Mania hatodik lapszáma!

A lap ismét megrendelhető papír verzióban, változatlan formában és áron (2000 Ft / lap, Posta: 1db 500Ft, 2db 600 Ft, 3db 800 Ft).

FONTOS, HOGY A LAP CSAK BIZONYOS IDEIG RENDELHETŐ.
Ez az időpont pedig 2013. április 30.

Ha esetleg ezek után is lesz nagyobb érdeklődés még akkor rendelünk újabb példányokat!

MEGVÁLTOZOTT A SZÁMLASZÁMUNK!
Erre, az új számlaszámra várjuk a befizetéseket, átutalásokat:

Soponyai Viktor
CIB BANK 10700385-39345301-51100005

Kérünk benneteket, hogy a megjegyzés rovatban tüntessétek fel a neveteket, melyik/hányadik számot rendelitek, hány példányban és az átvétel módját.

Az átvételre jelenleg három megoldást dolgoztunk ki:

- Lehet hétköznap, napközben, személyesen az Elixír könyvesboltban. Cím: 1133 Budapest, Váci út 78/B. (BOLT)

- Lehet péntekenként 19.00 órától, személyesen a Csoki Amiga Klubban (CSOKI), előre lebeszélve velem (dh1)

- Postai úton (POSTA) - Postai rendelés esetén ne felejtsétek el a postaköltséget is utalni!

Álljon itt egy példa arra hogyan is nézzen ki a megjegyzés rovat átutalás esetén, ha én rendelnék magamtól :):

Soponyai Viktor AM06 1DB BOLT

FONTOS, HOGY ÍGY TÖLTSÉTEK KI A MEGJEGYZÉS ROVATOT AZ ÁTUTALÁSKOR!

Ugyanezzel párhuzamosan kérünk szépen egy elektronikus levéllel dobjatok meg minket az amigamania@amigaspirit.hu címen, szintén leírva hány darabot, milyen névre, milyen átvétellel, milyen címre (posta és klub esetén).

Várunk minden észrevételt és a majdani megrendeléseket az alábbi e-mail címre:

amigamania@amigaspirit.hu

Köszönjük a segítséget mindenkinek!

Rendeljétek!

Az aktuális és a korábbi lapszámaink itt érhetőek el PDF és Flash verzióban!

01. szám
PDF: http://amigamania.amigaspirit.hu/Amiga%20Mania%2001_OnLine.pdf
Flash: http://tinyurl.com/d9k2f9m

02. szám
PDF: http://amigamania.amigaspirit.hu/Amiga%20Mania%2002_OnLine.pdf
Flash: http://tinyurl.com/btrf99m

03. szám
PDF: http://amigamania.amigaspirit.hu/Amiga%20Mania%2003_OnLine.pdf
Flash: http://tinyurl.com/bljq9gk

04. szám
PDF: http://amigamania.amigaspirit.hu/Amiga%20Mania%2004_OnLine.pdf
Flash: http://tinyurl.com/8znypus

05. szám
PDF: http://amigamania.amigaspirit.hu/Amiga%20Mania%2005_OnLine.pdf
Flash: http://tinyurl.com/8qo8dmx

06. szám
PDF: http://amigamania.amigaspirit.hu/Amiga%20Mania%2006_OnLine.pdf
Flash: http://tinyurl.com/cnqsuz6

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Ápr. 21. 20:53


Köszönöm, de én már megszereztem a partyn, holnap megyek mérgezni vele a kollegáim agyát. :D

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 08:08 - Szerkesztve: alivemoon


Csak poénból, nem kéne egy Magyar nyelv lecke cikket indítani, az újságban?

Mind a 6-ot meg lehet rendelni?
Ma megyek bankba, ha eljutok én szívesen megrendelném ami eddig megjelent.
Kösz!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 08:47


Mi a gond AliveMOon? Így két nap Csoki után nem nagyon értem.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 09:24 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: alivemoon
Csak poénból, nem kéne egy Magyar nyelv lecke cikket indítani, az újságban?


Itt arra gondoltam, hogy külföldiek is el szeretnék olvasni. Az jutott eszembe, hogy az utolsó oldalra esetleg nem lehetne egy Magyar nyelv lecke rovatot indítani?
Ezt most kicsit később, jutott eszembe, ha netán valaki megírja(én nem tudok angolul) én rajzolnék valami képregényt hozzá ):


Ez FlyOrDie cég kabala sárkánya: ---- Esetleg valaki szokott neten sakkozni, annak ismerős lehet:
Sárkány Utca

Táncegyüttes műsor plakát:
Egy plakát

Koncepció öreg fószer:-----Puttó:----Valami utca kép:
Pasztel Puttó Utca

Ezek szülinapi pólóra lettek vasalva:
Poló Cuki Mókus

Egy barátomnak készítettem esküvői meghívót:
Esküvő 2 3

Ez egy nagyobb pasztell kréta kép:
Kisherceg

stb...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 10:30


Uraim, aranyos otletek vannak itt, tenyleg!

Sot, kulfoldrol van erdeklodes is, mert baromira tetszik nekik ...

Koruljartuk a temat:

1. hivatalos forditas, szakforditoval: 200-250 000 Ft
nonszensz ... ennyit nem is adunk el, es amit eladunk az mind csak a nyomdakoltseg

2. nem szakfordito de penzert: 30-50 000 Ft
nonszensz ... mert ennyit mar eladunk, de mint mondtam az a nyomdae (papir verzio csak azert van mert volt ra igeny, eredetileg nem terveztunk papir verziot)

3. 2000 Ft helyett 4000 Ft-os ujsag amibol fedezheto a nem szakforditas:
ezt meg mi nem szeretnenk eljatszani azzal a par magyar olvasoval, aki eddig is fizetett a papir verzioert

4. Kickstarter project inditasa: az ebben segitseget felajanlo Csico nevu Amigas egyen eltunt mint sz...r a gazban :P, nem tudjuk miert es mi baja velunk, sajnaljuk, tenyleg :(

5. Magyar tanfolyam: mire megtanulna valaki olvasni es erteni magyarul az ujsagbol addigra az 1000. szamnal tartanank kb. :)

6. Lenne plusz egy HTML alapu digitalis valtozat is ahol automatikusan megtortenne Google forditoval a forditas a nyelv kivalasztasa utan ... csak ezt is megcsinalni (nem ertek a webprogramozashoz), megkerni valakit, hogy csinalja meg, plusz innentol minek a PDF es Flash verzio, viszont a HTML soha nem fog ugy kinezni mint a betordelt ujsag ... szal melyik ujjunkba harapjunk?

6. Jobb vagy kivalo angol nyelvtudassal rendelkezo Amigas kollegak vallalnak fejenkent 1-2 cikket es csak osszejon, en persze betordelem ugyan ugy, ingyen (az mar akkor nem olyan veszes melo mint a magyart letervezni, kitalalni, megvalositani, hiszen nagyreszt csak a szoveget kell cserelni) - ez jol hangzik, de ugyebar a magyar megjelenes osszehozasa is mindig problemakba utkozik foleg a cikkirok idohianya miatt, vagy azert mert nem az ujsag az eletukben az elsodeleges prioritas. A nagyjat en viszem a hatamon, es ezt most nem nagykepusegbol mondom, de en vagyok egyedul az akinek nincs senkije, se csaladja ... szal "raerek". Csomo levelezes, konyorges, kinlodas, keres, alvas nelkuli ejszaka, uj szamitogep vasarlasa van emogott a 6 szam mogott is.

Termeszetesen mindig akadnak segitok! Az elukon Ratman aki onzetlenul ad mindig szazezreket ero hardvereket ezzel kisegitve minket es az ujsagot! Nelkule meg valahol a 3. szamnal tartanank csak! Kosz Ratman! Illetve koszonet illeti a sok onzetlen cikkirot akik a csaladtol vesznek el idot, hogy ide irhassanak!

Hogy ne huzzam tovabb, kulfoldi megjelenest szeretnek mi is.
Ehhez vagy penz kell vagy angolul JOL tudo kollegak.
Paran mar ajanlottak, hogy leforditanak cikkeket!
Kerdezem, ok vallaljak, hogy szamonkent minimum 2 cikket hataridore leforditanak mondjuk 2 havonta???

Az angol megjelenest mi papir es digitalis formaban is szeretnenk, ahogy az Amiga Future is elerheto.
Bar lehetseges, hogy csak a digitalisnal kene maradni, mindjart mondom is, hogy miert ...
De elotte a lenyeg, hogy kulfoldre NEM INGYEN CSINALNANK, fizessenek erte kemenyen Eurot, ahogy az AF-ert is ...
Nem tudom az AF eladott peldanyszamat, de arban kb annyiba faj mint most az AM.
De ebbol nekik hasznuk is van gondolom, nem ugy mint nekunk ...
Viszont ha kintrol lenne egy nagyobb peldanyszamu megrendeles, netalantan elofizetes akkor mas technologiaval nyomtatva, nem full szinesben csak reszben, hasonlo formaban mint a regi vagy a most megjelent Guru mar lehetne olcsobb a ar/db tenyezo. Tehat akar nemi nyereseget is termelne ... persze ez kb. annyi lenne csak szerintem ami magat az ujsagot eltartja, arra nem jo, hogy ebbol eljen 3-5-10 ember ...
S azert kellene digitalis csak, mert a vilagba postazgatni, a megrendeleseket nyomonkovetni, postara jarni emiatt kulon koltseg es kulon ember kellene ra ... mig a digitalis eseten fizet egy automatizmuson keresztul es ha megvan letolteheti az ujsagot ... persze ezt is le kell programozni, a digitalis fizetes mikentjenek utana kell jarni ... stb.

A lenyeg, hogy az Amiga Future egy Amigara alapozott vallalkozas (nem tudom hogyan elnek meg belole :), es allando stabbal penzert nyomjak a lapot es nem 50 eladot peldannyal. Raadasul ok anyanyelven beszelik a nemetet es az angolt ... annyira nem gond nekik ez mint nekunk.

Valakinek egyeb otlete, meglatasa, segitsege az ugyben?

Igen nekem! :)

7. Van egy kiado aki lehet, hogy lat fantaziat a lapban es tenne bele zset ... csak akkor odalenne a szabadsagunk, mert a zset sohasem adjak ingyen. Amugy tenyleg van egy erdeklodo kiado! Sot a Galaktika magazin allandoan hirdetni akar nalunk ... :)

Probalkoztunk azzal, hogy nem pofatlan modon, de hirdetesi feluletert cserebe Amigas cegektol tamogatast, vagy hardvert kerni ... ohhh az ingyen hirdetest nagyon szeretik, de adni nem szeretnek semmit sem ... talan ha angol lenne a lap ...

Szal van itt gond eleg.

Az ujsagot amugy meg magyar Amigasoknak csinaltuk ...

Aki vallal ket cikket 2 havonta magyarrol angolra forditani, az ide irja fel a nevet (Siz meg meg paran jeleztek, de most nem emlekeszem mar pontosan, elnezest). Csinalnank egy probaszamot. Meglatjuk, hogy bejon-e kint. Mert konnyen lehet, hogy nem is teteszik amit irunk nekik, vagy nem eleg szakamai, fene se tudja ...

Mindenkepp kell egy probaszam, digitalisan!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 10:37


Quoting: alivemoon
Ezt most kicsit később, jutott eszembe, ha netán valaki megírja(én nem tudok angolul) én rajzolnék valami képregényt hozzá ):


Jo otlet!
De Amigas kepregenyt kene!
Magyarul az ujsagbol nem tanul meg senki, foleg, hogy milyen nehez nyelv ...

Vagy, rajzolj kerlek az Amiga Maniaba!

Boritot vagy a Startup-sequence oldalra (Amigaval kapcsolatos kepek kellenenek)! Ne legyenek mar mindig ezek a modern cimlapok.
Sajnos en alkalmazott grafikat nyomatok, nem vagyok a klasszikus grafikus, megmondjak mit kell csinalni azt en osszerakom, de magamtol nem tudok ilyen szepeket rajzolni (vagyis mar reg nem csinalom :).

Szal AliveMoon kell nekunk egy grafikus!
Hevo rajzolhatna az ujsagba, de eddig nem tudott elni a lehetoseggel, mentsegere legyen mondva bonyolult a maganelete, csaladdal nehezitve.
O most a Pixelmaniara van raalva es interjukra.

Esetleg egy AM kabalafigura is jol jonne! :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 10:42


Quoting: dh1
5. Magyar tanfolyam: mire megtanulna valaki olvasni es erteni magyarul az ujsagbol addigra az 1000. szamnal tartanank kb. :)


Ezt ahogy írtam is viccnek szántam!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 10:44


Quoting: alivemoon
Ezt ahogy írtam is viccnek szántam!


Annak is vettuk! :)

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 11:36


AliveMOon az a pasztell kréta kép nagyon komoly !

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 12:39


Én továbbra is tartom, hogy néhány cikket (nem túl szoros határidővel) 1-2-3 havonta szívesen fordítok angolra.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 12:41 - Szerkesztve: dh1


Ok! Koszonjuk!

1. SIZ gondolom a sajat cikked leforditod :), esetleg meg egyet bevallalsz?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 12:49


Komondor1

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 13:23


Siraly! Rajzolsz akkor nekunk is? :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 13:38 - Szerkesztve: alivemoon


Jó, egyenlőre még nem sok elképzelésem van, egyenlőre ez a közhely szerű Komondor jutott eszembe, amikor laikus magyarok keverik a Commodore-val :) Igazából az szerintem pozitívumnak tartom, tök laikus Magyar ember ránéz az Amiga-ra az legalább tudja hogy Komondor vagy Commodore, mindegy tudja nem PC

Meg motoszkál valami olyan, hogy pc - nyáj és Amiga - pásztór kutya, erre lehet talán építeni poénokat.

Idehaza egy paraszt is megmondja, ez nem a bírka :)

Ez csak olyan brainstorming duma, azaz nem sokat gondolkodik az ember csak dumál, mik futkosnak az agyában, hátha másnak is jut valami róla eszébe.

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 15:08


Quoting: dh1

1. SIZ gondolom a sajat cikked leforditod :), esetleg meg egyet bevallalsz?

Ha nagyon kell, akkor többet is. Csak a szabad időmet kell megfelelően ütemezni. (Na ez a nehéz)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 16:36


Danke Siz!
Akkor meg is kerlek, hogy kezdd el amikor idod engedi es amennyit enged. Radbizom!
Csak mondd meg elore melyiket valsztod, nehogy ketten egyszerre ua. dolgozzanak! :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 17:25


Ha esetleg az 5. szam lenne az anglis probaszam, akkor szoljatok, mert az Amiboing interju nagyjabol kesz is.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 17:44 - Szerkesztve: lazi


Egyebkent szerintem AF-bol sem el meg senki. Ha minden AF melle rendelnenek AM-et, akkor sem lehetne nyomdaba vinni.

Megallapitasaim / Javaslatom:
- Jelen allapot qrva jo.
- Hosszu tavon nem megy ha nincs benne semmi profit. (Nem a cikkiroknak)
- Befekteto/hirdeto el van tevedve, ha erdeklodik. (Ezer peldany is bakfitty.)
- A fejlesztok itt eppugy dolgoznak, mint ahogy az ujsag keszul. Nem futja rendszeres hirdetesre senkinek.

- Angol verziot fizetosen letolthetore kellene megoldani.
- Angolrol mar sokkal jobb az online forditas is. (Lehet, hogy a tobbi nyelvnek elegendo is lenne.)
- Papir valtozatot nem kell eroltetni kulfoldre.
- Meg kellene nezni, hogy orszagonkent milyen print-shop arak/szolgaltatasok vannak. (Lehet, hogy jobban jar mindenki, ha Gunther fizet a nyomdai pdf-ert, feltolti egy nemet cegnek es hazai postan megkapja a lapot, amit oda fizet.

- Ja es kicsik a betuk :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 18:09


Quoting: lazi
- Ja es kicsik a betuk :-)


Korbekerdeztem, csak neked nincs meg szemuveged! :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 18:18


Quoting: lazi
- Jelen allapot qrva jo.


vagy megsem ...

Quoting: lazi
- Hosszu tavon nem megy ha nincs benne semmi profit. (Nem a cikkiroknak)


megy csak nyogvenyelos, neha most is

Quoting: lazi
- Befekteto/hirdeto el van tevedve, ha erdeklodik. (Ezer peldany is bakfitty.)


mi is meglepodtunk :)

Quoting: lazi
- A fejlesztok itt eppugy dolgoznak, mint ahogy az ujsag keszul. Nem futja rendszeres hirdetesre senkinek.


haaaat nem veletlenul van proto SAM-unk, bar en egy VGA kabellel is megelegedtem volna hozza ... :)

Quoting: lazi
- Angol verziot fizetosen letolthetore kellene megoldani.


Egyertelmu. A tobbi csak fix 3 fos csapattal menne es kezdotokevel ...

Quoting: lazi
- Angolrol mar sokkal jobb az online forditas is. (Lehet, hogy a tobbi nyelvnek elegendo is lenne.)


Haaat, nezd meg az amiga-news.de-t ... nem tudom, hogy online vagy hogy forditjak, de az angol verzioban rolunk azt irjak, hogy "bonyolult" tervezesu a lap, mig a nemet eredetije a "gondos" szot hasznalja ... hat nem ugyan az, es ezt pedig angol, nemet nyelvteruletrol jott ... A franciabol valo visszaforditasok a legdurvabban szarok ... Cosmos blogja majdhogynem erthetetlen forditoval is ... szal megoldas, de nem az igazi ...

Quoting: lazi
- Papir valtozatot nem kell eroltetni kulfoldre.


nem biztos, ehhez latni kene dolgokat, amugy meg kinai nyomda kell, az a legolcsobb (nem vicc)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 18:39


A proba szamot alacsony aron de fizetosen kell kihozni, akkor kiderul merre erdemes tovabblepni. Az az erdekes hanyan kepesek megmozdolni is az ujsagert, azon tul, hogy de franko, igy tovabb!
Ha mar csak egy minimal osszeget ki kell erte fizetni, az mar szerintem jol szuri az erdeklodoket.

Szoval hajra Siz! :-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 21:04


Quoting: dh1
Korbekerdeztem, csak neked nincs meg szemuveged! :P

Nekem van szemüvegem oszt mégis kicsik a betűk... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 23. 07:57


Azert erdekes ez a betu mizeria, mert pont akkorak a betuk mint a volt 576 ujsagokban ... bar surubb ...

Ha kevesbe latvanyos oldalalkat csinalunk akkor tobb fer ...

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 187 . 188 . >>
forum.amigaspirit.hu / Általános / Amiga Mania
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024